Orosz Légi-Kozmikus Erők

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 339
10 706
113
misinator

Hát akkoriban az SZU a világ második legnagyobb gazdasága volt. És a teljes termelésük igen tetemes %-a ment a hadiparra.
Ma reálisan nézve a világon az ötödik-hatodik legnagyobb gazdaság Oroszország, jóval kevesebb emberrel jóval magasabb élet színvonalon.
Ráadásul az újabb technológiák kifejlesztési költsége reál értéken is egyre magasabb.
Szerintem nem fér bele nekik olyan dolog, hogy fölösleges programokat futtassanak.
Az SZU-nak is ez tett be, ment a baromságra a pénz. 3-4 ICBM párhuzamos futtatása, anyahajó projekt, 2 db negyedik generációs vadászgép párhuzamosan, Buran , Typhoon, Kirov stb....
Most ugyan ez a baromság dömping megy kevesebb erőforrásra.
Minek még egy 5. gen gép? Ez sincs kész! :D
Minek az szakadt szar Kuznya nekik?
Megint mindent is markolnának aztán folyik ki minden a kezükből. :(
Hm...Végül is...legyen az ő gondjuk.

Nekünk ez csak jó; színesebb a világ a próbálkozásaiktól.
 
W

Wilson

Guest

A decemberi gyakorlat margójára.​

"Holt kéz" a piros gombon​



Holt kéz, Perimeter, projekt 955, Borey-A, 667 BDRM, Vladimir Monomakh, Bulava, Yars, Sineva, Avangard, RSM-54 Skif, X-555, X-101, Tu-160, Tu-95MS, stratégiai gyakorlatok, Ohotszki-tenger


Két nukleáris tengeralattjáró, a Stratégiai Rakétaerők legénysége és több távolsági bombázó vett részt a stratégiai nukleáris erők nagyszabású ellenőrzésén. A Vlagyimir Monomakh, a 955-ös projekt nukleáris hajtású tengeralattjárója a történelem során először lőtt ki Bulava ballisztikus rakétákat az Ohotszki-tenger felől az Arhangelszk melletti Chizha gyakorlótérre. További rakéta indítások is történtek - a tengeri "Sineva" -t a Barents-tengerről és a szárazföldi "Yars" -t a plesetski teszt helyszínről Kamcsatka célterületére. Ezenkívül két Kh-555 és Kh-101 cirkálórakétát lőttek Tu-160 és Tu-95MS bombázókról a Vorkuta melletti Pemboy gyakorlótér célpontjaira.

A stratégiai nukleáris erőket rendszeresen ellenőrzik, és Moszkva minden egyes alkalommal egyre szélesebb körű betekintést enged a működésükkel kapcsolatban. A legújabb generációs tengeralattjáró, Vladimir Monomakh még soha nem lőtt keletről nyugati irányba.

A művelet összetettsége ,az hogy a legénység a rakétaindítást több mint 50 m mélységben mozgásban hajtja végre. Az indítás pillanatában ugyanis a tengeralattjáró akár több tíz métert is süllyedhet a rakétaindítás mechanizmusától A tengeralattjáró adott horizonton tartása a rákétaindítás során hasonlít a műrepülésére.

A Honvédelmi Minisztérium által közzétett videók alapján a rakétahordozó legénysége remekül megbirkózott ezzel a feladattal. Minimális időközönként - szó szerint egymás után - Bulava rakétákat indítottak el a víz alól. Amint azt a Minisztérium közölte, a becsült időpontban a robbanófejek szimulátorai "a csizai gyakorlótér adott területén" találták el a célpontokat.

Az orosz tengerészek csak néhány alkalommal hajtottak végre hasonló kísérleti rakétaszalvót. 2018-ban a Jurij Dolgoruky hajtotta végre ilyet a Barents-tengerről a Kura gyakorlótér felé. Még korábban, 1991-ben, a Delfin-Novomoskovszk alig másfél perc alatt kilőtte az összes 16 RSM-54 Skif ballisztikus rakétáját. A művelet kódneve "Behemoth" volt.

