1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Orosz szárazföldi erők és fegyverzetük

Diskurzus a(z) 'Egyéb a szárazföldi erőkkel kapcsolatos témák, ele' témában - boki által indítva @ 2020. március 24..

1. nyugger

nyugger Well-Known Member

Tudtommal a 9x21 millis Udav pisztoly vált mindent a hadseregben. https://ria.ru/20191228/1562971822.html Az elmúlt évtizedekben többször volt program, hogy na most lecserlljük végre a Makarovot de sose sikerült, mindig csak egy kisebb rendszeresítés lett a vége szép típuskavalkádot összehozva. Az MP443 esetében minőségi gondok adódtak meg a GS-18 sem volt favorit.

2. papi

papi Well-Known Member

Nem tudom, nem hallottam a dologról. Annyit tudok, hogy azzal is szenvednek vagy 6 éve. Mind a két változat létezik, PL 14/15. Olyasmiről olvastam, hogy a 9x19 ment volna a seregnek, rendőröknek, a 9x21 meg a belügyeseknek, különlegeseknek. Mondjuk ha mindenki egységesen a 9x21 mellett dönt az logikusabb. Fene tudja mi lesz akkor ennek megint a vége.
    A Gracs gyártását már vagy 5 éve átvette a Kalashnikov, úgy tudom azóta nincs vele gond.

3. nyugger

A PL-15 vonal az másik pisztoly az a Kalasnyikov saját fejlesztése, de eddig nem kapott állami megrendelést. Az Udavot a CNIIITocsMas fejlesztette Tulában.
    Ez itt az Udav
    Ez a PL-15

4. papi

papi Well-Known Member

Na banyek én azt hittem, hogy az Udav a PL 15 továbbfejlesztése, erre meg még a gyártó sem a Kalashnikov.

5. papi

papi Well-Known Member

PL 15-ből volt valami nagyon nem így kinéző fejlesztés nem? Vagy rosszul emlékszem?

6. nyugger

Ahogy körülnéztem orosz forrásoknál az eredeti fejlesztés volt a PL-14, amit átdolgoztak kis változtatásokkal és ebből lett a PL-15. Ennek készítettek rövid verzióját PL-15K néven és a sportverzió SP-1 néven fut, ám van egy ugyanolyan nevű dél-afrikai fejlesztés is. Amúgy ajánlom a https://modernfirearms.net oldalt (van angol verziója is), Makszim Popenker szerkeszti aki kb az orosz Forgottenweapons-nak felel meg.
    PL-14
    PL-15
    PL-15K
    SP-1

endre, tonyo, fishbed and 1 other person like this.
  7. boki

boki Well-Known Member

fishbed and tonyo like this.
  8. boki

boki Well-Known Member

9. boki

boki Well-Known Member

Vojennaja Prijomka ma reggeli adása. A június 24. katonai parádén először résztvevő haditechnikai újdonságokat mutatja be.

fishbed and ogretankHU like this.
  10. dudi

dudi Well-Known Member

boki
    Ez melyik alakulat,hol diszlokál és milyen apropóból vonultak ki a mezőre?

fishbed, kaktusz and ogretankHU like this.
  11. Allesmor Obranna

Allesmor Obranna Well-Known Member

Ez egy hadgyakorlat.
    Ezek közül válogathatsz:

Vosztok 2018:

Szelenga 2019:

Centr 2019:

fishbed, blogen and dudi like this.
  12. dudi

dudi Well-Known Member

Azt en is gondoltam,hogy nem azért vannak a mezőn mert kirakta az összes katonát az asszony.
    Ezek idei képek.

13. tong djagbu

tong djagbu Well-Known Member

VDV, csak a 2S25 nincs más fegyvernemnél szolgálatban

14. boki

boki Well-Known Member

VOSTOK-2018-Keleti katonai körzet hadgyakorlata. A képek a Cugol lőtéren készültek -Bajkálon túli terület

Nemerson, nyugger, fishbed and 2 others like this.
  15. gacsat

gacsat Well-Known Member

Nem egy első vonalbeli fegyverzet. Azért a bazi nagy ágyúk tekintélyt parancsolóak.
    A hátsó kettő az nem előtétpáncélos T-55ösök?

16. dudi

dudi Well-Known Member

Akkor ezekszerint tevedtem és nem friss képek.

17. dudi

dudi Well-Known Member

Ez biztosan nem csak VDV mert nekik nincs T-72 harckocsijuk.

18. szegcsab

szegcsab Well-Known Member

62-esek.

gacsat and nyugger like this.
  19. dudi

dudi Well-Known Member

Mik?Hol?

20. nyugger

Az első képen az utolsó Kontakt-5-ös T-72 és a Szprutok közt ott van kettő T-62M a jellegzetes "Brezsnyev szemöldöke" kiegészítő páncélzattal. Minden ilyen nagyobb hadgyakorlatnál szokták gyakorolni a lekonzervált technika előszedését, itt úgy tűnik ki is állították egy képre.

fip7, szegcsab, fishbed and 2 others like this.

Ezen oldal megosztása