Magyarország ipara

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Kalormen

Well-Known Member
2022. április 22.
766
3 479
93
Tudom, tudom, itt is menő a nagyotmondás. Persze, milliós fizuk. Ja, szerintem is be lehet fejezni a rinyát mert jujj nem öltözhetnek át civilbe, meg jujj valami nagyon durva fog bekövetkezni, de már március óta várom, hogy kiderüljön. Ti rinyáltok folyton.
Én a civil szférában dolgozom ;)
Csak okulásként:
Egy 1800 ftos jónak nem mondható bruttó órabért kereső embör, csak ha a törvényileg kötelező pótlékokat kapja meg, akkor normál, 8 órás munkarendben cc 480 ezer nettót, folyamatos munkarendben cc 570 ezer nettót kap kézhez.
És ebben az esetben a normál munkarendet egy műszakosnak vettem.
 
  • Vicces
Reactions: PFZ

Kalormen

Well-Known Member
2022. április 22.
766
3 479
93
Egyébként felér egy agybajjal, hogy azon veri valaki a mellét, h ő 300 órákat dolgozik egy hónapban, miközben a dédapja többek között azért állt szembe a csendőrsortűzzel, hogy ne kelljen 240 órát dolgoznia havonta...
 

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 325
9 645
113
Én a civil szférában dolgozom ;)
Csak okulásként:
Egy 1800 ftos jónak nem mondható bruttó órabért kereső embör, csak ha a törvényileg kötelező pótlékokat kapja meg, akkor normál, 8 órás munkarendben cc 480 ezer nettót, folyamatos munkarendben cc 570 ezer nettót kap kézhez.
És ebben az esetben a normál munkarendet egy műszakosnak vettem.
Csak okulásként, a matek nem erősséged. Az 1800 bruttó nagyon kevés, ebből feltornázni 8 órás melóval 480.000 nettóra lehetetlen. Nincs az a pótlék ami felveszi. Pótlék nélkül az havi 400 óra. Nagyot akartál írni, csak nem sikerült.
 

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 799
9 372
113
Csak azt már elfelejtettem a hivatasos objektumosokat vihetik ki utcára vissza úgymond (legtöbbjük járőr alosztály rol ment át a nyugiba) ha nincs ember parancs értettem aztán kész,a civil őrrel azért ezt próbálja meg valaki :)
 

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 325
9 645
113
Egyébként felér egy agybajjal, hogy azon veri valaki a mellét, h ő 300 órákat dolgozik egy hónapban, miközben a dédapja többek között azért állt szembe a csendőrsortűzzel, hogy ne kelljen 240 órát dolgoznia havonta...
Lehet, hogy a te feneked alá apuci meg anyuci betolta a pénzt, lehet, hogy te még mindig mamahotelben laksz, de ne okoskodj már más életébe. A fenti írásaidból látom, hogy a való életről vajmi kevés fogalmad van. Kevered a bruttót a nettóval, bődületes számolási hibáid vannak. Ne fárasszuk egymást.
 

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 325
9 645
113
Csak azt már elfelejtettem a hivatasos objektumosokat vihetik ki utcára vissza úgymond (legtöbbjük járőr alosztály rol ment át a nyugiba) ha nincs ember parancs értettem aztán kész,a civil őrrel azért ezt próbálja meg valaki :)
Van pár volt hivatásos kollégám. Civilként most is utcán vagyok :D. Értem én, hogy van egy régi beidegződés, de ahogy írtam, a világ változik, ti pedig burokban éltek.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 458
11 577
113
Bár az autóipar gondokkal küszködik, ami miatt a hazánkban nemrég kiépült akkumulátorgyárak is elbocsátásokra kényszerültek, egyelőre úgy tűnik, a kínai BYD szegedi gyárberuházása nem lassul. A Tesla után a világ második legnagyobb elektromosautó-gyártója június elején újabb csarnokok alapozására kért engedélyt, amivel szinte megduplázódik a gyár eddig ismert területe.

kínaiak az engedélyeket lépésről-lépésre szerzik meg a gyárhoz, miután a terület a birtokukba kerül. Ez három részletben zajlik, a második átadási fázis határideje szeptember, az utolsóé pedig az év vége.
.
A
kínai óriásvállalat a Picktől vásárolt területen fokozatosan kért alapozási engedélyeket egészen idén márciusig, az itteni földeket ekkorra már át is adták számukra. Ez a terület viszont mára „betelt”, nem fér el több épület a 90 hektáron.

