MIM-104 Patriot (USA)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Azt azért kéne tudni, amit nem tudhatunk, hogy ez a káosz tömeges gyors kitárazás miből, és mennyit vadászott le?!

Mert ha tényleg megkúrtak ezzel a 32 rakétával mondjuk 6 Khindzsalt, 5-6 Kalibr-M-et, néhány egyéb CM-et, tucat drónt, akkor egyáltalán nem szerepelt le a rendszer maga, sőt. Az ukránok szerepeltek le, hogy védelem nélkül kikúrták Kijev közepére.
Én nem hiszek a 6 Kindzsalban. Először is az ukránok még sose mondtak igazat. 6 Kindzsal meg 6 Kalibr az qúúrwa drága.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 940
48 714
113
Azt azért kéne tudni, amit nem tudhatunk, hogy ez a káosz tömeges gyors kitárazás miből, és mennyit vadászott le?!

Mert ha tényleg megkúrtak ezzel a 32 rakétával mondjuk 6 Khindzsalt, 5-6 Kalibr-M-et, néhány egyéb CM-et, tucat drónt, akkor egyáltalán nem szerepelt le a rendszer maga, sőt. Az ukránok szerepeltek le, hogy védelem nélkül kikúrták Kijev közepére.
Miután a csajszit, akit feltette a videót a Patriot indító pukkantásáról, azóta talán már az SzBU valamelyik pincéjében nevelik, nem hiszem, hogy sok videót látnánk a valós rombolásról. Egyébként pont az általa készített videót még nem láttam itt linkelve, ez egész jó minőségű, mintha kivehető lenne pár indító is a mezőn:
Linkelve, nem beágyazva.

Az eddigi minta az volt, hogy csak akkor látunk hivatalos ukrán kommunikációt egy orosz támadás eredményességéről, ha azt be tudják csomagolni valamilyen, számukra kedvezőbb narratívába illetve ha pl a robbanásról készült felvételeket annyian osztották már meg, hogy egyszerűen nem tudnak már mit csinálni. Általában ilyenkor is kiderül, hogy humanitárius raktár, kutyamenhely, esetleg transzklinika volt a célpont.

És hogy a topichoz visszatereljem a szót: a Patriot üteg valós képességvesztéséről (ha van egyáltalán) akkor fogunk többet tudni, amikor a legközelebbi szalvó megy.
 

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 525
12 883
113
Miután a csajszit, akit feltette a videót a Patriot indító pukkantásáról, azóta talán már az SzBU valamelyik pincéjében nevelik, nem hiszem, hogy sok videót látnánk a valós rombolásról. Egyébként pont az általa készített videót még nem láttam itt linkelve, ez egész jó minőségű, mintha kivehető lenne pár indító is a mezőn:
Linkelve, nem beágyazva.

Az eddigi minta az volt, hogy csak akkor látunk hivatalos ukrán kommunikációt egy orosz támadás eredményességéről, ha azt be tudják csomagolni valamilyen, számukra kedvezőbb narratívába illetve ha pl a robbanásról készült felvételeket annyian osztották már meg, hogy egyszerűen nem tudnak már mit csinálni. Általában ilyenkor is kiderül, hogy humanitárius raktár, kutyamenhely, esetleg transzklinika volt a célpont.

És hogy a topichoz visszatereljem a szót: a Patriot üteg valós képességvesztéséről (ha van egyáltalán) akkor fogunk többet tudni, amikor a legközelebbi szalvó megy.

Ha abból indulunk ki, hogy amennyire a sikerességüket eltúlozzák a sajtóban.. akkor nagyon kevés az esély, a nyilatkozatuk alapján, hogy használható állapotban maradt.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 544
45 106
113
6 Kindzsal nem volt indítva lásd feljebb.
Jah, mert az oroszok azt állítják, hogy csak 2 volt indítva, gondolom az is mindkettő talált, szerintük.

Ne már, én olvasom ezt a fórumot Boki, sok sok éve. Semmi bajom veled, szerintem szükséges vagy Te is ide, Wilson is, de nekem ezt így NE. Itt pont azon mókázok, hogy mindenki fekete-fehérben akarja tolni a saját szar narratíváját, és mindenki más gondolkodó ember meg próbál látni a szürke árnyalataiban. Neked pont annyira hiszek, mint ha látom Peszkovot. Tudom hogy az a hivatalos orosz verzió. Háborúban álltok (már erről is hazudtok, hogy csak spec operacija vagy mifasz), az a dolgotok hogy kamuzzatok. Hivatalból. Mondom ezért én nem haragszom, semmi személyes rosszindulat feléd, felétek részemről NINCS.

Csak kérlek ne nézzük már egymást madárnak.

