Oerlikon Skyranger (Rheinmetall)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 205
67 076
113
Ha ócóbba akarnánk, mert nekünk jó a 11 tonnás torony is, akkor sem lenne kivitelezhetetlen a rakettya.

hI053NDrwTXtLHNnobKqPvj20EO8WOVrc7-cPL79LSGm3T88m-98QbjaRxiAVzZSWIyM-kTOOUQHsZOssmJdN-kCBGYr1ahi564AESagapCa2mkparN3i4rYl0fppy3cO28qmdaI
Flakpz_Gepard_mit_Stinger_Prototyp.JPG


Oksa, hogy ez Stinger, fele akkora hatótáv, de a helyére elmenne a másik is. Radart kaphat megfelelőt, a 35 mm abm szintén esélyes, lásd bárkinél aki fenntartja.

Szóval ez esetben nem tudom, hogy az új az jó, vagy itt tényleg megérné a barkács, akár (@fedett_mókus , spanyol) Leo 2 alvázra átszerelve. Azért a Gepard durva gépezet.
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 019
11 849
113
Úgy látom, az RM hülye irányban fejleszti a BW-nek a Gepard utódját(!). Valószínűleg downgrade, hogy nem 3 jármű van (lokátor, gépágyú, rakétahordozó) hanem egyre integráltak mindent. Nagyobb távolságban tud leküzdeni légicélt, mint a 35-ös verzióval, könnyebb, könnyebben integrálható járművekre.
Almát almával, gépágyút gépágyúval hasonlítsál össze.
https://en.wikipedia.org/wiki/Flakpanzer_Gepard#Description
"Since the eighties, Stinger teams have been accompanying the Gepard units to take advantage of their long-range scanning capacity. To combine this capacity in a single unit, a missile system upgrade that mounts the NATO ManPad Stinger surface-to-air missile (in twin packs) to the autocannons was developed. The system was tested by the German Bundeswehr but not bought due to budget restrictions and the fielding of the Ozelot Light Flak System (LeFlaSys)."
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 167
7 992
113
Almát almával, gépágyút gépágyúval hasonlítsál össze.
https://en.wikipedia.org/wiki/Flakpanzer_Gepard#Description
"Since the eighties, Stinger teams have been accompanying the Gepard units to take advantage of their long-range scanning capacity. To combine this capacity in a single unit, a missile system upgrade that mounts the NATO ManPad Stinger surface-to-air missile (in twin packs) to the autocannons was developed. The system was tested by the German Bundeswehr but not bought due to budget restrictions and the fielding of the Ozelot Light Flak System (LeFlaSys)."
Te hol írtál eddig Stingerről? Folyamatábra? Ja, és biztos csak azért nem rendszeresítik, mert sokkal korszerűbb, mint a Skyranger. Vagy tán mégsem?
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 147
119 573
113
Igazából annyi az előnye a rendszernek, hogy kisebb és kisebb könnyebb járművekre is fel lehet tenni. Nagyjából itt ki is fújt a dolog. Attól még jónak jó mindkettő. Egyébként szerintem ebbe a toronyba is bele lehet tenni a 35-öst csak a 30-as kevesebb bűvölést kívánt hozzá és kedvezőbb az ára és meg akarták lovagolni a drónparát amíg még tart, hogy helyből piacra lehessen dobni a cuccot.

Nyilvána gepárd radarját és tűzvezető rendszerét is ki lehet cserélni benne (és itt ez a drága nem a gépágyú) esetleg még integrálni is rá egy modern rakétát. Szerintem azokban az országokban lehetséges, hogy elő is fog kerülni ahol még rendszerben van főleg egy jó ABM lőszerrel. Ami problémát jelenthet, az egyes már nem gyártásban lévő alkatrészek hogy lennének elérhetők, főleg mióta a BW maradék leo1-ét összevágták és hamutartót öntöttek belőlük.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 353
46 158
113
Jelenleg Belgium 55 db, Hollandia 35 db, Németország 240 db tartalékban tárolt Gepárddal rendelkezik.
Rajzoljak folyamatábrát, hogy mire célzok?
Az a vicces, hogy előtte meg te magad teszed be, hogy épp most adtak el szarér'-húgyér' 60db Gepárdot Jordániának. Nyilván, mert égető szükségét látták annak, hogy megtartsák őket! :)
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 353
46 158
113

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 205
67 076
113
Igazából annyi az előnye a rendszernek, hogy kisebb és kisebb könnyebb járművekre is fel lehet tenni. Nagyjából itt ki is fújt a dolog. Attól még jónak jó mindkettő. Egyébként szerintem ebbe a toronyba is bele lehet tenni a 35-öst csak a 30-as kevesebb bűvölést kívánt hozzá és kedvezőbb az ára és meg akarták lovagolni a drónparát amíg még tart, hogy helyből piacra lehessen dobni a cuccot.

