Magyarország ipara

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 616
5 353
113
Legkevésbé se. Erről írtam. A fegyveres testületek tagjai egy burokban élnek. Elhiszem, hogy a megszokott kényelmes életből nehéz felvenni az új idők ritmusát. Sajnos az új világ kegyetlen. Aki nem elég rátermett, bátor, életrevaló az elbukik. A civil szféra már jó ideje átalakul (több ilyen időszak is volt), a közigazgatás jó 10 éve, most a katonákon a sor. Nagyon nem jó, nagyon nehéz feldolgozni (tudom, benne voltam), de a mai profitorientált világban nem nagyon van olyan terület ahol kibúvót lehetne találni. Őszintén, és semmilyen megbántás nélkül, amit eddig olvastam mint nehézség, az a civil szférában már megszokott.
A civil szférában ha nem teszik a dolog akkor szólsz hogy holnap nem jövök, aztán kész. Vagy ha jó fej vagy, akkor letöltöd a felmondási időt. + vannak munkaügyi szabályok amelyeket minden normális cég betart.
 
  • Tetszik
Reactions: Kalormen

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 060
16 217
113
Mindenhol van léhűtő része én voltam
civil szférában is ott is van bőven lablogatos rész meg vert izzadsz rész is de civilben nem nagyon baszogatnak az állandó.
psziho/orvosi/fizikai szent háromszöggel, tudom civilben is van orvosi (üzem orvos) de az más teljesen engedékenyebb.

Mert minek is baszogassanak vele amikor tök felesleges a munkához, ahogy az átlag aktanyalogató fináncnak is.

Azt viszont nem értem hogy a rendőrök ezen a követelmény rendszeren hogy mennek át amikor min a felük vérnyomásos / cukros.
 

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 449
8 076
113
Ezt legfeljebb ti gondoljátok, mert nem nagyon láttátok még civil versenyszférát. Azért ne sírjuk tele azt a fórumot ahol rendszeresen 6:30-tól 0:30-ig látnak el szolgálatot az egyenruhások.

Mindenhol van léhűtő része én voltam
civil szférában is ott is van bőven lablogatos rész meg vert izzadsz rész is de civilben nem nagyon baszogatnak az állandó.
psziho/orvosi/fizikai szent háromszöggel, tudom civilben is van orvosi (üzem orvos) de az más teljesen engedékenyebb.
Valamint a civilnek nincs a fegyver az oldalán ezáltal egy hatalmas felelősség félre értés ne essék ezt választottuk csak az nem fér hogy állandóan 1bo évtizede csak elvesznek és akkor így várnak el egy ütőképes magyar haderőt/rendorseget/nav-ot Ja meg katasztrófavédelmet stb hat ezt meglátja/meghalja egy velem egykorú vagy 18eves nem is jelentkezik és ez itt a baj nem lesz utánpótlás konkrétan nagy városok vannak ahol 1 járőr páros maradt péntek estére és persze hogy panaszkodunk mert ez így nem tartható.
 
  • Vicces
Reactions: PFZ

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 449
8 076
113
Mert minek is baszogassanak vele amikor tök felesleges a munkához, ahogy az átlag aktanyalogató fináncnak is.

Azt viszont nem értem hogy a rendőrök ezen a követelmény rendszeren hogy mennek át amikor min a felük vérnyomásos / cukros.
Ja értem mire gondolsz persze az irodisták része mindig a leg hangosabb és nekik meg én is mondom könnyű a légkondis irodából panaszkodni… 1 kurva évet voltam irodán és annyi panaszkodnak… minden szervnel az irodista részleg ilyen.
Úgy mennek át hogy létszám hiány.
 

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 176
9 287
113
Bocs de aki havi 300 órával nálunk egy sori takarító is millió felett vinne haza. Pedig ő alapból nem túl jól keres...
Be lehetne ezt a mártírkodást fejezni. Nekem tudod mit jelentett az EÜből versenyszféra?
Munkakörtől függően 160 vagy 180 óra munkát, minimum dupla fizut, kifizetett pótlékokat és túlórákat, kiadott szabadságokat.
Ha neked nem, akkor van egy rossz hírem, nem a katona bácsik a hülyék.
Tudom, tudom, itt is menő a nagyotmondás. Persze, milliós fizuk. Ja, szerintem is be lehet fejezni a rinyát mert jujj nem öltözhetnek át civilbe, meg jujj valami nagyon durva fog bekövetkezni, de már március óta várom, hogy kiderüljön. Ti rinyáltok folyton.
 

Kalormen

Well-Known Member
2022. április 22.
712
3 282
93
Tudom, tudom, itt is menő a nagyotmondás. Persze, milliós fizuk. Ja, szerintem is be lehet fejezni a rinyát mert jujj nem öltözhetnek át civilbe, meg jujj valami nagyon durva fog bekövetkezni, de már március óta várom, hogy kiderüljön. Ti rinyáltok folyton.
Én a civil szférában dolgozom ;)
Csak okulásként:
Egy 1800 ftos jónak nem mondható bruttó órabért kereső embör, csak ha a törvényileg kötelező pótlékokat kapja meg, akkor normál, 8 órás munkarendben cc 480 ezer nettót, folyamatos munkarendben cc 570 ezer nettót kap kézhez.
És ebben az esetben a normál munkarendet egy műszakosnak vettem.
 

Kalormen

Well-Known Member
2022. április 22.
712
3 282
93
Egyébként felér egy agybajjal, hogy azon veri valaki a mellét, h ő 300 órákat dolgozik egy hónapban, miközben a dédapja többek között azért állt szembe a csendőrsortűzzel, hogy ne kelljen 240 órát dolgoznia havonta...