A gyakorlat során az északi flotta, Karelia hajója a korszerűsített Skif, a Sineva rakéta kísérleti indítását is elvégezte. A rakéta tömegét tekintve ez az egyik leghatékonyabb fegyver a maga. 40 tonnájával akár 10 nukleáris robbanófejet szállíthat több mint 11 ezer km távolságra. A "Stabilitás-2008" gyakorlat során világrekordot állított fel 11,5 ezer km repülési távolságával.

Az Orosz Tudományos Akadémia USA és Kanadai Intézetének igazgatóhelyettese, az orosz védelmi minisztérium információs és elemző központjának volt vezetője, Pavel Zolotarev nyugalmazott vezérőrnagy az NVO-l folytatott beszélgetés során kifejtette azon véleményét, hogy a stratégiai nukleáris erők kiképzése összekapcsolódott a Perimeter stratégiai nukleáris erők automatikus vezérlőrendszerének működésével. , amelyet nyugaton "Holt kéz" -k hívnak. Sajátossága a következő: ha az amerikaiaknak az első nukleáris csapással sikerül elpusztítaniuk az Orosz Föderáció teljes politikai vezetését, akkor a mesterséges intelligencia lép működésbe, amely önállóan dönt az Egyesült Államok elleni megtorló nukleáris csapásról.

A Védelmi Minisztérium és a Védelmi Ipari Komplexum vezetésével tartott találkozón Vlagyimir Putyin bejelentette, hogy Oroszországban létrehoznak egy "szinte teljes védettségű új parancsnokságot, ideértve a stratégiai nukleáris erőket is". Emellett beszélt a stratégiai nukleáris parancsnoki és ellenőrzési rendszerek elemzési és működési képességeinek jelentős bővítéséről.

Elmondása szerint "a helyhez kötött és mobil ellenőrző pontokat jelentősen korszerűsítették, elemzési és működési képességeiket kibővítették, ideértve az információs támogatást, a helyzet nyomon követésével és elemzésével kapcsolatban". Putyin hozzátette, hogy "egy olyan fontos paraméter minősége, mint a zavarásvédelem is ,új szintre lépett." "Ma minden parancsnoki beosztás számára lehetővé vált, hogy valós időben átfogó adatokat kapjanak a helyzetről, és ezen információk alapján értékeljék a helyzetet és megalapozott döntéseket hozzanak" - hangsúlyozta az elnök.

A második szempont, amelyre érdemes figyelni, Szergej Šoigu védelmi miniszter jelentése az orosz elnöknek az SNF ellenőrzésének eredményeiről. Külön hangsúlyozta, hogy két tengeralattjáró rakétahordozó, stratégiai bombázók és a Stratégiai Rakéta Erők harci személyzetének rakéta indítása "a stratégiai nukleáris erők ellenőrzésének ,kiképzésének utolsó szakasza" lett.

Az elmúlt években Oroszország valóban sokat tett a rakétafegyverek modernizálása terén. Vlagyimir Putyin egyszer arról számolt be, hogy a hadsereg újrafegyverzésére fordított 20 billió rubelből minden ötödik rubelt kifejezetten a stratégiai fegyverek korszerűsítésére fordítanak. Ezen alapok mellett külön programot fogadtak el a rakétatechnika létrehozásával foglalkozó vállalkozások korszerűsítésére. És ez még mindig legalább 5 milliárd rubel. A folyamat eredménye az, hogy a ballisztikus rakéták gyártása Oroszország összes nukleáris elrettentő erejénél az évi 10 darabról több tucatra nőtt. Szergej Karakajev, a Stratégiai Rakétaerők parancsnoka szerint az interkontinentális ballisztikus rakéták három ezrede ez év végéig új rakétákat kap . Ez körülbelül 30 új rakéta. Ennek köszönhetően a modern rendszerek részesedése a Stratégiai Rakétaerőkben 81% -a nő. 2024-re pedig ennek a mutatónak el kell érnie a 100% -t. Így a csapatok "átlépik azt a határt, amelyen túl nem lesznek szovjet gyártmányú rakétarendszerek a csapatoknál".

