1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Páncéltörő rakéták, gránátok

Diskurzus a(z) 'Gyalogsági fegyverek és felszerelések' témában - boki által indítva @ 2013. május 26..

1. Roni

Roni Well-Known Member

"Oroszoknál tudunk róla, hogy van-e valami felülről támadó fejlesztés?"

Ez engem is érdekelne

2. dudi

dudi Well-Known Member

tarzaan

A jelenlegi szarjaikkal is bármit átlőnek bárhonnan...

3. joker

joker Well-Known Member

Ha nagy lenne a gebasz akkor Topol-M.

4. boki

boki Well-Known Member

"A Baltikum körül egyre fokozódó helyzetben"............

??????

Én nem tudok egyre fokozódo helyzetrol a Baltikum korul.

5. ghostrider

ghostrider Well-Known Member

Úgy látszik, hogy mi vagyunk vakok és süketek, mások ki tudja mit látnak, hallanak. Ha Putyin elf*ngja magát, nyugaton már gáztámadásról beszélnek.

6. Fade

Fade Well-Known Member

vmint 44 CV90et is beszereznek Holland készletből, komplett csomagban.

7. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

Jól beijesztették ezeket nem mondom. Bezzeg minket nem lehet...:)

8. beta

beta Well-Known Member

boki:

Közvetlen fenyegetettség Észtország irányába valóban nincs. Ugyanakkor figyelembe véve Észtorország korábbi kapcsolatát Oroszországgal (Szovjetunióval), Észtország etnikai összetételét és Oroszország jelenlegi viselkedését, a közvetett fenyegetettség érzése valóban növekedett.

9. borisz

borisz Well-Known Member

"A Baltikum körül egyre fokozódó helyzet"
    Maguk rázogatják a pofonfát.

10. boki

boki Well-Known Member

Az orosz Javelin az "Autonomy" Az 1990-es évek kozepén fejlesztették.

11. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

És olyan egyszerű az irányzószerkezete?
    Hmmm....

12. boki

boki Well-Known Member

Ez csak egy rajz,hogy néz ki "éloben" csak az orosz hadseregben tudják....
    Korábban valaki rákérdezett, hogy van-e orosz Javelin.

13. fip7

fip7 Well-Known Member

RPG-7:

Link: http://weaponsman.com/wp-content/uploads/2014/06/rpg7-training-aid.jpg

14. ghostrider

ghostrider Well-Known Member

Pár kép a AT-14 Spriggan 9M133 Kornet-EM páncéltörő komplexumról:

Pár adat: tömeg: 27 kg, Harci rész: Tandem 7 kg HEAT - 1.200mm RHA (9M133-1), vagy 10 kg TNT-vel egyenértékű thermobarikus (9M133F-1), hatótávolság: 8.000m HEAT, vagy 10.000m thermobarikus, SACLOS lézer irányítás;

15. Luthero

Luthero Well-Known Member

Nemrég láttam egy videon hogy ezeket párosával is lehet inditani egy célpontra. (Like)

16. tarzaan

tarzaan Well-Known Member

Igen, az aktív védelmi rendszereket gondolják így leszerelni.

Azt viszont továbbra sem értem, hogy az orosz ATGM-eknek miért kell forognia, mikor az elvileg rontja a kumulatív töltetek hatékonyságát.

Amit meg még kevésbé értek, hogy a helikopterfedélzeti rakétáik közt még mindig a 130mm a legnagyobb kaliber, miközben nyugaton - de még Kínában is - a 152mm, 160mm és 178mm az uralkodó.

17. Mackensen

Meg miért nincs még felűlről támadó rakétájuk?

18. tarzaan

tarzaan Well-Known Member

Sőt, tüzelj-és felejtsd el elven működő önirányítós cuccik sincs.

Amúgy én is ezt kérdeztem én is pár hete/hónapja - persze nyilván költői kérdésként. Főleg mivel két évtizede létező dolog, és már több gyártónak/országnak is van:

jenkik: Javelin + SRAW
    svédek: BILL2+NLAW/MBTLAW (ezek mondjuk nem önirányítósak)
    német-francia: PARS3LR + MBDA MPP
    japán: Type01 LMAT
    kína: HJ-12

De elvileg az indiai NAG is infravörös önirányítós+felülről támadós, és a dél-afrikai Mokopa rakétának is van ilyen verziója.

Sőt, a Brimstome és a Mokopa esetén még aktív radaros irányításról is beszélhetünk:

http://en.wikipedia.org/wiki/Brimstone_%28missile%29
    http://en.wikipedia.org/wiki/Mokopa

A zsidók Spike rakétájával kapcsolatban bizonytalan vagyok, mert korábban azt olvastam, hogy az is felülről támadós, IR önirányításos cucc, de nemrég egy videón egyértelműen látszott kilövés után a huzal. Az MR vagy LR változatnál.

19. Mackensen

Mert az egy rakétacsalád, van belőle egész pici és bazi nagy is.

20. laiki

laiki Well-Known Member

Igen, az aktív védelmi rendszereket gondolják így leszerelni.

Azt viszont továbbra sem értem, hogy az orosz ATGM-eknek miért kell forognia, mikor az elvileg rontja a kumulatív töltetek hatékonyságát.

Amit meg még kevésbé értek, hogy a helikopterfedélzeti rakétáik közt még mindig a 130mm a legnagyobb kaliber, miközben nyugaton - de még Kínában is - a 152mm, 160mm és 178mm az uralkodó.
    </blockquote>

Nem forog (illetve a forgása minimális), hanem spirálozik. Minden távirányított páncéltörő rakéta ezt csinálja, csak egyik kisbb, másik nagyobb mértékben. Ez érdemben nem befolyásolja a páncélátütő képességet.

Az oroszoknak a tandem kumulatív töltetek esetén nagyobb első töltetet alkalmaznak. Ez ERA-val szemben pazarlás, hiszen az első töltet csak ERA-t üti ki. Viszont a reaktív nélküli rétegelt páncéllal szemben jó, mert kisebb űrmérettel is megvan ugyanaz az átütés (az első töltet mélyebben készít elő a másodiknak). A Vihr és az Ataka-V átüti az 1000 mm. Ezt az oroszok úgy tűnik elégnek tartják. A kisebb űrméret előnye a jobb ballisztika, nagyobb sebesség, nagyobb hatótáv. Amúgy a 130 mm csak a helikopter fedélzeti rakétáikra gaz, a Krizantema és a Kornet 152 mm-es.

Ezen oldal megosztása