Magyarország ipara

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Kalormen

Well-Known Member
2022. április 22.
547
2 769
93
Dehogy. Nem érek rá most.
Csak átlátszó és környezetszennyezés akku, hát az csak lejáratás lehet egyesek szerint.
Mondjuk, mint a fent említett gyár amúgy terhelésnek egyik leginkább kitett területén dolgozó munkavállaló, azt kell, hogy mondjam, igen, ez egy ordas nagy lejáratás. Nem azért, mert nem fordult ilyen elő. Kollégát most raktak át más részlegre, mert szar lett a BEM tesztje. De azért itt szó nincs tömeges dolgokról, és azért kolléga is ludas volt abban, hogy nem nagyon szerette a maszkot, mint szükséges védelmi eszközt.
Az, hogy a magyar állam mit csinál ez ügyben, az egy teljesen más tészta, és sajnos nem a tökéletes szó jut róla eszembe. De ez inkább általános probléma, és nem az SDIHUé
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 938
48 710
113
Miért ti komolyan azt gondoljátok, hogy az autózás költségeit fedezi az az évi pár milla amit nagyon max kifizettek rá?
Csak az, hogy parkolhattok bárhol közterületen. Nos egy akkora terület amin egy autó elfér bérlése éves színten sok tízmillió. Neked meg gyak ingyen van.
Az autómmal az idő egészen elenyésző részében parkolok közterületen. Egyébként akkor is fizetek érte, ami budapesti szinten arányosítva szerintem nincs "ingyen": ha felszorzom a parkolási díjat 24x30-cal, az pár százezerre jön ki egy hónapra, az egy kb 10m2-es aszfaltdarabért szerintem komoly összeg.
Csak útkarbantartásra többet költ a közútkezelő, ami nagyjából az utak felét kezeli, mint ami befolyik az autózásból összesen.
Ennek most utánanéztem.
A Magyar Közútkezelő 2022-es közhasznú tevékenység ráfordításai: 445,36 mrd Ft

A 2022-es év költségvetésének jövedéki adóbevétele üzemanyagokból: 628,7 mrd Ft

A 2022-es év költségvetésének ÁFA bevételei üzemanyagokból: kb 356 mrd Ft
(összes eladott üzemanyag x 481 forintos átlagár, és ennek a 27%-os ÁFA tartalmát feleztem le mondván biztos sokat visszaigényeltek)
1MTYraqk_o.png


Útdíjak, egyéb hozzájárulások nincsenek benne.

Összesen: a fentiek alapján kb 1000 mrd Ft a bevételi oldal, és ugyanebben az évben ennek kevesebb, mint a felét költötte el a közútkezelő.

Esetleg átgondolod mégegyszer amit írtál?
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 027
32 459
113
Nálunk olcsó. Mondjuk 300 méterre van egy Penny-től.
De pl. Aldiban is brutális árkülönbség van a tatabányai és a soproni üzletek között.

Azt hittem az összes magyarországi Aldiban ugyanazok az árak. Legalábbis nekem nem tűnt fel, hogy ugyanaz más áron lenne egyikben, mint a másikban. Igaz, Sopronba nem járok.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 762
11 972
113
Mondjuk, mint a fent említett gyár amúgy terhelésnek egyik leginkább kitett területén dolgozó munkavállaló, azt kell, hogy mondjam, igen, ez egy ordas nagy lejáratás. Nem azért, mert nem fordult ilyen elő. Kollégát most raktak át más részlegre, mert szar lett a BEM tesztje. De azért itt szó nincs tömeges dolgokról, és azért kolléga is ludas volt abban, hogy nem nagyon szerette a maszkot, mint szükséges védelmi eszközt.
Az, hogy a magyar állam mit csinál ez ügyben, az egy teljesen más tészta, és sajnos nem a tökéletes szó jut róla eszembe. De ez inkább általános probléma, és nem az SDIHUé
Jaj már...
Most miért kell tönkretenni egy jó kis anyázást a valósággal???
Hát van neked lelkivilágod?
:D
 

