Magyarország ipara

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Kalormen

Well-Known Member
2022. április 22.
730
3 355
93
Csak okulásként, a matek nem erősséged. Az 1800 bruttó nagyon kevés, ebből feltornázni 8 órás melóval 480.000 nettóra lehetetlen. Nincs az a pótlék ami felveszi. Pótlék nélkül az havi 400 óra. Nagyot akartál írni, csak nem sikerült.
Nincs?
160 óra alapidő
80 óra túlóra kötelezően 50%os pótlékkal
A maradék túlmunka kötelezően dupla pótlékkal.
Számoljál
Ez 720 ezer bruttócska ;)
És ezek kötelezően az MTV szerint járnak.
Amúgy lehet több is, amennyiben ugye két v 3 műszak, mert ott ugye a 18 óra utáni időre 30% műszakpótlék jár.
Vagy ha olyan időszakban dolgozik, hogy belelóg a 18 óra utáni időszakba, mert akkor arra az időszakra 15% bérpótlék jár.
Nem, nem adható, jár.
Ahogy a 8 órán felül végzett munka után az 50% és a szabadnapos munkavégzésért a 100%os pótlék is.
 

Kalormen

Well-Known Member
2022. április 22.
730
3 355
93
Lehet, hogy a te feneked alá apuci meg anyuci betolta a pénzt, lehet, hogy te még mindig mamahotelben laksz, de ne okoskodj már más életébe. A fenti írásaidból látom, hogy a való életről vajmi kevés fogalmad van. Kevered a bruttót a nettóval, bődületes számolási hibáid vannak. Ne fárasszuk egymást.
Nézd, az, hogy nem vagy tisztában az MTVvel, nem az én bajom. Az, hogy neked 300 órát kell dolgoznod, és azzal nyugtatod magad, hogy nem éhbérért teszed, nem az én bajom.
Ha egyáltalán engedné a cégem, hogy ennyit dolgozzak, tisztán millió felett kapnék. És nem keresek ám kimagaslóan alapból. Csak úgy vagyok vele, hogy nem dolgozom olyan helyen, ahol leszarják az MTVt.
Ha te igen, megint csak nem a víz a hülye, ha a kacsa nem tud úszni.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 163
15 832
113
Mert nem emberbaráti szempontok vezetik. Egyetlen gyár sem kapkod feltétlenül az évtizedek óta alkalmi munkákból tengődők után, hanem oda megy ahol van szakképzett és dolgozni akaró / arra szocializált munkaerő, infrastruktúra és beszállítói kör van.

Az állam egyik feladata, hogy ne piaci szempontok vezéreljék.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 232
9 387
113
Nincs?
160 óra alapidő
80 óra túlóra kötelezően 50%os pótlékkal
A maradék túlmunka kötelezően dupla pótlékkal.
Számoljál
Ez 720 ezer bruttócska ;)
És ezek kötelezően az MTV szerint járnak.
Amúgy lehet több is, amennyiben ugye két v 3 műszak, mert ott ugye a 18 óra utáni időre 30% műszakpótlék jár.
Vagy ha olyan időszakban dolgozik, hogy belelóg a 18 óra utáni időszakba, mert akkor arra az időszakra 15% bérpótlék jár.
Nem, nem adható, jár.
Ahogy a 8 órán felül végzett munka után az 50% és a szabadnapos munkavégzésért a 100%os pótlék is.
Nagy mesemondó vagy te :)
 
  • Tetszik
Reactions: Yorg

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 232
9 387
113
Nézd, az, hogy nem vagy tisztában az MTVvel, nem az én bajom. Az, hogy neked 300 órát kell dolgoznod, és azzal nyugtatod magad, hogy nem éhbérért teszed, nem az én bajom.
Ha egyáltalán engedné a cégem, hogy ennyit dolgozzak, tisztán millió felett kapnék. És nem keresek ám kimagaslóan alapból. Csak úgy vagyok vele, hogy nem dolgozom olyan helyen, ahol leszarják az MTVt.
Ha te igen, megint csak nem a víz a hülye, ha a kacsa nem tud úszni.
Sok itt a milliomos és a tábornok.
 
