MiG-31 Foxhound (Mikojan-Gurjevics)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
petropavlovsk-kamchatsky-russia-22nd-sep-2014-an-air-force-mig-31-E7P08W.jpg
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Finoman fogalmazok!
Én Kalocsán szolgáltam a hetvenes években a PSZH éjjellátójából mindig volt tartalék, mert a fő tevékenységem volt meg a fegyverzete. Mond: a PSZH Csepel motorjáról mennyit tudsz? Az éjjellátójáról? Pedig a CIA is nagyon kíváncsi volt rá, amíg el nem árulta egy "hazánkfia"!
Ha, Molnival együtt megfigyelnétek, nem azért "ekézlek" benneteket, mert hülye gyerekek lennétek, hanem, velem együtt nem tudjátok a teljes igazságot!
Ha, belemennénk a tárgylencse forradalmi a MOM által kifejlesztett újításáról, hogy éjjel is lássál mesterséges megvilágítás nélkül, talán más megvilágításba kerülne sok minden!
A Moszkvicsokról, csak annyit, hogy többet ültem egy versenyzésre használt gk.-ban kinnt Moszkvában, mint Te!
Csak azt állítom biztosra, amit biztosan tudok. PSZH motor? Röhelyes, papíron száz lóerős szar, ami konkrétan lerohadt a gyakorlat közepén a barátom alatt. Kalocsán volt távírász a másik barátom, a vezérlőteremben. Arra nincs is panasz. Ott nagyon szem előtt voltak. Az éjjellátós is igaz, amit írtam. A harmadik barátom műszerész volt, valahol Győrben. Rádiókat kellett volna javítania, de ott senki sem értett hozzá. Ha lámpacsrénél nagyobb volt a baj, ment a valami központi javítóba. Ez a rögvalóság. Egyik Kárpátalji topiktársunk ugyanezt írta a vörös hadseregről.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Finoman fogalmazok!
Én Kalocsán szolgáltam a hetvenes években a PSZH éjjellátójából mindig volt tartalék, mert a fő tevékenységem volt meg a fegyverzete. Mond: a PSZH Csepel motorjáról mennyit tudsz? Az éjjellátójáról? Pedig a CIA is nagyon kíváncsi volt rá, amíg el nem árulta egy "hazánkfia"!
Ha, Molnival együtt megfigyelnétek, nem azért "ekézlek" benneteket, mert hülye gyerekek lennétek, hanem, velem együtt nem tudjátok a teljes igazságot!
Ha, belemennénk a tárgylencse forradalmi a MOM által kifejlesztett újításáról, hogy éjjel is lássál mesterséges megvilágítás nélkül, talán más megvilágításba kerülne sok minden!
A Moszkvicsokról, csak annyit, hogy többet ültem egy versenyzésre használt gk.-ban kinnt Moszkvában, mint Te!
Én olyan 200E km-t moszkvicsoztam. Volt három Moszkvicsom. Úgy nyolc Wostok órám, Szovjet porszívóm, két szovjet szinesTVm, stb., mert élveztem őket. Viszont így tudom is, miért dőlt össze az egész.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Ezek nem mind rosszak, annyira nem hogy a jobb felső sarokban a két gép azok a készültségi gépek amik közvetlenül a futópálya közelében állnak, hogy riasztásnál minél rövidebb gurulással felszállhassanak.
A két gépre én is gondoltam mint készenlétre, de a pálya végéről már mégiscsak könnyebb felszállni. Amúgy a pár oldallal előbbi videóban látható is a készültségi riasztás.
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 813
305
83
Ez ebben a formában így nagyon nem igaz. Ma is több olyan város van, amit csak 2 db osztály véd. Egy osztály tűzíve meg 105 fokos. Tehát, ha a város és cél körül van, akkor még szarabb a lefedés, mert a cél túloldala felé nemhogy nincs osztály, de a másik oldalon levő osztály HMZ-j kicsi. Ezen legfeljebb az változtat, ha a közelben van egy csinos domb vagy hegy.

Ezen felül 6 db célcsatorna korlát és minél nagyobb paraméterrel jön a cél, annál inkább alig van a HMZ-ben. Nézd meg, hogy egy 30-40-50 km-re az osztály mellet elrepülő 850 km/s-val haladó cél meddig van egy 40-50-60 km-es sugarú körben. (Eltérő horizont paraméterek.)