Kalormen

Well-Known Member
2022. április 22.
547
2 769
93
Jaj már...
Most miért kell tönkretenni egy jó kis anyázást a valósággal???
Hát van neked lelkivilágod?
:D
Egyébként most kockáztatva, hogy valami people groupos olvassa:
Igen a samsung sdi nem tökéletes. Ad abszurdum még igazak is lehetnek dolgok.
De ez a cikk egy csomó mindent összemos.
Tehát:
A belső expozíciós érték: az atomerőműben, vagy más sugárzásnak kitett területen is más a dolgozói expoziciós érték, mint ami egy civilt érhet.
Erre jött a 88 tonna(asszem, most nem ellenőrzöm vissza): de mi is volt a felhasznált légköbméter ebben az 5 évben? Az biztos több, mint a határérték?
Amúgy az nmp baromi drága, épp ezért durván 90% újrahasznosítódik. Avagy, lehet nem tartaná be a cég a környezetvédelmi előírásokat, de anyagi érdeke fűződik hozzá, hogy túlteljesítse.
Nem is 5 hanem 10 ev alatt 21 munkavállaló: izé, ennél több az átlagos munkahelyi balesetek száma, random kisvállalkozóknál. Avagy hívom @Pogány olvtársat, hogy mi is volt a lábával.
De mindezt úgy, h az sdi jelenleg 7000+ embert foglalkoztat közvetlenül, és közvetve inkább 10 ezer+ a létszám. Csak a dolgozói buszok száma egy egy műszak ill a daytime végén 50 felett van. És ezek nagyobb részt 50 fős buszok. Na ebből úgy lehet számolni, hogy miről beszélünk.
Persze van gond bőven, és a személyes izlésemnek még mindig magas a megoldjuk okosban faktor. De ennél jobb arányt csak egy magyar középvállalkozásban tapasztaltam (ezt csak azért, mert nem minden kisvállalkozóra hányok, csak az átlag magyar audis kkvra), de azért bőven árt a dolognak, hogy reteksok munkavállaló jön onnan, hogy old meg okosban, mert repülsz, ami itt nem segít a baleseti statisztikán. Erről amúgy a magyar állam baromira tehet. Csak nem szeretjük ezt emlegetni. Mert ha ellenőrizne, 10ből 5 magyar vállalkozás menne a levesbe.
És úgy általában, nem tudom, igazat mond-e a környezetvédelmi, és vízúgyi részlegünk, de azt mondom, inkább igen, mint nem. Ha akarom talán még én is rálátok a vízügyi adatokra. Az, hogy tudjam, h ezek igazak-e, ahhoz mondjuk az államnak kellene ellenőriznie, amit nem tesz meg. Ezért megértem, hogy nem hörög a paraszt, ha... de ezt talán nem az ország második legnagyobb munkaadóján kéne leverni. Főleg úgy, hogy igazából sokkal nagyobbat szopunk a dolgon, mint józsi and józsi bt aki feketén foglalkoztat, mindenre szarva.
 

Kalormen

Well-Known Member
2022. április 22.
547
2 769
93
Az autómmal az idő egészen elenyésző részében parkolok közterületen. Egyébként akkor is fizetek érte, ami budapesti szinten arányosítva szerintem nincs "ingyen": ha felszorzom a parkolási díjat 24x30-cal, az pár százezerre jön ki egy hónapra, az egy kb 10m2-es aszfaltdarabért szerintem komoly összeg.

Ennek most utánanéztem.
A Magyar Közútkezelő 2022-es közhasznú tevékenység ráfordításai: 445,36 mrd Ft

A 2022-es év költségvetésének jövedéki adóbevétele üzemanyagokból: 628,7 mrd Ft

A 2022-es év költségvetésének ÁFA bevételei üzemanyagokból: kb 356 mrd Ft
(összes eladott üzemanyag x 481 forintos átlagár, és ennek a 27%-os ÁFA tartalmát feleztem le mondván biztos sokat visszaigényeltek)
1MTYraqk_o.png


Útdíjak, egyéb hozzájárulások nincsenek benne.

