1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Speciális feladatú orosz tengeralattjárók

Diskurzus a(z) 'Speciális besorolású/feladatú hajók, tengeralattjá' témában - boki által indítva @ 2013. március 25..

1. haubagoi

haubagoi Well-Known Member

Lehet!

2. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Komolyan mondom, hogy a falnak megyek tőled... Arra a kb. fél zl.-ra gonoldsz, ami vendég és megy el? Nincsenek itt tartósan jenki csapatok...

Egyébként meg nőtt vagy csökkent a Krím félszigeten levő nem ukrán erők mennyisége? Budapesti egyezmény? Izé.. Bocs, megyek röhögni...

Nagy Csaba and endre like this.
  3. oregbogaras

oregbogaras Well-Known Member

Hű de elnéztem! Azt hittem a spec. orosz (szovjet) tengo oldalon vagyok.

bolneroll likes this.
  4. fishbed

fishbed Well-Known Member

Ennyire speciálisak az orosz tengók!

gacsat, fip7 and rudi like this.
  5. bolneroll

bolneroll Active Member

Látom volt egy "kis" kanyar. A tengeralattjárók kommunikációja https://en.wikipedia.org/wiki/Communication_with_submarines nem éppen triviális. De megfelelően kiépített vízalatti rendszerekkel megoldható, hogy ne kelljen feljönni az eszköznek ( és itt egy autonóm nukleáris meghajtású torpedóra gondolok. ). A nagy kérdés számomra inkább az, hogy egy ilyen eszköz működtetése, azaz huzamosabb ideig a tenger alatt meglapulva, praktikusan elég közel a kiszemelt célpontokhoz - hadikikötők, CVN útvonalak, stb., ( hogy a bevetési idő lehetőleg minimális legyen ). Mennyire megoldható? Itt fokozottan érvényes, hogy folyamatos karbantartás nélkül mennyi az az idő amíg megbízhatóan működne. Gondolom 3-4 hónapnál semmiképpen se több. A másik kérdés, hogy egy ilyen önálló tengeri eszközre milyen nemzetközi jog vonatkozik ( első körben függetlenül attól, hogy van-e rajta nukleáris töltet, vagy sincs. ).

Szóval ez még erősen a sci-fi kategória, bár technológiailag megvalósítható lenne, a bevetési paraméterek azok amik kérdésesek.

Illetve az is kérdés, hogy direkt támadásnak számít-e, hogyha egy ilyet a célponttól távolabb robbantanak fel "csak" azzal a céllal, hogy a keletkezett hullám lemosson valamit. Persze ehhez is elég közel kellene robbantani és a hatás is kiszámíthatatlan, áttekintve a https://en.wikipedia.org/wiki/Operation_Crossroads eredményeit.

fishbed likes this.
  6. boki

boki Well-Known Member

Status-6 konténere

nyugger likes this.
  7. boki

boki Well-Known Member

8. krokomach

krokomach Well-Known Member

szegcsab likes this.
  9. gacsat

gacsat Well-Known Member

Olvastam egyszer egy cikket: Atomaknák a Nápolyi Öbölben.

10. boki

boki Well-Known Member

BSz-64 Podmoszkovje

fishbed likes this.
  11. fip7

fip7 Well-Known Member

Találtam két érdekes ábrát:

jani22, Nemerson, Python and 2 others like this.
  12. notaricon

notaricon Well-Known Member

Projekt 865 Piranha

13. jani22

jani22 Well-Known Member

fip7 and fishbed like this.
  14. jani22

jani22 Well-Known Member

fishbed likes this.
  15. boki

boki Well-Known Member

16. Roni

Roni Well-Known Member

Fasza meg minden ! De mennyibe kerülhetett ez?

17. boki

boki Well-Known Member

Sokba.

18. rudi

rudi Well-Known Member

Egy, az "Open Source" hírszerzés kategóriát kimaxoló elemzés a Белгород-ról és az Oroszok É.i sarki jég alatti játszóteréről…
    Erősen ajánlott
    -->KLIKK IDE<--

gacsat likes this.

Ezen oldal megosztása