Ez a lista elavultnak tűnik, ma 75 db aktív osztály van Hpasp listája szerint.

Kiemelt városok
Moszkva;
8 Sz-400, 16 Sz-300PM

Szentpétervár;
4 Sz-300PM, 8 Sz-300PSz

Csendes Óceáni Flotta
Kamcsatka
3 Sz-400

Vlagyivosztok
2 Sz-400

Nahodka
2 Sz-400

Északi Tengeri Flotta
Murmanszk;
4 Sz-400,
2 Sz-300PM, 2 Sz-300PSz

Szeverodinszk
4 Sz-300PT

Fekete Tengeri Flotta
Novorosszijszk
2 Sz-400

Feodoszija, Krím félsziget;
2 Sz-400

Légierő bázisai

Engelsz
2 Sz-300PSz

Hmeymim, Szíria
1 Sz-400


Fontosabb települések
Jekatyerinburg;
2 Sz-300PSz

Szamara;
2 Sz-300PSz

Voronyezs
2 Sz-300PSz

Kalinyingrád;
2 Sz-400, 4 Sz-300PSz

Novoszibirszk;
2 Sz-400

Azov;
2 Sz-300PM

Szuhumi, Abházia;
2 Sz-300PSz

Habarovszk
2 Sz-300PSz

Szolnecsnij
3 Sz-300PSz

Irkutszk
2 Sz-300PSz

Nazarovo
2 Sz-300Psz
Annyi a meglátásom, hogy ehhez a tagoláshoz még hozzájön:Északi Tengeri Flotta
Murmanszk;
4 Sz-400,
2 Sz-300PM, 2 Sz-300PSz

Szeverodinszk
4 Sz-300PT
Severomorsk
Severodvinsk
Olenyegorszk
Gacsat táblázata szerint!
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 813
305
83
Csak azt állítom biztosra, amit biztosan tudok. PSZH motor? Röhelyes, papíron száz lóerős szar, ami konkrétan lerohadt a gyakorlat közepén a barátom alatt. Kalocsán volt távírász a másik barátom, a vezérlőteremben. Arra nincs is panasz. Ott nagyon szem előtt voltak. Az éjjellátós is igaz, amit írtam. A harmadik barátom műszerész volt, valahol Győrben. Rádiókat kellett volna javítania, de ott senki sem értett hozzá. Ha lámpacsrénél nagyobb volt a baj, ment a valami központi javítóba. Ez a rögvalóság. Egyik Kárpátalji topiktársunk ugyanezt írta a vörös hadseregről.
Látod, vagdalkozol, pedig az egész rendszerről fingod sincs!
Maradok tisztelettel:
Akagi
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 813
305
83
Én olyan 200E km-t moszkvicsoztam. Volt három Moszkvicsom. Úgy nyolc Wostok órám, Szovjet porszívóm, két szovjet szinesTVm, stb., mert élveztem őket. Viszont így tudom is, miért dőlt össze az egész.
Ja, ma is Raketa M7-es porszívót , használok az AEG gyártmány mellett, mert az a legjobb!:rolleyes:
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Ja, ma is Raketa M7-es porszívót , használok az AEG gyártmány mellett, mert az a legjobb!:rolleyes:
A rakéta nekem is bejött. Ma is használom. A másik, rózsaszín UFO porszívóból viszont egy óra alatt kiszakadt a kommutátor. Tipikus szovjet. Jó tervezés, szar gyártás.
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 813
305
83
Hogy vagdalkoznék. Mondd, melyikben nincs igazam? Csak nem te tudod jobban, hogy mit mondtak nekem a barátaim?
Ebben pl.:A harmadik barátom műszerész volt, valahol Győrben. Rádiókat kellett volna javítania, de ott senki sem értett hozzá. Ha lámpacsrénél nagyobb volt a baj, ment a valami központi javítóba.
Keresd ki a javítóbázisok felépítési működését anno! A haverjaid meg elmehetnek a vészes...! Ha, halvány fingjuk sem volt a "szervizelés" folyamatával és ilyenekre hallgatsz? Meg volt a folyamat ezred és hadosztály szinten is! Kérdezlek: erről mit tudsz?
puszillak!
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Ez lehet a 31esek tartalék reptere. 3,5 km pálya. Találtam még ekkora elhagyott füves repteret is "a környéken".
MED_0014362911.jpg