Az "Oroszország stratégiai nukleáris fegyverei" weboldal szerint 2020 elején a Stratégiai Rakétaerőket állítólag 320 rakétarendszerrel (2017-ben 286 - "NVO") fegyverezték fel, öt különböző típussal. Ezek a Topol rakéták - 45 Barnaulban és Vypolzovóban, R-36MUTTH Voevoda (Sátán) - 46 Dombarovskiy és Uzhur falvakban, két UR-100NUTTH az Avangard hiperszonikus robbanófejjel, valamint a komplexumok legmodernebb járművei 229 A "Topol-M" és a "Yars" - Teikovóban, Novoszibirszkben, Nyizsnyij Tagilban, Joshkar-Olában, Irkutszkban és Barnaulban. Összesen - 1 181 bevethető nukleáris robbanófejjel (a START-3 szerződés értelmében legfeljebb 1550 lehet belőlük).

Ebből az egész csoportosításból csak a Voevoda és a Topol rakéták tekinthetők szovjetnek. Gyártásuk 1985-től 1992-ig tartott. Jelenleg a Stratégiai Rakétaerők 46 Voevoddal és 45 Topollal vannak felfegyverezve. Szergej Karakajev egyik legutóbbi interjújában bejelentette, hogy fokozatosan felváltják őket új Yars, Avangard és új Sarmat nehéz ballisztikus rakétákkal.

A stratégiai nukleáris erők megújítása is folyamatban van. A Vlagyimir Monomakh nukleáris tengeralattjáró rakétaindítása és a karéliai tengeralattjáróról való kilövés azt mutatta, hogy a rakétarendszerek készen állnak az azonnali használatra. A haditengerészetnek jelenleg 10 stratégiai rakétahordozója van. A rajtuk lévő rakéták akár 656 nukleáris robbanófejet is képesek hordozni. Az északi flotta részeként öt Project 667BDRM (Delta IV) rakétahordozó van felszerelve 80 R-29RM Sineva / Liner-l és egy Project 955 rakétahordozóval 16 Bulava rakétával. A csendes-óceáni flotta egy 667BDR (Delta III) rakétahordozónak ad otthont, fedélzetén 16 R-29R rakétával és két Project 955 rakétahordozónak Bulava rakétákkal.

A jövőben a flotta arra számít, hogy ezt a csoportot felváltják a Borey osztály új tengeralattjáróival. Jelenleg a Szevodszinszk „Sevmash hajóépítőjénél az új 955A „Borey-A” projekt tengeralattjárói különböző fokú készültségben vannak: „Oleg herceg”, „Generalissimo Suvorov”, „III. Sándor császár” és „Pozharsky herceg”. Várhatóan 2024-l fokozatosan átadják őket a haditengerészetnek
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 815
81 125
113
Irkutszki Irkut repülőgépgyár, ahol a Szu-30SzM, Jak-130 és az MSz-21 gyártása mellett már az ott gyártott gépek nagyjavítása is ott folyik. Algériai Szu-30MKA gépek nagyjavítísa és modernizációja folyik jelenleg.

 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and fip7
W

Wilson

Guest

Reakció idő​


Befejeződött az orosz stratégiai rakétavédelmi rendszer korszerűsítése

oroszország, hadsereg, pro, don-2n, modernizáció


Százmilliárd számítási művelet másodpercenként, korszerűsített radarállomás és új rakéta. Oroszországban befejeződött a Központi Régió rakétavédelmi rendszerének korszerűsítése. A Moszkva melletti Sofrin mellett egy teljesen automatikus rendszert építettek ki, amely magában foglalja a Don-2N radart, a Gazelle nyugati besorolása szerinti 53T6 elfogórakétákat, és védi Moszkva és az ország 12 szomszédos európai régiója feletti légteret az esetleges rakétacsapástól.

A Repülőgép-erők rakétavédelmi egységének parancsnoka, Szergej Grabcsuk vezérőrnagy elmondta, hogy Moszkvában idén befejeződött a város rakétavédelmi rendszerének korszerűsített parancsnoki és irányítóközpontjának telepítése. „A meglévő Elbrus-2 rendszer Elbrus-90S-re történő cseréjének eredményeként másodpercenként csaknem százmilliárd számítási művelet érhető el. Az energiafogyasztás jelentősen csökkent. A felszerelések és felszerelések területe a negyedére csökkent ”- mondta Hrabcsuk.

