Az AHEAD vagy más programozott lőszerek belsejéről, működéséről van részletesebb anyag? Nem nagyon találok.Érdekes magyarázós videó:
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
Az AHEAD vagy más programozott lőszerek belsejéről, működéséről van részletesebb anyag? Nem nagyon találok.Érdekes magyarázós videó:
Az...Ez AHEAD lőszeres?
Csapatlégvédelemnek ebből kellene mobil változat, teljesen önjáró módon. Ez elég durva, mert elvi szinten nagyon széles spektrumban levő fenyegetéseket képes lelőni, elvileg költséghatékonyan, nem méregdrága rakétákkal. Egy bomba nem akadály neki, a kicsivel M1 feletti rakéták sem. Talán M2 célsebességnél kezdődhet elvileg a gond, ha védeni akarja magát a HARM szerű dolgok ellen vagy csapatokat az orosz vagy más országok 10-15 km-es HMZ-jű rakéták ellen, de efeletti végfázis célsebesség nem jellemző kb. semmilyen fegyverre.Az...
Részlet a linkelt cikkből:
"The system has an effective range of 4,000 meters, and a nominal rate of fire of 1,000 rounds per minute. Rheinmetall Air Defence would also provide ammunition, namely the latest version of the AHEAD (Advanced Hit Efficiency And Destruction); compared to the original one, which contained 153 tungsten cylinders weighing around 3.3 grams each, the PMD 428 contains around 600 cylinders each weighing less than one gram, considerably increasing the density of cylinders in front of the target, density having shown to be the critical parameter to increase kill probability against most air targets."
Ezek szerint már az AHEAD nek is van két változata.
Nézd meg a fentebb lévő Demo videót! Elég impresszív.Ez AHEAD lőszeres?
3-mal fentebb ott a video!Csapatlégvédelemnek ebből kellene mobil változat, teljesen önjáró módon.
Konzervatizmus, de lánctalpas alvázon jobb lenne véleményem szerint. Ha ez így tényleg menetből tűzkész lehet a körkörös felderítő radarral egy perc alatt, akkor ez elég ütős. Anélkül viszont nem működik a dolog. Nem véletlenül volt az Oszán rajta a SzOC és van a Tor-on és a Tunguszkán is. Csak itt ez külön jármű, ha jól látom.3-mal fentebb ott a video!
Boxer alvázon ugyan ez!
Ez UAV és Helikopter ellen is elég hatékony tud lenni!
Ezt írtam neked annó, hogy ha megoldják a céladatok networkön keresztüli továbbítását, és mondjuk az Pumának (KMW, IFV) a tornyát alkalmassá teszik automata módra, akkor az IFV is tudna ilyet AHEAD lőszerrel.
Ehhez egyetlen célkövető radar kell, pl Giraffe 1X egy terepjáró tetején...
Ez szerintem filozófia kérdése:Konzervatizmus, de lánctalpas alvázon jobb lenne véleményem szerint. Ha ez így tényleg menetből tűzkész lehet a körkörös felderítő radarral egy perc alatt, akkor ez elég ütős. Anélkül viszont nem működik a dolog. Nem véletlenül volt az Oszán rajta a SzOC és van a Tor-on és a Tunguszkán is. Csak itt ez külön jármű, ha jól látom.
Szerintem ez filozófia kérdése, és a felhasználó ország adottságainak megfelelően kell alakulnia.Okkal volt a hh alatt is lánctalpas szinte minden csapatlégvédelem, akár SAM, akár AAA. Alig pár kivétel van. Crotale, Sztrela-1, Osza és a legvégén az Avenger. Ezzel szemben Silka, Sztrela-10, Gepard, M163PIVADS, K-30BIHO Tor, Tunguszka, Rapier, stb. mind mind lánctalpas.
Ez szerintem filozófia kérdése:
Az oroszoknál alapvetően nem igazán bíztak/bíznak a hálózatos filozófiában. Ott egy eszköznek önmagában is harckésznek kell lennie. Szerintem náluk az alapvetés az, hogy a mindentől elszakadt egységnek a tajgán is kell tudnia repülőt lelőni, autonóm módon, amennyiben az belépett a hatósugarába.
A nyugatiaknál sokkal nagyobb hagyománya van a hálózatos hadviselésnek szerintem. Már csak a kisebb távolságok miatt is, meg amiatt, mert a modern európai hadseregeket elsősorban védelemre, a saját területük védelmére fejlesztették.
Itt ezek az Oerlikon ágyúk a hálózat részét képezik. Modulárisan kerülnek a rendszerbe, és a rakétás légvédelemhez rendelik hozzá, mintegy szárazföldi Phalanxot.
A vezérlést, és a célfelderítést a magasabb rendszer végzi, ő csak leküzd.
