Repülőesemények (balesetek, szerencsétlenségek)

• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.

Wilson

Well-Known Member
2017. szeptember 19.
8 030
15 371
113
2020. július 8-án műszaki meghibásodás miatt a Bingölben a Török csendőrség Sykorsky S-70 helikoptere kényszerleszállást hajtott végre.A helikopterbe 10 személy tartózkodott állítólag senki sem halt vagy sérült meg a balesetben.A linkelt videón látható az S-70-s a kényszerleszállás után.

//www.defenceturk.net/wp-content/uploads/2020/07/bing%C3%B6l-helikopter-kaza.mp4?_=1" type="video/mp4

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 080
14 998
113
2020. július 8-án műszaki meghibásodás miatt a Bingölben a Török csendőrség Sykorsky S-70 helikoptere kényszerleszállást hajtott végre.A helikopterbe 10 személy tartózkodott állítólag senki sem halt vagy sérült meg a balesetben.A linkelt videón látható az S-70-s a kényszerleszállás után.

//www.defenceturk.net/wp-content/uploads/2020/07/bing%C3%B6l-helikopter-kaza.mp4?_=1" type="video/mp4
Hát ebben a környezetben elég "kényelmetlen" lehetett a földetérés, szerencséjük hogy nem borultak fel. :) Ha leállt egyik hajtómű (vagy mindkettő?) és csak lefelé tudtak jönni, akkor a pilóta ügyesen kiválasztotta az egyetlen helyet a környéken ahol a legnehezebben állhattak fejre - egy "gödör" alját!! ;)

Wilson

Well-Known Member
2017. szeptember 19.
8 030
15 371
113
Hát ebben a környezetben elég "kényelmetlen" lehetett a földetérés, szerencséjük hogy nem borultak fel. :) Ha leállt egyik hajtómű (vagy mindkettő?) és csak lefelé tudtak jönni, akkor a pilóta ügyesen kiválasztotta az egyetlen helyet a környéken ahol a legnehezebben állhattak fejre - egy "gödör" alját!! ;)

Én is azt néztem,hogy elég sok Allahozás kellett ahoz,hogy oda ilyen szerencsésen beférjenek mindenesetre én is úgy látom,hogy nagyon nem lehetett kellemes így földet érni.Amennyire a videóból látszik a rotoroknak annyi,de a gép úgy tünik egyben van,még az is lehet,hogy újra fog repülni,a reduktor illeve a hajtómű mennyire károsodhat egy ilyen balesetben?

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 080
14 998
113
Én is azt néztem,hogy elég sok Allahozás kellett ahoz,hogy oda ilyen szerencsésen beférjenek mindenesetre én is úgy látom,hogy nagyon nem lehetett kellemes így földet érni.Amennyire a videóból látszik a rotoroknak annyi,de a gép úgy tünik egyben van,még az is lehet,hogy újra fog repülni,a reduktor illeve a hajtómű mennyire károsodhat egy ilyen balesetben?
A hajtómű és a reduktorok a legkisebb problémák (ezek "csak" idő és pénzkérdés), de cserével egyszerűen javíthatók. Viszont a törzs mögött megroggyant a faroktartó, így az is csere. Legnagyobb baj viszont az lehet, ha a durva talajfogás miatt esetleg torzult a törzs-szerkezet, repedtek/görbültek törzskeretek és/vagy főtartók, repedtek/kiverődtek/kiszakadtak a fő részek (hajtómű, reduktor, futóművek, faroktartó stb.) bekötési csomópontjai. Szóval itt majd a főnökség eldönti hogy ha lehet is, érdemes-e feljavítani. Ezt persze befolyásolja az is, mennyi idős a gép és mennyi a hátralévő élettartama.

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
38 691
34 319
113
Lezuhant az amerikai légierő F-16 Viper gépe Új-Mexikóban. A pilóta katapultált, sérülésekkel kórházba szállították.

• Tetszik
Reactions: fishbed

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
4 466
7 080
113
Kiképzőrepülés közben lezuhant egy L-39 a Krasznodári területen, a személyzet katapultált és nem sérültek meg az esetben

• Tetszik
Reactions: fishbed

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
38 691
34 319
113
Lezuhant egy Szu-30 SzM kiképző-gyakorló repülés közben a Tveri járásban. A pilóták sikeresen katapultáltak, földetéréskor kapcsolatba léptek a bázissal és a mentőegység el is szállította őket.