1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Sierra-I/-II-osztály (Projekt 945/945A)

Diskurzus a(z) 'Nukleáris meghajtású vadásztengeralattjárók (SSN)' témában - boki által indítva @ 2013. március 5..

1. boki

boki Well-Known Member

Az orosz hadiflotta vezetése úgy dontott (még januárban), hogy ismét hadrendbe állnak a projekt 945 "Barrakuda" (SierraI) hajói

a К-239 "Karp"  és a  К-276 "Kosztroma " , persze csak a nagyjavítás és a modernizáció után. Kiszámolták, hogy olcsóbb felújítani a hajókat mint szétszedni. Eloszor K-239 kerul modernizálásra (nyáron) , mely keretében vadonatúj elektronikát, navigációs rendszert és vezérlorendszereket, hidroakusztikai rendszert, fegyverrendszereket, új uzemanyagot kapnak és  a reaktorokat is modernizálják

(a munkát kb. 3 év alatt akarják elvégezni) Ezután kovetkezik a K- 276 modernizálása.

A projekt 945A (SierraII) hajói kozul a K-534 " Nyizsnij Novgorod" 2008-ban tért vissza az Északi - flottához -modernizáció után.

a K- 336 " Pszkov" még a javítóuzemben van (2012-ben kellett volna befejezodni a modernizácionak )idén kéne visszatérnie a flottához.

A hajók nagyon értékesek mivel titánbol épultek, így sokkal ellenállobbak a korrozionak, képesek 600 m-re lemerulni.

Feladatuk a repulogéphordozok és tengeralattjárok megsemmisítése.

2. cinikus

cinikus Well-Known Member

3. Littlejohn

Littlejohn Well-Known Member

Igaz, Dudi, bölcs döntés....... de egy újjákalapálás majdnem egy új tengó ára, legalábbis normális esetben. Ezekben a hajókban jó esetben csak a héj marad. 

Reaktor-szekció

Nyomásálló belső burkolat

vezetékek, belső építészet

érzékelő rendszerek

fegyverzeti integráció

navigációs rendszer

híradó rendszer

harcászati központ rendszerei

külső héj borítás

új tengely, csavar

Egyetlen igazi pozitívum, hogy a régi rendszerek sokkal nagyobbak voltak, elvileg így több cucc fér be és a legénység/tisztek életkörülményei is jobbak lehetnek. Na meg a titánium...... Igaz, a nagy mélység csak defenzívában előnyös.

4. Littlejohn

Bocs Cinikus...............Dudinak olvastalak :)

5. Littlejohn

Mentségemre szolgáljon, hogy kezdődik a Manc. United-Real Madrid :)

6. Fade

Fade Well-Known Member

7. Tcat

Tcat Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

<p class="new-blogpost-comment-notice">Komment ehhez a hírhez: Visszatérhet az összes Sierra?
    Ennyivel bővítettem a hírt:

"A Zvezdocska hajógyár illetékeseinek friss nyilatkozata szerint a szerződést még tavaly decemberben írták alá és a két Sierra I-es modernizálásának céldátuma jelenleg 2017. A két SSN közül a Karp esetében nyilatkozott: elmondása szerint a tengeralattjáró titán törzse nagyon jó állapotban van, ám a berendezések jelentős része hiányzik."

8. gigabiga

gigabiga Active Member

<p class="new-blogpost-comment-notice">Komment ehhez a hírhez: Visszatérhet az összes Sierra?
    Biztos nem olcsó nekik, de a megfelelő szintű felújítással versenyképesek lesznek ezek a jószágok. Elméletileg időt is spórolnak egy új építéséhez képest, bár tudom orosz honban sokszor elszámolják az időt. A 2020-as dátumot nagyon akarják.

9. boki

boki Well-Known Member

Olcsóbb a felújítás mint a szétvágás, de ha a szétvágás olcsóbb lett volna akkor azt választják ,:) A titán pedig kibír 100 évet..

10. cinikus

cinikus Well-Known Member

Semmi gond, nem vettem sértésnek Dudit, mégiscsak jó srác. [​IMG] Amit leírtál, az igaz, de - különösen a titániumra is tekintettel - egy nagy rakás rubelhalmot és nagyjából ugyanennyi időt spóroltak meg a felújítással. Ráadásul a Sierrák egyébként is igen jó hajók - így meg még jobbak lettek/lesznek.

11. Fade

Fade Well-Known Member

c: Nekem pont ezért furcsa. Egyrészt a sierrak ahogy a deltak is nagyon csattogosak, zajosak. Ez egy deltanal nem annyira fontos mert emiatt ha kell saját vizeken aknamező közepén csücsül. De a sierra vadász tengó. Eközben ha a graney tényleg horror áron van ott az improved Akula ami zajkibocsátásban ~LAnak hírlik azaz fényéveket ver a Sierrakra. Nekem sokkal logikusabb lett volna ha vmelyik ~félig kivont ("2éve" egyhelyben áll) Akulajukat újítják fel. Vszeg kevesebb pénzből egy sokkal jobb vadásztengólyuk lenne.

Gondolom a politika döntött.

12. Littlejohn

Fade...........

A Sierrákból is lehet csendeset csinálni, ezt írtam fentebb....

Reaktor-szekció

Belső nyomásálló hangszigetelő fal

Új tengely és csavar

Én attól félek, hogy a "modernizáció" ezen a költségszinten kimerül az eredeti, raktáron lévő Sierra-kompatibilis cuccokkal. Akkor, de csakis akkor költségkereten belül végrehajtható. De akkor lesz egy húsz éves vadiúj hajó....

13. onedinkapitany

onedinkapitany New Member

"elmondása szerint a tengeralattjáró titán törzse nagyon jó állapotban van, ám a berendezések jelentős része hiányzik."

Miből adódóan? Egy évige nem kaptak fizetést, aztán Szerjózsa a kapitány helyettese eladta a műszereket a kínaiaknak, a gépészeti berendezéseket pedig a helyi vastelepnek? Oroszországban a kilencvenes években minden előfordulhatott.

14. boki

boki Well-Known Member

Úgyis szétszedik a hajót modernizáció kozben, ami hiányzik azt legalább nem kell szétszedni. :)

gacsat likes this.
  15. Littlejohn

Onedin..... Szerinted az én Sierrámat honnan szedtem össze ? :) :) :)

16. onedinkapitany

onedinkapitany New Member

17. Littlejohn

Extrém horgászat. Minden pecás lefelé horgászik a vízben. Én felfelé.... 

18. erdifefe3

erdifefe3 New Member

19. Littlejohn

Erdifefe3.........

Ajánlom figyelmedbe:

http://htka.hu/2010/03/08/mese-az-orosz-aranyhal-es-a-langvagok-eseterol/

20. teboly

teboly Member

Egy ilyen osztályú tengeralattjárónak mekkora a merülési mélysége?

Ezen oldal megosztása