Orosz szárazföldi erők és fegyverzetük

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 573
113
Lehet én vagyok "koki" vagy csak szimplán késő van már - de ennek a fegyvernek mi értelme?

Értem ez alatt, hogy ebből a súlyból CZ Bren 2 BR -t kapok - 16" csővel és 7,62×51 NATO kaliberrel (!!) ...

Maradva eggyel relevánsabb vonalon a CZ Bren 2 5.56x45 gépkarabély a leghosszabb csővel (14" - ami az MH -nál is van) fél kilóval könnyebb.

Hogy ne menjünk túl messze ugyanilyen súlyból van ám AK-63D is (7,62×39). A fegyver hossza is kb. annyival hosszabb, mint a cső hossza ... Ezek mi a puskaporos frászt fejlesztettek mondjuk ehhez képest - mondjuk a valamennyivel jobb anyaghasználaton (ha úgy van) kívül? :D:D

Legyen a kategóriából is egy példa - CZ SCORPION EVO 3 A1 (9×19 vagy 9×21 - 30 -as tár mindkettőből) több, mint egy kilóval könnyebb.

Félreértés ne essék tisztában vagyok vele, hogy nem minden a súly, kaliber, csőhossz stb., de valamiért úgy érzem mint ha arrafelé megállt volna az idő ...

Avagy a különlegesek bemennek egy szobába és jól agyoncsapkodnak mindenkit? :)

Az orosz emberek nagyobb termetűek és erősebbek, több súlyt elbírnak, ezért a súly nem annyira negatív tényező, mint a nyugatiaknál.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 760
77 864
113
Lehet én vagyok "koki" vagy csak szimplán késő van már - de ennek a fegyvernek mi értelme?

Értem ez alatt, hogy ebből a súlyból CZ Bren 2 BR -t kapok - 16" csővel és 7,62×51 NATO kaliberrel (!!) ...

Maradva eggyel relevánsabb vonalon a CZ Bren 2 5.56x45 gépkarabély a leghosszabb csővel (14" - ami az MH -nál is van) fél kilóval könnyebb.

Hogy ne menjünk túl messze ugyanilyen súlyból van ám AK-63D is (7,62×39). A fegyver hossza is kb. annyival hosszabb, mint a cső hossza ... Ezek mi a puskaporos frászt fejlesztettek mondjuk ehhez képest - mondjuk a valamennyivel jobb anyaghasználaton (ha úgy van) kívül? :D:D

Legyen a kategóriából is egy példa - CZ SCORPION EVO 3 A1 (9×19 vagy 9×21 - 30 -as tár mindkettőből) több, mint egy kilóval könnyebb.

Félreértés ne essék tisztában vagyok vele, hogy nem minden a súly, kaliber, csőhossz stb., de valamiért úgy érzem mint ha arrafelé megállt volna az idő ...

Avagy a különlegesek bemennek egy szobába és jól agyoncsapkodnak mindenkit? :)

Semmilyen létjogosultsága nincs sem ennek sem a Skorpio EVO 3-nak.Ha már nagyon géppisztoly akkor az ilyen MP7 szerű PDW-knek van értelmük.
 

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 386
8 932
113
Az orosz emberek nagyobb termetűek és erősebbek, több súlyt elbírnak, ezért a súly nem annyira negatív tényező, mint a nyugatiaknál.

Legyen akármekkora egy ember vagy akármilyen erős azért rá is igaz lesz, hogy kisebb tömegű fegyverrel könnyebben/gyorsabban fog forgolódni ... Egy géppisztolynál valahol ez az egyik lényeges szempont ...

Mondjuk amennyiben egy AK-63D gépkarabélynál (nem mai gyerek azért) sem bír könnyebb lenni, akkor jön a "költői kérdés" - melyikkel mennél be inkább egy szobába "rendet rakni"? Akár oroszként? :) Hozzátéve, hogy a gépkarabély "multifunkciósabb" ...

Persze előjöhet a rendvédelmis (vagy a katonai felhasználás hasonló szerepkörben, de ott értelemszerűen nem ugyanazzal a lőszertípussal) felhasználás, ahol speciális lőszert használva arra törekedhetsz, hogy a célszemélyekben minél inkább akadjon el a lövedék - nem is azért elsősorban, hogy annak energiáját nagyobb arányban adja át, hanem azért, hogy nagyobb esélyed legyen arra, hogy az azon történő áthatolást követően ne sebesítsen meg nem célszemélyeket. Ugyanakkor erre is ott vannak az egy kilóval könnyebb MP5 -ök meg Scorpien EVO -k.

Másik oldal - hangtompítóval ez hogy "muzsikálhat"? Amennyiben ez is csattog, mint egy AK, akkor (az előző bekezdést leszámítva) tényleg semmi értelmét nem látom. Akkor már sokkal inkább egy AK gépkarabély. Avagy egy leghosszabb 14" -os csővel is fél kilóval könnyebb CZ Bren 2 gépkarabély. Vagy még inkább a legrövidebb 8" -os csővel ugyanez már 0,8 Kg -al könnyebben (ez már majdnem géppisztoly súly kategória !!) ...