  • Tetszik
Reactions: Yorg

Kalormen

Well-Known Member
2022. április 22.
730
3 355
93
Nagy mesemondó vagy te :)
Nézd, ha te nem az MTV szerínt dolgozol, akkor a marha jelzőt azért nem mondom, mert sértő lenne rájuk.
Sok itt a milliomos és a tábornok.
Nem vagyok az, mert nem is jutott eszembe 300 órát feketén dolgozni. De ha az lennék is, mi közöd hozzá? Megdolgozok érte. Igaz maximum 180 órában egy hónapban. De most istenem.
Értem, hogy fáj, hogy rájöttél, még minimálbért se kapsz. De erről nem én tehetek.
 
  • Tetszik
  • Vicces
Reactions: fishbed and PFZ

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 232
9 387
113
Nézd, ha te nem az MTV szerínt dolgozol, akkor a marha jelzőt azért nem mondom, mert sértő lenne rájuk.

Nem vagyok az, mert nem is jutott eszembe 300 órát feketén dolgozni. De ha az lennék is, mi közöd hozzá? Megdolgozok érte. Igaz maximum 180 órában egy hónapban. De most istenem.
Értem, hogy fáj, hogy rájöttél, még minimálbért se kapsz. De erről nem én tehetek.
Te ezt a sok baromságot honnan veszed? Miféle minimálbér te szerencsétlen. Most komolyan, izmozol itt nekem, hogy mekkora ász vagy és próbálsz lenyomni :D Te jó ég, na helló.
 
  • Tetszik
Reactions: Yorg

Kalormen

Well-Known Member
2022. április 22.
730
3 355
93
Te ezt a sok baromságot honnan veszed? Miféle minimálbér te szerencsétlen. Most komolyan, izmozol itt nekem, hogy mekkora ász vagy és próbálsz lenyomni :D Te jó ég, na helló.
Nem, te izmozol itt.
Azon, hogy mit hisztiztek a katonák, mert te 300 órát dolgozol.
És?
Max @Kávé akit érdekelhet, hogy feketén dolgozol
Csak a civil szféra értelmes része, kb fele munkából keres értelmesen.
 

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 505
8 304
113
Nem, te izmozol itt.
Azon, hogy mit hisztiztek a katonák, mert te 300 órát dolgozol.
És?
Max @Kávé akit érdekelhet, hogy feketén dolgozol
Csak a civil szféra értelmes része, kb fele munkából keres értelmesen.
Őszintén szólva meg engemse mivel nem adóágas vagyok azzal a Nav civil része foglalkozik ki hogy van bejelentve és az embert/illetve államot húzza le. Én csak mindig megtagadom az alkalmat felhívni az emberek figyelmet hogy ha jogcsorbitas és a többi történik a munkáltató részéről akkor ne dugja homokba a fejet mert amikor majd (ha) eléri a nyugdíjat előtt egy évvel megállapítják azt akkor sokan szoktak sírva fakadni hogy minimálbéren dolgozott 40-50 évig és olyan nyugdíjat is fog kapni…és ez bizony most a nyugdíj bomba előtt napi probléma lesz.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 605
25 041
113
Ez a Borsodchem! Mióta megvette a kínai... a csaból is pénz folyik!!!!
A Jelenlegi 3000 fős létszámot 5000-ig kívánják feltölteni. Minden gyáregységnél bővítés folyik. Ész nélkül költik a lét.
Az IT-n dolgozom :p:D:hadonaszos:
Ja most megyünk valami bejárásra kábelnek, mondjuk a tavalyiból se lett semmi.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 170
113
Ez egy jó beszélgetés.