U.i: Nektek szurkolok, egy bizonyos fokig. Ennek az ukrán vezetésnek buknia kell, ha engem kérdez valaki, szóval még ruszofób sem vagyok, sőt :p.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Mondjuk abba sem hiszek, hogy kicsinálták volna a Patriotot. Egy robbanás ahoz kevés. A környéket is szét kellett volna bombázni. Vagy mind a 12 járművet külön-külön kilőni. Ráadásul a cucc a lakótelepen állt.
Érdekes, hogy az oroszok a védtelenül maradt városba se mertek berepülni. Egy óra múlva ott kellett volna hogy legyen 3 Szu-34es.
 
K

kamm

Guest
Amiket leirtunk meg belinkeltunk. Talan olvasd el a temat.

Odaírták hogy jaj, kamm, igazad van, meggyőztél minket?
Szoval az lenne egy teny szerinted? Nagy a baj...

Vagy leírtad hogy egy 8 mach sebességű, 6g-vel manőverező rakétát nem lehet lelőni, ők meg leírták hogy vagy kurva gyorsan eldobja a sebességét, vagy annak a manőverezésnek a sugara akkora lesz hogy a patriot értelmes hatótávján belül egyenesnek tekinthető.
Erre te beraktál három cikket hogy mennyire félnek tőle az amik, ők beraktak kettőt hogy régen is volt végfázisban manőverező ICBM, az ellen készült a patriot.
És te meg visszaléptél az elejére, ez csináltátok itt hetekig, végtelen ciklusban.
Ez nem meggyőzés, csak fárasztás. Működik, egy idő után nem válaszol rá a másik fél azt lehet meggyőzésnek érezni, de hát nem az.
Mondom, a sok sajat zoldseged szajkozasa helyett olvasd el es probald megerteni azt a sok mindent, amit ott leirtunk.
 
  • Tetszik
Reactions: Kurfürst

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 544
45 106
113
Én nem hiszek a 6 Kindzsalban. Először is az ukránok még sose mondtak igazat. 6 Kindzsal meg 6 Kalibr az qúúrwa drága.
Itt bazzmeg még senki sem mondott igazat! Ez a dolguk, vegyük már észre! Mindenkinek hazudni kell, az első az hogy megnyerjék a szíveket, és megtörjék az ellenséges morált! Én is ezt tenném a helyükben hello!

Szerintem meg egy nagy PR értékű dolog ha megcsinálják kuplung nélkül recsegősben kettesbe a friss propi koronaékszer PAC-3-at frissiben, minden pénzt megér nekik, hogy esetleg megingassák a nyugat elszántságát, hogy miből és mennyit adjanak át a jövőben az ukránoknak. Megint csak, ÉN IS EZT TENNÉM.

Gondolkodjunk már józanul, és amit talán még fontosabb, kritikusan!
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Jah, mert az oroszok azt állítják, hogy csak 2 volt indítva, gondolom az is mindkettő talált, szerintük.

Ne már, én olvasom ezt a fórumot Boki, sok sok éve. Semmi bajom veled, szerintem szükséges vagy Te is ide, Wilson is, de nekem ezt így NE. Itt pont azon mókázok, hogy mindenki fekete-fehérben akarja tolni a saját szar narratíváját, és mindenki más gondolkodó ember meg próbál látni a szürke árnyalataiban. Neked pont annyira hiszek, mint ha látom Peszkovot. Tudom hogy az a hivatalos orosz verzió. Háborúban álltok (már erről is hazudtok, hogy csak spec operacija vagy mifasz), az a dolgotok hogy kamuzzatok. Hivatalból. Mondom ezért én nem haragszom, semmi személyes rosszindulat feléd, felétek részemről NINCS.

Csak kérlek ne nézzük már egymást madárnak.

U.i: Nektek szurkolok, egy bizonyos fokig. Ennek az ukrán vezetésnek buknia kell, ha engem kérdez valaki, szóval még ruszofób sem vagyok, sőt :p.
A találatokról egy szót se szóltak. Darabszámról se.
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell
K

kamm

Guest
Mondjuk abba sem hiszek, hogy kicsinálták volna a Patriotot. Egy robbanás ahoz kevés. A környéket is szét kellett volna bombázni. Vagy mind a 12 járművet külön-külön kilőni. Ráadásul a cucc a lakótelepen állt.
Érdekes, hogy az oroszok a védtelenül maradt városba se mertek berepülni. Egy óra múlva ott kellett volna hogy legyen 3 Szu-34es.
Mitol lenne keves? Attol fugg, mekkora es milyen warhead van a Kindzsalon. Lehet rajta akar 50 kt nuklearis toltet is...
 

waterloo

Well-Known Member
2020. március 3.
751
1 180
93
Jah, mert az oroszok azt állítják, hogy csak 2 volt indítva, gondolom az is mindkettő talált, szerintük.

