Magyarország ipara

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

K

Kopi2000

Guest
Szerintem lehetetlen bármiféle tudományos rendszer ami lakosságra hatna.

Hiába állsz ki pl. te és mondod el, hogy az adott gyár biztonságos, személyesen ellenőrizted, én elhiszem, talán meg tudod még győzni 10 embert, de 500 másik rothadt paradicsommal fog dobálni mert mocskos fideszes akkuhuszár vagy.
Szerintem meg meg lehetne oldani. Diohejban. Akarok valamit csinalni, csinalok ott egy alapos kornyezeti allapot felmerest, meg minden elott. Keszitek egy kornyezeti eszlelo rwndszert, aztan azt uzemeltetem. A meresi eredmenyeket meg nyilvanossa teszem a telepulesen. Ha valtotast eszlelek, megnagyarazom, hogy mi miert van... Kb, ha igy mennenek a dolgok, es a kornyekbeli lakossag nemcsak a szukseges rossz lenne, akkor sokkal inkabb elfogadbak az emberek ezeket a beruhazasokat. Igy meg csak felinformaciok alapjan indul el akar a remhir keltes is...
 
K

Kopi2000

Guest
Mint bizonyára azt te is tudod Debrecen vízigényének egy részét most is a Tiszából fedezzük... Ami ha jól emlékszem nem számít felszín alattinak hacsaknem erről is tudsz valamit amiről nem beszélhetsz.
Errol nem tudok, de sokkal tagabban reagaltam erre a kerdesre egyreszt.... Masreszt a Tiszara mindent raterhelni az sem semmi, mivel nem vegtelen a vizhozama. Sot csokkeni tendenciat mutat. Mezogazdasagi celra is sok viz kelk belole, de nem vagyok annyira demagog, hogy amibe nem latok bele lenyegileg, eloadjam a tudalekost....
 

Fundin

Well-Known Member
2019. június 22.
718
2 716
93
Errol nem tudok, de sokkal tagabban reagaltam erre a kerdesre egyreszt.... Masreszt a Tiszara mindent raterhelni az sem semmi, mivel nem vegtelen a vizhozama. Sot csokkeni tendenciat mutat. Mezogazdasagi celra is sok viz kelk belole, de nem vagyok annyira demagog, hogy amibe nem latok bele lenyegileg, eloadjam a tudalekost....
A gyár technológiai vízigényének utánpótlása ma is megoldható lenne de a program mely növelni hivatott a vízkivételt már a megvalósulás kései szakaszában van. Legalábbis a keletitől a tócó patak forrásáig már lefektették a csöveket ez saját tapasztalat nap mint nap látom. A talajvíz szenyezés miatti aggodalmad megértem de a szintén a városban található TEVA is megoldja pedig egy gyógyszergyárban is akadnak veszélyes anyagok és a gyár kb pont a legjobb kutak felett van a Nagyerdőn HA valahol ott feltűnt volna a szennyezés ha más nem abból hogy meghalunk :D
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 827
31 841
113
Szerintem meg meg lehetne oldani. Diohejban. Akarok valamit csinalni, csinalok ott egy alapos kornyezeti allapot felmerest, meg minden elott. Keszitek egy kornyezeti eszlelo rwndszert, aztan azt uzemeltetem. A meresi eredmenyeket meg nyilvanossa teszem a telepulesen. Ha valtotast eszlelek, megnagyarazom, hogy mi miert van... Kb, ha igy mennenek a dolgok, es a kornyekbeli lakossag nemcsak a szukseges rossz lenne, akkor sokkal inkabb elfogadbak az emberek ezeket a beruhazasokat. Igy meg csak felinformaciok alapjan indul el akar a remhir keltes is...

Szerintem nem lehet. Ott volt a nagymarosi erőmű. Sötétzöld humánértelmiségi "környezetvédők" miatt meghiúsult, illetve mert az utált rendszer szimbólumává vált.

 

Koleszkaja

Well-Known Member
2020. szeptember 5.
1 911
7 609
113
Szerintem nem lehet. Ott volt a nagymarosi erőmű. Sötétzöld humánértelmiségi "környezetvédők" miatt meghiúsult, illetve mert az utált rendszer szimbólumává vált.

nekünk arra fele van nyaralónk és sokat bringázunk is arra fele amerra épült volna , gyerekkoromba építész szüleim nekem mindig azt mondogatták hogy de jó hogy nem épült meg mert teljesen tökre vágta volna az egész nyaraló és vízparti lakó övezetett szobtól vácig ... de amúgy a legtöbb kritikát arra fele inkább erről lehet hallani , hogy ne tegyék tönkre a lakhelyem ... és nem "sötétzöld" irányból ... duna kanyar nagyon fasza hely , kár lenne szét baszni

ez a debreceni gyár is ilyen ... jó a gyár , amikor nem oda épül ahol én közvetlenül élek
 

Nber

Well-Known Member
2021. október 15.
1 504
6 474
113
nekünk arra fele van nyaralónk és sokat bringázunk is arra fele amerra épült volna , gyerekkoromba építész szüleim nekem mindig azt mondogatták hogy de jó hogy nem épült meg mert teljesen tökre vágta volna az egész nyaraló és vízparti lakó övezetett szobtól vácig ... de amúgy a legtöbb kritikát arra fele inkább erről lehet hallani , hogy ne tegyék tönkre a lakhelyem ... és nem "sötétzöld" irányból ... duna kanyar nagyon fasza hely , kár lenne szét baszni

ez a debreceni gyár is ilyen ... jó a gyár , amikor nem oda épül ahol én közvetlenül élek
Ipariparkba épül, közvetlen a reptér alá délre.
 

