1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Microsoft Flight Simulator

Diskurzus a(z) 'Szimulátorok' témában - Horizon által indítva @ 2020. augusztus 14..

1. Horizon

Horizon Well-Known Member

A szimulátorok nagy öregjének visszatéréséig mindenki tűkön ülve számolja a napokat, Froogle már megkapta a kiadásra szánt változatot és bemutatja a gépeket, generációs ugrás a kinézetben.

2. Hpasp

Hpasp Well-Known Member

3. kiskrumpli

kiskrumpli Well-Known Member

Az első videók Budapestről:

Kurfürst and Hpasp like this.
  4. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Hát, azért vannak érdekességek a videóban...
    Eddig mutogattak civil forgalmat és 3D objektumokat.

Ehhez képest a tájon a járművek textúrák és egy híd víz alatt van, mert az is textúra és nem 3D modell.
    Félreértés ne essék, ez is brutális, de azért az MI úgy tűnik, hogy hibázik.
    A hidak meg egyen hidak, nem az igaziak...

5. Hpasp

Hpasp Well-Known Member

Egen, sajnos a Bing Maps alapján készül a játék, nem pedig a Google Earth alapján.
    :(

kiskrumpli likes this.
  6. kiskrumpli

A házak tömege és úgy az összkép teljesen rendben van.
    Kár hogy pont a legfőbb nevezetességekre és a látkép-meghatározó elemekre nem fordítottak semennyi figyelmet sem. Azért remélem hamarosan sorra kerül Budapest is, és javítják ezeket a fejlesztők.
    Egyébként amit most a meghívott tesztelők, streamerek használnak, az még csak egy előzetes build verzió, a 18-án kiadott teljes játék addig módosulhat itt-ott.

7. molnibalage

Ezt a kommentet nem értem. Tudtommal a táj MI segítségével generált, nem nyúlkálnak nagyon bele kézzel, inkább csak a reptereknél, mert azoknál funkcionalitás van.

8. Hpasp

Hpasp Well-Known Member

Pár városban a Bing Maps is megvan csinálva annyira (mint ami a Google Earth-nél alap), hogy minden épület valódi homlokzattal szerepel. (pl New York, Seattle, stb)
    Elvileg ha a Bing Maps bővül, akkor az átkerül automatikusan a szimbe is.

Itt a listájuk.

9. kiskrumpli

Kétféle részletességű város lesz: ahol a Bing mapsnek van Bird's view funkciója (Budapesten nincs), ott jóval pontosabb lesz a város, ahol nincs, ott az autogenre van bízva az egész. (ld. lenti videó) De! Ahogy a Parlamentet is betették egy egyedi 3D modell formájában, úgy a többi nevezetességgel is megtehették volna. A Szabadság-szobor pl. teljesen hiányzik. Erre mondom, hogy amint a világ "fontosabb", "érdekesebb" városait javítják, remélem Budapesthez is eljutnak és itt is javítják a hidakat, várat, fontosabb épületeket. Manhattanben pl. az Empire State Building jelenleg vakítóan világít a többi épülethez képest.

10. kiskrumpli

49:00-től: Debrecen

Hpasp likes this.
  11. kamm

kamm Well-Known Member

Probalom preloadolni (akinek van Xbox Game Pass, annak ingyen van - en vmi vasarlas melle kaptam 6 honapot ingyen nyar elejen), hat... 124, igen SZAZHUSZONNEGY GB helyet akar. Komolyan mondom, hozza kell adnom egy masik SSDt a rendszerhez emiatt. :)

12. kamm

kamm Well-Known Member

Helyesbitek, 152GB kellett neki, de a preload minimalis - viszont nem indul meg el, sajna tutira US ido szerint indul majd:

13. molnibalage

A játékban egyébként milyen tartalom van? Az istennek sem írta még meg kb. senki és a YT bemutatók se beszélnek nagyon ilyesmiről.

• Vannak benne oktatóanyagok narrálva?
    • Milyen beállításai vannak flight model rádiózás terén?
    • Vannak "mission"-ok, hogy pl. rossz időben kell leszállni vagy időben odaérni valahova, pl. szervdonor szállítást játszva?
    • Vagy a nagy airlinerek esetén pl. komoly reptéren opl. JFK-n full komoly forgalomban repkedés?

Vagy van free flight és csá? Ennyi?

14. kamm

kamm Well-Known Member

Imadnam, ha tudnek valaszolni, de sajnos azota sem sikerult telepiteni, mert egy EKTELEN qrva bugot sikerult a vegleges verzioba belegyartaniuk es Windows Insideres Windows 10 verziokon (Dev channel) nem indul el, amikor nem a C: drive a telepites helye (egy un. junctiont hasznalnak a C: filesystemen linkelni a celt, de ez persze helyeteln credentials mellett megy, nem is telepul fel, igy beszakad indulasnal.)

Most varok, hogy kijavitsak, mert nem vagyok hajlando ujratelepiteni a gepemet emiatt (mert csak ugy tudsz kiszallni a Dev channelbol.) :mad::mad::mad:

15. kamm

kamm Well-Known Member

Ma kitoltak egy uj W10 preview buildet a Dev channelen (b 20197 rs 200818-1420) - belekerult egy oraba az upgrade, de ezen mar valoban elindul. Persze azota (cirka ket oraja) huzza lefele a ~100GB "contentet"...

16. kamm

kamm Well-Known Member

OKtatas persze, termeszetesen rendes training van, egy Cessna 152-vel (en bele is tettem ma ejjel 1 ora repuloidot a logbookomba.) Van mas mod is, pl elo online stb, de utana szabad repulesi modban elrepultem Budaorsrol Papara - a hangarodban alapbol egy Daher 930-as van, nagyon popec, Garmin 3000-es avionikaval.

Joystick persze muszaj - lehet, hogy vki anelkul is le tudna szallni, de a Jo oreg Thrustmaster T.16000M-et egybol elore konfiguralva adta opcionak a program, hibatlanul mukodott (es meg a TWCS sincs meg mar hozza, az alap csuszkaval nyomom a throttlet.)

17. molnibalage

Nekem Win 7 van. Ha kipróbálom, akkor sanszosan a gamepass-szal fogom, mert többre nem hinném, hogy lesz ingerenciám, mint pár VFR repkedés és talán egy kis ILS.

Viszont én csak más meghajtóra tudom feltenni, mint a "C"...

18. rudi

rudi Well-Known Member

Sikerült telepíteni :)
    Tök jó a grafika. Egész életszerű...;)

19. kamm

kamm Well-Known Member

Azon biztos menni fog.
    Nekem is a Gamepass miatt van meg, vmi promoban kaptam 6 honapot a karanten elejen, ez az elso alkalom, hogy hasznalom...

20. kamm

kamm Well-Known Member

Mivel a Standard Edition a pass alatt elérhető, gondoltam, osszeszedem, mi van ebben:

A320neo
    Aviat Pitts S2S
    Beechcraft G36
    Beechcraft 350i
    Cessna 208B
    Cessna Citation CJ4
    Cessna 152
    Cessna 172 G1000
    Cub X Cub
    Daher 930
    Dreamliner 787-100
    Diamond DA40NG