Poginak azért vannak érdekes nézetei,és egy jó adag sztereotip nyugatellenessége.Pl Dánia "gyarmatai Grönkand,Izland voltak.....Valójában a balti kereskedelem vámolása volt a fontos jövedelemforrásuk,meg maga a balti közvetitő és saját árújukkal való kereskedelem.
A gyarmatositás valóban fontos volt a kapitalizmus kibontakozásához,mert a gyarmatokrol érkezett hozzá a pénzkinálat bővülését hozó nemesfém (és okozott inflációt egyúttal),de az valójában csak kis mértékben származott rablásbol.Az azték és inka arany igazábol egyszeri esetek (és mindkét birodalom gyors összeomlását az okozta,hogy az elnyomott népei rögtön a spanyol behatolók mellé álltak,szembefordulva addigi elnyomóikkal-kaptak helyette másikat,de a közhiedelemmel ellentétben igazábol az europai gyarmatositó elnyomás többnyire igazábol kisebb volt,mint elötte volt részük).A stabil nemesfémhozamot a már az európaiak által feltárt és művelésbe vett bányák biztositották (leghiresebb Potosi,amit az inkák idejében nem ismertek).
Valójában sok gyarmat veszteséges volt.A jövedelmező gyarmatok is előbb igen massziv beruházásokat igényeltek.Igazábol a legtöbb gyarmaton kifejezetten fejlődést és életszinvonal növekedést hozott a helybélieknek a gyarmatositás.(kivéve,amikor a helyi népesség valamiért nem tudott alkalmazkodni,és ezért elűzték vagy kiirtották,de ez valójában nem volt olyan gyakori.És nem is gyarmatósitó,hanem hóditó jelenség.Pl a kinaiak éppen úgy kiirtották,elűzték az ilyen népeket terjeszkedésük folyamán)
Hogy mennyire nem a rablás volt egy ország tartós felemelkedésének alapja,azt jol szemléltetik pl a mongolok.A fél (akkor ismeert) világot lerohanták és kirabolták,Mongolia mégis egy szegény ország.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 526
93 805
113
Vagy nem. Mercedes is kezd kihátrálni a totális elektromos trendből.
Nincs hová kihátrálni, csak a fekete lyukba.

2035-től csak 0 CO2 kibocsátású autót lehet forgalomba hozni az EU-ban
. Ez ma az elektromos.

A németek kilobbiztak egy kiskaput, de csak adtak a xarnak egypofont.

Maradhat belső égésű motor nulla széndioxid kibocsárással. Nos ilyen nincs. Az e-üzemanyagot hazudják annak. Azaz nem kőolajból, hanem a légkörből megkötött szén-dioxidból vagy szén-monoxidból, illetve megújuló energiával előállított hidrogénből gyártott szintetikus üzemanyagok.

Már a leírásból is látszik, hogy megint vmi sötétzöld vécén kierőlködött kreténség.

Még gyenge pontja a sztorinak, hogy jelenleg a vilagon 2(!!!) üzemben állítják elő és négyszer annyiba kerül literje, mint a mostani horror 95-ös ára. Jó egyszeri tankolást 100-150.000-ért....Annyi biztos, nem lesz nagy sor a kúton.;)
 

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 720
14 004
113
Nemtom haverom villanyszerelőként évi fél milla cafetériát kap és Medicoveres eü biztosítást ad neki a cég, fizetik a túlóráit és évente 2x kapnak bónuszt.
Értem, hogy te havi 300 órában szenet lapátolsz 2 tál rizsért de azért az se általános.

