Magyarország ipara

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 163
15 833
113

Épül az újabb óriásüzem Magyarországon​

Az ácsi gyár éves árbevétele a 2026-os indulás után várhatóan 4 milliárd euró, azaz 1500 milliárd forint lesz.

Csak azt nem tudom mi a f* kell támogatni abban a térségben újabb gyárak építését, mikor van egy csomó jóval csóróbb térség, ahol sokkal nagyobb szükség lenne ezekre.
 
  • Tetszik
Reactions: borisz and Blitz97

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 068
16 280
113
Csak azt nem tudom mi a f* kell támogatni abban a térségben újabb gyárak építését, mikor van egy csomó jóval csóróbb térség, ahol sokkal nagyobb szükség lenne ezekre.

Mert nem emberbaráti szempontok vezetik. Egyetlen gyár sem kapkod feltétlenül az évtizedek óta alkalmi munkákból tengődők után, hanem oda megy ahol van szakképzett és dolgozni akaró / arra szocializált munkaerő, infrastruktúra és beszállítói kör van.
 

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 232
9 388
113
Nem a nyár folyamàn folyamatosan jönnek majd ki a miniszteri rendeletek amik részlegesen szabályozzák az egészet.

Ami drasztikus eddig az a túlmunka pénzbeli ellentételezésének teljes felszàmolása. ( aki eddig se tudta kivenni a szabadságait mert annyiszor ment 24 órás szolgálatba az hogy lesz kompenzálva innentől?)

A katonák családjainak kiemelt kórházi ellátásànak megszüntetése.

És az élelmezési rendszer felszámolása. ( a kiképzéseken azért ez fàjni fog, főleg az alapkiképzésen frissen bevonultaknál)

A bérezés sötét ló mert októberig nem tudjuk ki hogy fog keresni.
Üdv a való világban.
 
  • Tetszik
Reactions: krisss

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 232
9 388
113
Most ez egy ilyen örvendő kijelentés?
Legkevésbé se. Erről írtam. A fegyveres testületek tagjai egy burokban élnek. Elhiszem, hogy a megszokott kényelmes életből nehéz felvenni az új idők ritmusát. Sajnos az új világ kegyetlen. Aki nem elég rátermett, bátor, életrevaló az elbukik. A civil szféra már jó ideje átalakul (több ilyen időszak is volt), a közigazgatás jó 10 éve, most a katonákon a sor. Nagyon nem jó, nagyon nehéz feldolgozni (tudom, benne voltam), de a mai profitorientált világban nem nagyon van olyan terület ahol kibúvót lehetne találni. Őszintén, és semmilyen megbántás nélkül, amit eddig olvastam mint nehézség, az a civil szférában már megszokott.
 

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 232
9 388
113
Nemtom haverom villanyszerelőként évi fél milla cafetériát kap és Medicoveres eü biztosítást ad neki a cég, fizetik a túlóráit és évente 2x kapnak bónuszt.
Értem, hogy te havi 300 órában szenet lapátolsz 2 tál rizsért de azért az se általános.
Eljutottunk oda, hogy személyeskedsz :) Nem baj, semmi harag eddig se volt az állításaid mögött semmilyen valós infó, ezután se lesz.
ui: a haverod profitot termel, piaci alapú a melója, kereslet-kínálat, ez az amit neked soha nem fog járni ;)
 
  • Vicces
Reactions: krisss

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 553
113
Eljutottunk oda, hogy személyeskedsz :) Nem baj, semmi harag eddig se volt az állításaid mögött semmilyen valós infó, ezután se lesz.
ui: a haverod profitot termel, piaci alapú a melója, kereslet-kínálat, ez az amit neked soha nem fog járni ;)
Te mondtad hogy havi 300 órákat dolgozol.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 172
113
Legkevésbé se. Erről írtam. A fegyveres testületek tagjai egy burokban élnek. Elhiszem, hogy a megszokott kényelmes életből nehéz felvenni az új idők ritmusát. Sajnos az új világ kegyetlen. Aki nem elég rátermett, bátor, életrevaló az elbukik. A civil szféra már jó ideje átalakul (több ilyen időszak is volt), a közigazgatás jó 10 éve, most a katonákon a sor. Nagyon nem jó, nagyon nehéz feldolgozni (tudom, benne voltam), de a mai profitorientált világban nem nagyon van olyan terület ahol kibúvót lehetne találni. Őszintén, és semmilyen megbántás nélkül, amit eddig olvastam mint nehézség, az a civil szférában már megszokott.
Értem, lopni csalni hazudni kell és minden jó lesz. Nagy igazság.
 
  • Vicces
Reactions: PFZ

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 232
9 388
113
Bocs ez nem maradt meg, csak hogy utána kávéval a nav ellenőrzés mikéntjeit taglaltátok és azt már átugrottam.
Soha nem írtam, hogy minden fasza, azt se írtam, hogy egy tál rizsért dolgozom. Érdekes, hogy mi marad meg. Ez olyan lehet mint a magyar haderő helyzete a szemedben. Szelektív.
 

Kalormen

Well-Known Member
2022. április 22.
730
3 356
93
Soha nem írtam, hogy minden fasza, azt se írtam, hogy egy tál rizsért dolgozom. Érdekes, hogy mi marad meg. Ez olyan lehet mint a magyar haderő helyzete a szemedben. Szelektív.
Bocs de aki havi 300 órával nálunk egy sori takarító is millió felett vinne haza. Pedig ő alapból nem túl jól keres...
Be lehetne ezt a mártírkodást fejezni. Nekem tudod mit jelentett az EÜből versenyszféra?
Munkakörtől függően 160 vagy 180 óra munkát, minimum dupla fizut, kifizetett pótlékokat és túlórákat, kiadott szabadságokat.
Ha neked nem, akkor van egy rossz hírem, nem a katona bácsik a hülyék.
 

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 505
8 304
113
Ezt legfeljebb ti gondoljátok, mert nem nagyon láttátok még civil versenyszférát. Azért ne sírjuk tele azt a fórumot ahol rendszeresen 6:30-tól 0:30-ig látnak el szolgálatot az egyenruhások.
Mindenhol van léhűtő része én voltam
civil szférában is ott is van bőven lablogatos rész meg vert izzadsz rész is de civilben nem nagyon baszogatnak az állandó.
psziho/orvosi/fizikai szent háromszöggel, tudom civilben is van orvosi (üzem orvos) de az más teljesen engedékenyebb.
 
  • Vicces
Reactions: PFZ