Emellett elmondása szerint befejeződött a Don-2N radar adó- és vevőegységeinek korszerűsítése. Ezt a radart a rakétavédelmi rendszer központi és legösszetettebb elemének tekintik. Megoldja a ballisztikus célpontok észlelésének, nyomon követésének, kiválasztásának, koordinátáinak mérésének és az elfogórakéták elleni irányuknak a problémáit a valós űrhelyzet hátterében

Az ország rakétavédelmi rendszere jelenleg három elemből áll. Az első kozmikus. Ezek olyan műholdak, amelyek érzékelik a ballisztikus rakéták kilövését. Az "Oroszország stratégiai nukleáris fegyverei" weboldal szerint 2015 novemberében az Űrhajózási Erők felbocsájtották az új generációs rakétatámadás-figyelmeztető rendszer "Kosmos-2510" első műholdját. A rendszer második műholdja, a "Kosmos-2518" 2017 májusában, a harmadik, a "Kosmos-2541" 2019 szeptemberében került földkörüli pályára. A repülőgép-erők parancsnoksága szerint ebben a struktúrában a rendszer folyamatosan ellenőrzi a ballisztikus rakéták esetleges kilövésének területeit. Bár szakértők szerint ehhez a legalább 10 műholdra van szükség.

A védelem második szintje is "megalapozott". Ide tartoznak a rakétatámadásokra figyelmeztető Voronyezs korai előre jelző állomások . Az elsőt 2008-ban a Szentpétervár mellett, Lekhtusi falunál telepítették. Ennek eredményeként lehetővé vált, hogy mindent észleljünk, ami a levegőben és az űrben történik Marokkó partjaitól Svalbardig, terjedő szélességben és az Egyesült Államok keleti partjáig terjedő távolságban. 2009-ben egy újabb állomást helyeztek üzembe Armavir közelében. Mindent figyel, ami Észak-Afrikától Indiáig történik. Kiépítésre került egy radarállomás a kalinyingrádi régióban, Pionerskoye faluban. Irkutszk régióban is üzembe helyeztek egy állomást amelynek a feladata a Kínától az Egyesült Államok nyugati partjáig terjedő légtér figyelése.

Az ország rakétavédelmi rendszerének modernizációjának befejezése mérföldkőnek számító esemény. Szíve a Don-2N radarállomás Sofrina városában, a moszkvai régióban. Maximális teljesítmény mellett a radar 250 MW jelet produkál. Képes több mint tízezer kilométeres teret lefedni ,több mint 100 célpontot figyelni, és nagy pontossággal rájuk irányítani az 53T6 rakétákat.

Egy Moszkvára indított ballisztikus rakétát hét perccel Moszkva megközelítése előtt képes a Don-2N észlelni és bemérni. Pontosan ennyi idő áll az állomás rendelkezésére repülésük pályájának kiszámításához és a Gazellákkal való találkozás pontos idejének kiszámításához. A ballisztikus rakéták nagy sebessége miatt gyakorlatilag nincs idő a döntés meghozatalára. Ezért a létesítmény teljesen automatikus üzemmódban működik. Az emberek csak a rendszerek állapotát figyelik.

Ugyanakkor maga a radar teljesen autonóm. Működése független villamosenergia- és vízellátó rendszerektől . De van egy "de". A korszerűsítés előtt a magas energiaintenzitás miatt a "Don" gyakorlatilag legtöbbször csak aludt egy riasztási jelre várva (amelyet a "Voronyezs" típusú korai figyelmeztető rendszer küld neki) alacsony sugárzású üzemmódban működött. Szergej Grabcsuk szavaiból ítélve ezt a hátrányt sikerült leküzdeni. A korszerűsítéssel állomás energiafogyasztása a korábbi töredékére csökkent ami azt jelenti, hogy állandó harci üzemmódban működhet.