Az oroszok rendszerében az a csapda, hogy a támadó légierő mindig tudja, hogy honnan jön az "áldás". Ha egyszer látszik a keresőradar, akkor tudja mindenki, hogy hol van a rakéta, meg az ágyúcső, és azt messze el kell kerülni.
A hálózatos rendszerben az a jó, hogy lehet, hogy már az ágyú/rakéta HMZ-jében vagy, holott a keresőradar-t épp hogy azonosítottad. Ráadásul pl. svédek a radarjaikat dual módban használják
Szerintem ez filozófia kérdése, és a felhasználó ország adottságainak megfelelően kell alakulnia.
A Hidegháborúban az oroszoktól kaptuk a katonai járműveket, és mindenki abból indult ki, hogy mindennek láncosnak kell lennie. Náluk az ország adottságai szerint (nagyrészben úttalan senkiföldje, tundrával, tajgával, hóval, mocsárral, sivataggal) készült az összes jármű, a WWII tapasztalatai alapján.
Nyugat-Európában viszont olyan mértékű az infrastruktúra, hogy kimondottan létjogosultsága van a kerekes járműveknek. A franciák pedig még sportot is csináltak ebből. Szerintem náluk az is hozzájárult, hogy az érdekszférájukba tartozó észak-afrikai területeken gyakorlatilag nem jelent hátrányt a kerekes jármű, mert a Szaharában elsősorban úgy is inkább utakon közlekedik a sereg. Toronyiránt nem nagyon fog senki nekiindulni. Ugyan ez a dél-amerikai dzsungel...
Különben szerintem semmiből nem telik ezt lánctalpasra is feltenni.
Miért, én ezt írtam?Olyan nincs,hogy egy hadseregnek nincs offenzív képessége.Vagy ha valaki ilyen haderőt alkot az alkalmatlan mindenre!
Miért, én ezt írtam?
Olyan nincs,hogy egy hadseregnek nincs offenzív képessége.Vagy ha valaki ilyen haderőt alkot az alkalmatlan mindenre!
A kettő ugyan az, szerinted?"Már csak a kisebb távolságok miatt is, meg amiatt, mert a modern európai hadseregeket elsősorban védelemre, a saját területük védelmére fejlesztették. "
Ezt írtad.
A kettő ugyan az, szerinted?
De hogy egy példát is írjak. Szerintem a finn, vagy a svéd hadseregnek nincs lerohanási terve Oroszországra. Ellenkezőleg azonban ebben nem nagyon vagyok biztos!
De a német Bundeswher is elsősorban saját területének megvédésére van felkészülve, és ezért van hegyivadász dandárja, ugyanakkor nekik nem elsődleges a dzsungel kiképzés.
Khöm. Az első mobil AVR rendszerek az övék voltak, de ettől függetlenül nem engedték el az önálló célkeresés képességét. Illetve szem előtt kellett tartani, hogy export esetén nem volt mögötte a teljes bazár, ami a szovjeteknél.Ez szerintem filozófia kérdése:
Az oroszoknál alapvetően nem igazán bíztak/bíznak a hálózatos filozófiában.
Pont, hogy nem, de hogy nagyobb hagyománya nincs, az biztos. Nézd meg az 1988-as Buk-M1 + Sz-300V és azok AVR képességeit. A Patriot és AWACS volt, de ez egészen le Roland-Marder szintig tudtommal nyomokban sem létezett, mert amerikai SHORAD az volt a Chaparral és csá.A nyugatiaknál sokkal nagyobb hagyománya van a hálózatos hadviselésnek szerintem.
Ezt a részt nem tudom értelmezni.Ráadásul pl. svédek a radarjaikat dual módban használják
A teljes francia haderő a mobilitásra bazírozott, gondolom az 1940-es sokk hatása. Nézd meg, hogy 1990-ben is mi volt. A legkomolyabb páncélos az AMX-30 volt, ami cirka 25 éve volt csak elavult... Mellette gumikerekes kétéltű harckocsik, kétlétű ATGM platfrom és ejés helisek és csak kerekes APC.A franciák pedig még sportot is csináltak ebből.
Csapatlégvédelemnek ebből kellene mobil változat, teljesen önjáró módon. Ez elég durva, mert elvi szinten nagyon széles spektrumban levő fenyegetéseket képes lelőni, elvileg költséghatékonyan, nem méregdrága rakétákkal. Egy bomba nem akadály neki, a kicsivel M1 feletti rakéták sem. Talán M2 célsebességnél kezdődhet elvileg a gond, ha védeni akarja magát a HARM szerű dolgok ellen vagy csapatokat az orosz vagy más országok 10-15 km-es HMZ-jű rakéták ellen, de efeletti végfázis célsebesség nem jellemző kb. semmilyen fegyverre.
Nekem kicsinek tűnik a repeszhatás. Pl oszlopon lévő cél esetén az alumínium tartó simán átvészelte a vihart.