Az személyes vélemény, hogy mondjuk harcjármű személyszetnek is katonai célú felhasználást tekintve sokkal inkább adnék ilyen 11" -os CZ Bren 2 -őt, mint mondjuk CZ SCORPION EVO 3 A1 -t. Egyszerűbb logisztika úgy általánosságban - ráadásul vészhelyzet esetén IFV/APC járművet feltételezve ugyanaz lenne a kaliber, mint a deszanté ... (azzal tisztában vagyok, hogy a kez. szem. mindenáron kerülje a kézifegyverrel történő harcászatot)

Semmilyen létjogosultsága nincs sem ennek sem a Skorpio EVO 3-nak.Ha már nagyon géppisztoly akkor az ilyen MP7 szerű PDW-knek van értelmük.

Érdekes, hogy ezek a PDW -k terjednek. Ugye ez eredetileg a Personnel Defence Weapon=személyi önvédelmi fegyver névből jön. Eredeti szempont volt a közel "pisztolyszerűen" könnyen rejthetőség (illetve abból gyorsan tűzkésszé tehető), de annál értelemszerűen jóval nagyobb tűzcsapás kivitelezése extrém RPM -ekkel ...

Nem vagyok a téma szakértője, de ez a 4.6×30mm lőszer reneszánsza is érdekes nekem. Ugye annak idején a 9x19 -es MP5 -öknél azért lett végül 10mm Auto és .40 S&W is, mert a stop-hatást kevesellték illetve többre vágytak, de alapvetően maradtak az eredeti koncepciónál. Ez a 4.6×30mm meg nagyon a golyóálló mellények (kis távolságból történő) átütésére gyúr, ha jól sejtem ...

Most megnéztem, hogy csak a környékünkön hol van rendszeresítve ez a MP7 - Ausztria, Csehország, Szerbia, Románia ...
 
  • Tetszik
Reactions: Bleroka

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Nem vagyok a téma szakértője, de ez a 4.6×30mm lőszer reneszánsza is érdekes nekem. Ugye annak idején a 9x19 -es MP5 -öknél azért lett végül 10mm Auto és .40 S&W is, mert a stop-hatást kevesellték illetve többre vágytak, de alapvetően maradtak az eredeti koncepciónál. Ez a 4.6×30mm meg nagyon a golyóálló mellények (kis távolságból történő) átütésére gyúr, ha jól sejtem ...
Nem véletlenül nem terjed a Tier 1 SOF-on kívül máshol.
 

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 670
113
Lehet én vagyok "koki" vagy csak szimplán késő van már - de ennek a fegyvernek mi értelme?

Értem ez alatt, hogy ebből a súlyból CZ Bren 2 BR -t kapok - 16" csővel és 7,62×51 NATO kaliberrel (!!) ...

Maradva eggyel relevánsabb vonalon a CZ Bren 2 5.56x45 gépkarabély a leghosszabb csővel (14" - ami az MH -nál is van) fél kilóval könnyebb.

Hogy ne menjünk túl messze ugyanilyen súlyból van ám AK-63D is (7,62×39). A fegyver hossza is kb. annyival hosszabb, mint a cső hossza ... Ezek mi a puskaporos frászt fejlesztettek mondjuk ehhez képest - mondjuk a valamennyivel jobb anyaghasználaton (ha úgy van) kívül? :D:D

Legyen a kategóriából is egy példa - CZ SCORPION EVO 3 A1 (9×19 vagy 9×21 - 30 -as tár mindkettőből) több, mint egy kilóval könnyebb.

Félreértés ne essék tisztában vagyok vele, hogy nem minden a súly, kaliber, csőhossz stb., de valamiért úgy érzem mint ha arrafelé megállt volna az idő ...

Avagy a különlegesek bemennek egy szobába és jól agyoncsapkodnak mindenkit? :)

Miközben
DSC00557.jpg

1200px-SR-2M_Veresk_of_the_Moscow_OMON_04.jpg

1200px-%D0%90%D0%95%D0%9A-919%D0%9A_%D0%9A%D0%B0%D1%88%D1%82%D0%B0%D0%BD_-_%D0%9E%D0%A1%D0%9D_%D0%A1%D0%B0%D1%82%D1%83%D1%80%D0%BD_01.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: sidewinder12

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 397
14 440
113
Lehet én vagyok "koki" vagy csak szimplán késő van már - de ennek a fegyvernek mi értelme?

Értem ez alatt, hogy ebből a súlyból CZ Bren 2 BR -t kapok - 16" csővel és 7,62×51 NATO kaliberrel (!!) ...

Maradva eggyel relevánsabb vonalon a CZ Bren 2 5.56x45 gépkarabély a leghosszabb csővel (14" - ami az MH -nál is van) fél kilóval könnyebb.

