M
molnibalage
Guest
Ez úgy nem igaz, ahogy van. Néhány tucat méternél mélyebb helyre végtelen mennyiségű anyagot kéne odavinni.Mint minden ez is relatív . Hol van meg az a sea control a Dél-Kínai tengeren ? Vagy a Csendes óceánon ? A mesterséges szigeteket gyakorlatilag oda építik ahová akarják .
A kérdés hibás. Melyik támadható könnyebben? Egy sziget fix. Egy hordozó meg mozog. A 2000 km+ indítási távolságú CM-ek korában a szigetek értéke teljesen más.Vagy mit jelent az elfogy ? Egy szigetre kevesebb hadianyag deponálható mint akár 1-2-3 hordozó kötelékre ? Melyiket könnyebb csapás után ismét használhatóvá tenni egy fix támaszpontot vagy egy hordozót ?
A II. vh alatt B-29 elrepült Japán fölé bombázni Ivo Jimáról. Ma onnan CM repülne el Japánig... Csak könnyű egy fix települési helyet túlterhelni, ha te vagy a világ no.1 ereje. Egy mozgó célpont ellen összehangolt támadást indítani, amiről az elején az sem tudod, hogy hol van?
Mozog. Egy tengó meg aztán hajjaj...Miért gondolod , hogy egy hajó/hajó raj kevésbé sebezhető mint egy sziget ?
Hiába halmozol fel végtelen sok rakétát egy szigeten, ha a célcsatorna mennyiséged és területed korlátos és van újratöltési idő...Mi az amit a szigetre nem lehet telepíteni míg a hajókra lehet ? Ha a hordozó fedélzete használhatatlanná válik akkor az egész kötelék rozsda boglyává silányul , míg egy szárazföldi repteret 1-2nap és rendbe hoznak ! Sok összetevős ez ahhoz , hogy ezt egyértelműen ellehessen dönteni !