Ne már, én olvasom ezt a fórumot Boki, sok sok éve. Semmi bajom veled, szerintem szükséges vagy Te is ide, Wilson is, de nekem ezt így NE. Itt pont azon mókázok, hogy mindenki fekete-fehérben akarja tolni a saját szar narratíváját, és mindenki más gondolkodó ember meg próbál látni a szürke árnyalataiban. Neked pont annyira hiszek, mint ha látom Peszkovot. Tudom hogy az a hivatalos orosz verzió. Háborúban álltok (már erről is hazudtok, hogy csak spec operacija vagy mifasz), az a dolgotok hogy kamuzzatok. Hivatalból. Mondom ezért én nem haragszom, semmi személyes rosszindulat feléd, felétek részemről NINCS.

Csak kérlek ne nézzük már egymást madárnak.

U.i: Nektek szurkolok, egy bizonyos fokig. Ennek az ukrán vezetésnek buknia kell, ha engem kérdez valaki, szóval még ruszofób sem vagyok, sőt :p.
Pontosan ugyanez a véleményem a másik térfélről szurkolva. Ez egy haditech fórum, igyekezzünk már az objektivitásunkat előtérbe helyezni.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 871
81 508
113
Jah, mert az oroszok azt állítják, hogy csak 2 volt indítva, gondolom az is mindkettő talált, szerintük.

Ne már, én olvasom ezt a fórumot Boki, sok sok éve. Semmi bajom veled, szerintem szükséges vagy Te is ide, Wilson is, de nekem ezt így NE. Itt pont azon mókázok, hogy mindenki fekete-fehérben akarja tolni a saját szar narratíváját, és mindenki más gondolkodó ember meg próbál látni a szürke árnyalataiban. Neked pont annyira hiszek, mint ha látom Peszkovot. Tudom hogy az a hivatalos orosz verzió. Háborúban álltok (már erről is hazudtok, hogy csak spec operacija vagy mifasz), az a dolgotok hogy kamuzzatok. Hivatalból. Mondom ezért én nem haragszom, semmi személyes rosszindulat feléd, felétek részemről NINCS.

Csak kérlek ne nézzük már egymást madárnak.

U.i: Nektek szurkolok, egy bizonyos fokig. Ennek az ukrán vezetésnek buknia kell, ha engem kérdez valaki, szóval még ruszofób sem vagyok, sőt :p.
Én nem állok háborúban. Mi az a többes szám 2. személy?
Gondolod, hogy én nem tudom mikor kamuznak az oroszok vagy az uránk,akkor tévedsz.
A kamuzás :
Forrásunk az OP-ban elmondta, hogy a Patriot elleni csapás erős imázsveszteséget okozott az amerikai légvédelemnek, és most lehet, hogy megtagadják tőlünk az F-16-ot. A Bankovayán megpróbálták áthelyezni a hangsúlyt és elhallgatni a " tőrrel" kapcsolatos információkat, de a videó az egész világon elterjedt, és senki sem hitt a 6 lelőtt hiperszónikus rakétában (a túlzásba vitt propaganda miatt). Most folynak a konzultációk a Pentagonnal arról, hogyan lehetne megállítani a negatív információs hullámot, és megmutatni a médiának a Patriot-telepítéseket, az amerikaiak mindenkit meg akarnak győzni arról, hogy nem az egész üteg semmisült meg, hiszen a videóból kiderült, hogy egy 32 rakétából álló szalvó egy pozícióból lőtt, és egyetlen rakéta sem találta el a "tőrt".

Rezident(Ukrajna)

Kicsit bízzál az emberekben, akiknek tobb ismerete és tapasztalata van mind az ukránok mind az oroszokkal kapcsolatban. Erről már sokszor írtam. :)

Néhány éve még azt sem tudtátok, hogy létezik egy Zelenszkij nevezetü figura Ukrajnában,mikor én a müsorait néztem. ;)
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Itt bazzmeg még senki sem mondott igazat! Ez a dolguk, vegyük már észre! Mindenkinek hazudni kell, az első az hogy megnyerjék a szíveket, és megtörjék az ellenséges morált! Én is ezt tenném a helyükben hello!

Szerintem meg egy nagy PR értékű dolog ha megcsinálják kuplung nélkül recsegősben kettesbe a friss propi koronaékszer PAC-3-at frissiben, minden pénzt megér nekik, hogy esetleg megingassák a nyugat elszántságát, hogy miből és mennyit adjanak át a jövőben az ukránoknak. Megint csak, ÉN IS EZT TENNÉM.

Gondolkodjunk már józanul, és amit talán még fontosabb, kritikusan!
Bocs, de én nem mondtam, hogy rosszul teszik, ha hazudnak. Mi tennénk rosszul, ha hinnénk nekik. Bokinak és Wilsonnak is olyanokat dörgölsz az orra alá, amiket ŐK nem mondtak. Vagy az igazság rájuk eső részét mondják, vagy a hivatalost.
Amúgy hivatalosok is rosszul teszik, hogy néha megtévesztésből nem mondanak igazat. Ez tiszta matematika, és pszihológia.
 
  • Tetszik
Reactions: ghostrider