1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Repülőesemények (balesetek, szerencsétlenségek)

Diskurzus a(z) 'Egyéb katonai repüléssel, légi harcászattal kapcso' témában - Phoenix által indítva @ 2013. március 12..

1. Tcat

Tcat Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

2. angelsoul

angelsoul Well-Known Member

Gyönyörű. Akkor az ADC már alapból hibás adatokat kapott és azok alapján küldte ki a jeleit mindkettő - de most akkor a Maxon egy állásszögadó van? Mert ha van kettő, azokat összeveti és ha ekkora az eltérés alapból ki kell vernie a ribilliót - vagy mindkettő kifeküdt egyszerre?
    Mókás, mert akkor ezzel a gép veszíti a CATIII besorolását? Merthogy a robotra ez az egyik input :S
    Megnézem valami SB vagy AD van-e kinn, mostanában nem követtem ezeket a dolgokat (myboeingfleet belépésem még megvan) :D

3. fishbed

fishbed Well-Known Member

4. varga dima

varga dima Well-Known Member

F-18 lezuhant Japán mellett....

arbalest and fishbed like this.
  5. jani22

jani22 Well-Known Member

6. zsolti

zsolti Well-Known Member

7. boki

boki Well-Known Member

Lezuhant a bangladesi légierő egyik F-7 vadászgépe. A pilóta nem élte túl a balesetet.

8. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Basszus, Reggel láttam az AS FB oldalon. Azt hittem katapultált a hang alapján. :(

9. Allesmor Obranna

Allesmor Obranna Well-Known Member

Nekem úgy tűnik, a gép szárnya alól induló rakéta (talán egy egész UB blokk?) a tűzmegnyitás pillanatában felrobbant és a szárnyat megrongálta, amitől a célra zuhanó gép orsózni kezdett. Mert nekem úgy fest, ez vmi lövészet lehetett.

fishbed likes this.
  10. boki

boki Well-Known Member

Isztambulban lezuhant ma a török légierő egyik Sikorsky S-70A Black Hawk helikoptere. A személyzetből 4 ember életét vesztette1 megsebesült.

fishbed likes this.
  11. Phoenix

Phoenix Active Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Ez nem BlackHawk, hanem Bell UH-1H.

fishbed and Pocok75 like this.
  12. Pocok75

Pocok75 Well-Known Member

Ha az "oroszok" azt mondják, hogy "blekkhók" akkor az "blekkhók"!!! :D:D:D

13. Tcat

Tcat Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

https://airportal.hu/elozetes-jelentes-fel-sem-szabadott-volna-szallnia-a-lion-air-737-max-gepenek

fishbed likes this.
  14. boki

boki Well-Known Member

Kiképző-gyakorló repülés közben lezuhant ma reggel az örmény légierő egyik Szu-25UB gépe. A két pilóta életét vesztette.

15. gacsat

gacsat Well-Known Member

16. Panzerfaust

Panzerfaust Well-Known Member

Egy F-18 és egy KC-130 került bajba Japán partjainál. (Ivakuni)
    Nincs sok info, egy embert megtaláltak, valószínűleg lezuhantak a gépek.

https://twitter.com/USMC

17. Phoenix

Phoenix Active Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Panzerfaust and blitzkrieg like this.
  18. luperator

luperator Active Member

https://www.expressnews.com/news/lo...fatal-T-38-crash-happened-during-13444879.php

A legutóbbi, november 13-án lezuhant T-38 Talon kiképző repülőgépről nem sok infó van (kivéve, hogy John F. Graziano, az egyik pilóta életét vesztette), az egy évvel korábbiról (2017. 11. 20.) azonban annyi kiderült, hogy a hidraulikus rendszerben bekövetkezett hiba miatt fordultak vissza a 12 mérföldre lévő bázisra. Joshua Hammervold katapultált és kisebb sérülésekkel megúszta az eseményt, Paul J. Barbour életét vesztette a kényszerleszállás során, mivel elmulasztotta élesíteni katapultülését a repülés előtti ellenőrzés keretében.

Ezen oldal megosztása