A cikk cime félrevezető.Elég sokan gondolják úgy.... Mert minden fasza itthon, ugye?
Ha elolvastad, főleg a benne szereplő pontos forrással nem megjelölt amszterdami "kutatás" eredményeit
![Roll Eyes :rolleyes: :rolleyes:](/data/assets/smilies/rolleyes.png)
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
A cikk cime félrevezető.Elég sokan gondolják úgy.... Mert minden fasza itthon, ugye?
Semmiképpen.. szoktam követni a kormányinfot, ott sem mondta soha semelyik kormánytag, hogy minden fasza lenne.Elég sokan gondolják úgy.... Mert minden fasza itthon, ugye?
Úgy látom te szelektíven olvasol, mert ezt kihagytad:A cikk cime félrevezető.
Ha elolvastad, főleg a benne szereplő pontos forrással nem megjelölt amszterdami "kutatás" eredményeit, az arról szól, hogy a lakosság mennyit hajlandó utazni egy jobb állás végett vagy akár külföldön munkát vállalni, iskolázottság és kor szerint. Egy betű nincs arról, hogy most valamiért mindenki elhúzna az országból, ez csak a szokásos sajtós "játék a cimekkel"...Portfóliós hangulatkeltés vagy csak sima kattintás vadászat...
Beszélünk arról, hogy a fiatalok nagy része gondolkodik arról, hogy elmegy az országból, és akkor te jössz azzal, hogy mennyit fröcsöghetnek ott... Köszönjük a fideszes mellébeszélést!Semmiképpen.. szoktam követni a kormányinfot, ott sem mondta soha semelyik kormánytag, hogy minden fasza lenne.
Egész Európában szar a helyzet, Németországban is..Ukrajnában pocsék... görögök meg államcsődből államcsődbe, vajon ott mennyire fröcsöghetnek a forumozók..
Ez az eredmény az egész volt szoci régióra igaz.. nem írtál újat, történelmi okokból az egész közép-kelet európai régió elvan maradva nyugat európához képest. Itt nem volt marshall-segély az újjáépítésre.Úgy látom te szelektíven olvasol, mert ezt kihagytad:
"A magyar munkavállalók nem csak az országon belül mobilisak: a 18-24-es korosztály túlnyomó többsége (59%) nyitott a külföldi munkavállalásra.
Elsősorban a fizikailag közelebbi, autóval és tömegközlekedéssel is jól megközelíthető nyugati lokációkat, mint például Németországot, Ausztriát, Svájcot, Hollandiát vagy az Egyesült Királyságot részesítik előnyben.
A 25-54-es korcsoport csaknem fele, és meglepő módon az 55-64-esek harmada is számításba veszi, hogy tőlünk nyugatabbra vállaljon munkát.
Az alapfokú végzettséggel rendelkezőket foglalkoztatja leginkább a külföldi munkavállalás, 53% fontolgatja, de a felsőfokú végzettségűek 48,6%-a és középfokú végzettségűek 42,4%-a is költözne egy jobb állás reményében."
Tehát minden fasza...
Próbáld meg értelmezni azt a kommentem.Beszélünk arról, hogy a fiatalok nagy része gondolkodik arról, hogy elmegy az országból, és akkor te jössz azzal, hogy mennyit fröcsöghetnek ott... Köszönjük a fideszes mellébeszélést!
Mellesleg Görögország köszöni jól van, növekszik a görög (és nem a hmmmmm) népesség. Nálunk ez hogy is van? Soha nem született ilyen kevés gyerek (tegnapi hír). De neked ez is biztos fasza, mert ezt kommunikálja a kormány. (Így már éppen, hogy miért semmiképp követed a kormányinfot...)
Engem más népek nyomora nem vigasztal. A gyerekem jó eséllyel ki fog menni masterre, ahogy az iskolatársai/barátai jó része is. Elég sokan kint végzik a BSc-t, és jól érzik magukat. Kevés az esély, hogy hazajöjjenek. El fogunk így olvadni.Ez az eredmény az egész volt szoci régióra igaz.. nem írtál újat, történelmi okokból az egész közép-kelet európai régió elvan maradva nyugat európához képest. Itt nem volt marshall-segély az újjáépítésre.
A kommented úgy értelmetlen, ahogy van.Próbáld meg értelmezni azt a kommentem.
Azt mondod,hogy Görögország egy sikersztori? Ezek után nagyon nehéz komolyan vennem a hsz-eid...
Nő a görög népesség?
Te melyik bolygón élsz?