Emellett az 53T6M megnevezésű rakétavédelmi rendszert is korszerűsítették. A Honvédelmi Minisztérium többször is bemutatott videókat e termékek teszteléséről. Szakértők szerint a modernizált változatban a rakéta sebessége meghaladja az 5,5 km / sec-t. Hatalmas túlterhelésnek is képes ellenállni és 100 km-nél nagyobb távolságban ,és 5-50 km magasságban is képes elfogni az interkontinentális ballisztikus rakéták robbanófejét. Az elfogórakéták előző generációjától eltérően az új rakéta felszerelhető nemcsak nukleáris robbanófejjel, hanem képes arra is, hogy egy ballisztikus célpontot közvetlenül "kinetikus elfogással" semmisítsen meg,
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 177
61 039
113

Lipecki gépek légiutántöltése, plusz a Vityazi két Szu-30SzM gépe. Érdekesség a még mindig aktív egykori Szu-27PU, vagyis az utántöltésre is alkalmas Szu-30-as (igazából a korrekt típusjele ezeknek ennyi, hogy Szu-30, mindenféle utótag nélkül) a videó végén.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed
W

Wilson

Guest

A távol-keleti égbolt őrzése​


Légvédelmi erők a Kuril-szigeteken


Alekszej Mikhailovics Ramm katonai szakértő.

oroszország, hadsereg, légvédelem, távol-kelet, kurils, szahalin, kamcsatka, s-300v4, su-35

A modern légvédelmi rakétarendszerek és vadászgépek mellett a távol-keleti körzet nehézfegyverekkel is fel van szerelve. Fotó az Orosz Föderáció Védelmi Minisztérium .

Tavaly év végén a legújabb orosz S-300V4 légvédelmi rendszereket telepítették a Kuril-szigetekre.

Gennagyij Zsidko vezérezredes, a keleti katonai körzet parancsnoka személyesen ellenőrizte a személyzet és az eszközök felkészültségét, és nagyra értékelte a legénység és az ügyeletes erők munkájának összehangolását a kiképzés során.

Kamcsatkától a Kuril-szigetekig

Az elmúlt években Oroszország szisztematikusan erősíti erőit és eszközeit a Távol-Keleten. A közelmúltig a katonai fejlesztés prioritása Kamcsatka védelmi rendszerének kiépítése volt. A stratégiai rakétás tengeralattjárók és a többcélú nukleáris tengeralattjárók a félszigeten találhatóak. Ezért több év alatt többszintű védelmet építettek ki ott az ellenség tengeri és légiereje ellen.

A Kuril-szigetek erőinek megerősítésével kapcsolatos munka viszonylag nemrégiben kezdődött. A katonai osztály a védelem képességeinek bővítését korszerű eszközökkel valósítja meg .

Például négy év alatt a 68. hadtest alakulatát és alakulatait (amely a Kuril-hegygerinc védelméért felel) és különösen a 18. lövész és tüzérosztályt szerelték fel új T-72B3 harckocsikkal, pilóta nélküli repülési egységekkel és a legújabb elektronikus hadviselési felszerelésekkel..

Még 2016-n a legújabb Bastion és Bal hajóellenes komplexumok egységeit telepítették a Kuril-szigetekre. Amint arról a csendes-óceáni flotta "Boevaya Vakhta" újságja annak idején beszámolt, a BRK "Bastion" zászlóalja harcfeladatot teljesített Iturupon, a BRK "Bal" pedig Kunashirnél.

A harcijárművek a 72. parti rakéta- és tüzérdandárhoz tartoztak. Úgy tervezték, hogy a rakétaegység több hónapot tölt a szigeteken. Ezt követően ugyanannak a dandárnak az új elemekkel történő forgatásával kellett őket cserélni.

De a Kuril-hegy légvédelmi erőit egészen a közelmúltig nem erősítették meg nagy hatótávolságú rendszerekkeI igaz, még 2015-n az orosz honvédelmi minisztérium szerint a hadosztály légvédelmi egységei abban az időben megkapták a legújabb Tor-M1-2U rendszereket. De olyan légvédelmi rendszerek, mint a Buk és az S-400, nem jelentek meg a szigeteken. Noha a sajtóban többször is beszámoltak arról, hogy hamarosan telepítik őket a Kuril-szigetekre.

