MiG-31 Foxhound (Mikojan-Gurjevics)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Senki nem állítja hogy a Mercinél jobb a Moszkvics. Azt sem hogy a MNH a toppon volt. Az hogy Te szemre megmondod mindenféle fényképről hogy hány Mig-31 hadrafogható, csodálatos :D. Szerintem szemre a Szírek gépe úgy néznek ki, hogy igazából nincs is nekik ilyen alapon bevethető gépük, aztán mégis nyomják nagyüzemben elég régóta a háborúban, Mig-21/Szu-22-ik is, amelyek még öregebbek...
Legalább nézd meg a fényképet. Utána kiváncsian várom a véleményedet.
 
M

molnibalage

Guest
Aha. Olyanokat kérdezz, akik akik tényleg szolgáltak az orosz hadseregben. Én legalább a magyarban szolgáltam. A tatai hadosztály 7 VS FUGjából kettő működött, de az egyikben nem volt szervó. A barátom az első lépcsőben volt Lentiben és a gyakorlaton ott ragadtak két domb között, mert a kb 30 lóerőre fogyott motor nem tudta felvinni a PSzHt a dombra. Ott tologatták. És mindezt még a jobb időkben. Az éjjellátóból, amit egy éven át cipelt, hiányzott egy kulcsfontosságú alkatrész.
Vagy nézd már meg a fényképeket. A 34 Mig-31esből 10+2 tudna elindulni. A többi úgy van összerakva, hogy egymástól ki se tudnának jönni. Nyilván vagy javításon, vagy elfekvőben vannak.
Moszkviccsom van bazmeg. De hülye azért nem vagyok. A Mercivel járok. Pár évvel öregebb a Moszkvicsnál.
A MNH színvonala fényévekre volt midig is a szovjettől, a '80-as években meg már végképp. Minőségileg és mennyiségileg is. Na persze a szovjet gazdaság és életszínvonal a magyarnál is nagyobbat koppant 1991 után...
http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=143580683&t=9120320

A magyar lövészképzés a '80-as években 2x30 lőszer volt. Az itt állomásozó szovjet katona meg ezres rakasszal lőtte a lőszert. A MNH kb. a szovjetne segédcsapat támogatása lehetett volna. Min. akkora volt a kontraszt, mint a II. vh alatt a németek és magyar között...
 
  • Tetszik
Reactions: endre and fip7

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 356
77 034
113
Semmit se változtattam. Ráadásul a kiváncsiság vezet, nem a rosszindulat. Kértél egy repteret. Kaptál. Petropavlovszk, Kamcsatka. Itt van az összes adat. Két Sz-300as, és annyi légvédelem, amennyit megtalálsz a KITAKARÁS NÉLKÜLI fényképeken. 250 km-ről elindult az 59 Tomahawk. Tied a pálya. Én drukkolok neked (ahogy a szíreknek is). Vezesd le.
Ui. Minden szimpátiám ellenére, sose nyert az orosz technika az amerikai ellen. A kis részgyőzelmeknek is úgy örülünk itt, mint majom a faszának.

