1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

P-700 Gránit (SS-N-19 "Shipwreck)

Diskurzus a(z) 'Támadó fegyverzet' témában - Tcat által indítva @ 2013. január 5..

1. Tcat

Tcat Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

2. fip7

fip7 Well-Known Member

P-700 Gif:
    Link: http://m.cdn.blog.hu/te/techstory/image/Kirov/shipwrecks.gif

Link: http://i.imgur.com/pioh8s4.png

3. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Valaki szerint ez P-800.

4. emel

emel Well-Known Member

Részemről mindegy, ha én hajón lennék, még négyzetgyök 700 vagy 800-al se szeretnék így találkozni!

5. Kulso_54

Kulso_54 Well-Known Member

Részemről mindegy, ha én hajón lennék, még négyzetgyök 700 vagy 800-al se szeretnék így találkozni!</blockquote>

Azért inkább lennék Ticon, Burkén vagy Type-45 ön amire ezt indítják mint egy Udalojon vagy hasonlón amire Harpoont indítanak.

6. dudi

dudi Well-Known Member

Kulso_54

Miért is?Vagy úgy gondolod,hogy 1 szuperszonikus vs. 10 szubszonikus mert így nagyon fer az összehasonlítás.

7. Kulso_54

Nem, Da akár lehetne pont fordítva is, 10 szub és egy szuperszonik.
    Valahogy jobban bízok a nyugati hajókra telepített légvédelmi rendszerekben. Bár alapból kicsit ne megy kategória az SA-15 egy SM-2/3 al. De ha a modernebb orosz hajókat veszük példénak, ott sem túl meggyőző a Sthil, fúleg annak tükrében, hogy indi is inkább izraelit rakott hajóira helyette.
    De akkor is az Aegis alatt valahogy jobban érezném magam,

8. Kulso_54

10 szuperszonik és egy szub, bocsika elírtam

9. dudi

dudi Well-Known Member

Kulso_54

Azért egy szubszonikus cuccot még a 80-as években is le tudtak lőni.

https://www.youtube.com/watch?v=ELgua-Slx2o

10. Kulso_54

Nem is azt mondtam, azt az egyet nem lőnék le.

11. dudi

dudi Well-Known Member

Számot nem írtál az tény.

12. Kulso_54

Szép meg jó ez a kashtan, és biztos hasznos is, de nem véletlen, hogy se keleten se nyugaton nem erőltetik ezt a kombinált rendszert, Vagy rakettya vagy gépágyú. még ha hatékonyságban nem is marad alul, felesleges hely, idő és karbantartás.

De ami a lényeg hogy, a hidegháborúban muszály volt orosz részről ant iship rakétákba fektetni az usa ellen, de igazűbúl sose bizonyított(szerencsére) ez a taktika. Bűr izraeli ladik meg lett lékeve, egy SS-N-2 vel. Aztán nyugaton felébredtek és megkeresték az ellenszert a problémára az integrált és fejlett légvédelmi rendszerek személyében, De valahogy oroszország még mindig ott tart, hogy fejleszti a tényleg hihetwtlen anti ship rakétáit de egy sem bizonyított még egy pl Aegis ellen, És valahogy Kína is azt az irányt követi.

13. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Meg valami mindíg ballasz szerepet tölt be. A kettőt nem lehet egyszerre használni.

14. dudi

dudi Well-Known Member

Kulso_54

Az amik még mindig ott tartanak,hogy fejlesztik az AEGIS-t de még sosem bizonyított a szuperszonikus rakéták ellen...
    Honnan szedtél ilyen hülye érvet?

Mackensen

Először próbálkoznak rakétával ha az nem sikerül mehet a gépágyú,a két fegyvernek nem azonos a hatótávja.

15. Mackensen

Igen, de ha egy túlterheléses támadás jön, akkor minnél gyorsabban kell lelőjjék a bejövő célpontokat. Ha külön rendszert képez a gépágyú és a rakéta, akkor egyszerre is használhatják külön célpontok ellen.

16. dudi

dudi Well-Known Member

Mackensen

Az orosz hajókon nem csak ez az egy rakétás rendszer van.
    Úgy képzeld el mintha összeépítettek volna egy RIM-166-ot meg egy Phalanxot(feladatra értettem).

17. fip7

fip7 Well-Known Member

Mack

Azért az orosz hajók méretéből is sok minden fakad.
    A nagyméretű orosz hajók (cirkálók) légvédelme általában:
    Sz-300+Osa/Tor/Redut+AK630
    A kisebb hajóké meg:
    Buk/Redut+Kashtan

Persze ez így nagy általánosítás de a hajókon lévő hely azért alapvetően meghatározza a hordozott légvédelem mennyiségét.
    Ráadásul a nagyobb hajókon a Tor és az AK630 külön-külön is képes működni. Én egyáltalán nem érzem gyöngének az orosz hajók légvédelmét ASM-ek ellen.

18. Mackensen

Nem mondtam, hogy gyenge és igen, pont olyan mintha összeépítették volna a RIM-166-ot a Phalanxal. De ha össze vannak építve akkor egyszerre csak egy célpont ellen használhatóak, ha meg külön vannak, akkor külön-külön használhatóak más-más célpontokra.
    Igen Fip, tudjuk, de itt nem bonyolódun annyira bele. Csak a pont légvédelmi rendszerek sajátosságáról beszélünk.

19. fip7

fip7 Well-Known Member

Mack

Mivel az oroszok rakétás+gépágyús légvédelme Tunguszka alapú , így feltételezem, hogy a rakétákat 10-3 km-ig, a gépágyút pedig 3-0 km-ig használják. Így pedig a rávezetéssel kapcsolatos elméleti probléma megoldódik. Nem hiszem, hogy 3 km-n belül indítanának rakétát, még akkor sem ha elméletileg ez lehetséges lenne.

20. Mackensen

Ez ok, de itt nem erről beszéltünk

Ezen oldal megosztása