Mesterlövész fegyverek, távcsöves puskák, romboló puskák

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

comandante

Well-Known Member
2010. május 11.
2 515
4 886
113
Nos pár nappal előbb jeleztem hogy nagyobb űrméretű fegyverek vannak készülőben és volt egy kis időm körül néztem a merevlemezen mit is találtam akkoriban. Nos az első dokumentum amit találtam az a AMPR-XM109 bemutatója volt. Ez a fegyver 25 mm űrméretű páncéltörő löszeret is kilő. A Barrett által fejlesztett fegyver több helyen is felbukkan az interneten. A bemutatón 2" nagyobb átütést említenek 900 méteren. Ettől kicsit eltér az alább található cikk.

http://milpas.cc/rifles/ZFiles/Anti%20tank/Barrett%20XM-109/Small%20Arms%20Review%20Article.pdf

Az érdekesség az hogy az általam említett fegyver alapját is megtaláltam. Az egy USA 1994 szabadalommal jegyzett hosszú hátrasiklású fegyver, illetve annak csillapítása.
https://docs.google.com/viewer?url=patentimages.storage.googleapis.com/pdfs/US5353681.pdf
Itt a zárszerkezet nem látszik.
Viszont az megtalálható az alábbi helyen, a bemutató végefelé elég részletes képek található a tesztfegyverről:
http://www.dtic.mil/ndia/2009infantrysmallarms/thursdaysessionxi8503.pdf

Itt a 20 x 110 ntw denel fegyver kapcsán került elő. Tehát valószínűleg nem gránátvető hanem az illető lőszer kapcsán érdekes. Ez a jövőben azért is érdekes lehet mert az XM 109 már 25mm használ. Mind a denel mind pedig a barrett fegyver nagyon nehéz. Viszont a bemutatón látható fegyver nagyon könnyűnek és kicsinek látszik. Ehhez kapcsolódik hogy az iráni 20x110 lőszerre épülő fegyver szintén váll felett átvezetett + csőszájfékes, és táras.
Mivel nem mai dologról van szó úgy gondolom egy jobb sorsra érdemes eszközről van szó amivel a kár 35 mm is el lehet menni. De szerintem már a 25 mm (xm-109) 50 mm átütése is szép dolog. ha valaki ezt a lőszert összepárosítja a könnyebb fegyverrel akkor hát elég ütős cucc is összejöhetne.
 

comandante

Well-Known Member
2010. május 11.
2 515
4 886
113
Innét letölthető bemutatóban megtalálható az AMPR-XM109 bemutatója, hatásadatok, grátok szerkezete. Sok ábra és fénykép.

https://www.google.hu/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=5&ved=0CFoQFjAE&url=http%3A%2F%2Fwww.dtic.mil%2Fndia%2F2004arms%2Fsession6%2Fle
e.ppt&ei=dkozUqOhGcyVswaC4YGoCg&usg=AFQjCNH91NSAWisbp2CWLT6QUVyB1MS2Xg&sig2=AtWFMBv7tUkMs5E4aQcchg&bvm=bv.52164340,d.Yms&cad=rja
 

comandante

Well-Known Member
2010. május 11.
2 515
4 886
113
Nos a link nem úgy jó hogy jóll használható legyen de talán így:

http://www.dtic.mil/ndia/2004arms/session6/lee.ppt

http://www.dtic.mil/ndia/2004arms/2004arms.html
 

comandante

Well-Known Member
2010. május 11.
2 515
4 886
113
Csak szeretném jelezni hogy a második link sokkal érdekesebb mert olyan dolgokba lehet botlani ami ritkaság. Az alábbiból meg kideről hogy a 25 mm lőszer az apacs helikopter 30 mm változatának átskálázott változata tulajdonképpen.
http://www.dtic.mil/ndia/2004arms/session3/mccormick.ppt
 

Pocok75

Well-Known Member
2010. április 19.
2 816
2 512
113
Srácok! Ha jól látom ez egy SVD made in Iran, nyílt irányzékkal?? :D :D
dYYmd0S.jpg
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 784
30 551
113
Valamelyik nagytudású a multkor azt mondta itt, hogy az SVD nem mesterlövész puska, hanem távcsöves puska. Csak nekem hibázik valami a képen?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 786
75 820
113
Az a nagy tudású én voltam és azért mondtam mert ez az igazság!
Mi hibázik a képen?
Amúgy az SVD-t nem Kalasnyikov tervezte...
 
  • Tetszik
Reactions: ravenlord

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 186
13 456
113
Minden SVD-nek van nyílt irányzéka és Dragunov tervezte.
 

Pocok75

Well-Known Member
2010. április 19.
2 816
2 512
113
Bocsi!! Rossz helyre tettem!! :D
Egyébként tényleg nem mesterlövész puska, hanem távcsöves öntöltő puska. SZVD-nek pedig szabványos tartozéka a PSO-1 optika, tehát azt hiányolom! Olyan mintha váltámasz és tár nélküli lenne, azaz nem sok értelme van, szvsz! :D :D
GrGly , légy szíves pakolj át! :D
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 784
30 551
113
Az a nagy tudású én voltam és azért mondtam mert ez az igazság!
Mi hibázik a képen?
Amúgy az SVD-t nem Kalasnyikov tervezte...
Én nem is kérdőjeleztem meg, hogy az-e az igazság, azóta is okosabb vagyok, mert tudom, hogy az SVD nem mesterlövész-, hanem távcsöves puska.
Az hibázik nekem, hogy nincs rajta semmilyen optika, ha már távcsöves, és ebben a formában meg nincs sok értelme.
 

comandante

Well-Known Member
2010. május 11.
2 515
4 886
113
A képen valami nem stimmel, ez lehet hogy csak hasonlít egy SDV -re. Lehet hogy légpuska, vagy 022 fegyverutánzat.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 786
75 820
113
joker

Akkor ok.Amúgy van értelme mert pl Simo Häyhä az esetek döntő többségében optika nélkül lőtt bár belőle viszonylag kevés született a Földön :)

comandante

A SVD-ről le lehet szerelni az optikát
 
  • Tetszik
Reactions: danielblack

comandante

Well-Known Member
2010. május 11.
2 515
4 886
113
Ok de a cső nagyon vékony majd nem olyan vastag mint a mutató úja. Valamint a gázdugattyú rész is érdekes, valamint annak a fedele is.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 784
30 551
113
dudi

Simo Häyhä elég extém példa, attól, hogy neki ment még másnak nem fog és azóta a távok is megnőttek szerintem.
Az általad is távcsöves puska kategóriába besorolt SVD-ről leszedni a távcsövet meg nonszensz, mert a képességeit lefejezed.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 186
13 456
113
Fogalmazzuk úgy, hogy az SVD-re tettek nyílt irányzékot is, ha valami oknál fogva az optika nem működne (összetörik:)