Az Építésügyi hatósági engedélyezési eljárásokat Támogató elektronikus Dokumentációs Rendszer (ÉTDR) oldalán fellelhető, hogy az építési hatósághoz június 5-én engedélyeztetésre benyújtott tervek alapján a „Pick-terület” melletti részen többek között egy 500 méter hosszú és egy 200 méter széles – vagyis 10 hektáros – összeszerelőüzem föld- és alapozási munkái indulhatnak meg hamarosan.

Ez eddig a legnagyobb BYD-gyárépület, amiről tudomásunk van.

Szeged főtere, a Széchenyi tér 4,5 hektárja lehet a mindenki által megfogható viszonyítási alap, ehhez képest a BYD 10 hektáros összeszerelő csarnoka több mint kétszer akkora lesz. És ez csak egy a sok közül.

Lenne itt még egy 435 méter hosszú festőüzem, egy 370 méteres lökhárítógyártó-üzem, és egy „L” alakú összekötő épület is.

Bár továbbra is úgy tűnik, hogy az új gyártórészleg az M43-as autópálya mentén helyezkedik majd el, csökkenne a távolság a béketelepi városrész Liliom Lakóparkjához, mely a majdani gyárhoz legközelebb lévő lakóterület. Az üzem látványa viszont a helyiek számára mégsem lesz annyira zavaró, mert a lakótelep gyár felőli végén – ahol most egy mező van – egy közgyűlési döntés értelmében erdőt telepítenének a házak mentén, többnyire az építkezések miatt kivágott fákat pótolva.

A gyár első üteme már az alapozásnál jár, és már jövőre legurítanák az első elektromos autókat a szalagról. Logisztikai forrásokból lehet azt tudni, hogy a teljes kapacitás nagyjából ezer új gépjármű lehet majd naponta, amivel jelenleg nem tud lépést tartani a meglévő vasúti áruszállítási kapacitás sem, így ott is szükségesek lehetnek még fejlesztések.

A tógazdaságot a halászcsára mögött már éppen szét is túrták miatta. Eddig a gazdák alig csinálhattak ott földmunkát a mesterséges tavakban fészkelő madarak miatt, de most hirtelen leszarós lett az egész. Most annyira nem érdekes a kisnyünyüge fészkelése, hogy a legnagyobb termelőtavakat is leengedtették a gyár tápcsatornájának építése miatt.
 

Groove

Well-Known Member
2017. október 3.
110
340
63
Nemtom haverom villanyszerelőként évi fél milla cafetériát kap és Medicoveres eü biztosítást ad neki a cég, fizetik a túlóráit és évente 2x kapnak bónuszt.
Ez a Borsodchem! Mióta megvette a kínai... a csaból is pénz folyik!!!!
A Jelenlegi 3000 fős létszámot 5000-ig kívánják feltölteni. Minden gyáregységnél bővítés folyik. Ész nélkül költik a lét.
Az IT-n dolgozom :p:D:hadonaszos:
 

Kalormen

Well-Known Member
2022. április 22.
766
3 479
93
Csak okulásként, a matek nem erősséged. Az 1800 bruttó nagyon kevés, ebből feltornázni 8 órás melóval 480.000 nettóra lehetetlen. Nincs az a pótlék ami felveszi. Pótlék nélkül az havi 400 óra. Nagyot akartál írni, csak nem sikerült.
Nincs?
160 óra alapidő
80 óra túlóra kötelezően 50%os pótlékkal
A maradék túlmunka kötelezően dupla pótlékkal.
Számoljál
Ez 720 ezer bruttócska ;)
És ezek kötelezően az MTV szerint járnak.
Amúgy lehet több is, amennyiben ugye két v 3 műszak, mert ott ugye a 18 óra utáni időre 30% műszakpótlék jár.
Vagy ha olyan időszakban dolgozik, hogy belelóg a 18 óra utáni időszakba, mert akkor arra az időszakra 15% bérpótlék jár.
Nem, nem adható, jár.
Ahogy a 8 órán felül végzett munka után az 50% és a szabadnapos munkavégzésért a 100%os pótlék is.
 

