Román haderőfejlesztési program (2025) és hadiipar

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 637
5 410
113
Hihetetlen érvekkel, kőkemény szakmaisággal operálsz ma! Így tovább!
Sokakban van hasonló előítélet.

Egyik barátom '89-ben szökött át Magyarországra erdélyből, egy beszélgetésen belül 3 perc különbséggel képes elmondani hogy "ismerem a románokat, semmire való népség" majd azt hogy "Kolozsvár egy része már olyan mint Manhattan, csupa elegáns vadonatúj épület, csak nem olyan magasak" Nekem ez a két dolog nem igazán jön össze. Főleg hogy nem egy olajországról beszélünk, akik találták a pénzt.
 

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 269
9 475
113
Sokakban van hasonló előítélet.

Egyik barátom '89-ben szökött át Magyarországra erdélyből, egy beszélgetésen belül 3 perc különbséggel képes elmondani hogy "ismerem a románokat, semmire való népség" majd azt hogy "Kolozsvár egy része már olyan mint Manhattan, csupa elegáns vadonatúj épület, csak nem olyan magasak" Nekem ez a két dolog nem igazán jön össze. Főleg hogy nem egy olajországról beszélünk, akik találták a pénzt.
Azért nem érted se te, se a többség mert valóban nem ismeritek őket. Milliószor le lett írva a mentalitásuk, a "fegyelmük", a mély balkáni szemléletük. A lopás nemzeti sport arrafelé. Én értem, hogy te és itt még jó sokan csak a papírt és a számokat nézitek, de egy hadseregnél nem csak ezek a számok számítanak. Na és erről nem tudtok semmit.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 637
5 410
113
Azért nem érted se te, se a többség mert valóban nem ismeritek őket. Milliószor le lett írva a mentalitásuk, a "fegyelmük", a mély balkáni szemléletük. A lopás nemzeti sport arrafelé. Én értem, hogy te és itt még jó sokan csak a papírt és a számokat nézitek, de egy hadseregnél nem csak ezek a számok számítanak. Na és erről nem tudtok semmit.
Mert szerinted nálunk nem ez van? Pont az a probléma hogy nálunk is ugyanez van. És egyre inkább ebbe az irányba megyünk. Sajnos egyre inkább eltűnik a különbség.

Elhiszem hogy nem tetszenek a számok, mert nekem sem tetszenek. :(
 
  • Tetszik
Reactions: migfun and merleg

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 269
9 475
113
Mert szerinted nálunk nem ez van? Pont az a probléma hogy nálunk is ugyanez van. És egyre inkább ebbe az irányba megyünk. Sajnos egyre inkább eltűnik a különbség.

Elhiszem hogy nem tetszenek a számok, mert nekem sem tetszenek. :(
Sajnos nálunk is meredeken esik a színvonal, de. Még mindig előttük járunk. Mondjuk a jelenség az egész nyugati világra kihat.
 

elnor

Member
2020. október 28.
32
42
18
new acquisitions announced:

  • Switchblade 300 and 600 kamikaze drones
  • ATACAMS missiles
  • GBU-39/B SDB, AMRAAMs for F-16s
  • lase guided bombs for Watchkeeper drones
  • Javelins
  • Mistral AA missiles
  • F-35 contract to be signed and first squadron to be received in 2030
  • was already mentioned here 3 x K9 battalions and 1 x Abrams battalion
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 687
80 000
113
Azért nem érted se te, se a többség mert valóban nem ismeritek őket. Milliószor le lett írva a mentalitásuk, a "fegyelmük", a mély balkáni szemléletük. A lopás nemzeti sport arrafelé. Én értem, hogy te és itt még jó sokan csak a papírt és a számokat nézitek, de egy hadseregnél nem csak ezek a számok számítanak. Na és erről nem tudtok semmit.
Korrupcióban már lehagytuk őket, csaxólok.
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 332
12 750
113
new acquisitions announced:

  • Switchblade 300 and 600 kamikaze drones
  • ATACAMS missiles
  • GBU-39/B SDB, AMRAAMs for F-16s
  • lase guided bombs for Watchkeeper drones
  • Javelins
  • Mistral AA missiles
  • F-35 contract to be signed and first squadron to be received in 2030
  • was already mentioned here 3 x K9 battalions and 1 x Abrams battalion
A beszerzendő mennyiségből egyértelmű, hogy nem az oroszok, hanem a magyarok ellen fegyverkeznek.

"Romania should forward a Letter of Request for Letter of Agreement to the Pentagon for the 6.5 billion USD contract for 32 F-35 new generation fighter jets and logistical support.

231 MANPADs (MAN Portable Air Defense) and Mistral-3 missiles (SHORAD - Short Range Air Defense) worth 662 million EURs
60 AIM-9X "Sidewinder" short-range air-to-air missiles used by aircraft such as the F-16 worth 40 million USD
66 AIM-120 AMRAAM Beyond-visual-range air-to-air missiles/surface-to-air missiles also compatible with the F-16 worth 150 million USD
400 GBU-39B/SDB glide bombs, compatible with the F-16 worth 60 million USD
Laser-guided missiles for the Watchkeeper X UAVs
25 SwitchBlade 300 loitering munitions (suicide/kamikaze) drones worth 176 million Romanian lei (RON)
More SwitchBlade 600 loitering munitions (suicide/kamikaze) drones
33 FGM-148 "Javelin" anti-tank missile worth 66 million USD
Unspecified number of ATACMS missiles for the HIMARS system worth 82.8 million USD

Other acquisitions which will be finalised (https://monitorulapararii.ro/planur...entru-suma-de-300-de-milioane-de-euro-1-55089) in the coming years are:

218 units of sapping equipment, of various kinds, with a budget of 17.5 billion RON
3 unspecified CRAM (Counter Rocket, Artillery and Missile) Systems designed to detect and destroy, or deflect incoming enemy projectiles with a 2.5 billion RON budget
Mobile electronic warfare system with a 4.7 billion RON budget
Two SBAMD-TC anti-missile and aircraft command centers with a 730 million RON budget
Modernisation (or acquisition?) of 19 Gap-Filler radars (Detection & Search radars) with a 1.8 billion RON budget
12 passive radars for airspace surveillance with a 441 million RON budget
Two Offshore Patrol Vessels (OPV) worth 300 million EURs for the Romanian Navy
17 Command, Control, Communications, Computers and Intelligence (C4I) systems, 4 such systems for 4 brigades and 13 others for 13 battalions worth 1.5 billion RON"

https://t.me/Wallachian_Gazette/6380
 

TribunusAlex

Well-Known Member
2021. június 21.
108
376
63
A beszerzendő mennyiségből egyértelmű, hogy nem az oroszok, hanem a magyarok ellen fegyverkeznek.

"Romania should forward a Letter of Request for Letter of Agreement to the Pentagon for the 6.5 billion USD contract for 32 F-35 new generation fighter jets and logistical support.

231 MANPADs (MAN Portable Air Defense) and Mistral-3 missiles (SHORAD - Short Range Air Defense) worth 662 million EURs
60 AIM-9X "Sidewinder" short-range air-to-air missiles used by aircraft such as the F-16 worth 40 million USD
66 AIM-120 AMRAAM Beyond-visual-range air-to-air missiles/surface-to-air missiles also compatible with the F-16 worth 150 million USD
400 GBU-39B/SDB glide bombs, compatible with the F-16 worth 60 million USD
Laser-guided missiles for the Watchkeeper X UAVs
25 SwitchBlade 300 loitering munitions (suicide/kamikaze) drones worth 176 million Romanian lei (RON)
More SwitchBlade 600 loitering munitions (suicide/kamikaze) drones
33 FGM-148 "Javelin" anti-tank missile worth 66 million USD
Unspecified number of ATACMS missiles for the HIMARS system worth 82.8 million USD

Other acquisitions which will be finalised (https://monitorulapararii.ro/planur...entru-suma-de-300-de-milioane-de-euro-1-55089) in the coming years are:

218 units of sapping equipment, of various kinds, with a budget of 17.5 billion RON
3 unspecified CRAM (Counter Rocket, Artillery and Missile) Systems designed to detect and destroy, or deflect incoming enemy projectiles with a 2.5 billion RON budget
Mobile electronic warfare system with a 4.7 billion RON budget
Two SBAMD-TC anti-missile and aircraft command centers with a 730 million RON budget
Modernisation (or acquisition?) of 19 Gap-Filler radars (Detection & Search radars) with a 1.8 billion RON budget
12 passive radars for airspace surveillance with a 441 million RON budget
Two Offshore Patrol Vessels (OPV) worth 300 million EURs for the Romanian Navy
17 Command, Control, Communications, Computers and Intelligence (C4I) systems, 4 such systems for 4 brigades and 13 others for 13 battalions worth 1.5 billion RON"

https://t.me/Wallachian_Gazette/6380
Szerintem meg ennyit bír a költségvetésük, ha többet bírna többet vennének. Ők is örülnek, ha lyuk van a seggükön és szelel.
A fő céljuk egyébként is az egyesülés Moldovával, az ahhoz szükséges erőt próbálják összerántani, de kurva nehezen megy nekik. Mert a fiatalok többsége húz el nyugatra és már haza térni se nagyon akar, nemhogy katonáskodni (nálunk is ez van sajna csak ott más a lépték).
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 106
38 535
113
Szerintem meg ennyit bír a költségvetésük, ha többet bírna többet vennének. Ők is örülnek, ha lyuk van a seggükön és szelel.
A fő céljuk egyébként is az egyesülés Moldovával, az ahhoz szükséges erőt próbálják összerántani, de kurva nehezen megy nekik. Mert a fiatalok többsége húz el nyugatra és már haza térni se nagyon akar, nemhogy katonáskodni (nálunk is ez van sajna csak ott más a lépték).
Erősen kérdéses hogy tényleg ki is tudják majd fizetni ezt a bevásárló listát. Ember meg nekik sem lesz rá...
Röhejes ez a "román rettegés"!
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 687
80 000
113
Most akkor döntsük már el, hogy a románok ádáz ellenség, vagy semmirevaló népség. Mert a kettő együtt nem megy.
 
  • Vicces
Reactions: PFZ

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 708
8 466
113
Fenntartási költségekkel meg minden egyébbel együtt sokkal jobban jössz ki a végén élettartamra nézve.
Yup, TCO. Mindig a teljes lifecyclet erdemes szamolni.

Én azért csak a Patriát választanám. Valahogy nem vagyok hajlandó elhinni, hogy pont ugyanolyan jó a török vas mint a Patria, csak a csúnya Erdogan miatt nem veszi a kutya se.
Hát pont többen vették eddig, mint az AMVt az előző 20+ ev alatt.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 687
80 000
113
Yup, TCO. Mindig a teljes lifecyclet erdemes szamolni.


Hát pont többen vették eddig, mint az AMVt az előző 20+ ev alatt.
A mennyiség nem minőségi, hanem mennyiségi tényező. Kik vették? Én leírtam, hogy kik a Patria referenciáji, kik azok akik vehettek volna bármi mást mégis az AMV-t választották.