Magyarország ipara

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 911
22 414
113
A cikk cime félrevezető.
Ha elolvastad, főleg a benne szereplő pontos forrással nem megjelölt amszterdami "kutatás" eredményeit :rolleyes: , az arról szól, hogy a lakosság mennyit hajlandó utazni egy jobb állás végett vagy akár külföldön munkát vállalni, iskolázottság és kor szerint. Egy betű nincs arról, hogy most valamiért mindenki elhúzna az országból, ez csak a szokásos sajtós "játék a cimekkel"...Portfóliós hangulatkeltés vagy csak sima kattintás vadászat...
 

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 084
11 043
113
Semmiképpen.. szoktam követni a kormányinfot, ott sem mondta soha semelyik kormánytag, hogy minden fasza lenne.

Egész Európában szar a helyzet, Németországban is..Ukrajnában pocsék... görögök meg államcsődből államcsődbe, vajon ott mennyire fröcsöghetnek a forumozók..
 
  • Tetszik
Reactions: pöcshuszár

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 202
8 069
113
A cikk cime félrevezető.
Ha elolvastad, főleg a benne szereplő pontos forrással nem megjelölt amszterdami "kutatás" eredményeit :rolleyes: , az arról szól, hogy a lakosság mennyit hajlandó utazni egy jobb állás végett vagy akár külföldön munkát vállalni, iskolázottság és kor szerint. Egy betű nincs arról, hogy most valamiért mindenki elhúzna az országból, ez csak a szokásos sajtós "játék a cimekkel"...Portfóliós hangulatkeltés vagy csak sima kattintás vadászat...
Úgy látom te szelektíven olvasol, mert ezt kihagytad:
"A magyar munkavállalók nem csak az országon belül mobilisak: a 18-24-es korosztály túlnyomó többsége (59%) nyitott a külföldi munkavállalásra.
Elsősorban a fizikailag közelebbi, autóval és tömegközlekedéssel is jól megközelíthető nyugati lokációkat, mint például Németországot, Ausztriát, Svájcot, Hollandiát vagy az Egyesült Királyságot részesítik előnyben.
A 25-54-es korcsoport csaknem fele, és meglepő módon az 55-64-esek harmada is számításba veszi, hogy tőlünk nyugatabbra vállaljon munkát.
Az alapfokú végzettséggel rendelkezőket foglalkoztatja leginkább a külföldi munkavállalás, 53% fontolgatja, de a felsőfokú végzettségűek 48,6%-a és középfokú végzettségűek 42,4%-a is költözne egy jobb állás reményében."
Tehát minden fasza...
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 202
8 069
113
Semmiképpen.. szoktam követni a kormányinfot, ott sem mondta soha semelyik kormánytag, hogy minden fasza lenne.

Egész Európában szar a helyzet, Németországban is..Ukrajnában pocsék... görögök meg államcsődből államcsődbe, vajon ott mennyire fröcsöghetnek a forumozók..
Beszélünk arról, hogy a fiatalok nagy része gondolkodik arról, hogy elmegy az országból, és akkor te jössz azzal, hogy mennyit fröcsöghetnek ott... Köszönjük a fideszes mellébeszélést!

Mellesleg Görögország köszöni jól van, növekszik a görög (és nem a hmmmmm) népesség. Nálunk ez hogy is van? Soha nem született ilyen kevés gyerek (tegnapi hír). De neked ez is biztos fasza, mert ezt kommunikálja a kormány. (Így már éppen, hogy miért semmiképp követed a kormányinfot... :D)
 

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 084
11 043
113
Úgy látom te szelektíven olvasol, mert ezt kihagytad:
"A magyar munkavállalók nem csak az országon belül mobilisak: a 18-24-es korosztály túlnyomó többsége (59%) nyitott a külföldi munkavállalásra.
Elsősorban a fizikailag közelebbi, autóval és tömegközlekedéssel is jól megközelíthető nyugati lokációkat, mint például Németországot, Ausztriát, Svájcot, Hollandiát vagy az Egyesült Királyságot részesítik előnyben.
A 25-54-es korcsoport csaknem fele, és meglepő módon az 55-64-esek harmada is számításba veszi, hogy tőlünk nyugatabbra vállaljon munkát.
Az alapfokú végzettséggel rendelkezőket foglalkoztatja leginkább a külföldi munkavállalás, 53% fontolgatja, de a felsőfokú végzettségűek 48,6%-a és középfokú végzettségűek 42,4%-a is költözne egy jobb állás reményében."
Tehát minden fasza...
Ez az eredmény az egész volt szoci régióra igaz.. nem írtál újat, történelmi okokból az egész közép-kelet európai régió elvan maradva nyugat európához képest. Itt nem volt marshall-segély az újjáépítésre.
 
  • Tetszik
Reactions: megazez

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 084
11 043
113
Beszélünk arról, hogy a fiatalok nagy része gondolkodik arról, hogy elmegy az országból, és akkor te jössz azzal, hogy mennyit fröcsöghetnek ott... Köszönjük a fideszes mellébeszélést!

