A CATL működéséből generált adóbevétel és járulékot tedd mérleg egyik serpenyőjébe, a másikba meg ha ugyanezen a földterületen mezőgazdaságot folytatsz, hasonlóképpen mennyi bevételt generál. 1 havi CATL hány évi mezőgazdasági termelésnek felel meg???Nincsenek áványkincseink, és olajunk az energia termeléshez.. Mit csináljunk elvtársak?
̶M̶a̶g̶y̶a̶r̶o̶r̶s̶z̶á̶g̶ ̶a̶ ̶V̶a̶s̶ ̶é̶s̶ ̶A̶c̶é̶l̶ ̶o̶r̶s̶z̶á̶g̶a̶ ̶l̶e̶s̶z̶.̶.̶.̶
Sok import nyersanyagot, ritkaföldfèmeket valamint sok energiát igénylő ipart telepítsünk! Lehetőleg olyan helyre ami egyébként kiváló termőföld, ha pedig nagy a vízigény előny, hogy távol legyen a folyóktól.
Komolyan, ne vicceljün már!!!!!
A kormány amikor mondjuk ad egy nagyberuházásra pénzt, akkor pont nulla forintot vesz ki az államháztartásból.Ez a dolog túl egyszerűsítèse. Valamelyik amerikai beruházás kapcsán kiszámolták, hogy a teremtett munkaerőre vetítve 20millio Ft állami támogatást kap a cèg az indulási +adokedvezmények. Nyilván lehet, hogy ez megtérül, de azért tedd fel magadnak a kérdést, hol kap az egyébként sok embert foglalkoztató kkv szektor ilyen mértékű támogatásokat?
A CATL beruházás 7,9 mrd euró
Az állami támogatás 800 millió euró.
A magyar állami támogatás kábé a beruházás áfarészének egyharmada. És most a többi járulékot, adót, fogyasztást hagyjuk.
Ez a sok milliárd euro az állam nélkül nem jönne az országba.
Tehát mi a javaslat?Ha tényleg nincs több munkakepes ember idehaza, pusztán újabb gyárak és hozzájuk külföldi munkaerö importálás mindez nagy állami támogatással, mit old meg? Persze pörgeti a GDP-t, de pl, mennyibe fog kerülni a jelelnleg is áram behozatalra szoruló energiaellátás bővítése? Vagy ilyenkor nem számít a szuverenitásuk?
Ha megvalósult a teljes foglalkoztatás, akkor húzzuk le a rolót, nem kell több gyár.
Vajon ez a barom kormány, miért hoz ide mégis???
Mert a b*zi GDP-t akarja pörgetni céltalanul.
Ezek a xar gyárak mind munkahelyeket generálnak, amikor pl. munkaerőhiány van, akkor egy balfasz szakszervezet sokkal jobb poziból tud béremelést kiharcolni. De ha nincs, akkor maga a melós egy munkahelyváltással vagy annak belengetésével is sokkal alkuképesebb.
Ez a közvetlen haszon.
A közvetett meg, hogy ezek a gyárak alapból adó és járulékbevételeket generálnak. Így az állam bevételi oldala nő és többet fordíthat kiadásra, oktatás -egeszegügyre.
De érdemes megnézni a magyar vidéki ipari központokat, Győr, Kecskemét stb. Ezeken a városokban a kkv-k is sokkal több bevételre tesznek szert, hisz a nagy gyárakat ezer módon, logisztika, szolgáltatás ki kell szolgálni. De ugyanúgy akár az egyéni vállalkozók, a fodraszokon, át a műkörmösökig is jobban megélnek, hisz ezek a multik több dellát fizetnek a melósnak, mint a hazai kkv-k, így többet tud költeni,
Akkor van szuverenitásunk, ha errőlsebb a magyar gazdaság. Ha egy bizonyos szinten be akarod rekeszteni, míg mások ellépnek, akkor gyengülünk, csökken a szuverenitásunk.