Mikojan-Gurjevics MiG-21 "Fishbed"/ Csengdu J-7/F-7

• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.

Hpasp

Well-Known Member
2018. január 28.
3 246
15 391
113
Már korrigáltam magam fentebb, de a finnek verzióját szokták még F-12-nek nevezeni.

Egen, ráadásul teljesen tévesen, ők ugyanis MiG-21F-13-asokat kaptak. (legalábbis Lappi szerint)

• Tetszik
Reactions: molnibalage

molnibalage

Well-Known Member
2010. április 18.
33 326
42 122
113
Előfordulhat műszaki hiba, zárlat is, aminek az eredménye indítás lehet. Anno a tököli bázison is beázás és mikrokapcsoló-zárlat miatt az egyik MiG-21-en AKKU-kapcsoló felkapcsolásakor a GS-23 gépágyú sült el, kiment a négyes sorozat és ellőtte a saját orrfutóját, a gép orra is esett.
Hoppá.
Ez azt jelenti, hogy repülés közben kiengedett futók mellett akkor egyes (mind?) 21-es változat képes volt ellőni saját orrfutóját és nem volt blokkolva a gépágyú működése ilyenkor?

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 080
15 000
113
Hoppá.
Ez azt jelenti, hogy repülés közben kiengedett futók mellett akkor egyes (mind?) 21-es változat képes volt ellőni saját orrfutóját és nem volt blokkolva a gépágyú működése ilyenkor?
A futók kinti helyzetében az orrfutó kinti véghelyzet-jelző mikrokapcsolója blokkolta (megszakította) a gépágyú elsütő áramkörét, nem lehetett vele lőni - kivéve a műszaki hiba esetét.

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 080
15 000
113
Egy elég ritka MiG-21, az SzM változat, elég papagályos festéssel.
Hát itt csak a papagályos festés a ritkaság, az SzM típus az nem. Bár külsőre tökéletesen azonos az M-el (VSz-en kívüli export) és az MF-el VSz-export), de elég régóta tudjuk hogy amelyiken vörös csillag volt, az mindegyik SzM-változat volt az RP-22 fedélzeti lokátorral és a hozzá tartozó R-3R félaktív radarvezérlésű rakétával (amit mindenki más csak a 21bisz-el kaphatott meg).

• Tetszik
Reactions: fishbed

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
8 664
26 948
113
Indiai MiG-21M(?) vagy MF(?).
Ez nem bisz-nek tűnik, viszont én idáig ott maradtam el, hogy csak a bisz-ek maradtak meg mára és mindből BISON lett.
De ez a két éves videó másról tanúskodik.

• Tetszik

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 080
15 000
113
Indiai MiG-21M(?) vagy MF(?).
Ez nem bisz-nek tűnik, viszont én idáig ott maradtam el, hogy csak a bisz-ek maradtak meg mára és mindből BISON lett.
De ez a két éves videó másról tanúskodik.

MiG-21M vagy MF, esetleg SzM, attól függ milyen lokátor és milyen hajtómű van benne, a három altípus külsőre tökéletesen egyforma. A plusz antennákból viszont látszik hogy elektronikából kicsit azért fel van tuningolva.

• Tetszik