Mellesleg Görögország köszöni jól van, növekszik a görög (és nem a hmmmmm) népesség. Nálunk ez hogy is van? Soha nem született ilyen kevés gyerek (tegnapi hír). De neked ez is biztos fasza, mert ezt kommunikálja a kormány. (Így már éppen, hogy miért semmiképp követed a kormányinfot... :D)
Próbáld meg értelmezni azt a kommentem.

Azt mondod,hogy Görögország egy sikersztori? Ezek után nagyon nehéz komolyan vennem a hsz-eid...:D

Nő a görög népesség?
Te melyik bolygón élsz?
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 202
8 069
113
Ez az eredmény az egész volt szoci régióra igaz.. nem írtál újat, történelmi okokból az egész közép-kelet európai régió elvan maradva nyugat európához képest. Itt nem volt marshall-segély az újjáépítésre.
Engem más népek nyomora nem vigasztal. A gyerekem jó eséllyel ki fog menni masterre, ahogy az iskolatársai/barátai jó része is. Elég sokan kint végzik a BSc-t, és jól érzik magukat. Kevés az esély, hogy hazajöjjenek. El fogunk így olvadni.
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 202
8 069
113
Próbáld meg értelmezni azt a kommentem.

Azt mondod,hogy Görögország egy sikersztori? Ezek után nagyon nehéz komolyan vennem a hsz-eid...:D

Nő a görög népesség?
Te melyik bolygón élsz?
A kommented úgy értelmetlen, ahogy van.
A sikersztorit te írod, de én mindig sok fiatalt látok gyerekekkel. De ezek szerint ott sincs minden rendben a népesedéssel.
Itt a magyar előrejelzés: https://mandiner.hu/belfold/2022/11/magyar-nepesseg-2050
 

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
8 224
27 777
113
Elvileg a Görög piacra akar belépni az OTP
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 081
4 058
113
Elég lett volna, ha annyit írsz: minden szar.
Lehet külföldön kéne szerencsét próbálnod, ott minden szép,minden jó. GyF megmondta anno:

Ki neked a Gyurcsány, az apád?
Vagy nem szóltak a pártközpontból, hogy az új ellenségre, a hirtelen baloldalivá vált Magyar Péterre kell koncentrálni!
Én leírtam már párszor, hogy nem vagyok rászorulva, hogy külföldre menjek dolgozni, de ettől még nem fogom szó nélkül hagyni, hogy az országnak hasznot termelőket, kizsákmányolják, az élősködőket meg felhizlalják.
Akinek nem tetszik, lehet jelenteni, hogy megint belpolt nyomok! De akkor minden fórumról tiltsanak!
Én nem fogok újra regelni egy örökös tiltás után sem, ahogy itt jópáran! ;)
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 353
31 600
113
Ja, és ott van, hogy hol szaporodnak az országon belül. Na, tessék találgatni....
És ezek még szerintem erősen optimista cenáriók.Magyar fitalako kivándorlása alighanem jóval nagyobb,mint amit a KSH elismer.A migrááncs munkaerő behozatala is jóval nagyobb,mint amit elismernek.
Ez ám a nemzeti kormányzat.....Nemzet gyilkos kormányzat.
 
  • Tetszik
Reactions: Masztiff

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 084
11 043
113
A kommented úgy értelmetlen, ahogy van.
A sikersztorit te írod, de én mindig sok fiatalt látok gyerekekkel. De ezek szerint ott sincs minden rendben a népesedéssel.
Itt a magyar előrejelzés: https://mandiner.hu/belfold/2022/11/magyar-nepesseg-2050
Ahogy azt meg te írtad,hogy minden fasza itthon.

Minden Uniós ország lakossága csökken...nem írtál újat,ott nő a lakosság,ahol hívják be az illegálisokat... ezért fogunk elolvadni illetve, mert a nyugati fejekben kurva nagy a káosz és a nőknek minden fontos, karrier,buli,fanta csak a gyerekvállalás és családalapítás nem.

Mi legalább próbáljuk ösztökélni a gyerekvállalást és nem a magzatgyilkosságot ismerjük el alkotmányos jognak, meg emeljük piedesztálra a buzi házasságot ilyen demográfiai mutatók mellett... Pfejjj... köpedelem.
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 081
4 058
113
Ahogy azt meg te írtad,hogy minden fasza itthon.

Minden Uniós ország lakossága csökken...nem írtál újat,ott nő a lakosság,ahol hívják be az illegálisokat... ezért fogunk elolvadni illetve, mert a nyugati fejekben kurva nagy a káosz és a nőknek minden fontos, karrier,buli,fanta csak a gyerekvállalás és családalapítás nem.

