MiG-31 Foxhound (Mikojan-Gurjevics)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Először én is periszkópot írtam, de nem voltam benne biztos. Emel hol van?

Vagyok, de még mindig nem nyert senki. Az orrsegédszárny úgy áll, ahogy ilyen sebességnél egy orrsegédszárnynak kell. Déltájban feltárom a titkot, ha addig senki nem találja el.
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 381
63 166
113
Kh-58 sosem volt a MiG-31-eseken, így nem csak az hiányzik, de a többi, szintén nem integrált fegyver is. A szárnyankénti két R-73-as indító is normális, ez az amiről a modernizált BM és BSzM verziók felismerhetők. Sőt, olyan 31-es modifikáció egyátalán nincs, ahol csak egy-egy darab R-73-as függesztő van szárnyanként. Az, hogy a csupán egy-egy R-73-ast raknak fel a négy helyre, az már jóval gyakoribb. A lehajtható belépőél a légiutántöltéskor alkalmazott sebesség és állásszögnél ennél a típusnál kitérített helyzetben van, érdekesség, hogy a típusnak se fel-, se leszálláskor nincs erre szüksége. Az csak nekem érdekes részlet, hogy a határréteg leválasztó a beömlő mellett saját zsaluval rendelkezik a szívócsatornáé mellett, ezzel javítva a hatalmas törzs felett az áramképet, de ez mindegyik 31-esre áll. A külső R-73 pilonok rögzítési pontjai átmennek a szárnyon és a felső felület felől vannak rögzítve, ez elég ritka megoldás, de itt egyszerűen olyan vékony a szárnyprofil, hogy csak így tudták megoldani.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Na akkor itt a megoldás.
Szóval, minden "rendes", átlagos repülőgépen a csűrők a két szárnyon ellentétesen térnek ki, egyik felfelé, a másik lefelé. Ez a Mig-31 már egy kicsit "rendesebb", ha jól megnézitek, itt mindkét szárnyon lévő csűrő lefelé van kitérítve, ami azt jelenti, hogy ebben a sebességtartományban és üzemmódban a fékszárny/ívelőlappal szinkronban működve növeli a szárny íveltségét, és ezzel a felhajtóerőt. Én nyertem a sör - helyett a tokaji furmintot (mert azt jobban szeretem).
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 381
63 166
113
168276.jpg


Súlyemelés.
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 288
26 282
113
1994 Gromovo
168491.jpg

Vajon min gondolkodhatott a pilóta, mert akkoriban nem volt nagy perspektíva előttük.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
"Vajon min gondolkodhatott a pilóta"

Át kéne repülni az usánkába mint ahogy Belenko tette.DDD

bár tudom ő japánba ment de mind1