Román haderőfejlesztési program (2025) és hadiipar

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
7 209
24 252
113

Romániában összeszerelve: CZ BREN 2​


"Jó hír a román védelmi iparnak. A cseh Colt CZ csoport már megkezdte a fegyverek összeszerelését Romániában, és azt tervezi, hogy bővíti tevékenységét hazánkban. A Colt CZ Group a román hadsereg modernizálásában szeretne partner lenni rohampuskákkal, pisztolyokkal, mesterlövész puskákkal, gránátvetőkkel és géppuskákkal – közölték lapunkkal a cég illetékesei."

Összeszerelés. Kétszer aláhúzva.
Egy két éve stabilan veszteséges partnercéggel karöltve.

Egyébként a Romániának szállított fegyverek egy cseh forrásra hivatkozva a Wall-Street román oldala szerint:

  • CZ P-07 pisztolyok a romsilvai erdőőröknek, az úgynevezett "rangereknek", valamint a helyi rendőrség egyes egységeinek,
  • CZ Scorpion EVO 3 A1 automata pisztolyok és CZ P-07 pisztolyok a börtönigazgatás számára,
  • CZ-P10 C NATO-szabványú pisztolyok a határrendészet számára, ez utóbbi CZ legkelendőbb modellje Romániában,
  • CZ Scorpion EVO 3 A1 automata pisztolyok, CZ P-09 pisztolyok és CZ BREN 2 gépkarabélyok a Román Csendőrség Különleges Beavatkozó Brigádja számára,
  • CZ Scorpion EVO 3 A1 automata pisztolyok és CZ P-07 pisztolyok a román rendőrség számára,
  • CZ Scorpion EVO 3 A1 automata pisztolyok, CZ P-10 F pisztolyok és a Colt Canada C20 mesterlövész puska a Román Rendőrségi Beavatkozások és Különleges Fellépések Szolgálat számára,
  • CZ P-09 pisztolyok a román csendőrség számára,
  • CZ P-09 pisztolyok bizonyos, a csendőrség által őrzött bíróságokhoz,
  • Colt M5 gépkarabély, CZ GL gránátvetők és CZ P-10 C pisztolyok NATO a román hadsereg egyes egységei számára.
A Colt CZ képviselői azt is megemlítették, hogy a Románia kormányát őrző összes fegyveres egység, de a csendőrség, a határrendészet vagy a titkosszolgálatok egységei is a csoport leányvállalata, a Sellier & Bellot lőszert használják.

Szóval van "hagyománya" a CZ-nek "odaát"...
 
  • Tetszik
Reactions: phaidros

sisimoto

Well-Known Member
2020. február 1.
622
3 068
93
Végülis államháztartási hiányuk növelhető a mi szintünkre, és akár tovább is..

Az hogy a lengyelek, és a csehek rendszeresítik az F-35-öst kevésbé zavar. Annál inkább az oláhok csatlakozása a klubhoz.. Nagyon rossz hír a számunkra, és azt gondolom, hogy ez a fegyverkezési verseny borítja a kényes, de régóta fennálló egyensúlyt a régiónkban....
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
30 129
130 301
113
Végülis államháztartási hiányuk növelhető a mi szintünkre, és akár tovább is..

Az hogy a lengyelek, és a csehek rendszeresítik az F-35-öst kevésbé zavar. Annál inkább az oláhok csatlakozása a klubhoz.. Nagyon rossz hír a számunkra, és azt gondolom, hogy ez a fegyverkezési verseny borítja a kényes, de régóta fennálló egyensúlyt a régiónkban....
effektíve csak fenntartják az eddig is meglévő erőfölényüket.
 
  • Hűha
Reactions: Aladeen

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
21 618
41 993
113
effektíve csak fenntartják az eddig is meglévő erőfölényüket.
Azért a Gripen meg a múzeális F-16 flotta műszakilag pariban volt - sőt, talán a Gripen még jobb is volt valamivel.

Ez az F-35 komoly minőségi ugrás a mi légierőnkhöz képest - még ha nekünk lenne ugyanennyi Gripenünk akkor is!
Meg gondolom az F-16-osok maradnak még jó darabig a 35-ösökkel párhuzamosan.

Szóval sztem nem fenntartják a fölényt, hanem jelentősen növelik is.
 
  • Tetszik
Reactions: sisimoto

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
42 136
80 997
113
The proposed sale of this equipment and support will not alter the basic military balance in the region. :p


WASHINGTON, September 13, 2024 -

The State Department has made a determination approving a possible Foreign Military Sale to the Government of Romania of F-35 Aircraft and related equipment for an estimated cost of $7.2 billion. The Defense Security Cooperation Agency delivered the required certification notifying Congress of this possible sale today.

The Government of Romania has requested to buy thirty-two (32) F-35A Lightning II Joint Strike Fighter Conventional Take Off and Landing (CTOL) aircraft; and thirty-three (33) Pratt & Whitney F135-PW-100 engines (32 installed, 1 spare). The following non-MDE items will also be included: AN/PYQ-10 Simple Key Loaders (SKL); Identification Friend or Foe (IFF) equipment, secure communications, precision navigation, and cryptographic equipment; Cartridge Actuated Devices/Propellant Actuated Devices (CAD/PAD); multi-purpose missile equipment; ammunition and weapons components; aircraft and munitions support and support equipment; integration and test support and equipment; spare and repair parts, consumables and accessories, and repair and return support; training aids and devices, and spare parts; major and minor modifications, maintenance, and maintenance support; integrated computer system; electronic warfare data and Reprogramming Lab support; Electronic Combat International Security Assistance Program (ECISAP) software support; aircraft engine Component Improvement Program (CIP) support; classified and unclassified software and software development, delivery, and integration support; classified and unclassified publications and technical documentation; classified and unclassified personnel training, and training gear and equipment; transportation, ferry, and refueling support; facilities and construction support; studies and surveys; Contractor Logistics Support (CLS); U.S. Government and contractor engineering, technical, and logistics support services; and other related elements of logistics and program support. The estimated total cost is $7.2 billion.

This proposed sale will support the foreign policy goals and national security objectives of the United States by improving the security of a NATO Ally that is an important force for political and economic stability in Europe.

The proposed sale will improve Romania’s capability to meet current and future threats by further equipping it to conduct self-defense and regional security missions while enhancing interoperability with the United States and other NATO members. Romania will have no difficulty absorbing these articles and services into its armed forces.

The proposed sale of this equipment and support will not alter the basic military balance in the region.

The principal contractor will be Lockheed Martin Aeronautics Company, located in Fort Worth, TX. The purchaser typically requests offsets. Any offset agreement will be defined in negotiations between the purchaser and the contractor.

Implementation of this proposed sale will not require the assignment of any additional U.S. Government or contractor representatives to Romania.

There will be no adverse impact on U.S. defense readiness as a result of this proposed sale.

The description and dollar value are for the highest estimated quantity and dollar value based on initial requirements. Actual dollar value will be lower depending on final requirements, budget authority, and signed sales agreement(s), if and when concluded.