Nemzetközi hadiipari hírek

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 107
31 053
113

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
3 653
6 490
113

NATIONAL SECURITY
U.S. Arms Makers Look Overseas to Boost Stockpiles

Amid Ukraine war and China concerns, Pentagon supports ‘friend-shoring’ manufacturing lines abroad

By Doug Cameron
Sept. 2, 2023 8:00 am ET

im-833622

A Rheinmetall production plant for military equipment in Kassel, Germany. PHOTO: KAI PFAFFENBACH/REUTERS


War in Ukraine and fears of a potential conflict with China are pushing the Pentagon and its contractors to tap production lines overseas to bolster stockpiles of weapons and ammunition.

The turn to overseas weapons production to meet the soaring global demand comes as the U.S. government tries to boost manufacturing in key technologies like drones, missiles and rocket motors in countries such as Germany, Poland and Australia.


Ezután reszletezi, miért sürgős, miert nem megy otthon... utána jon, amiről már tudtunk:

Pentagon acquisition chief Bill LaPlante said recently that the Defense Department planned to announce a raft of deals over the next several months aimed at setting up weapons-factory production lines in Europe and elsewhere.

“Where we’re headed is co-development, co-production and co-sustainment with our partners,” he said
.

The new climate has enabled deals that will see Polish companies produce U.S.-designed Javelin missiles—widely used in Ukraine—and German ones make parts for the Lockheed Martin F-35 jet fighter, and a new rocket launcher.

Magyarázzák, hogy ez az új módi eltér az eddigiektől, amikor kihelyezett gyártás rendelés ellentételezésére történt stb.

In August, the Army awarded Canada’s IMT Defense the first tranche of contracts for shell production, designed to give manufacturers more certainty with guaranteed orders spread over multiple years. More awards are planned.

Ezután a szokásos semmitmondó ajnarozasa az AUKUSnak (ti. zéró technológiai haladást jelent, szimplán piacot raboltak a franciáktól), majd végre kiboki:

Berlin’s $8.8 billion order for F-35 combat jets opened the door for Germany to join the multicountry consortium that makes pieces for the stealthy plane. Northrop Grumman picked Rheinmetall, a big German maker of ammunition and tank parts, to make center fuselage sections in a new joint venture.

The German company fills a gap left by Turkish companies after Turkey was ejected from the F-35 program in 2019, because it chose to buy a Russian missile-defense system that could have compromised the plane’s effectiveness.

However, Rheinmetall won’t just fill the gap left by Turkey, it will provide extra capacity, said Dave Keffer, Northrop’s chief financial officer.

Poland’s military build up has been even larger than Germany’s, with billions of dollars in orders over the past year for equipment from the U.S., South Korea, Turkey and elsewhere.

Javelin missile makers Lockheed Martin and RTX are in talks with Poland’s Mesko, part of the state-owned PGZ arms group, to make Javelins and parts for the Patriot missile-defense system, according to company executives.


Itt még a currency swing veszélyét említi, meg kiderül, hogy a DoD nem hajlandó megmondani hogy az új külföldi gyártókapacitást vajon beleszámították-e a 155os tüzérségi lőszerek gyártásának következő 18 hónapra betervezett háromszoros felfuttatasaba, havi 80 ezer (!) lövedékre (= ergo persze, hogy beleszamoltak, csak nem fogják elismerni.)
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 802
35 992
113
Dánia újra indítja a teljesen megszűnt lőszergyártását gyakorlatilag nulláról. Ellingben nagy múltú lőszergyár működött 1676 óta, amit 2008-ban eladtak az EXPAL-nak, aki 2020-ban bezárta az egészet, mert veszteséges volt sok éven át. A dán kormány a bezárt 18000 négyzetméteres gyárkomplexumot szeretné visszavásárolni, hogy újra indítsa a lőszergyártást, mert óriási a hiány lőszerből NATO szerte.

 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
3 653
6 490
113
A magyar RM cégeket erősen befolyásolja majd, vélhetően pozitívan, hogy a németek már qrvara nem akarnak semmit, ami az ukránoknak menne:

 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 802
35 992
113
A magyar RM cégeket erősen befolyásolja majd, vélhetően pozitívan, hogy a németek már qrvara nem akarnak semmit, ami az ukránoknak menne:

Velünk aztán ki lesznek segítve: a magyarországi üzemeik nagyon be tudnának majd segíteni az Ukránoknak! :D
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 830
30 454
113
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 802
35 992
113
Dánia újra indítja a teljesen megszűnt lőszergyártását gyakorlatilag nulláról. Ellingben nagy múltú lőszergyár működött 1676 óta, amit 2008-ban eladtak az EXPAL-nak, aki 2020-ban bezárta az egészet, mert veszteséges volt sok éven át. A dán kormány a bezárt 18000 négyzetméteres gyárkomplexumot szeretné visszavásárolni, hogy újra indítsa a lőszergyártást, mert óriási a hiány lőszerből NATO szerte.

Megvették az üzem maradványait 2,6 millió euróért. Még nem tudni mikor indulhat el a gyártás...