Azt azért halkan megjegyzem, hogy ha önállóan dolgozni tudó villanyszerelő haverod.. akkor bolond volt, főleg az elmúlt egy két év építőiparát végignézve, ha alkalmazott.
Egy hét alatt megkereshette volna a havi fizuját.
Szóval nem feltétlen irigylésre méltóak ezek a dolgok. De persze minden relatív.
Nekem nagybátyámat mikor még kis szaros voltam és kérdezgettem mit csinálnak szolgálatban... bocs, de valahogy mindig a kantin szó, meg a csocsó volt a válasz és az égett be.
Persze 30 év múlva már biztos más a munka. :)
 

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 720
14 004
113
Tudom, tudom, itt is menő a nagyotmondás. Persze, milliós fizuk. Ja, szerintem is be lehet fejezni a rinyát mert jujj nem öltözhetnek át civilbe, meg jujj valami nagyon durva fog bekövetkezni, de már március óta várom, hogy kiderüljön. Ti rinyáltok folyton.

Előzőre.... egy maszek festő kockaházat 1 miskaert fest.
Adozzon havi bontásban 80at. Befektetés egy diszeprzitesvodor, meg ami abban elfér.
Egy maszek villanyszerelő egy kockaházat 1 misi plussz anyagert huz ujra.
Nekem a ház eleje az, na most ugy, hogy a burkolonal zulaegerkedtem, na ugy ket nap alatt meg volt, plussz aljzatokkal, világítás, alzatkörökkel.
Autószerelő mondjuk eléggé regionális, hog megy, de ott még bukni se kehet. bBerak egy uj főtengely jeladot, ha nem az volt, akkor is boldogan kifizeti a csere es a közel dupla teliárat az ügyfél.
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 232
9 387
113
Előzőre.... egy maszek festő kockaházat 1 miskaert fest.
Adozzon havi bontásban 80at. Befektetés egy diszeprzitesvodor, meg ami abban elfér.
Egy maszek villanyszerelő egy kockaházat 1 misi plussz anyagert huz ujra.
Nekem a ház eleje az, na most ugy, hogy a burkolonal zulaegerkedtem, na ugy ket nap alatt meg volt, plussz aljzatokkal, világítás, alzatkörökkel.
Autószerelő mondjuk eléggé regionális, hog megy, de ott még bukni se kehet. bBerak egy uj főtengely jeladot, ha nem az volt, akkor is boldogan kifizeti a csere es a közel dupla teliárat az ügyfél.
Az illető mesemondó nem ezekről írt. És nem is azért amiért te
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
Nincs hová kihátrálni, csak a fekete lyukba.

2035-től csak 0 CO2 kibocsátású autót lehet forgalomba hozni az EU-ban. Ez ma az elektromos.

A németek kilobbiztak egy kiskaput, de csak adtak a xarnak egypofont.

Maradhat belső égésű motor nulla széndioxid kibocsárással. Nos ilyen nincs. Az e-üzemanyagot hazudják annak. Azaz nem kőolajból, hanem a légkörből megkötött szén-dioxidból vagy szén-monoxidból, illetve megújuló energiával előállított hidrogénből gyártott szintetikus üzemanyagok.

Már a leírásból is látszik, hogy megint vmi sötétzöld vécén kierőlködött kreténség.

Még gyenge pontja a sztorinak, hogy jelenleg a vilagon 2(!!!) üzemben állítják elő és négyszer annyiba kerül literje, mint a mostani horror 95-ös ára. Jó egyszeri tankolást 100-150.000-ért....Annyi biztos, nem lesz nagy sor a kúton.;)
Amit egyes igen erős lobi érdekek ki szeretnének tolni 2050 ig....
Amúgy tavaly azzon ment a rinya "kormányzat" részéről is hogy a 2035 céldatum tarthatatlan...
Most meg arról megy a rinya hogy az eu öntsön rögtön 100 milliárd (5 éves intervallum alatt) eurot az elektromos autó piacába és a logosztikába....
Gondolom kínai/koreai szorongatásra na meg a várható gdp elmaradás miatt....
A gond ott van hogy az eu jelenleg nem iparkodik a pénzcsapok megnyitásán. (Apadó kassza ukrán helyzet...lassú gazdasági megrogyás ) továbbá előtérbe került hogy a nemzeti ipart valamikép meg kénne támogatni....ami további felhigulást fog eredményezni az elekromobilitásban.... lásd olasz-német-francia autóipari vergődést
Megjegyzem ép azok vannak a legjobban elene (2035 céldátum) akikkel a vajda frakciót kíván alakítani...
Na akkor most ki szívat kít..... vagy semmi se szent ami már elmúlt és mondtunk mindig csak a ma...pillanat számít.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
Nincs hová kihátrálni, csak a fekete lyukba.