Összesen: a fentiek alapján kb 1000 mrd Ft a bevételi oldal, és ugyanebben az évben ennek kevesebb, mint a felét költötte el a közútkezelő.

Esetleg átgondolod mégegyszer amit írtál?
Válasz folyamatban. Most nincs időm rá
 
  • Tetszik
Reactions: cirqle

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 762
11 972
113
Akkumulátorgyárak elleni áskálódás - Párizsi Olimpia 2.
Értsük már meg könyörgöm:
Nem az akkugyártás a fő probléma (az is, a jelenlegi alacsony hozzáadott érték miatt), hanem hogy az emberek nem bíznak abban, hogy magyar hatóságok hatékonyan betartatják a környezetvédelmi és munkaügyi/munkavédelmi szabályokat!
Na, vajon miért lehet ez?
Mert sorosgyurcsánylipsilmbtq?
Nem, azért mert ez a tapasztalatuk évtizedek óta.
És erre a nyakukra hoznak egy súlyos környezetvédelmi veszélyeket rejtő iparágat (amivel nem lenne gond, ha lásd fentebb)
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 060
10 185
113
Lényegében tehát azt mondod, hogy a FOS és a kormánypárti médiák között nincs semmi különbség, azt csaholják, akire a fizető Gazda azt mondja, hogy rá ugatni kell.

Ahogyan persze te magad is szorgosan hordod ide a napiszart a Vitézy-istállóból.

Legalább jól fizet?
Én is ezt mondom. Ingyen. Neked jól fizet?
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 060
10 185
113
Az autómmal az idő egészen elenyésző részében parkolok közterületen. Egyébként akkor is fizetek érte, ami budapesti szinten arányosítva szerintem nincs "ingyen": ha felszorzom a parkolási díjat 24x30-cal, az pár százezerre jön ki egy hónapra, az egy kb 10m2-es aszfaltdarabért szerintem komoly összeg.

Ennek most utánanéztem.
A Magyar Közútkezelő 2022-es közhasznú tevékenység ráfordításai: 445,36 mrd Ft

A 2022-es év költségvetésének jövedéki adóbevétele üzemanyagokból: 628,7 mrd Ft

A 2022-es év költségvetésének ÁFA bevételei üzemanyagokból: kb 356 mrd Ft
(összes eladott üzemanyag x 481 forintos átlagár, és ennek a 27%-os ÁFA tartalmát feleztem le mondván biztos sokat visszaigényeltek)
1MTYraqk_o.png


Útdíjak, egyéb hozzájárulások nincsenek benne.

Összesen: a fentiek alapján kb 1000 mrd Ft a bevételi oldal, és ugyanebben az évben ennek kevesebb, mint a felét költötte el a közútkezelő.

Esetleg átgondolod mégegyszer amit írtál?
A közútkezelőn kívül elég sokat költenek az önkormányzatok, a Nif/Ekm. Atgondolnad?
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 027
32 459
113
Értsük már meg könyörgöm:
Nem az akkugyártás a fő probléma (az is, a jelenlegi alacsony hozzáadott érték miatt), hanem hogy az emberek nem bíznak abban, hogy magyar hatóságok hatékonyan betartatják a környezetvédelmi és munkaügyi/munkavédelmi szabályokat!
Na, vajon miért lehet ez?
Mert sorosgyurcsánylipsilmbtq?

Mert alacsony a bizalmi szint, és könnyen hergelhető a nép. Mondjuk máshol is, csak ott nem hergelik célzottan az akkumulátorgyártás ellen. Sőt ott a "ződek" támogatják azt. "Dunaszaurusz" 2.0
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 968
19 285
113
Mert alacsony a bizalmi szint, és könnyen hergelhető a nép. Mondjuk máshol is, csak ott nem hergelik célzottan az akkumulátorgyártás ellen. Sőt ott a "ződek" támogatják azt. "Dunaszaurusz" 2.0
At no time in the past century has public distrust of the government been so broadly distributed across the political spectrum, as it is today.

Paul Zimmermann - Why I Wrote PGP, Part of the original 1991 PGP User's Guide (updated in 1999)
megdolgoztak azért az alacsony bizalmi szintért.