1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Repülőnapok Magyarországon

Diskurzus a(z) 'Repülőnapok, haditechnikával kapcsolatos rendezvén' témában - Terminator által indítva @ 2018. május 30..

1. weasel007

weasel007 Well-Known Member

Rácz Gyula képeinek felhasználásával, köszönet érte !

2. Mike

Mike Well-Known Member

3. Terminator

Terminator Well-Known Member

Megnéztem két laptopon és két monitoron... nálam nagyon sötét néhány fotód.
    Ebből az adagból a mókus, az előzőből egy kivételével az összes Mi-24 és a Gripen.

4. Terminator

5. Terminator

6. Terminator

https://jogalappal.hu/jelzoraketa-esoraketa-kodjelzo-es-egyeb-pirotechnikai-termekek-fustgenerator/

"A HM EI Zrt. nyerte – egyedüli ajánlattevőként – összesen 174.540.700 forintos ajánlatával a „Füstképző pirotechnikai eszköz (füstgenerátor) beszerzése SAAB JAS-39 Hu J2″ elnevezésű eljárást."

7. Terminator

8. Panzerfaust

Panzerfaust Well-Known Member

Valószínű egyre feljebb tolják a határokat a "polgári lakosság védelmében" címszó alatt. Sajna már nem fogunk olyan hangrobbanás-közeli áthúzást látni-hallani mint Renegar szds. 2003-as kecskeméti bemutatóján. Az pedig de jó volt...és nem valószínű hogy a szabályos paraméterekkel...

9. Terminator

Inkább a helikopterekre és a légcsavaros gépekre gondoltam. Szerintem jobban nézett volna ki, ha alacsonyabban és szorosabb kötelékben repülnek. Úgy, ahogy Szolnokon is tették.

10. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Néhány kép. A Margit-hídon voltam. A repcsiknél kicsit beremegett a kezem és a közeli képek nem lettek élesek, a 300 mm-es max beállítással meg ennyit tudott a gépem. Kell még ezzel gyakorolni. (Videó is készült a Gripen infrázásról.)

A helinél meg kipróbáltam az extrém rövid záridőt, hogy mennyire lehet állónak fotózni a lapátokat. Nagyon.

https://www.mediafire.com/folder/ak2lda1p26fx3/

arcas, misinator, svajcibeka and 2 others like this.
  11. Terminator

12. ms07

ms07 Well-Known Member

13. molnibalage

Azért tartott ilyen sokáig, mert hobbi projekt volt? Elején lemarták a festést? Olyan gyors a timelaps, hogy nem látom.

14. emel

emel Well-Known Member

A folyamat kb.: először kormánylapok leszerelése mert azok nem fém, hanem vásznazott felületek (külön festve a más anyagnak megfelelő technológiával), régi festés lemaratása és gépmosás (marató, olaj és más szennyeződések, korom eltávolítása a kipufogók mögötti felületekről), alapozó, alapszín festése, rengeteg maszkolás (csíkok, feliratok, logók), színek felfestése, maszkok eltávolítása, esetleges hibák javításai, külön festett kormánylapok visszaszerelése. Minden szín festése után meg kell várni annak tökéletes száradását/kötését, csak utána mehet rá maszkolás vagy más szín festése.

fishbed and molnibalage like this.
  15. molnibalage

Azért nem értem, mert a nagy utasszállítók esetén sokkal rövidebb festési időt látni.

Ez 4 vagy 5 nap, ja jól látom a nappal-éjszaka változások alapján.

16. Allesmor Obranna

Allesmor Obranna Well-Known Member

A végén miért tűnik el a Malév felirat a Li-2-esről?

17. emel

emel Well-Known Member

Az utasszállítók esetében a NAGY cégek NAGY pénzeket fizetnek a GYORS festésért, hogy a gép mielőbb visszaállhasson a forgalomba, termelhesse a pénzt. Itt szerintem semmi nem volt sürgős, a HA-LIX nem jár menetrend szerint, a hobby-repülésekből kevés a bevétel, néha egy-egy filmforgatás hozhat valami nagyobb összeget. Valószínűleg az ACE részéről olcsón/önköltség-áron (marató-festék-hígító-világítás stb. kifizetése) vállalták a melót (mikor épp más fizető cég/gép nem vette igénybe a hangárt), esetleg a festő szakik is olcsón/szabadnapon dolgoztak.

fishbed and molnibalage like this.
  18. molnibalage

Erre vonatkozott a kérdésem, hogy akkor ez a hobbi jellege miatt tartott ennyi ideig.

19. megazez

megazez Well-Known Member

Ott van az, nem tűnt el

20. Terminator

Ezen oldal megosztása