A helyzet akkor változott meg miután az Egyesült Államok kilépett a közepes hatótávolságú és a rövidebb hatótávolságú rakéták felszámolásáról szóló szerződésből. Tavaly augusztusban Marshall Billingsley, az Egyesült Államok elnökének fegyverzet-ellenőrzési képviselője elmondta, hogy Washington a jövőben mérlegeli a közepes hatótávolságú rakéták üzembe helyezésének lehetőségét az ázsiai-csendes-óceáni térségben, különösen Japánban.


Nagy hatótávolságú rakéták

Az S-300V légvédelmi rakétarendszerek keleti katonai körzetbe történő telepítéséről az első jelentések 2019 nyarán jelentek meg. A tervek szerint az új légvédelmi brigád egységei nemcsak a Távol-Keletet, hanem az Északi-sarkvidéket is lefedik.

Mutatói ellenére az S-300V-nek nincs sok közös vonása az S-300 - S-400 légvédelmi rendszerekkel. Valójában a "bot" egy különálló légvédelmi rendszer, amely számos szakértő szerint sok szempontból felülmúlja a "hagyományos" S-300-t és S-400-t.

Az S-300V-t az 1980-as években hozták létre légvédelmi egységek és a szárazföldi erők alakulatai felszerelésére, valamint az amerikai Pershing közepes hatótávolságú rakétákkal való harcra.

De az S-300-S-400-zal ellentétben a "botok" nem annyira elterjedtek az orosz fegyveres erőknél. Ezeket a rendszereket a földi erők különálló légvédelmi rakétacsapataival kombinálják, amelyek az úgynevezett "körzeti készlethez" tartoznak. Vagyis egy ilyen légvédelmi brigádnak kell lennie minden katonai körzetben.

2014-g az orosz fegyveres erőknek csak két S-300V dandárja volt: a nyugati katonai körzetben 202., a központi katonai körzetben pedig a 28.. 2015-n megalakult a 77. légvédelmi dandár a Déli Katonai Körzet részeként. Ő volt az első, aki megkapta az S-300V4 frissített verzióját.

A négyes az S-300V rendszer radikális frissítése. A szárazföldi erők légvédelmi főnöke, Alekszandr Leonov altábornagy szerint „az S-300V4 rendszer kétféle rakétával van felszerelve: egy nehéz rakéta, amelynek hatótávolsága legfeljebb 400 km, a légi célok megsemmisítésére, hiperszonikus sebesség (kb. 7,5 Mach) , és egy könnyű rakéta, amelynek hatótávolsága legfeljebb 150 km ".

Az ultra nagy hatótávolságú rakéta, amelyről Alekszandr Leonov beszélt, megkapta a 9M82MV jelölést. Tavaly év végén az ezekkel a rakétákkal felszerelt S-300V4 rendszerek bebizonyították a hiperszonikus rakéták megsemmisítésének képességét.

A "negyedik" megerősítette egyedülálló képességeit a távoli légicélok nyomon követése terén, valamint az ellenállást az elektronikus zavarásnak valós harci helyzetben. Az orosz fegyveres erők 2016-ban a Khmeimim légibázis és a Tartus bázis légvédelmének bővítése érdekében bevetették Szíriában a legújabb légvédelmi rendszerek részeként.

Mint Alekszandr Leonov interjújában kijelentette, a harci küldetések végrehajtása során az S-300V4 legénység többször követett illetve megfigyelt stratégiai felderítő repülőgépeket és az amerikai légierő bombázóit. „A célokat folyamatosan észlelték és nyomon követték. A nagy intenzitású interferencia hatása sem akadályozhatta a személyzet munkáját. A repülőgépek legénysége meglehetősen idegesen reagált a légvédelmi rendszerek folyamatos "jelenlétére"a 200-300 km-s hatótávolságon. "- jegyezte meg a szárazföldi erők légvédelmének vezetője.

Bújj el az erdőben

Az első S-300V4 hadosztályt 2020 elején szállították át a Keleti Katonai Körzetbe. A harcjárművek az újonnan alakult 38. légvédelmi rakétadandárnál álltak szolgálatba. Új katonai egységet vetnek be a zsidó autonóm régióba, Birobidzhan közelében, Ptichnik faluban.