Petropavlovszk...Tekintve,hogy valószínűleg víz felől fog jönni az áldás a légvédelemi radarok meg a hegyeken vannak te mit gondolsz?A Tomahawk vagy bármilyen más nem stealth CM nagyon könnyű célpont mert nincs zavarás(sőt semmilyen ellentevékenység),nem manőverezik(útvonalat repül az nem manőverezés),lassú és nagy az RCS.Egy ilyen célpont csemege főleg ha a víz felől jön.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Petropavlovszk...Tekintve,hogy valószínűleg víz felől fog jönni az áldás a légvédelemi radarok meg a hegyeken vannak te mit gondolsz?A Tomahawk vagy bármilyen más nem stealth CM nagyon könnyű célpont mert nincs zavarás(sőt semmilyen ellentevékenység),nem manőverezik(útvonalat repül az nem manőverezés),lassú és nagy az RCS.Egy ilyen célpont csemege főleg ha a víz felől jön.
Szerintem a parton vannak, márcsak a földháttér miatt is. Persze megkereshetitek. Én az elmúlt fél órát a G.Earth basztatásával töltöttem, hogy betegyem ide a fényképeket, de nem sikerült.
Két perc alatt jön 60 ellenség. Repülési idő 20 perc. 90 km-ről látod meg őket.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
A reptér
MED_0014362512.jpg
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 006
113
A szerintem rossz MiGek
MED_0014362506.jpg
Nézegettem ezeket is, de azért mert ezek a gépek nincsenek odarakva az indítási helyzetbe akkor amikor a kép készült, azért nem bizonyíték semmire. Amikor a képet lőtték, aznap sanszosan nem volt feladatuk. Az is lehet hogy valóban elfekvőben vannak. Én nem jelentenék ki semmit egy ilyen kép alapján, ami békeidőben készült...
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Nézegettem ezeket is, de azért mert ezek a gépek nincsenek odarakva az indítási helyzetbe akkor amikor a kép készült, azért nem bizonyíték semmire. Amikor a képet lőtték, aznap sanszosan nem volt feladatuk. Az is lehet hogy valóban elfekvőben vannak. Én nem jelentenék ki semmit egy ilyen kép alapján, ami békeidőben készült...
Nézd végig a 13 év képeit. Különböző felállásban mindig ott vannak. Kiszedni csak súlyos átrendezéssel lehet őket.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 006
113
Nagyon lelkes vagy, de szerintem meg azt látjuk hogy békeidőben amikor a képet csinálta a szatelit, 1 századnak volt aznapra tervezve feladat... Nagyon nem vennék rá mérget, hogy amelyek a fedezékeknél vannak bezsúfolva, harckészültség idején ott is mardnának, mert repképtelenek...
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 006
113
Nézd végig a 13 év képeit. Különböző felállásban mindig ott vannak. Kiszedni csak súlyos átrendezéssel lehet őket.
Ez akkor lenne igaz, ha látnád KONKRÉTAN azt, hogy ugyan azok a gépek állnak ott 13 éve. Ezt én meg nem látom... Súlyos átrendezés? Kigurulnak szépen a századok, egyik gép a másik után... Még az is lehet hogy igazad van, csak erre én nem alapoznék semmit. Semmit. Mert ennyi erővel az is lehet, hogy 13 éve ott lévő felfújható vagy fa makett csalik. Ezt sem tudod ezek alapján a képek alapján megítélni, hogy igen, vagy sem.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Ez akkor lenne igaz, ha látnád KONKRÉTAN azt, hogy ugyan azok a gépek állnak ott 13 éve. Ezt én meg nem látom... Súlyos átrendezés? Kigurulnak szépen a századok, egyik gép a másik után... Még az is lehet hogy igazad van, csak erre én nem alapoznék semmit. Semmit. Mert ennyi erővel az is lehet, hogy 13 éve ott lévő felfújható vagy fa makett csalik. Ezt sem tudod ezek alapján a képek alapján megítélni, hogy igen, vagy sem.
Én se tudom, csak tippelek. Első kézből viszont bármit elhinnék (90 %ban). A békeidő onnan is látszik, hogy egy sincs fedezékben. Azok ugyanis a feltorlódott sok géptől használhatatlanok. Bár van ilyen hatalmas ajtajuk is, mint Szolnokon. Följebb van videó, ahol sokminden látszik.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 356
77 034
113
Szerintem a parton vannak, márcsak a földháttér miatt is. Persze megkereshetitek. Én az elmúlt fél órát a G.Earth basztatásával töltöttem, hogy betegyem ide a fényképeket, de nem sikerült.
Két perc alatt jön 60 ellenség. Repülési idő 20 perc. 90 km-ről látod meg őket.

Miért lennének a parton?Nincs olyan logikus érv amivel meg lehetne indokolni.
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 814
305
83
Aha. Olyanokat kérdezz, akik akik tényleg szolgáltak az orosz hadseregben. Én legalább a magyarban szolgáltam. A tatai hadosztály 7 VS FUGjából kettő működött, de az egyikben nem volt szervó. A barátom az első lépcsőben volt Lentiben és a gyakorlaton ott ragadtak két domb között, mert a kb 30 lóerőre fogyott motor nem tudta felvinni a PSzHt a dombra. Ott tologatták. És mindezt még a jobb időkben. Az éjjellátóból, amit egy éven át cipelt, hiányzott egy kulcsfontosságú alkatrész.
Vagy nézd már meg a fényképeket. A 34 Mig-31esből 10+2 tudna elindulni. A többi úgy van összerakva, hogy egymástól ki se tudnának jönni. Nyilván vagy javításon, vagy elfekvőben vannak.
Moszkviccsom van bazmeg. De hülye azért nem vagyok. A Mercivel járok. Pár évvel öregebb a Moszkvicsnál.
Finoman fogalmazok!
Én Kalocsán szolgáltam a hetvenes években a PSZH éjjellátójából mindig volt tartalék, mert a fő tevékenységem volt meg a fegyverzete. Mond: a PSZH Csepel motorjáról mennyit tudsz? Az éjjellátójáról? Pedig a CIA is nagyon kíváncsi volt rá, amíg el nem árulta egy "hazánkfia"!
Ha, Molnival együtt megfigyelnétek, nem azért "ekézlek" benneteket, mert hülye gyerekek lennétek, hanem, velem együtt nem tudjátok a teljes igazságot!
Ha, belemennénk a tárgylencse forradalmi a MOM által kifejlesztett újításáról, hogy éjjel is lássál mesterséges megvilágítás nélkül, talán más megvilágításba kerülne sok minden!
A Moszkvicsokról, csak annyit, hogy többet ültem egy versenyzésre használt gk.-ban kinnt Moszkvában, mint Te!