Hogy ne menjünk túl messze ugyanilyen súlyból van ám AK-63D is (7,62×39). A fegyver hossza is kb. annyival hosszabb, mint a cső hossza ... Ezek mi a puskaporos frászt fejlesztettek mondjuk ehhez képest - mondjuk a valamennyivel jobb anyaghasználaton (ha úgy van) kívül? :D:D

Legyen a kategóriából is egy példa - CZ SCORPION EVO 3 A1 (9×19 vagy 9×21 - 30 -as tár mindkettőből) több, mint egy kilóval könnyebb.

Félreértés ne essék tisztában vagyok vele, hogy nem minden a súly, kaliber, csőhossz stb., de valamiért úgy érzem mint ha arrafelé megállt volna az idő ...

Avagy a különlegesek bemennek egy szobába és jól agyoncsapkodnak mindenkit? :)

Valószínű olcsó az előállítása,mert egy része már meglévő fegyverből lett átvéve.
 
W

Wilson

Guest
Az orosz T-72B3M és T-80BVM harckocsik további korszerűsítésen mennek keresztül


1602842712_1596528653_8264383_original.jpg


Orosz tankokat a T-72B3M és a T-80BVM típusokat vetik alá további korszerűsítésnek, amely során többek között Lesochek elektronikus hadviselés (EW) elleni rendszert kapnak Ez áll az orosz védelmi minisztérium páncélosfegyverek és felszerelések 38. tudományos kutatóintézetének (NII BTVT) anyagában.

Az intézet szakemberei azt javasolják, hogy a T-72BM3 és a T-80BVM harckocsik további korszerűsítése keretében telepítsék rájuk az Arena-M aktív védelmi rendszert, további dinamikus védelmi egységeket harckocsi test oldalára, és a Contact-5 dinamikus védelmet is cseréljék ki Relikt-e. Ezen túlmenően azt javasolják, hogy a harckocsikra telepítsék a Lesochek elektronikus hadviselési rendszert, amely semlegesíti az aknák és a saját készítésű illetve az iprovizált robbanóeszközök(IED) vezérlésére szolgáló rádiócsatornákat.

A T-72B3M és T-80BVM harckocsik túlélő képessége további növelése érdekében a harctéren azt javasoljuk, hogy szereljék fel őket a Lesochek elektronikus hadviselési rendszerrel.

Javasoljuk továbbá a harckocsikra elektromágneses védelmi rendszer és autonóm újrafelhasználható tűzvezető rendszer telepítését.

Meg kell jegyezni, hogy szeptember végén a BTVT Kutatóintézet hasonló korszerűsítést javasolt a T-90M tank számára, csak a Relikt reaktív páncél helyett a T-14 Armata-z hasonló reaktív páncél telepítését javasolták.

Korábban a kutatóintézet szakemberei a T-90M, T-72B3 és T-80BVM tankok korszerűsítésének folytatását javasolták 2025 után is. A kutatóintézet számításai szerint addig a korszerűsített orosz T-72B3M, T-80BVM és T-90M harckocsik képességeik és hatékonyságuk szempontjából megőrzik a paritást a külföldi országok fő harckocsijaival szemben.
 
W

Wilson

Guest
Bemutatták az Ataka-Shorokh akusztikus felderítő modult




Az „Ataka-Rustle” akusztikai felderítő modult a Ruselectronics holding hozta létre, amely a Rostec vállalat része. A legújabb hazai modul bemutatójára az Interpolitex-2020 kiállításon került sor.

Az Ataka-Shorokh akusztikus felderítő modul (MAP) lehetővé teszi a "rádiócsendben" mozgó pilóta nélküli légi járművek észlelését és nyomon követését. Az UAV által kibocsátott legkisebb repülési hang elegendő ahhoz,hogy a modul észlelje,A zajt ultraérzékeny mikrofonok veszik fel. A drón észlelési tartománya legfeljebb 500 m.

Ez elég ahhoz, hogy ellenintézkedéseket lehessen tenni a haditechnikai eszköz védelme érdekében, például egy felderítő drón esetén.




Az IDA "Ataka-Shorokh" ezenkívül lehetővé teszi a vészhelyzetek esetén, az emberek tömegben való azonosítását.Az Ataka-Shorokh képességeit akkor is jól ki lehet használni ha integrálják a Biztonságos Város rendszerbe. A zaj helyének meghatározása lehetővé teheti a CCTV kamerák számára, hogy pontosan erre a helyre forduljanak, hogy vizuálisan kövessék nyomon a történteket.

Mihail Apin, az "Almaz" atomerőmű vezérigazgatója:

A pilóta nélküli légi járművek széles körű elterjedése következtében a visszaélések is megnövekedtek, például ipari kémkedés területén. Bővítjük az engedély nélküli drón repülések leküzdésére alkalmas felszerelésünket. A hangfelismerő modul kiegészíti a vállalkozásunk által már kifejlesztett berendezéseket, és lehetővé teszi az UAV észlelését és semlegesítését, (akár akkor is ha drónok "rádiócsendben" repülnek), ami biztosítja a védett objektum maximális biztonságát.

Az Ataka-Shorokh IDA sorozatgyártásának elindítását 2021-re tervezi