2035-től csak 0 CO2 kibocsátású autót lehet forgalomba hozni az EU-ban. Ez ma az elektromos.

A németek kilobbiztak egy kiskaput, de csak adtak a xarnak egypofont.

Maradhat belső égésű motor nulla széndioxid kibocsárással. Nos ilyen nincs. Az e-üzemanyagot hazudják annak. Azaz nem kőolajból, hanem a légkörből megkötött szén-dioxidból vagy szén-monoxidból, illetve megújuló energiával előállított hidrogénből gyártott szintetikus üzemanyagok.

Már a leírásból is látszik, hogy megint vmi sötétzöld vécén kierőlködött kreténség.

Még gyenge pontja a sztorinak, hogy jelenleg a vilagon 2(!!!) üzemben állítják elő és négyszer annyiba kerül literje, mint a mostani horror 95-ös ára. Jó egyszeri tankolást 100-150.000-ért....Annyi biztos, nem lesz nagy sor a kúton.;)
Amit egyes igen erős lobi érdekek ki szeretnének tolni 2050 ig....
Amúgy tavaly azzon ment a rinya "kormányzat" részéről is hogy a 2035 céldatum tarthatatlan...
Most meg arról megy a rinya hogy az eu öntsön rögtön 100 milliárd (5 éves intervallum alatt) eurot az elektromos autó piacába és a logosztikába....
Gondolom kínai/koreai szorongatásra na meg a várható gdp elmaradás miatt....
A gond ott van hogy az eu jelenleg nem iparkodik a pénzcsapok megnyitásán. (Apadó kassza ukrán helyzet...lassú gazdasági megrogyás ) továbbá előtérbe került hogy a nemzeti ipart valamikép meg kénne támogatni....ami további felhigulást fog eredményezni az elekromobilitásban.... lásd olasz-német-francia autóipari vergődést
Megjegyzem ép azok vannak a legjobban ellene (2035 céldátum) akikkel a vajda frakciót kíván alakítani...
Na akkor most ki szívat kít..... vagy semmi se szent ami már elmúlt és mondtunk mindig csak a ma...pillanat számít
Az illető mesemondó nem ezekről írt. És nem is azért amiért te
Az én mesemondó bérem a havi brutto 500-540 et is úgy éri el hogy
180-200 órát megyek.... abból mimimum 70-80 óra éjszaka plusz két vasárnap úgy hogy nem minimál bérren vagyok
Na most megmutatnám bent a hozzászólásodat a kollégáknak ....
Hogy minden fassza....milyen jól lehet keresni ebben az országban....
Elküldenének a jó .........
A legtöbb helyen a medián bért se lehet megkeresni....
Vagyis igen. Család nuku....pihenést old meg.... csináld meg 2-3 ember munkáját...gyere havi 190-200 órákat....
Ha normál 160-168 órát mennék egy vasárnappal havi 36-40 óra éjszakával max egy erős brutto minimalbért keresnék... sajnos éves szinten 5-6 hónap ez a jelemző
Aminek a netto ja max arra elég hogy a családi étkeztetés/ minimál számla kijöjön.... Iskolaztatás... egy autó fentartása...stb.... két keresetre van szükség.. és bizony van úgy hogy szükősen az is éphogy elég... pl lebetekszik a gyerek...iskolakezdés stb.... váratlan kiadás....