Kalormen

Well-Known Member
2022. április 22.
766
3 479
93
Lehet, hogy a te feneked alá apuci meg anyuci betolta a pénzt, lehet, hogy te még mindig mamahotelben laksz, de ne okoskodj már más életébe. A fenti írásaidból látom, hogy a való életről vajmi kevés fogalmad van. Kevered a bruttót a nettóval, bődületes számolási hibáid vannak. Ne fárasszuk egymást.
Nézd, az, hogy nem vagy tisztában az MTVvel, nem az én bajom. Az, hogy neked 300 órát kell dolgoznod, és azzal nyugtatod magad, hogy nem éhbérért teszed, nem az én bajom.
Ha egyáltalán engedné a cégem, hogy ennyit dolgozzak, tisztán millió felett kapnék. És nem keresek ám kimagaslóan alapból. Csak úgy vagyok vele, hogy nem dolgozom olyan helyen, ahol leszarják az MTVt.
Ha te igen, megint csak nem a víz a hülye, ha a kacsa nem tud úszni.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 402
16 391
113
Mert nem emberbaráti szempontok vezetik. Egyetlen gyár sem kapkod feltétlenül az évtizedek óta alkalmi munkákból tengődők után, hanem oda megy ahol van szakképzett és dolgozni akaró / arra szocializált munkaerő, infrastruktúra és beszállítói kör van.

Az állam egyik feladata, hogy ne piaci szempontok vezéreljék.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 325
9 645
113
Nincs?
160 óra alapidő
80 óra túlóra kötelezően 50%os pótlékkal
A maradék túlmunka kötelezően dupla pótlékkal.
Számoljál
Ez 720 ezer bruttócska ;)
És ezek kötelezően az MTV szerint járnak.
Amúgy lehet több is, amennyiben ugye két v 3 műszak, mert ott ugye a 18 óra utáni időre 30% műszakpótlék jár.
Vagy ha olyan időszakban dolgozik, hogy belelóg a 18 óra utáni időszakba, mert akkor arra az időszakra 15% bérpótlék jár.
Nem, nem adható, jár.
Ahogy a 8 órán felül végzett munka után az 50% és a szabadnapos munkavégzésért a 100%os pótlék is.
Nagy mesemondó vagy te :)
 
  • Tetszik
Reactions: Yorg

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 325
9 645
113
Nézd, az, hogy nem vagy tisztában az MTVvel, nem az én bajom. Az, hogy neked 300 órát kell dolgoznod, és azzal nyugtatod magad, hogy nem éhbérért teszed, nem az én bajom.
Ha egyáltalán engedné a cégem, hogy ennyit dolgozzak, tisztán millió felett kapnék. És nem keresek ám kimagaslóan alapból. Csak úgy vagyok vele, hogy nem dolgozom olyan helyen, ahol leszarják az MTVt.
Ha te igen, megint csak nem a víz a hülye, ha a kacsa nem tud úszni.
Sok itt a milliomos és a tábornok.
 
  • Tetszik
Reactions: Yorg

Kalormen

Well-Known Member
2022. április 22.
766
3 479
93
Nagy mesemondó vagy te :)
Nézd, ha te nem az MTV szerínt dolgozol, akkor a marha jelzőt azért nem mondom, mert sértő lenne rájuk.
Sok itt a milliomos és a tábornok.
Nem vagyok az, mert nem is jutott eszembe 300 órát feketén dolgozni. De ha az lennék is, mi közöd hozzá? Megdolgozok érte. Igaz maximum 180 órában egy hónapban. De most istenem.
Értem, hogy fáj, hogy rájöttél, még minimálbért se kapsz. De erről nem én tehetek.
 
  • Tetszik
  • Vicces
Reactions: fishbed and PFZ

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 325
9 645
113
Nézd, ha te nem az MTV szerínt dolgozol, akkor a marha jelzőt azért nem mondom, mert sértő lenne rájuk.

Nem vagyok az, mert nem is jutott eszembe 300 órát feketén dolgozni. De ha az lennék is, mi közöd hozzá? Megdolgozok érte. Igaz maximum 180 órában egy hónapban. De most istenem.
Értem, hogy fáj, hogy rájöttél, még minimálbért se kapsz. De erről nem én tehetek.
Te ezt a sok baromságot honnan veszed? Miféle minimálbér te szerencsétlen. Most komolyan, izmozol itt nekem, hogy mekkora ász vagy és próbálsz lenyomni :D Te jó ég, na helló.
 
  • Tetszik
Reactions: Yorg

Kalormen

Well-Known Member
2022. április 22.
766
3 479
93
Te ezt a sok baromságot honnan veszed? Miféle minimálbér te szerencsétlen. Most komolyan, izmozol itt nekem, hogy mekkora ász vagy és próbálsz lenyomni :D Te jó ég, na helló.
Nem, te izmozol itt.
Azon, hogy mit hisztiztek a katonák, mert te 300 órát dolgozol.
És?
Max @Kávé akit érdekelhet, hogy feketén dolgozol
Csak a civil szféra értelmes része, kb fele munkából keres értelmesen.