Nber

Well-Known Member
2021. október 15.
1 504
6 474
113
Gyors lista, hogy mit sikerült már megakadályozni a hazaáruló ellenzéknek:

1, libamáj esete a négy manccsal, a franciák azóta is hegyekben adnak el belőle és ugyanúgy tömik mint előtte, csak már nincs konkurenciájuk.

2, 1996-ban megakadályozták a budapesti világkiállítást

3, Peugeot gyár Tatabánya helyett Szlovákia

4, Nolimpia

5, Paks2 hátráltatása

Aki tud még, kérem írjon hozzá.
 

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
9 779
44 961
113
xp7z37d.jpg
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
3 920
13 716
113
Gyors lista, hogy mit sikerült már megakadályozni a hazaáruló ellenzéknek:

1, libamáj esete a négy manccsal, a franciák azóta is hegyekben adnak el belőle és ugyanúgy tömik mint előtte, csak már nincs konkurenciájuk.

2, 1996-ban megakadályozták a budapesti világkiállítást

3, Peugeot gyár Tatabánya helyett Szlovákia

4, Nolimpia

5, Paks2 hátráltatása

Aki tud még, kérem írjon hozzá.
Ez jó! Ha csak ennyi lenne a saruk!

Ezek a gecik! Pedig olyan jó lenne jövőre rendezni egy több ezer milliárdos olimpiát, így a válság közepette.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 827
31 841
113
nekünk arra fele van nyaralónk és sokat bringázunk is arra fele amerra épült volna , gyerekkoromba építész szüleim nekem mindig azt mondogatták hogy de jó hogy nem épült meg mert teljesen tökre vágta volna az egész nyaraló és vízparti lakó övezetett szobtól vácig ... de amúgy a legtöbb kritikát arra fele inkább erről lehet hallani , hogy ne tegyék tönkre a lakhelyem ... és nem "sötétzöld" irányból ... duna kanyar nagyon fasza hely , kár lenne szét baszni

ez a debreceni gyár is ilyen ... jó a gyár , amikor nem oda épül ahol én közvetlenül élek

Na igen, a NIMBY jelenség.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 869
113
Nem bameg, az nem erdekesseg, hogy meghaladja egy telepules vizigenyet. Debrecen raadasul nem falu. Ha annyi felszin alatti vizet veszunk ki ipari celra, ami nagyobb a telepules es kornyeke vizigenyenel ( mert egy vizvazis alralaban minimum kisregio szinten lat el embereket ivovizzel, azzal kb. azt csinaljuk, hogy megnehezitjuk a jovoben az ivoviz igenyek boviteset. Mert a felszin alatti vizkeszlet veges ey azt csak vegws modon tudjuk felosztani.... Az az igazsag, errol a kerdesrol is tudnek sokat meselni, irni, de nem tehetem....
Ha jól értettem a nyilatkozatból, akkor kb. az üzem maximális kapacitása idején a jelenleg kiépített és meglévő képesség 80%-a lesz kihasználva és ezzel azt a szintet fogják elérni, mint amit a 80-as években is elhasznált a város. És még gondolom ehhez jön egy csatornán levezetett vízvételi lehetőség.

Kicsit más. Régóta érdekel, lehet, hogy Te tudsz segíteni benne:
Ha egy ivóvízrendszert nem használnak ki csak a kapacitás mondjuk 30%-ban, az nem tesz rosszat az ivóvíz minőségének? Vagy egyáltalán befolyásolja azt? (Tehát máshogy leírva, hogy mikor kiépítették mondjuk 10 ezer főre terveztek és több üzemre, majd üzemek bezárnak és a lélekszám mondjuk felére esik.)
 
  • Tetszik
Reactions: Ooorky

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 847
18 961
113
Például?
Én nem tudok az országban csak szép helyet.
Kőbánya pl. szerintem nem különösebben szép hely, de az az igazság, hogy az Alföldön is ok olyan hely van, hogy 50km-el odább épp ugyanolyan. Szép? Mondjuk. Különleges? Aligha.

Alig vannak hegyeink, pár dombocska mardt, de azért rondítsuk el, ahelyett, hogy építenénk egy atomerőművel, ami elfér kis helyen.
 
  • Tetszik
Reactions: Centquri prime