1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

OH-6 Cayuse / MD500 Defender / MH-6 Little Bird / AH-6 Little Bird / Unmanned Little Bird

Diskurzus a(z) 'Szállító és egyéb vegyes feladatú helikopterek' témában - AIM-120 által indítva @ 2013. január 21..

1. tarzaan

tarzaan Well-Known Member

http://htka.hu/2016/07/18/htka-hirhalom-2016-29-het/

<i>A nap végén kezdi meg a Szaúdi Nemzeti Gárda új felderítő és könnyű támadó szerepkörben szolgálatba álló helikoptereinek leszállítását a Boeing. Szaúd-Arábia 24 AH-6i forgószárnyast rendelt 234 millió dolláros értékben.</i>

Szóval 10 millió USD-re jött ki/darab. Elég komoly egy ilyen kis vacakért, még ha szúrós kis vacaknak is néz ki.

Az előbbi kérdésem továbbra is él.

2. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

https://youtu.be/YV6OzNNEi6s

3. Mackensen

Szerintem ez az M230 valamilyen változata és a fellépő energiát nyelik el valahogy.

4. tarzaan

Sajnos én sem találtam eddig semmilyen bővebb infót róla.

5. Mackensen

A Mk44 Bushmaster II szerintem túl erős ehhez.

6. tarzaan

Nem lehet, hogy a lőszer gyengített?

7. ijasz

ijasz Well-Known Member

8. Pocok75

Pocok75 Well-Known Member

9. Terminator

Terminator Well-Known Member

Washington will provide Lebanon with six MD 530G attack helicopters and six Scan Eagles under the Pentagon’s “Building Partner Capacity” program
    https://lb.usembassy.gov/centcom-commander-general-joseph-votels-visit-lebanon/

"The first program will provide the LAF a rotary wing close air support capability through delivery of six new MD 530G light attack helicopters and associated equipment and training, valued at more $94 million. The second program will provide the LAF additional command, control, communications, computers, intelligence, surveillance, and reconnaissance (C4ISR) capabilities through the delivery of six new Scan Eagle unmanned aerial vehicles and associated equipment and training, valued at more than $11 million."

10. Terminator

Terminator Well-Known Member

The first five MD 530F Cayuse Warrior helicopters for the Afghan Air Force has been delivered.

11. Celebra

Celebra Well-Known Member

M230 csökkentett hátralökésű változata.A nagykönyv szerint az eredeti M230t is tudja hordozni.Löszerük meg a 30x114 DEFA/ADEN.2A42 jval nagyobb hüvelyhosszú löszert használ.DEFAra viszont még könnyű terepjáró kategóriájú autórol is használható gá-t is konstruáltak,az ASPt

12. Celebra

És a történet folytatódik

13. Celebra

[​IMG] [​IMG]
    És a harcias Kismadár tovább csipog

Ezen oldal megosztása