Ki neked a Gyurcsány, az apád?Elég lett volna, ha annyit írsz: minden szar.
Lehet külföldön kéne szerencsét próbálnod, ott minden szép,minden jó. GyF megmondta anno:
És ezek még szerintem erősen optimista cenáriók.Magyar fitalako kivándorlása alighanem jóval nagyobb,mint amit a KSH elismer.A migrááncs munkaerő behozatala is jóval nagyobb,mint amit elismernek.Ja, és ott van, hogy hol szaporodnak az országon belül. Na, tessék találgatni....
Ahogy azt meg te írtad,hogy minden fasza itthon.A kommented úgy értelmetlen, ahogy van.
A sikersztorit te írod, de én mindig sok fiatalt látok gyerekekkel. De ezek szerint ott sincs minden rendben a népesedéssel.
Itt a magyar előrejelzés: https://mandiner.hu/belfold/2022/11/magyar-nepesseg-2050
Ösztökélni a gyerekvállalást? Hová, külföldre? Mert a fiatalok majdnem fele már nem tervez itthoni munkavállalást, a "családbarát" olcsó munkaerős koncepció, elinflált jövedelmek, gyenge forint miatt. De a kisebbség az tényleg szaporodik a nyomorba, gondolkodás nélkül, ahogy mondjuk Afrikában.Ahogy azt meg te írtad,hogy minden fasza itthon.
Minden Uniós ország lakossága csökken...nem írtál újat,ott nő a lakosság,ahol hívják be az illegálisokat... ezért fogunk elolvadni illetve, mert a nyugati fejekben kurva nagy a káosz és a nőknek minden fontos, karrier,buli,fanta csak a gyerekvállalás és családalapítás nem.
Mi legalább próbáljuk ösztökélni a gyerekvállalást és nem a magzatgyilkosságot ismerjük el alkotmányos jognak, meg emeljük piedesztálra a buzi házasságot ilyen demográfiai mutatók mellett... Pfejjj... köpedelem.
A kérdést tekintve mindegy,hogy hova, mi próbálunk nem kihalni, míg mások lecserélik magukat a barnákra, illetve kiirtják saját magukat.Ösztökélni a gyerekvállalást? Hová, külföldre? Mert a fiatalok majdnem fele már nem tervez itthoni munkavállalást, a "családbarát" olcsó munkaerős koncepció, elinflált jövedelmek, gyenge forint miatt. De a kisebbség az tényleg szaporodik a nyomorba, gondolkodás nélkül, ahogy mondjuk Afrikában.
Ebben hol látod, hogy…nyitott a külföldi munkavállalásra.
Friss (2024 március) adatokÖsztökélni a gyerekvállalást? Hová, külföldre? Mert a fiatalok majdnem fele már nem tervez itthoni munkavállalást, a "családbarát" olcsó munkaerős koncepció, elinflált jövedelmek, gyenge forint miatt. De a kisebbség az tényleg szaporodik a nyomorba, gondolkodás nélkül, ahogy mondjuk Afrikában.
És? már a háború elött is volt kisvasút gyártás, ez miért a Horthy érdeme...?Ok, akkor nézzük 1920junius 4.én az ország elvesztette a területe 2/3át, a lakossága több mint felét, az ipara 54%át, a mezőgazdasága 40%át, a nyersanyaga 80%át, 1 millió plusz embert halottban es sebesültben, és a románok mindent vittek ami nem volt lebetonozva. 1927ben Szegeden 1 év alatt felhúztak több mint 70 km keskeny nyomtávú vasutat, hogy legyen a tanyáknak is közlekedése, 36ban meg Horthy Pista már nyugaton árulta a ganz termékeit.
Ha most azt mondod, hogy de az más, akkor én már nem tudom mit mondjak. Amúgy más. Az akkori vezetés dolgozott, és nem lopott.
..és ezzel megis érkeztünk a problémához.Ebben hol látod, hogy…
…értő olvasás fórumtárs!
Én is nyitott vagyok külföldi munkavállalásra, meg hajlandó utazni több pénzért, de ebből nem következik, hogy most nekem szar.
Olvasd el mégegyszer, vagy olvasd el rendesen végre, légy oly kedves a cikket.![]()
A táblázatban 2022-es adatok vannak…(?)Friss (2024 március) adatok
![]()
Forrás
![]()
https://magyarnemzet.hu/kulfold/2024/03/eu-elmezonyben-a-magyar-szuletesi-rata
A működés biztosítása érdekében a fórum alapvető, illetve opcionális sütiket használ..