Mi legalább próbáljuk ösztökélni a gyerekvállalást és nem a magzatgyilkosságot ismerjük el alkotmányos jognak, meg emeljük piedesztálra a buzi házasságot ilyen demográfiai mutatók mellett... Pfejjj... köpedelem.
Ösztökélni a gyerekvállalást? Hová, külföldre? Mert a fiatalok majdnem fele már nem tervez itthoni munkavállalást, a "családbarát" olcsó munkaerős koncepció, elinflált jövedelmek, gyenge forint miatt. De a kisebbség az tényleg szaporodik a nyomorba, gondolkodás nélkül, ahogy mondjuk Afrikában.
 

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 084
11 043
113
Ösztökélni a gyerekvállalást? Hová, külföldre? Mert a fiatalok majdnem fele már nem tervez itthoni munkavállalást, a "családbarát" olcsó munkaerős koncepció, elinflált jövedelmek, gyenge forint miatt. De a kisebbség az tényleg szaporodik a nyomorba, gondolkodás nélkül, ahogy mondjuk Afrikában.
A kérdést tekintve mindegy,hogy hova, mi próbálunk nem kihalni, míg mások lecserélik magukat a barnákra, illetve kiirtják saját magukat.

Kimennek külföldre? Majd visszajönnek ha a jobboldali szomszéd kaffer, a bal meg Allah ahkbar lesz.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 911
22 414
113
nyitott a külföldi munkavállalásra.
Ebben hol látod, hogy…
…értő olvasás fórumtárs!
Én is nyitott vagyok külföldi munkavállalásra, meg hajlandó utazni több pénzért, de ebből nem következik, hogy most nekem szar.
Olvasd el mégegyszer, vagy olvasd el rendesen végre, légy oly kedves a cikket. ;)
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 562
46 611
113
Ösztökélni a gyerekvállalást? Hová, külföldre? Mert a fiatalok majdnem fele már nem tervez itthoni munkavállalást, a "családbarát" olcsó munkaerős koncepció, elinflált jövedelmek, gyenge forint miatt. De a kisebbség az tényleg szaporodik a nyomorba, gondolkodás nélkül, ahogy mondjuk Afrikában.
Friss (2024 március) adatok
terkep-663053.jpg

Forrás

aHR0cHM6Ly9jbXNjZG4uYXBwLmNvbnRlbnQucHJpdmF0ZS9jb250ZW50LzdmNGRkZTQ2YWQzNDRhNzFiY2E5ZjZkZGMxYzQyNDU0.jpg

Forrás
 
  • Tetszik
Reactions: megazez and Nber

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 067
10 216
113
Ok, akkor nézzük 1920junius 4.én az ország elvesztette a területe 2/3át, a lakossága több mint felét, az ipara 54%át, a mezőgazdasága 40%át, a nyersanyaga 80%át, 1 millió plusz embert halottban es sebesültben, és a románok mindent vittek ami nem volt lebetonozva. 1927ben Szegeden 1 év alatt felhúztak több mint 70 km keskeny nyomtávú vasutat, hogy legyen a tanyáknak is közlekedése, 36ban meg Horthy Pista már nyugaton árulta a ganz termékeit.
Ha most azt mondod, hogy de az más, akkor én már nem tudom mit mondjak. Amúgy más. Az akkori vezetés dolgozott, és nem lopott.
És? már a háború elött is volt kisvasút gyártás, ez miért a Horthy érdeme...?
 

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 084
11 043
113
Ebben hol látod, hogy…
…értő olvasás fórumtárs!
Én is nyitott vagyok külföldi munkavállalásra, meg hajlandó utazni több pénzért, de ebből nem következik, hogy most nekem szar.
Olvasd el mégegyszer, vagy olvasd el rendesen végre, légy oly kedves a cikket. ;)
..és ezzel megis érkeztünk a problémához.

Nincsenek képben a valósággal, nem olvasnak, itt rinyálnak a vendégmunkások miatt,de el sem olvasták a velük kapcsolatos törvényt.... Már arról vizionáltak,hogy a vendégmunkások itt átveszik a hatalmat, aztközben 65k-ban van meghúzva a limit...az emberi tudatlanság az ellenség.
 

Ranger

Well-Known Member
2021. szeptember 20.
1 296
2 490
113
A táblázatban 2022-es adatok vannak…(?)
A friss magyar adat valóban ma jött ki márciusra. Továbbra is a historikus mélypont közelében.
Aszerint a fertilitási ráta 1.34 (nem 1.56 mint a táblázatban).
Majd negyedéves adatközlésben összehasonlítható lesz az európai (EU-s) adatokkal - az még nem találtam később fog kijönni.


“ 2024 márciusában 6413 gyermek született Magyarországon, 10%-kal, 727 újszülöttel kevesebb, mint egy évvel korábban. Ezzel folytatódott a másfél-két éve tartó romló tendencia. A KSH adatai szerint a visszaesésért nem csak a szülőképes korú nők számának csökkenése felel, a gyerekvállalási kedv is visszaesett.
Bár a szezonálisan igazított adataink alapján márciusban kicsivel több gyerek született, mint februárban, a romló trend nem tört meg.”