Nyilvána gepárd radarját és tűzvezető rendszerét is ki lehet cserélni benne (és itt ez a drága nem a gépágyú) esetleg még integrálni is rá egy modern rakétát. Szerintem azokban az országokban lehetséges, hogy elő is fog kerülni ahol még rendszerben van főleg egy jó ABM lőszerrel. Ami problémát jelenthet, az egyes már nem gyártásban lévő alkatrészek hogy lennének elérhetők, főleg mióta a BW maradék leo1-ét összevágták és hamutartót öntöttek belőlük.
Ezért morfondíroztam el az alvázcserén is. Ahogy a Finnek a Marksman tornyaikat átvarázsolták T-55-ről Leo 2 alvázakra, gondolom itt sem megoldhatatlan, de ez már lehet ésszerűlenül sok tennivaló, ugyanakkor végülis nem több, mint a Skyrangert legyártani, meg integrálni x bármire.
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 019
11 849
113
Az a vicces, hogy előtte meg te magad teszed be, hogy épp most adtak el szarér'-húgyér' 60db Gepárdot Jordániának. Nyilván, mert égető szükségét látták annak, hogy megtartsák őket! :)
Miért, szerinted a hollandok nem lehetnek hülyék?
Anno a Leoikat is leállították, majd nem régen újraaktiválták őket, egy német dandárba integrálva.
A jordánok pedig valamiért égető szükségét látták annak, hogy megvegyék őket (a Gepárdokat).
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 019
11 849
113
Kanada meg tavaly döntött róla, hogy a C2-es (a legerősebben páncélozott, és legutoljára élesben bevetett) Leopard 1-eseit be fogja zúzni. Namost a Gepard alja pontosan ez a Leopard 1! :oops:
Tokkal-vonóval az egészet.
Igen, és?
Nem az alváz teszi a SPAAG-ot.
A torony is csak Level 4-es védelmű, miért akarod, hogy az alváz mindent kivédjen?
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 019
11 849
113
Pedig, ha tudnád! :rolleyes:
A palit legutoljára a idén februárban kérdezte ki a Honvédelmi Bizottság (a brit hadügy) a páncélozott járművek helyzetéről.
Tessék, innen letöltheted a teljes anyagot!
"(Disclaimer: In addition to being a defence industry analyst and commentator, the author of this document presently acts as an advisor to KMW, Germany. While every attempt has been made to provide an impartial and independent view of the topics discussed below, there is potential for a conflict of interest. In particular, comments relating the Challenger 2 Life Extension Programme (LEP) may be viewed as being compromised by the author’s relationship with KMW, especially as KMW believes its own Leopard 2A7 MBT is a superior solution to the Challenger 2 LEP. The same may also be true for Boxer, as KMW is part of the ARTEC consortium responsible for delivering it to the British Army, although Boxer is no longer in competition with other vehicles. To avoid confusion, readers may prefer to view this written evidence as an industry insider view, rather than an independent view, even though the author’s comments are not guided or endorsed by KMW.)" ;)
 
  • Tetszik
Reactions: krisss
M

molnibalage

Guest
Ezt most akkor megrendeltük? Azért fut ennyire a téma?
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 353
46 158
113
Ha ócóbba akarnánk, mert nekünk jó a 11 tonnás torony is, akkor sem lenne kivitelezhetetlen a rakettya.

hI053NDrwTXtLHNnobKqPvj20EO8WOVrc7-cPL79LSGm3T88m-98QbjaRxiAVzZSWIyM-kTOOUQHsZOssmJdN-kCBGYr1ahi564AESagapCa2mkparN3i4rYl0fppy3cO28qmdaI
Flakpz_Gepard_mit_Stinger_Prototyp.JPG


Oksa, hogy ez Stinger, fele akkora hatótáv, de a helyére elmenne a másik is. Radart kaphat megfelelőt, a 35 mm abm szintén esélyes, lásd bárkinél aki fenntartja.

Szóval ez esetben nem tudom, hogy az új az jó, vagy itt tényleg megérné a barkács, akár (@fedett_mókus , spanyol) Leo 2 alvázra átszerelve. Azért a Gepard durva gépezet.

Igazából annyi az előnye a rendszernek, hogy kisebb és kisebb könnyebb járművekre is fel lehet tenni. Nagyjából itt ki is fújt a dolog. Attól még jónak jó mindkettő. Egyébként szerintem ebbe a toronyba is bele lehet tenni a 35-öst csak a 30-as kevesebb bűvölést kívánt hozzá és kedvezőbb az ára és meg akarták lovagolni a drónparát amíg még tart, hogy helyből piacra lehessen dobni a cuccot.