Miért pont az S-300V-t választották a gerinc szigeteinek légvédelmének "fő kaliberévé", és nem a hagyományosabb S-400-t? A kurili viszonyok között a legújabb légvédelmi rendszerek harci hatékonyságát súlyosan befolyásolja a terep, valamint a települések és utak kis száma. A "négyszázasok"rendszerétől eltérően a "V-négyesek" képesek lesznek hatékonyan mozogni a szigetek erdős területein és váratlan pozíciókat elfoglalni. Ezért nagyon-nagyon nehéz lesz észlelni őket a modern felderítési eszközök segítségével is.

Az S-300V4 képességei és hatótávolsága lehetővé teszi, hogy az egész gerincet teljes egészében lefedje egy légvédelmi kupola. És ha szükséges, e légvédelmi rendszerek egy részlege képes lesz lefedni Szahalin déli részét a lehetséges ellenség légitámadásaitól is.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed
W

Wilson

Guest
folyt köv....

Légvédelem

Emellett 2018 augusztusában a Keleti Katonai Körzet 11. Légvédelmi Hadserege megkezdte a legújabb Su-35 multifunkcionális vadászgépek átadását a Kuril-szigetekre. A sakhalin.info forrás beszámolt a szigeteken való megjelenésükről. A légi járművek bázisa a Jasny repülőtér volt, amely Iturupon található.

A 11. légvédelmi hadsereg parancsnokhelyettese, Oleg Szolovjov repülési főnök szerint, október 1-g a pilótáknak és a technikusoknak, a repülőtér földi szolgálatának munkatársainak el kell juttatniuk a közös cselekvések a automatizmusához.

A Szu-35 megjelenésének információja a Kuril-szigeteken negatív reakciót váltottak ki Japánból. A Felkelő Nap Országának Külügyminisztériuma azonnal tiltakozott. Pontosan egy évvel később a "harmincötös" ismét a japán kormány újabb negatív reakciójának okozója lett.

2019 augusztusában Iturupban tett látogatása során Dmitrij Medvegyev miniszterelnök a Jasny repülőtéren találkozott a riadókészültségben lévő gépek legénységével. Az orosz kormányfő, miután befejezte látogatását a Kuril-szigeteken, a felszállópályán a felszállás előtt megkereste a pilótákat, akik beszámoltak neki egységük méretéről és szolgálatuk sajátosságairól.

A sakhalin.info cikkét illusztráló fotón három Su-35-öt látható. A Red 21 az RF-95814 törzsszámot viseli a gerincén. A nyilvántartás szerint ez a vadászgép a 23. vadászrepülő ezredhez tartozik. A repülőgépet még 2015-n építették, ezt követően sikerült részt vennie az orosz repülőgép-erők szíriai hadműveletében.

A Jasny repülőtér elérhető műholdas képein a Su-35-k száma változó. Két-három gép látható folyamatosan. . Feltételezhető az is, hogy a 22. (Artjom város, Tsentralnaja Uglovaja repülőtér) és a 23. (Habarovszki terület, Dzemgi repülőtér) légiezred repülőgépei rotációval repülnek a szigetekre. A 11. hadseregnek csak ezek az egységei vannak felfegyverezve Su-35-l.

A Su-35 sokoldalú gép. Képes légi harcok lebonyolítására és szárazföldi és tengeri célpontok megtámadására is irányított és irányítatlan bombák és rakéták segítségével. Arzenálja nagy hatótávolságú fegyvereket is tartalmaz. R-37 rakétákról van szó, amelyek 300 km feletti távolságban is képesek elfogni a légi célpontokat. Az is lehetséges, hogy a későbbiekben más gépek, különösen a Su-30M2 vagy a Su-34, is megjelennek az Iturupon. De egyelőre nincs hivatalos megerősítés az ilyen típusú repülőgépek telepítéséről.

