Olvasói aranyköpések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
<blockquote rel="emel">Na, ez az idézés most nem megy.

Szóval az volt a titkosírás lényege, hogy a magyar szöveget cirill betűkkel írta le. Még ha az USA-ban rá is jött volna valaki a krix-kraxok alapján a cirill betűkre és hívott egy oroszul tudót, az is csak nézett volna bambán, hiszen egy árva szót se értett volna a szövegből.

Érdekes. Illetve én könnyesre nevettem magam :D

Ki volt az?</blockquote>

Név szerint már nem emlékszem ki volt, de úgy emlékszem hogy valamelyik magyar az USA-atomprogram résztvevői közül.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
<blockquote rel="dudi">Hogy tudtok ennyi hülyeséget összehordani a semmiből..Rosszabbak vagytok mint egy nyugdíjas otthon.

Jajj Matild, inkább gyere át és beszéljünk a sérvműtétemről, a szomszéd fia, a Zoli hozott diannát. Az Imi már nem jár át, a Józsi gyerek börtönben van, mert éjjel belopódzott a sekrestyésbe, a főorvos úr egy áldott jó lélek, a múltkor amikor a postás hozta a nyugdíjat, a Bodri teljesen megbokrosodott. Ki kéne vágni a meggyfát, én már nem érem fel, a macska meg teleszarta a nappalit. Hát hogy ez a Korda mennyit öregedett, a csempét múltkor sikáltam le a fürdőben...

Old-lady-smoker-300x224.jpg
</blockquote>
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 786
30 559
113
<blockquote rel="kaktusz">A második rész az tutira go back... Szerintem is csak félrehallás a dolog, persze attól még lehetnek ott magyarok...

Ha lennének, akkor nem azt hallanàd, hogy "vàrsz", hanem, hogy b+!!
Ha nem hallasz b+-et, akkor NINCS ott magyar. Legfeljebb lelkész, de az meg nem rohangàl fegyverrel....</blockquote>
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
<blockquote rel="Fennek">Hát anno 5 hét alatt annyit tudtak megtanítani, hogy az ellenséges géppuskaállást kúszva, 50 méterre meg kell közelíteni, majd felugrani és hurrázva megrohamozni.
Remélem azóta feljődtünk, mert ez eléggé el fogja venni a fiatalok kedvét.

A Hurrá a materalista Allah Akbar. </blockquote>
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 786
30 559
113
<blockquote rel="aquarell">Hogy müködik egy pokollöveg? Mekkora a hatósugara? Hogyan céloznak vele?

A kilövés után mondogatni kell, hogy Allahakbar-allahakbar-allahakbaaaaaaaaaaaaar, és minél többször hangzik el, annál pontosabb és nagyobb hatóerejű.
Tulajdonképpen egy üres tartályt lőnek ki, amibe beleordítják, hogy Allah-akbar és gyorsan lezárják. -Na így működik... képzeld el, ha még a Koránt is olvasnák, milyen hatóerejű tölteteket állíthatnának elő. Még szerencse, hogy jelentős részük nem tud arabul, aki meg tud, az sem ér rá olvasgatni, mert akkor nem lenne ideje a szent háborúra. </blockquote>
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 352
10 752
113
A Szuhoj Szu-27, -30, -33, -35 "Flanker" topicból:

Figyelem!
Önkényes kiemelés tőlem.
Nincs nagyobb egóm ahhoz képest, ahogy egyesek írnak lényegében tudás nélkül több témában...

<b>Egom arányban áll a tudásommal</b>. Ellenben képes vagyok elismerni, hogy tévedek és kérdezni is elég sokat kérdezek, ha nem értek hozzá. A HT összefoglalót sem egyedül írom...

Na de milyen arányosság? Egyenes, négyzetes, exponenciális vagy fordított? :)
De mielőtt személyes támadásnak vennéd Molni a hozzászólást, engedj meg egy aranyköpést egy volt munkatársamtól - rólam:)

Munkahelyem ( kórház) egyik kiváló - ma már nyugdíjas - neurológus orvosa gyakran volt utasom.
Tanulságos beszélgetéseket tudtam vele folytatni; mindig jókat derültünk, ahogy kajánul élt a szakmai tudásával beszélgetéseinkben:)

Egyik alkalommal - a 90-es évek elején járunk - megkérdezte, hogy milyen új autót vennék s milyen színben, kinézetben?
Elmondtam neki, hogy széles szedánt, vagy kupét vásárolnék. Aranymetál színben /akkoriban az még nagy truváj volt a natúr fényezésű szocialimus után/. S persze krómozott felnivel - valami ilyesmivel:
http://picture.yatego.com/images/4811f25a06e7d1.8/15009006-kqh/chromfelgen-felgen-set-modular-10x15-jeep-wrangler-87-06.jpg
Elmondtam, hogy miért fontos, hogy széles legyen:
Alkati sajátosságom folytán közelebb ülök a kormányhoz, mint az akár velem egymagasságú "konfekció" alkat.
Így nincs olyan térérzetem, mint nekik egy átlagos szélességű kis/közép autóban. /Megfigyeltétek már, hogy mennyi nagydarab ember nyomorog kisautókban?!/
S azért szedán vagy kupé, mert azok a legarányosabb formájúak, link későbbi időkből:)
http://belsoseg.blog.hu/2008/01/04/aranymetszes_peugeot_406

