1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Pancir (SA-22 "Greyhound")

Diskurzus a(z) 'Légvédelmi fegyverek, rendszerek' témában - Tcat által indítva @ 2013. január 6..

1. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Nem hiszem, hogy jó a hasonlat mivel nem hiszem, hogy a gépágyú másodlagos fegyver lenne. Ebben az esetben két elsődleges fegyver van, egy rendszerbe gyúrva. Elméletileg a távolabbi célpontokra mennek a rakéták, a közelebbiekre a gépágyú, csak mint a gyakorlat is mutatja, hírtelen egy rakás célpont jön és, ami távol van az elég gyorsan közelre kerül. A másik gond, hogy a rakéta nem "tüzelj és felejtsd el". Ok, hogy elméletileg zavarvédettebb, de a célba csapódásig követni kell és addig a gépágyú nem csinál semmitt.

2. dudi

dudi Well-Known Member

Ma már a gépágyú nem elsődleges fegyver annyival gyengébb képességei vannak mint egy rakétának(nem véletlen hagyták el nyugaton).Ma a gépágyú egy másodlagos fegyver amit csak nagyon speciális esetben használnak rakéta helyett(vannak olyan szituációk amikor elrakod a gépkarabélyt és pisztolyt használsz d ez csak az esetek pár százaléka).

3. gacsat

gacsat Well-Known Member

Itt pont kellett volna.

4. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Ilyen biztosan nincs, messze túl komplexek ezek. Nézzed már meg hogyan néz ki egy ilyen rendszer kezelőpultja. Az Avenger tud ilyet, de az egy "szutyok" MANPAD, semmi több. Legalábbis úgy olvastam egyszer, hogy tud ilyet. Jó régen volt az már.

dudi likes this.
  5. gioo

gioo Well-Known Member

[QUOTE="varga dima, post: 525091, member: 342"a ][/QUOTE]
    Minden tiszteletem de miből gondoljátok,hogy ugyan azt látjuk a két felvételen?Az elsőn orosz fórumozok szerint egy BUK. látható ami ebből kifolyólag nem is a képet közvetítő valószínűleg "öngyilkos" dronra tüzel.És nem is az találja el először az már csak másodjára csapódik bele.
    A vágást követően pedig egy fegyverzet szempontjából nem aktív Pancir van.Az találja el valószínűleg szintén egy dron.
    Már csak azért sem lehet az első felvételen a pancir mert akkor a második képen is aktív kéne legyen sőt indítás is kéne látni a felvételen de azon még a radarja is "nyugalmi" állapotban van ha jobban megnézitek teljesen össze van csomagolva. Mögötte pedig ott áll a teherautó valószínűleg az újratöltéshez.
    Sajnos nincs elég a szíreknek ahhoz,hogy párokba használják őket amivel egymásnak nyújthatnának védelmet az újratöltések alatt. És nem is tudnak minden középtávú eszközük mellé állítani egyet.

Luthero, fishbed, ghostrider and 2 others like this.
  6. molnibalage

Akkor nem leváló gyorsító fokozat van videón, a kis pötty, ami leválik? Mert a Buk rakétának olyanja nincs...

7. Mackensen

NBS MANTIS?
    Minden tiszteletem de miből gondoljátok,hogy ugyan azt látjuk a két felvételen?Az elsőn orosz fórumozok szerint egy BUK. látható ami ebből kifolyólag nem is a képet közvetítő valószínűleg "öngyilkos" dronra tüzel.És nem is az találja el először az már csak másodjára csapódik bele.
    A vágást követően pedig egy fegyverzet szempontjából nem aktív Pancir van.Az találja el valószínűleg szintén egy dron.
    Már csak azért sem lehet az első felvételen a pancir mert akkor a második képen is aktív kéne legyen sőt indítás is kéne látni a felvételen de azon még a radarja is "nyugalmi" állapotban van ha jobban megnézitek teljesen össze van csomagolva. Mögötte pedig ott áll a teherautó valószínűleg az újratöltéshez.
    Sajnos nincs elég a szíreknek ahhoz,hogy párokba használják őket amivel egymásnak nyújthatnának védelmet az újratöltések alatt. És nem is tudnak minden középtávú eszközük mellé állítani egyet.[/QUOTE]
    A rakéta repülési profilja eléggé 57E6 utal.