Feltételezhető, hogy egy esetleges katonai konfliktus kitörése esetén a Su-35 és az S-300V4 együtt fog működni. Kétéltű támadás esetén a "negyedik" hadosztály a légi célpontokat fogja támadni annak érdekében, hogy a kétéltű erők légvédelmét megszüntesse, valamint, hogy az ellenséges repülőgépeket kiszorítsa . Viszont a "harmincötös" nagy pontosságú fegyverek segítségével képes lesz lecsapni a hajókra és más támadóerőkre.

Légicsata esetén a Su-35 az S-300V4 által lefedett területeken működhet. Innen az R-37 segítségével az orosz vadászgépek garantálni tudják, hogy nagy távolságból is eltalálja a célpontokat.

Azt is meg kell jegyezni, hogy a Jasny repülőtérről induló négy harmincötös hatékonyan képes fedezni Szahalint a légicsapásoktól. Az orosz harcosok védelmet nyújthatnak Kamcsatkától délre lévő területeken is.

Az évek során az orosz hadsereg kiegyensúlyozott, de rendkívül hatékony légvédelmi rendszert hozott létre a Kuril-szigeteken. A helyzet súlyosbodása esetén a légvédelmi és repülési erőket nagyon gyorsan meg lehet növelni. Békeidőben pedig egy kicsi, de nagyon hatékony elrettentő erő települ a "gerincre".

Az S-300V4 és a Su-35 feladatok széles skáláját képes megoldani. És ez nem csak maguknak a szigeteknek a védelme. Valójában a légvédelmi rendszerek és a Su-35-k védelmet nyújtanak a - Primorye, Szahalin-sziget és a Kamcsatka-félsziget régiói számára.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and fip7

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
A védelem második szintje is "megalapozott". Ide tartoznak a rakétatámadásokra figyelmeztető Voronyezs korai előre jelző állomások . Az elsőt 2008-ban a Szentpétervár mellett, Lekhtusi falunál telepítették. Ennek eredményeként lehetővé vált, hogy mindent észleljünk, ami a levegőben és az űrben történik Marokkó partjaitól Svalbardig, terjedő szélességben és az Egyesült Államok keleti partjáig terjedő távolságban. 2009-ben egy újabb állomást helyeztek üzembe Armavir közelében. Mindent figyel, ami Észak-Afrikától Indiáig történik. Kiépítésre került egy radarállomás a kalinyingrádi régióban, Pionerskoye faluban. Irkutszk régióban is üzembe helyeztek egy állomást amelynek a feladata a Kínától az Egyesült Államok nyugati partjáig terjedő légtér figyelése.
És a Krímbe is kerül egy egység "Voronyezs"!
---
"Oroszország rakétatámadást előrejelző rendszert próbált ki sikeresen decemberben – jelentette ki Szergej Bojev, a rendszer főkonstruktőre, a Vimpel részvénytársaság vezérigazgatója vasárnap a Zvezda katonai tévécsatornának. Bojev szerint a rendszer működését egészében, az irányító központét pedig külön is kipróbálták. Közölte, hogy a Krímbe az orosz haderő egy Voronyezs típusú lokátorállomást tervez telepíteni a Fekete- és Földközi-tenger térségének megfigyelésére.
..
A Zvezda szerint a rendszer tavaly több mint 90 külföldi és orosz ballisztikus és űrrakéta indítását észlelte. A rakétatámadást előrejelző orosz rendszer jelenleg négy Tundra típusú műholdból és “a rakétaveszélyes irányt” megfigyelő Voronyezs típusú állomások hálózatából áll. Fő feladata az Oroszország és szövetségesei felé tartó rakéták mielőbbi észlelése és követése."
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and Nemerson

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 177
61 039
113
az, meg szánalmas is egyben
Miért, az USAF-nál is megvannak még a régi GENTEX sisakok. Az F-22-eseken például zömmel még mindig csak azok vannak.
Mivel ez ráadásul egy régi ZS-5A sisak és még a sisakcélzó saruja sincs rajta, így egész biztos, hogy a srác korábban L-39-esen használta és most is csak célzó nélkül az R-73-as fejével célozva lőtt a rakétával, ahhoz meg ez is elég.
Ha majd átkerül Szu-35-ösre, akkor majd kap egy ZS-7-est.