Román haderőfejlesztési program és hadiipar

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
11 922
35 059
113
Támogatom a felvetést. Engem is rég óta foglalkoztat és feszegettem már máshol is a kérdést. Nem szeretek költségvetés hivatalos kiadványában rublikákat számolni, de fúrja elég rendesen az oldalamat, hogy a számaikból hány % a bérköltség és gondolom az nyilvános adat, hogy milyen béremeléseket hajtottak végre. A régi techre fordított összegek is jól jönnének.
Tény, hogy számukra a szovjet cuccok azt jelenti, hogy csak az új tech transzfert akarják megvásárolni, majd pakolnak a régire több páncélt, meg majd szuggerálják a számokat, ha visít.

Viszont az csak egy politikus irodájában a stratégiai megbeszélésen hangzik jól, hogy saját iparral szervizeljük a saját gyártmányt. A tonnáknak költségük van. És természetesen Németországban a haderő fenntartása ugyan azon a román logika alapján messze jobb hatékonysággal megoldható. (Bár ők is spórolnak azért, ész nélkül nem dobálnak milliókat, mert "ingyen van".)
De ehhez egy nemzetközi szinten versenyképes (had)ipar kellene. És export. Ha ez nincs, akkor csurogni fog kifelé a pénz, csak még nem látod. Állítólag van valami hegesztő cuccuk, de botrányosan szar. (Nekünk is Karcagon(?) és a miénkről is ugyan ezt mondják. Még idehaza is elenyésző számban használjuk.) Előbb-utóbb olyan látogatásokra kerül sor, mint a területért felelős miniszterük gyárlátogatása, ahol kulturáltan üvöltözött, hogy az ipar képességeit fel kell hozni valahogy, mert különben a mostani beszerzéseket nem tudják teljesíteni.

És ugyan oda fognak majd kilyukadni. Valahogyan meg kell állapodniuk, hogy honnan és mennyiért szerzik be a cuccokat, és akkor nem adtak ki külföldi gyártásra csak 15%-ot egy védelmi tenderen, de a másik 35%-ot kiadták az állami gyáraknál.

Nálunk is ez a sok gyárépítés nyilván importot jelent. De ha ebből hadi export lesz, akkor megy is ki pénz meg jön is vissza.
Csak a törökökkel ne egyezzenek meg! Bár nem kedvelik egymást, de a török hadiiparnak kell a bevétel. A románok meg az ördöggel is szövetkeznének.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
42 225
81 112
113
2020. október 17.

Romania – Naval Strike Missile (NSM) Coastal Defense Systems


WASHINGTON, October 16, 2020

The State Department has made a determination approving a possible Foreign Military Sale to the Government of Romania of Naval Strike Missile (NSM) Coastal Defense Systems (CDS) and related equipment for an estimated cost of $300 million. The Defense Security Cooperation Agency delivered the required certification notifying Congress of this possible sale today.

The Government of Romania has requested to buy two (2) Coastal Defense Systems (CDS) consisting of: up to ten (10) Link-16 Multifunctional Information Distribution System - Joint Tactical Radio Systems (MIDS-JTRS). Also included are two Coastal Defense System Fire Distribution Centers; four Mobile Launch Vehicles; Transport Loading Vehicles; Naval Strike Missiles; non-operational Inert Handling/Loading Missile (IHM) to support missile handling and loading/unloading; training missile and equipment spares; associated containers; training and training equipment; publications and technical documentation; spares parts; loading and mobile maintenance support; U.S. Government and contractor engineering, technical, and logistics support services; and other related elements of logistical and program support. The estimated total cost is $300 million.

The proposed sale will improve Romania’s capability to meet current and future threats by improving Romania’s maritime defense capabilities in the Black Sea and increasing interoperability with the United States. Romania will use this long-range, precision strike weapon to enhance mission effectiveness, survivability, and NATO interoperability in current and future missions and operations. Romania will have no difficulty absorbing this equipment and support into its armed forces.

The principal U.S. contractor will be Raytheon Missile and Defense, Tucson, AZ. There are no known offset agreements proposed in connection with this potential sale.

Implementation of the proposed sale will require U.S. Government and contractor personnel to visit Romania on a temporary basis in conjunction with program technical oversight and support requirements, including program and technical reviews, as well as to provide training and maintenance support in country.

Romania adds Naval Strike Missile Coastal Defense Systems to its anti-ship arsenal
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
42 225
81 112
113
A Leonardo a Falco EVO drónokat kínálja Romániának...

armyproj_falco.jpg


Falco EVO UAV System

 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
42 225
81 112
113
"The second contingent of Romanian soldiers returned from Afghanistan, aboard a US Air Force transport plane, the Ministry of National Defense (MApN) announced on Sunday.

The completion of the procedures for the withdrawal of the Romanian military is scheduled to end by September 11.

The plan to withdraw the more than 600 soldiers is coordinated with the commanders from the theater of operations, so that the process takes place coherently and in conditions of maximum safety. Completion of the procedures will take place by September 11, 2021, but for security reasons, the timetable for the repatriation of the military is not public, but is in sync with the plans made by the other members of the North Atlantic Alliance.

The Ministry of National Defense began on May 1 the process of withdrawing the Romanian military from Afghanistan.

From 2002 until now, a number of over 32,000 Romanian Army soldiers have participated in the mission in Afghanistan, in rotations of six months each, both in some brigade-level command and control elements, as well as in some structures. of battalion level forces, company, platoon, operational advisory and liaison teams (OMLT), detachments within the Special Operations Forces, teams of ANA Training instructors, CIMIC subunits, also transmits MApN.

The missions were also attended by elements of logistical support from the Joint Logistics Command, structures from the Communications and Informatics Command, structures from the Romanian Naval Forces, staff personnel assigned to NATO and multinational commands.

The Romanian Air Force ensured command of the Kabul International Airport (KAIA) in two different missions. The missions of the Romanian military in the theater of operations in Afghanistan were coordinated by the Joint Forces Command within the Ministry of National Defense.

Lately, Romania has been one of the most important contributing states with troops to the Resolute Support Mission, with over 600 deployed soldiers, and in the last six years participation in RSM has been the main priority regarding the Romanian Army's contribution to operations outside the state. In the 19 years of participation with military structures in this theater of operations, 27 Romanian soldiers lost their lives in combat actions, and over 200 were injured."
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 795
47 067
113
K

kamm

Guest
Mikor Indonézia elkezte liszenszben gyértani az SA330 Puma helit,az a valóságban azt jelentette,hogy Brassóban legyártották,majd beládázták és kiküldött román szerelők Indonéziában összeszerelte....
...a romanoknal utangyartott francia helikoptert, ertem. :cool:
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány