Mesterlövész fegyverek, távcsöves puskák, romboló puskák

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

H

Hummen23

Guest
Az "idehaza" az tőlem pont egy határral arrébb van, uh kicsit másak a jogszabályok, de ez csak az egyik része. A vadászat elég drága s annyira nem is izgat, inkább sport szinten érdekel a dolog. A két kaliber azért tetszik, mert jó a röppályájuk, nem olyan veszett nagy lőszerek, és nem is annyira drágák. Persze lőnék én 338 Lapuával is, csak csak épp az olaj fel kellene törjön a telken s nem kéne létezzen az a törvény, ami szerint minden altalajkincs az államé. Amit még szeretek az a 12-es sörét, korongra kurvanagy buli.
6,5x55-öt lőttél valaha? Nagyon kiegyensúlyozott, lapos röppályájú kaliber. Elterjedt, nagy lőszerválaszték van hozzá, nem is drága.
Ha nem baj neked, hogy LA, akkor bátran ajánlom. Viszont a rem700-at nem, ha nem akarod pimpelni. Hüvelyvonó és sütés csere az alap, de a csöve sem az igazi. Én többre tartom a gyári Tikka T3x-et.
 
  • Hűha
Reactions: ogretankHU

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113
6,5x55-öt lőttél valaha? Nagyon kiegyensúlyozott, lapos röppályájú kaliber. Elterjedt, nagy lőszerválaszték van hozzá, nem is drága.
Ha nem baj neked, hogy LA, akkor bátran ajánlom. Viszont a rem700-at nem, ha nem akarod pimpelni. Hüvelyvonó és sütés csere az alap, de a csöve sem az igazi. Én többre tartom a gyári Tikka T3x-et.
A 6.5 x 55 Swidish mindennel rendelkezik csak lapos röppályával nem . A Svédek imádják , nekem volt én nem szerettem meg . Amúgy a lövész részről kifejezetten kellemes és viszonylag pontos ! De pont a pontossága miatt nem lapos a röppályája ugyanis a furat : lövedék tömeg aránya nagy vagyis viszonylag vékony a lövedék de 6.5-ekhez képes nehéz így hosszúnak kell lennie a lövedéknek , amit a huzag jól megvezet ezért pontos de a nagy tömege és a rossz BC-je miatt sokat és gyorsan veszít a sebességéből ami rontja a röppályát !

Jó nagy mélyre hatolási képességgel így kiemelt ölőerővel rendelkezik nem ok nélkül használják eredményesen a Svédek jávor vadászatra !

A Tikkákat szerettem addig a pontig amíg M690 és M695 volt de pont a T3 szériával qrták el de nagyon . Ugyanis a T3-nál lett 1soros műanyag tár ahol a lövedék a hegyével támaszkodik és nem a hüvely vállával . Ami azért gond mert a lövés visszahat a tárban lévő lövedékre -ami ugye a hegyével támaszkodik a tárba- és szépen visszakalapálja a hüvelybe ami tömörített töltetet hozhat létre és cső/tok robbanáshoz vezethet . Én megúsztam egy 2m-es torkolattűzzel és egy 2 napos hallás romlással !
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 701
28 130
113
2015-ben a szakadároknak juttatott belőle a Lobaev, egy későbbi gyári tesztlövészük felpakolta anno Instagramra.
Lényegében Lobajevék egyik "gyári tesztpályája" volt a donbasszi konfliktus (na meg persze Szíria) és részben azok alapján is fejlesztik folyamatosan a termékeiket. A nagyobb problémát inkább a klasszikus orosz minisztériumi bürokrácia jelenti, avagy hiába gyártanának Lobajevék a hivatásos orosz haderőnek nagy tételben mesterlövész fegyvereket, a beszerzési osztály fafejű bölényei ezt nem engedik. Konkréten maga Lobajev írta azt, hogy a mesterlövész fegyverektől is olyan strapabíróságot várnak el, mint egy sima AKM-től és a tesztek során úgy dobálják le őket mind hülyegyerek a dinnyét majd megy a szöveg, hogy nem felelt meg. Olyasmire gondolok, mint nem tudom hány méterről ráejtik a fegyvert direkte az optikára és csodálkoznak mikor az eltörik. Egyszerűen a mesterlövész fegyver nem erre való, pontosabban normál felhasználása nem egyezik meg egy sima egyéni lövészfegyverével. Csak hát ott is dolgozik a vízfej és hiába mondják már mindenfele, hogy cserélni kéne az SzVD-ket arra valahogy nem akar sor kerülni. Így viszont a különlegesek/Wagnerosok/egyes szakik kivételével nem jut el nagy számban Lobajev a csapatokhoz.

Ui: Lobajev Telegramon olyanról is beszélt, hogy mesterlövész célokra a 7,62x54R helyett azért is érdemes lenne más kalibert választani, mert a peremes lőszerek valahogy kevésbé stabilak a töltényűrben (?) és az alap kialakítás miatt nagyobb MOA-val dolgoznak. Ha lesz időm talán kikeresem azt az üzenetet, csak most még a tegnapi cikkel sem végeztem
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 466
23 987
113
A képből talán ki tudsz venni valamit
13277750_274563679554731_1685322628_n.jpg
 

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 213
4 426
113
A 6.5 x 55 Swidish mindennel rendelkezik csak lapos röppályával nem . A Svédek imádják , nekem volt én nem szerettem meg . Amúgy a lövész részről kifejezetten kellemes és viszonylag pontos ! De pont a pontossága miatt nem lapos a röppályája ugyanis a furat : lövedék tömeg aránya nagy vagyis viszonylag vékony a lövedék de 6.5-ekhez képes nehéz így hosszúnak kell lennie a lövedéknek , amit a huzag jól megvezet ezért pontos de a nagy tömege és a rossz BC-je miatt sokat és gyorsan veszít a sebességéből ami rontja a röppályát !

Jó nagy mélyre hatolási képességgel így kiemelt ölőerővel rendelkezik nem ok nélkül használják eredményesen a Svédek jávor vadászatra !

A Tikkákat szerettem addig a pontig amíg M690 és M695 volt de pont a T3 szériával qrták el de nagyon . Ugyanis a T3-nál lett 1soros műanyag tár ahol a lövedék a hegyével támaszkodik és nem a hüvely vállával . Ami azért gond mert a lövés visszahat a tárban lévő lövedékre -ami ugye a hegyével támaszkodik a tárba- és szépen visszakalapálja a hüvelybe ami tömörített töltetet hozhat létre és cső/tok robbanáshoz vezethet . Én megúsztam egy 2m-es torkolattűzzel és egy 2 napos hallás romlással !
6,5x55 be van olyan lövedék ami bizony lapos jó BCvel.... a Lapua Scenar széria 130-140gres kivitelei bizony jól sikerültek... a T3as széria CTR és UPR ns adj isten A1es szériája 10es fém tárral dobozból long range változatu csővel vannak szerelve, nagyon jó minőségű alap puskák...
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
Milyen lőszerrel lőnek a gyárban?
Nem tudom, a videóban nem látszott, de szerintem semmi extra házilag töltött, hanem sima gyári. Mondjuk vannak lőszerek, amivel a túlnyomással szembeni ellenállását tesztelik, azt valószínűleg ők töltik maguknak.

6,5x55-öt lőttél valaha? Nagyon kiegyensúlyozott, lapos röppályájú kaliber. Elterjedt, nagy lőszerválaszték van hozzá, nem is drága.
Ha nem baj neked, hogy LA, akkor bátran ajánlom. Viszont a rem700-at nem, ha nem akarod pimpelni. Hüvelyvonó és sütés csere az alap, de a csöve sem az igazi. Én többre tartom a gyári Tikka T3x-et.
Nemigazán találkoztam 6,5x55-össel, inkább a 300 asokhoz volt szerencsém. Minek a rövidítése az "LA"?
A Remington 700-ast csak annyira pimpelném, hogy a tust kidobnám a p*csába és vennék valami pofásabbat helyette, az AWT-nek régebb volt egy alu tussa, az nagyon tetszett, de már nincs fent a weblapjukon, igaz nagy az internet ha a többi része megvan. A Remington csövét nem tudom így megítélni, a Varmint változat belőle kicsit vastagabb, így pontosabb.
 
  • Tetszik
Reactions: Nemerson

JonatánJoe

Well-Known Member
2016. december 29.
167
1 112
93
A 6.5 x 55 Swidish mindennel rendelkezik csak lapos röppályával nem . A Svédek imádják , nekem volt én nem szerettem meg . Amúgy a lövész részről kifejezetten kellemes és viszonylag pontos ! De pont a pontossága miatt nem lapos a röppályája ugyanis a furat : lövedék tömeg aránya nagy vagyis viszonylag vékony a lövedék de 6.5-ekhez képes nehéz így hosszúnak kell lennie a lövedéknek , amit a huzag jól megvezet ezért pontos de a nagy tömege és a rossz BC-je miatt sokat és gyorsan veszít a sebességéből ami rontja a röppályát !

Jó nagy mélyre hatolási képességgel így kiemelt ölőerővel rendelkezik nem ok nélkül használják eredményesen a Svédek jávor vadászatra !

A Tikkákat szerettem addig a pontig amíg M690 és M695 volt de pont a T3 szériával qrták el de nagyon . Ugyanis a T3-nál lett 1soros műanyag tár ahol a lövedék a hegyével támaszkodik és nem a hüvely vállával . Ami azért gond mert a lövés visszahat a tárban lévő lövedékre -ami ugye a hegyével támaszkodik a tárba- és szépen visszakalapálja a hüvelybe ami tömörített töltetet hozhat létre és cső/tok robbanáshoz vezethet . Én megúsztam egy 2m-es torkolattűzzel és egy 2 napos hallás romlással !
Jóféle lőszer lehet, amiben a lövedéket a fegyver hátrarúgásától keletkező erő és a tár fala beljebb üt a hüvelyben...
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113
Jóféle lőszer lehet, amiben a lövedéket a fegyver hátrarúgásától keletkező erő és a tár fala beljebb üt a hüvelyben...
Nem egyedi eset , 300WM(majd 5000j) kaliber Norma Nosler Partition 11,7g-os(180gr) volt , ja és krimpelt mag . Először az ólomhegyet ütötte el majd beljebb tolta . Mert nem a hüvely válla támaszkodik hanem a lövedék hegye ! Általában ugyan azokat a lőszereket használtam, a tömör töltés egy disznó hajtáson 5-ös tár 3. vagy 4. lövésénél volt de az addig betárazott és lövést átélt lőszereken utána megfigyeltem többön is főleg , hogy a gyári ültetési mélységet a krimpelt magnál nem is kell mérni ! Nem a lőszer volt szar hanem a T3-as gagyi tárja ! Soha más fegyvernél nem vettem észre ilyet pedig volt már vagy 50 !
 
  • Tetszik
Reactions: Szittya

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
Mesterlövész fegyver bemutatása:
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 047
30 961
113
Egyes lövéseket és rövid sorozatokat.
Oroszoknak a 12.7-es Kord van, tudtommal nagyobb nincs ilyen célra.

Elég sok olyan szituáció van már, amikor hasznos tud lenni ilyen nagyobb kaliber, pl. épületek elleni harcnál.
Nyugatiaknak viszont van erre a célra nehéz,20milis rombolópuiskájuk.Többen is gyártanak
II.vh-ban még mi is gyártottunk 20milis öntőltő npk-t.Modern időkben elösszőr a búrok (kik mások?) csináltak,a háborús tapasztalataik nyomán (és kivételesen ez el is készült,nem hagyták félbe a fehér hatalom bukásakor)

ntw_20_l6.jpg


Háború alatt ők is,meg a rodéziaiak is használták az MG151 Mauser gá-t,főleg helikopterekről,de gyalogsági támogatóként is,hasonlóan mint itt a csecsenek (kommandós rajtaütéseknél,de nem volt általános).Ezen tapasztalatok nyomán fejlesztették aztán az amcsik az ASP30-at.De aztán nem rendszeresitették,feledésbe merült (ezt sem....de pl csináltak 70milis Hydra rakétára egy komplett sorozatvető családot is,Army elfogadta,igényelte-aztán nem kapott rá pénzt,hogy rendszeresitse.Nekünk pedig most jó lenne,nem csak nagy sorozatvető kell,kell a kicsi is).Megfontolandó lenne pedig elővenni,szerintem.