8. gioo

gioo Well-Known Member

Igen egyet értek veletek azzal,hogy nem tűnik BUK.-nak a repülési profil.Bár gondolom még ti se láttatok még ilyen felvételt...
    Ez a régi videó amiről tudjuk,hogy inaktív volt a Pancir amikor eltalálták.Ha összehasonlítjátok a mostani felvétel második felével teljesen megegyezik a két jármű "állapota".
    Úgy gondolom,hogy szinte biztosra mondható,hogy az anyag második felén egy valamilyen okból kifolyólag nem tűz kész járművet találnak el.

Így szerintem 3 lehetőség marad egy,két Pancirt lőttek ki tegnap előtt viszont ezt se Izrael se az Oroszok se a Szírek nem jelentették be.Kettő, valami más volt ,hogy mi azt nem tudom ebben ti vagytok otthon.Három, és én ezt se zárnám ki teljesen. Az indító ami akár egy Panzir is lehet nem azonos a találatot kapott objektummal,nézve a felvételt elég nehéz előbb a rakéták majd a korábbi becsapódás füstjétől pontosan meghatározni a helyet.Akár a Panzir által védett objektum pl. radarállomás is kaphatta a találatot.Kér háromszáz méter ebben a becsapódási szögben könnyen összemosódik egy ilyen minőségű felvételen.
    Akárhogy is valami nem stimmel szerintem.

9. Mackensen

Szerintem azon a rüvid filmecskén két jármű pusztúlt el. Az egyiken (a második találat) jól beazonosítható a Panzir komplesxum. A másik (a videó ezzel kezdi) nem azonosítható be csak a rakéták repülési profilja alapján, valamint tudjuk, hogy milyen komplexumokat vittek oda az oroszok. Gyanítható, hogy az is Panzir volt, de jó lenne ha ezt valami komolyabb forrás is alátámasztaná.

gacsat and gioo like this.
  10. arcas

arcas Well-Known Member

Nagyon úgy fest hogy leterhelték a rendszert és azt láthatjuk, ahogyan védekezik az érkező veszedelem ellen. Két inditás a rendszer szerinti prioritások szerint, majd becsúszik az első találatot érő nevető harmadik, mindezt on-line nézhetjük az érkező negyedikből. Ez kb. az amit Molni a rakétarendszerek célcsatornáinak számáról fáradhatatlanul szajkózni szokott a CM-kel és SDB-kel kapcsolatban...

molnibalage likes this.
  11. fip7

fip7 Well-Known Member

arcas

Valószínűleg nem onnan indul az akció ahonnan mutatják. Jó pár drón fűbe harapott mire eljutottak a videón látható pontig.

12. arcas

arcas Well-Known Member

Kb. erről irtam én is,...de a lényegen nem változtat, a számbeli túlerővel valszinű nem birt a rendszer. Ki tudja...

13. Roni

Roni Well-Known Member

Idén szolgálatba állítják az új 24 rakétás Pantsir-SM
    Pont a ezek miatt fog nőni a hatótávolság célcsatornák száma és a rakéták száma .

14. molnibalage

Mennyire nő a 3+1 db célcsatorna száma?

15. varga dima

varga dima Well-Known Member

Megnézném a járulékos költségeket... mennyi lenne egy Panczir és mennyi lenne ez a dron csorda.... Nem biztos, hogy a Kamaz drágább lesz.

16. arcas

arcas Well-Known Member

Hááát...:
    Ebből annyi látszik, hogy két rakétainditás van. Ez lehetett arra az 1+1-re is indítva, amit látunk becsapódni ill. aminek a fedélzeti képét látjuk - tehát nem védte meg magát a rendszer - ill. én feltételezem, hogy az első kettőt lelövi a rendszer, majd becsapódik a harmadik, ill. a negyedik is aminek a képét látjuk. Ez a legjobb esetben is 4 rakéta/drón/bomba/akármi vs. egy Pantsir.
    Hát...nem biztos, hogy az a Kamaz olcsóbb - az emberéletet (kiképzett személyzet) nem is számolva.

17. gacsat

gacsat Well-Known Member

Valami Osza lehetett. Nagyon kicsi a minimális hatótávolsága. A rakéták még két másodpercet se repültek.

gioo likes this.
  18. gacsat

gacsat Well-Known Member

Revideálom az álláspontom. A jól látszó Pancír működésen kívül volt.

gioo likes this.
  19. emel

emel Well-Known Member

Vagy csak annyit láttunk belőle, és ki tudja mennyit/hová repültek még - mert ugye a kamerás-rakétét/drónt nem találták el?

fip7 and gioo like this.
  20. gacsat

gacsat Well-Known Member

Az OSzA végig húzza a füstöt:

gioo likes this.

Ezen oldal megosztása