Sport

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Én csak annyit írtam, hogy nem lepődnék meg rajta, ha Kósa balf@szsága is belejátszott volna ebbe a történetbe.
Amit meg a srácok letettek az asztalra, a kínai edzőjükkel együtt, azért le a kalappal, a magyar gyorskorcsolya elképzelhetetlen magasságokba érthetett általuk.
Csak a gyorskorcsolya mint sportág kb annyira komoly, mint a páros asszonyhajítás.
 
  • Hűha
  • Vicces
Reactions: LMzek 2.0 and hete

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 761
15 708
113
Csak a gyorskorcsolya mint sportág kb annyira komoly, mint a páros asszonyhajítás.
Én egy percig nem gyorskorcsolyáztam, de így szemre is nagyon toppon kell lenni kondiban, egyensúlyban, izomzatilag, technikailag, taktikailag és mentálisan.
Ezek a srácok napi sok-sok órát edzik a testüket azért, hogy a világ legjobbjai legyenek. Nekem ez nem tűnik valami komolytalan dolognak...
 
  • Tetszik
Reactions: hete

embersarkany

Well-Known Member
2014. augusztus 22.
870
4 915
93
Sajnos ebben Kósa és a sleppje nyakig benne van :(
miért is?
Lina nagyon régen (még az olimpia előtt) bejelentette, hogy visszatér Kínába.
a szövetség nagyon sok pénzt elköltött arra, hogy akkor itt maradjon. a döntés jónak bizonyult.
a Kínaiak még többet adnak, ezt az árversenyt Magyarország már nem tudja vállalni.
A két srác meghasonlott. az elmúlt évek nagy része arról szólt a részükről, hogy ők mennyire büszkék magyarságukra. ezt így ebben a formában most szembeköpik. szvsz. persze ez is megítélés kérdése.
de a szövetségnek ebbe már nem sok beleszólási lehetősége volt. a magyar GDP nagy részét nem adhatják nekik, abból is botrány lenne :)
egyébként MINDEN lehetőséget megadtak nekik (papíron, hisz ezt mi nem tudhatjuk biztosra), hogy edzhessenek Kínában, Linával. gondolom EZ kiverhette a kínaiaknál a biztosítékot, hisz a kínai szövetségi edző ne készítse már fel az ellenfelet ... :)
szóval inkább lesz ez itt egy zsarolás kínai részről, mint a szövetség (Kósa) balfaszkodása ...
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 998
87 673
113
 
  • Hűha
Reactions: Bubu bocs

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 998
87 673
113
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 659
9 248
113
Azzal, hogy a Liu testvérek elmentek, mi marad a magyar gyorskorcsolyázásból? Mire lehet esély a jövőben?
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 659
9 248
113
Van utánpótlás, de kérdés, hogy valaha kinevelődik-e újra 2 ekkora klasszis?

Hát ahogy az úszósportnál is kiderült és ahogy hallani lehetett Liuék edzőjéről, csúcsteljesítményhez sokszor kegyetlen edzési módszer kell. Így ugyanaz a szint gyanítom nem fog menni már. De nem baj. Inkább az a lényeg, hogy a ráköltött pénz és infrastruktúra arányban legyen a sportág teljesítményével. Se az alul, se a túlfinanszírozás nem jó.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0 and PFZ

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 222
9 367
113
Hát ahogy az úszósportnál is kiderült és ahogy hallani lehetett Liuék edzőjéről, csúcsteljesítményhez sokszor kegyetlen edzési módszer kell. Így ugyanaz a szint gyanítom nem fog menni már. De nem baj. Inkább az a lényeg, hogy a ráköltött pénz és infrastruktúra arányban legyen a sportág teljesítményével. Se az alul, se a túlfinanszírozás nem jó.
Így van, minden nap a teljesítőképesség határait kell feszegetni. Szerintem külföldi edzőt kell hozni. De engem már nem izgat ez a sportág. Elég volt belőle.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0
M

molnibalage

Guest
Ez is...


Pedig az öttusa talán a klasszikus kihívásokról szólna, amivel egy "vitéz" szembesülhet. Abba meg beletartozna a lovaglás.
Vitézek régen nincsenek már, a profi versenysport követelményei meg leginkább az egyenlő feltételről szólna.
Az, hogy aládcsűrnek egy full radom lovat, aminek éppen olyanja, amilyen az kb. a rulettasztal kategória. A rulett meg nem sport.

Lásd az egész ügy apropóját. Gyakorlatilag a SAJÁT képességei által BEHOZHATATLAN előnyből tökultolsó lesz valaki.
Ez kb., mintha a Forma 1-ben olyan lenne a gumi garnitúra vagy a motor, hogy fej vagy írás alapon kapsz egy alapból defekteset vagy nem működőt.
Az mennyire lenne "verseny"?
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 998
87 673
113
"Ma a Kisvárda elleni, egyébként szép, győztes mérkőzéssel befejeződött az őszi bajnoki szezon. Azt hiszem ki kell azonban mondani: ettől a csapattól, ilyen lehetőségek mellett kudarc ez az eredmény, ahogy az elmúlt 3-4 év is az.
Tekintettel arra, hogy az önkormányzat évek óta már nem tulajdonosa a klubnak és már támogatást sem adunk a csapat működtetéséhez, nem tudok és nem is lenne fair beleszólnom a klub munkájába. Nem is teszem."
 

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 761
15 708
113
Az ár,és a teremtett érték,nincs arányban.A különbözet pedig a törvényesitett lopás.Ez a törvényesitett lopás az,amiért olyan sok infra épült,sok esetben valós igény nélküli helyekre (vagy nem arra,akkorára lett volna igény).Plusz sok esetben úgy épült az az infra,hogy a helyiknek nem volt meg a forrásuk a fenntartáshoz se.
Én is leírtam, és ebben egyetértünk, hogy szakmailag sok helyen nem térült meg a sport infra fejlesztése, főleg, ahol élsportról van szó. Szeritnem ez nem csak kizárólag a kormány felelőssége, hanem a sportszakmáé is.
Lényeg a lényeg, szerintem abban egyetérthetünk, hogy a kormány ha olyan szinten fogja (erőn felül) betolni a pénzeket a seregbe, mint ahogy azt a sportnál tette, annak szerintem örülnél te is. Nyilván a pénz nem minden, azt jól el is kell tudni költeni.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 165
113
Én is leírtam, és ebben egyetértünk, hogy szakmailag sok helyen nem térült meg a sport infra fejlesztése, főleg, ahol élsportról van szó. Szeritnem ez nem csak kizárólag a kormány felelőssége, hanem a sportszakmáé is.
Lényeg a lényeg, szerintem abban egyetérthetünk, hogy a kormány ha olyan szinten fogja (erőn felül) betolni a pénzeket a seregbe, mint ahogy azt a sportnál tette, annak szerintem örülnél te is. Nyilván a pénz nem minden, azt jól el is kell tudni költeni.
Elbeszélünk egymás mellett.
Ha úgy tolja be a hatalom a pénzeket a seregbe,ahogy a sportba tette,akkor az qrvanagy gáz lesz-pedig nagyon úgy néz ki,hogy ez fog következni.Mert a sportba betolt pénzek oroszlánrésze az egyik oldalon befolyt,a másik oldalon meg ment a NER zsebekbe.Stadionépitésre,sportra kifizetett pénzek nagy része csak keresztűl folyt a sporton,de nem hasznosult ott,hanem ment a zsebekbe.
 
  • Tetszik
Reactions: alali77