Ekkor elment mellettünk ment egy SEC Merci:
http://automobilesdeluxe.tv/wp-content/uploads/2008/06/benz-560sec-profile.jpg
Gyorsan rámutattam: Na, valami ilyesmire gondoltam!

Mire ő vigyorogva:
ÁÁÁ, nem a térérzet miatt kell magának ilyen autó; hanem hogy elférjen benne az a <i>Naaagy Egója</i>!

"...Mert magamat kigúnyolom, ha kell,
De hogy más mondja, azt nem tűröm el!..."
Edmond Rostand: Cyrano de Bergerac
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 352
10 752
113
Nem olvasói aranyköpés, de mivel egy topicban már említett unokatesómmal egy kiterjedtebb háború lehetőségeit saccolgattuk, így szerintem megérdemli, hogy HTKA aranyköpéssé nemesedjen mondata.
Szóba került, hogy nagyon eltévelyedtek a békés évtizedekben az értékrendek, lehet, hogy csak egy háború döbbentené rá a fogyasztói társadalmat, hogy miknek is kéne lenni a valódi prioritásoknak egy ember, egy társadalom életében, hogy mi az élet értéke.
Hát talán nem a napi műköröm, meg lájk...

Szóval Zoli beszólása:
Ha csak az értelmesek maradnának a megyében /Borsod/, két napig keresnénk a többieket...
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 352
10 752
113
Sok az alkesz az oroszok közt, az tuti. Ahogy az is, hogy még így is többet érnek egy esetleges mobilizációnál velük, mint mi vagy a nyugat a sok <b>egészségmániás paleós szivárványszín - csillámpóni pokemonvadász vegánunkkal</b>. Mentálisan nincs sehol egy átlagos jólétben megbuzult pl. brüsszeli fiatal, mondjuk egy szentpétervárival szemben. Egy nyulat/csirkét nem tudna levágni 90%uk, ha hiszitek, ha nem.

Zsolti!
Többet ér a meghatározásod, mint Európa összes társadalomtudósáé :)
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 029
113
<blockquote rel="zsolti">Sok az alkesz az oroszok közt, az tuti. Ahogy az is, hogy még így is többet érnek egy esetleges mobilizációnál velük, mint mi vagy a nyugat a sok <b>egészségmániás paleós szivárványszín - csillámpóni pokemonvadász vegánunkkal</b>. Mentálisan nincs sehol egy átlagos jólétben megbuzult pl. brüsszeli fiatal, mondjuk egy szentpétervárival szemben. Egy nyulat/csirkét nem tudna levágni 90%uk, ha hiszitek, ha nem.

Zsolti!
Többet ér a meghatározásod, mint Európa összes társadalomtudósáé :)</blockquote>

A szociológiát mindig is áltudmánynak tartottam :p! Örülök ha valakinek pár másodperc jó kedvet tudtam okozni vele :D!
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0
M

molnibalage

Guest
Totálisan szetereotíp inkább. Maguk az oroszok írták le, hogy a saját népességük demográfiai és egszég mutatói a béka segge alatt vannak. Ezek után bedobni azt, hogy az alkholista lét előny... Epic...
Egy olyan országról van szó, ahol a lakosságban milliós nagyságrendá a legcsúszott drogos emberek aránya akik krokodilt is tolnak. ..
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 786
30 559
113
Totálisan szetereotíp inkább. Maguk az oroszok írták le, hogy a saját népességük demográfiai és egszég mutatói a béka segge alatt vannak. Ezek után bedobni azt, hogy az alkholista lét előny... Epic...
Egy olyan országról van szó, ahol a lakosságban milliós nagyságrendá a legcsúszott drogos emberek aránya akik krokodilt is tolnak. ..

Ahoz képest ők azok akiknél növekszik a népesség, Európa meg csak fogy és öregszik.
Aha, szóval szerett Európánkban nincs millió számra lecsúszott drogos meg alkesz? Te mégis hol élsz?! És nem az alkoholista lét az előny, hanem olvasd el amit írt. Hogy ez mozgósításnál többet érsz egy fegyverkultúrával rendelkező társadalomból jövő félalkoholistával, mint egy anorexiás pacifista vega látens buzival.
 
  • Imádom
Reactions: Kim Philby

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 825
81 205
113
Az utóbbi években 1/3-al csokkent az alkoholisták(betegek) száma Oroszországban.
 
Status
Not open for further replies.