Nyilvána gepárd radarját és tűzvezető rendszerét is ki lehet cserélni benne (és itt ez a drága nem a gépágyú) esetleg még integrálni is rá egy modern rakétát. Szerintem azokban az országokban lehetséges, hogy elő is fog kerülni ahol még rendszerben van főleg egy jó ABM lőszerrel. Ami problémát jelenthet, az egyes már nem gyártásban lévő alkatrészek hogy lennének elérhetők, főleg mióta a BW maradék leo1-ét összevágták és hamutartót öntöttek belőlük.
Itten ez a fő probléma!
A Gepard radarja alkalmatlan a jelenleg felmerülő fő feladat, a drónok, és loitering munition leszedésére. Mechanikus radarja meg különösen.
Pontosan ebbe bukott/bukik bele a Pancir is. Van rajta minden, mi szerszámnak ingere, osztán bukta.
Ezeket annak idején helikopterek meg cirkálórakéták leszedésére találták ki. A drónok meg nagyon nem az a kategória. A helikoptereknél jóval kisebbek, de legalább jóval lassabbak is. A cirkálló rakétákkal szemben meg pláne.
Szóval marad az, hogy radart, elektronikát kell cserélni rajta. Meg ugye alvázat, mert a Leo 1 platform már nem az örökkévalóságnak él.
Tehát mi marad? Egy jó ágyú! Ami eredetileg nem is Air burst!
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 147
119 573
113
Ezért morfondíroztam el az alvázcserén is. Ahogy a Finnek a Marksman tornyaikat átvarázsolták T-55-ről Leo 2 alvázakra, gondolom itt sem megoldhatatlan, de ez már lehet ésszerűlenül sok tennivaló, ugyanakkor végülis nem több, mint a Skyrangert legyártani, meg integrálni x bármire.
Én a platformegyezés híve vagyok hosszú távon. Szóval a lynx alváz kézenfekvő szerintem. A gepard alvázcseréje és modernizációja illetve hozzá a rakéta integrálása lehet drágábbra jönne ki a végére.
De ennek utána kéne számolni komolyabban.

Ez a megoldás szerintem főleg a boxer alvázat használó országoknak kedvez főleg ha missziózni is viszik tábor meg konvoj védelemre. Könnyebb kivinni. Ugyan ez a helyzet a ha egyéb könnyebb platformra mókolják rá ami már rendszerben van. Pl cseheknek pandur 2-re.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 353
46 158
113
"(Disclaimer: In addition to being a defence industry analyst and commentator, the author of this document presently acts as an advisor to KMW, Germany. While every attempt has been made to provide an impartial and independent view of the topics discussed below, there is potential for a conflict of interest. In particular, comments relating the Challenger 2 Life Extension Programme (LEP) may be viewed as being compromised by the author’s relationship with KMW, especially as KMW believes its own Leopard 2A7 MBT is a superior solution to the Challenger 2 LEP. The same may also be true for Boxer, as KMW is part of the ARTEC consortium responsible for delivering it to the British Army, although Boxer is no longer in competition with other vehicles. To avoid confusion, readers may prefer to view this written evidence as an industry insider view, rather than an independent view, even though the author’s comments are not guided or endorsed by KMW.)" ;)
Mivel ez le van írva, és mindeki tisztában vele (a csávó elmondja mindenhol, és már ennek tudatában kérték ki a véleményét), és ennek ellenére kikérdezi a "brit hadügy", akkor ebből te milyen következtetéseket vonsz le?
Meg abból, hogy szénné dícsérte ezt az általad lehúzott új 30-as AA tornyot, miközben Ő maga a KMW "csahos kutyája"! A két cég meg nagyjából egy kanál vízben megfojtaná egymást. :cool:
Hogy mennyire nem hallgatnak rá: Valahogy csak kivonódnak azok a Warriorok. Vagy te nem úgy látod? :)
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 019
11 849
113
Itten ez a fő probléma!
A Gepard radarja alkalmatlan a jelenleg felmerülő fő feladat, a drónok, és loitering munition leszedésére. Mechanikus radarja meg különösen.
Pontosan ebbe bukott/bukik bele a Pancir is. Van rajta minden, mi szerszámnak ingere, osztán bukta.
Ezeket annak idején helikopterek meg cirkálórakéták leszedésére találták ki. A drónok meg nagyon nem az a kategória. A helikoptereknél jóval kisebbek, de legalább jóval lassabbak is. A cirkálló rakétákkal szemben meg pláne.
Szóval marad az, hogy radart, elektronikát kell cserélni rajta. Meg ugye alvázat, mert a Leo 1 platform már nem az örökkévalóságnak él.
Tehát mi marad? Egy jó ágyú! Ami eredetileg nem is Air burst!
Minden megoldható,a kérdés csak az ára.
Ha csak a skyranger 30 torony 5-7 misi, mennyi lehet egy Boxer alvázra téve? 10-12?
350000-ért egy komplett SPAAG-ot kapsz, meg ráköltessz még valamennyit az upgrade-re.
Nem kérdés, hogy melyik az olcsóbb és a jobb.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 353
46 158
113
Ezt most akkor megrendeltük? Azért fut ennyire a téma?
Nem!
Még nem... ;)
 
  • Tetszik
Reactions: Hummen23

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 147
119 573
113
Ezt most akkor megrendeltük? Azért fut ennyire a téma?
Hát jelek utalnak rá (bocimintás lynx alvázas szerintem nekünk szánt gerillamarketing) hogy érdeklődünk iránta főleg hogy benne vagyunk a pesco-s gbad programban is és lehet rá pénzt lekérni szóval a lehetőség adott.