RAE (Russian Arms Expo) 2013

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 081
82 632
113
Russia Arms Expo - 2013 szeptember 25-28 , Nizsynij Tagil.
http://rae2013.ru/en/expo/index.php
Premier : BTR-MDM, Terminator 2,Armata, Bumerang, Kurganyec......sok más.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 081
82 632
113
A holnap kezdodo kiállítástol az oroszok 1 milliárd Euros uzletkotéseket remélnek kulfoldi országokkal. Hazai megrendelések kb. 15 milliárd Rubelért lesznek(500 millio USD)
Mostmár megkotik a BMP-3 vásárlásárol a szerzodést, amit még 2010-ben az akkori h.miniszter elutasított. Ezenkívul érzésem szerint megkotik az elso T-90SM uzletet kulfoldi megrendelovel.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 081
82 632
113
A jovo BMP-jét (prototípus)mutatta be a ma megnyílt kiállításon az Uralvagonzavod és a RENAULT Truck Defence . Az 50/50 arányban orosz-francia BMP , ( a koncepcio francia,) francia alváz, hajtomu, tuzvezérlo rendszer, orosz fegyverrendszerekkel kibovítve - 57 mm-es gépágyúval.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 081
82 632
113
A jovo BMP-jét (prototípus)mutatta be a ma megnyílt kiállításon az Uralvagonzavod és a RENAULT Truck Defence . Az 50/50 arányban orosz-francia BMP , ( a koncepcio francia,) francia alváz, hajtomu, tuzvezérlo rendszer, orosz fegyverrendszerekkel kibovítve - 57 mm-es gépágyúval.

774924_original.jpg
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 081
82 632
113
<blockquote rel="boki">Akkor ez a kozos francia-orosz vegyes lesz a " Bumerang" platforma.

Ahogy olvastam, ez fuggetlen, exportot megcelzo cucc, az UVZ es a franciak gyereke, a Bumerang-gal viszont elviekben az AMZ (VPK) foglalkozik.
</blockquote>
maxim akkor téves az info amit linkeltél , mely szerint ez a Bumeráng.
A képeken ez a kozos francia-orosz BMP van
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 081
82 632
113
fip7
Nem. A képen (infografika) BMP -van , a sajtoban mindenhol BMP. Az orosz M ugyanaz mint a magyar M, ha jobban megnézed. :)
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 081
82 632
113
fip7
Az oroszok 3 platformát fejlesztenek:
1. Armata - lánctalpas- tank
2. Bumerang - kerekes - BTR
3. Kurganyec - lánctalpas -BMP
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 081
82 632
113
Itt pedig magyarul is.
http://hungarian.ruvr.ru/2013_09_25/A-Nyizsnyij-Tagilban-rendezett-kiall-tason-bemutattak-a-jovo-csapatszall-to-harcjarmuvet/
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 776
57 325
113
Boki, az utolsó linkeden lánctalpas van, a fenti képeken gumikerekes. Szóval nekem a kép nem tiszta.
De szerintem a fenti gumikerekes képeken a Bumerang van, és nem az új BMP.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 081
82 632
113
fip
Az oroszország hangja linkben oreg BMP van, csak illusztrácio.:)
Csak a szoveg miatt tettem be, hogy a jovo BMP-je ahogy írtam 12,00- kor..... Megtéveszto, mivel a linken amit maxim rakott be ugyanaz a jármu volt és Bumerángnak írták a bloggerek......
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 776
57 325
113
Ez nem FSZB-s rendezvény véletlenül??? Mert annyi itt a dezinformáció, mint égen a csillag :)
(Vagy csak én vagyok már nagyon fáradt a logikus gondolkodáshoz)
Szóval a közös Orosz-Francia BMP nem az a BMP ami lánctalpas és az oroszoknak lesz majd. Így okés?
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 081
82 632
113
Igen . :) Az új lánctalpas orosz fejlesztésu BMP a Kurganyec lesz.
Kb. ilyen lesz.:
 

ambasa

Active Member
2010. április 18.
661
77
28
Már bocsánat, de van itt egy kis félreértés, attól függetlenül, hogy itt éppen mit minek neveznek - már nem tudom követni - a BMP, az nem feltétlenül lánctalpas és a BTR nem feltétlenül csak kerekes.

A BTR (Бронетранспортёр (броневой транспортёр, БТР) semmi mást nem jelent, mint PSzH, annak, aki csak angolul tud APC. Pl a BTR-50 lánctalpas volt.
http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D0%A2%D0%A0-50

A BMP (Боевая машина пехоты, БМП) semmi más mint a GyHJ angolul IFV. Pl a kerekes GAZ-50 is az ó terminológiájukban BMP
http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%93%D0%90%D0%97-50

TG