Magyarország ipara

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

K

kamm

Guest
Budakalászra is filmstúdiót építenek állítólag az eperföldek helyére... Etyeken is van. Fóton is beépítenek minden talpalatnyi földet. Kiváncsi vagyok, hogy ennyi filmstúdiót el fog-e tudni tartani a piac.
Simán. Egyik legokosabb húzása volt az országnak azt a sales tax visszateritosdit elindítani, azóta az osszes komoly hollywoodi-londoni film services company mind ott dolgozik. Sajnos Vajnat elvitte a rak, de o meg utana pluszban radolgozott es bitang kis iparág be lett ebből is (no meg a halo effect is komoly, pl a "picture" PR rengeteg turistát visz stb stb.)
 
  • Tetszik
Reactions: fip7
T

Törölt tag 008

Guest
Nem minden cikket lehet így berakni. Talán @Fennek írta, hogy mi kell hozzá, hogy így jelenjen meg de azt te nem tudod megcsinálni.
Ott sem voltam. Én csak annyit szoktam, hogy ide a szöveg törzsbe csak berakom a linket sima szövegként. Szóval nem a menüből a link beillesztésével mint régen. Így a motor felismeri és letölti az oldalhoz tartozó "kártyát". Más trükköt nem ismerek.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 528
93 821
113
Alakul a GDP, az adósság is csökken.

+17,9% tavalyhoz képest.
+ 2,7% az előző negyedévhez képest.
gdp1b-472114.png


adossag210817-472100.jpg


 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 528
93 821
113
Alakul a GDP, az adósság is csökken.

+17,9% tavalyhoz képest.
+ 2,7% az előző negyedévhez képest.
gdp1b-472114.png


adossag210817-472100.jpg


régióban a magyar növekedés jóval meghaladta a román 13,6%-os, a lengyel 10,7%-os, a szlovák 10,2%-os, illetve a cseh 7,8%-os adatot.
eugdp210817egy-472190.png


A régióban viszont szintén a leggyorsabb a magyar növekedési ütem, ami

MÁR A GAZDASÁG GYORSABB KILÁBALÁSÁT JELZI NAGYRÉSZT A GYORSABB OLTÁSI TEMPÓNAK KÖSZÖNHETŐEN.

Azt érdemes megjegyezni, hogy a feloldásokat későbbra ütemező országokban a következő negyedévekben jelenhet a gyorsító hatás
eugdp210817ketto-472192.png




 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
régióban a magyar növekedés jóval meghaladta a román 13,6%-os, a lengyel 10,7%-os, a szlovák 10,2%-os, illetve a cseh 7,8%-os adatot.
eugdp210817egy-472190.png


A régióban viszont szintén a leggyorsabb a magyar növekedési ütem, ami

MÁR A GAZDASÁG GYORSABB KILÁBALÁSÁT JELZI NAGYRÉSZT A GYORSABB OLTÁSI TEMPÓNAK KÖSZÖNHETŐEN.

Azt érdemes megjegyezni, hogy a feloldásokat későbbra ütemező országokban a következő negyedévekben jelenhet a gyorsító hatás
eugdp210817ketto-472192.png




Hozzá kell tenni, hogy a francia és a spanyol gazdaság bukta a legnagyobbat a 2020-as évben. Na a mostani GDP adatokat ahhoz a bukóhoz viszonyítják.
 
  • Tetszik
Reactions: kamm and svajcibeka

hete

Well-Known Member
2021. január 7.
699
1 746
93
egy kis vetélytárs a lynxeknek:D

 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 806
25 415
113
"Sikerült megállapodni a Vitesco Technologies (VT) német autóipari céggel, hogy egy zöldmezős beruházás keretében Debrecenben új gyárat építsenek fel, amelyben csúcstechnológiájú autóelektronikai alkatrészeket fognak gyártani."
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
"Sikerült megállapodni a Vitesco Technologies (VT) német autóipari céggel, hogy egy zöldmezős beruházás keretében Debrecenben új gyárat építsenek fel, amelyben csúcstechnológiájú autóelektronikai alkatrészeket fognak gyártani."
Azt nem tudom, ha mondjuk megcsinálom a 'phaidros & rabszolgái kft'-t, és mondjuk építek egy babzsákfotegyárat zsizsikes babból, mert az reszájkling, akkor nekem is odaadja az állambácsi a "gyár" építésének 1/5-ét? Persze pályázat nélkül.
 

Matróz Kommandó

Well-Known Member
2017. március 21.
1 102
3 816
113
Azt nem tudom, ha mondjuk megcsinálom a 'phaidros & rabszolgái kft'-t, és mondjuk építek egy babzsákfotegyárat zsizsikes babból, mert az reszájkling, akkor nekem is odaadja az állambácsi a "gyár" építésének 1/5-ét? Persze pályázat nélkül.
Ha van egy olyan üzleti terved és gazdasági háttered amit le tudsz tenni az asztalra, neked is vissza fogja adni az ÁFÁ-t abból a pénzből amit itt elköltesz. De gyanítom ez a veszély nem fenyeget.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 806
25 415
113
Azt nem tudom, ha mondjuk megcsinálom a 'phaidros & rabszolgái kft'-t, és mondjuk építek egy babzsákfotegyárat zsizsikes babból, mert az reszájkling, akkor nekem is odaadja az állambácsi a "gyár" építésének 1/5-ét? Persze pályázat nélkül.
Annyit szerintem nem, de ha alapítasz egy működő ötletre valami céget, akkor lecsöppenhet valamilyen támogatás/pályázati pénz neked is!
(ismerősi körben is van aki tudott így pénzt szerezni, gombatenyésztés volt amúgy)
 
  • Tetszik
Reactions: phaidros

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Ha van egy olyan üzleti terved és gazdasági háttered amit le tudsz tenni az asztalra, neked is vissza fogja adni az ÁFÁ-t abból a pénzből amit itt elköltesz. De gyanítom ez a veszély nem fenyeget.
Aztat kend honnan tudhassa?
Üzleti tervem van*, tőkém nincs hozzá. De most úgyis más dolgok futnak, más vonalon; azoknak is ilyen vagy olyan irányba le kell zárulniuk.

*Pont olyan stádiumban, mint amennyire realitás, hogy a közeljövőben meg tudom valósítani.
 

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 263
4 671
113
Aztat kend honnan tudhassa?
Üzleti tervem van*, tőkém nincs hozzá. De most úgyis más dolgok futnak, más vonalon; azoknak is ilyen vagy olyan irányba le kell zárulniuk.

*Pont olyan stádiumban, mint amennyire realitás, hogy a közeljövőben meg tudom valósítani.
Olyan embert kell bevenni az üzletbe, aki el tudja intézni az állami támogatást. :cool: