Magyarország ipara

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 902
22 369
113
Lehet ilyet tenni egy leányvállalat vezetőjének? Ez a project, -bár nem vagyok járatos a témában-, azért komoly volumenű project, ez így konkrét károkozásnak tűnik az anyacéggel szemben, ilyenek nem szoktak retorzió nélkül maradni az anyacég részéről!
Úgy is megtudom majd mi lett a vége, virágnyelven majd megirom...Csak azért közöltem ezeket, hogy látszódjon mennyire átszövi a projektet ez a "nem is tudom milyen ideológia", a cseheknél meg teljesen elmentek ottthonról...
 

Jano64

Well-Known Member
2021. március 7.
344
1 997
93
Úgy is megtudom majd mi lett a vége, virágnyelven majd megirom...Csak azért közöltem ezeket, hogy látszódjon mennyire átszövi a projektet ez a "nem is tudom milyen ideológia", a cseheknél meg teljesen elmentek ottthonról...
Előre is köszönöm.
Egyébként pedig fantasztikus, ahogy akadályozzák az orosz energiafüggőség csökkentését, majd az ebből fakadó kényszerű politikai magatartást felróják. Ez jellemzi az egész jelenlegi politikai gondolkodást a jelenlegi nyugaton.
 

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
8 096
27 367
113

Az évszázad magyar üzlete: „be lehet hűteni a pezsgőt” – az ajánlat visszautasíthatatlan, a spanyol kormány csak az időt tudja húzni​

 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
3 983
14 003
113

Az évszázad magyar üzlete: „be lehet hűteni a pezsgőt” – az ajánlat visszautasíthatatlan, a spanyol kormány csak az időt tudja húzni​

Épp néztem én is, hogy ugye a "geci EU" miatt nem olyan egyszerű keresztbe tenni az üzletnek. A cég publikusan jelen van a piacon a rèszvenyeivel. Ha az ajánlat tevő megfelel a feltételeknek, ami jelen állás szerint a Mavag Igen, akkor nehéz helyzetbe lesznek a Spanyolok. Azt olvastam 2021-beb 3€ körüli részvény áron 400M a CAF akarta még felvásárolni de az az üzlet fèle ment. Ha tènyleg nagyon akarják akkor kenytelenek lesznek jobb ajánlatot tenniük mint a 5€ MaVag.
Nincs ez mèg lefutva.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 469
46 377
113
Épp néztem én is, hogy ugye a "geci EU" miatt nem olyan egyszerű keresztbe tenni az üzletnek. A cég publikusan jelen van a piacon a rèszvenyeivel. Ha az ajánlat tevő megfelel a feltételeknek, ami jelen állás szerint a Mavag Igen, akkor nehéz helyzetbe lesznek a Spanyolok.
Pontosan ezért írtam korábban, hogy "ezt még kivárom". Mert ugye nincs a MÁVAGban orosz tulaj/pénz. Pofára meg nem akadályozhatnak meg semmilyen üzletet.
Ha ezt megteszik, akkor olyan kártérítési pert nyomnak a spanyolokra (mindegy, hogy a cégre, vagy a spanyol államra), hogy becsokiznak. (erről ír a VG cikk is a végén!)
És pont emiatt jó, hogy a MÁVAGba beszállt Hernádi, mert neki vannak tapasztalatai (meg erre szakosodott ügyvédei) ellenséges környezetben való cégfelvásárlásban.
A "geci EU"-t pedig nem igazán jó kontextusban használod, mivel eljutottunk odáig, hogy mi is ki tudjuk használni a régóta lefektetett játékszabályokat. (NER-es tőkekoncentráció révén)
A "geci EU" kifejezés abban az esetben áll meg, amikor a frissiben a magyar érdekek ellen alakítják az EU-s játékszabályokat.
Különben valószínűleg a felvásárlás mögött tényleg orosz üzlet áll, csak nem úgy.
Ugyebár a Siemens a szankciók miatt balhéban van az orosz vasúttal. Több szálon is!
Ott kibékülés nem mostanában lesz. ugyanakkor ez egy irgalmatlan nagy piac, és a HS technológiát valakinek szolgáltatnia kell az oroszoknak. Ez nem jelenti feltétlenül azt, hogy át kell nekik en bloc adni. Szerintem nekik az is elég, ha valaki rendes megbízható partnerként tud nekik szállítani. A Járműjavító (és Orbánék) korrekt partnerükként már bizonyított. Ha megvalósul a tech-transzfer, a HS itthoni gyártásával, lehetővé válik, hogy ne lehessen blokkolni a Siemenshez és a németekhez hasonlóan az oroszországba való szállításokat.
És oda nem kis tételek kellenek.
A spanyolok is jól laknak ('ala Németországból menekülő RM) meg a káposzta is megmarad (ugye mi megkapjuk az új piacok gyártását). Farvizen meg még a MÁV is profitálhat az üzletből.
 

Nber

Well-Known Member
2021. október 15.
1 532
6 604
113
Great Wall Motor jön Pécsre?
 

Hortator

Well-Known Member
2019. június 27.
616
2 108
93
Megvan a megállapodás a rákosrendezői óriásberuházásról

"Megállapodás született Magyarország és az Egyesült Arab Emírségek között a gazdasági együttműködésről, amelynek keretében ötmilliárd eurós óriásberuházással új városrész épülhet a Rákosrendező vasútállomás környékén – jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter szerdán Budapesten."

Uccsó mondatban egy kis Trump-reklám by SZP... :D
 

tomcat1

Well-Known Member
2014. december 30.
2 392
2 656
113
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

rm40

Well-Known Member
2013. február 23.
1 612
3 259
113
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 469
46 377
113
Az osztrák cég.....Svájcba!
Well....Ügyes! :rolleyes:

Érdemes megnézni a korábbi számokat.
Intenzíven folyik a lé kilapátolása egy ideje...
 

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 044
10 857
113
Az osztrák cég.....Svájcba!
Well....Ügyes! :rolleyes:

Érdemes megnézni a korábbi számokat.
Intenzíven folyik a lé kilapátolása egy ideje...
Az egész kóceráj eltakarodhatna amúgy. Spar a legrosszabb szerintem az összes közül.

Nosztalgiával gondolok vissza a korábbi városra,ahol laktam, ott főleg Sparok voltak a közelben, az egyiket különösen szerettem,mert az korábban Kaisers volt és gyerekkori élmények kapcsolódnak hozzá, de amióta Spar, akkor is (sok évvel ezelőtt) és manapság is a Spar az egyetlen, ahol nem hívnak plusz embert a pénztárba, még akkor sem,ha 2 km-es a sor. Azokban a Sparok/intersparokban ahová jártam vagy manapság ritkán betévedek, legalábbis nem szokás...
Gond nélkül ott állsz 20-30 percet a sorban,ha sok a vásárló és leszarja az üzletpolitikájuk... Persze...biztos kevés a dolgozó, de még a CBA is megtudja oldani,ha feltorlódnak a vásárlók, akkor csönget aki a pénztárba van és jön a kolléga kisegíteni őt...(Aki addig nyilván felfüggeszti az eredeti melóját)