Sport

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Szerintem elég kevesen tudják a tényeket de legalább lehet egyet konteózni. :D
Kicsit zanzán, mert próbáltam tömören összefoglalni a "gondolatom".

Azzal számolhatnak, hogy holnap el tudnak menni és le tudják dolgozni, még az Jumbo túl sokat tett bele a mai napba mint egyénileg, mint csapatszinten.
Ma két Jumbós az első háromban. 4 Jumbós az első 25-ben és 2 UAE-s (És ne feledjük, hogy Yates-nek is mennie kellett, mert a 3. hely még veszélyben van és a csapat világranglistára is rámennek, amibe sokat érne a 3. hely is, tehát az nem volt kívánságműsor.) Ennyire jobbak a Jumbósok? Mezőnyben ekkora különbség nem mutatkozott meg szerintem. /a 15 és 16. helyezett Laengen és Majka utánuk a legjobb UAE-s a 47 és 53 idővel./
De ha nem is tervezett; a 30 másodperces különbség is majdnem olyan ledolgozhatatlan lenne, mint a mostani 1'48''. Hisz a Jumbonak csak az UAE után kell menni elég laza időkülönbséggel holnap, utána már szinte nulla az esély ekkora különbség ledolgozására. Akkor inkább maradjon Pogiban kraft és egyedül így van egyáltalán (valamekkora) esélye holnap.
Szerintem meg amennyit most 'hagytak' előnyt nekik, az pont annyival több, hogy
ledolgozni nem fogják tudni, még ha kicsit fáradtabbak is ettől a Jumbosok holnap.
Egyébként meg már nincs olyan sok hátra, hogy ekkora különbséget direkt bevállaljanak.
Bármikor, bárki bukhat, sérülhet, időjárás stb.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Persze. És egészen tegnap előttig meg csak ledolgozott a hátrányából.
Plusz mindig kilőtt a cél előtt kb.

Szerintem meg ma reggel Pogi is kapott extra rántottát, de Vingegaard-nál kicsit túltolták...
Meg mi az már, hogy kulacs se kellett neki? Mindenki más meg ivott, mint a gödény.
Ahaaa....
Azért legalábbis gyanús.
Lehet, hogy már annyira unja a szénhidrát betöltő rizst, hogy ez motiválja, hogy minél hamarabb mondhassa, hogy : Pá rizs!
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Ennyivel nem jobb.
Főleg nem így, egyik napról a másikra.
Már a vasárnapot is látványosan jobban bírta.

Szerintem meg amennyit most 'hagytak' előnyt nekik, az pont annyival több, hogy
ledolgozni nem fogják tudni, még ha kicsit fáradtabbak is ettől a Jumbosok holnap.
Egyébként meg már nincs olyan sok hátra, hogy ekkora különbséget direkt bevállaljanak.
Miért, 30-45 másodperc ledolgozható lenne? Az eddig látottak alapján nem.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Már a vasárnapot is látványosan jobban bírta.


Miért, 30-45 másodperc ledolgozható lenne? Az eddig látottak alapján nem.
Ó persze, azért hagyta ott nem egyszer V-t a cél előtt...
Meg játszottak ott a támadás, mégse, mégis -sel.
Aztán megtáltosodik és másfél percet ráver, nem iszik meg semmi ilyen.
Ja és főleg pihenőnap után. Tehát még az sincs, hogy full hegyek voltak, a másik nem bírja a hegyeket és kifárad.
Miért, az eddigi 30 másodperceket nem dolgozta le 10-re?
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Miért, az eddigi 30 másodperceket nem dolgozta le 10-re?
Egy jó ideje így a 10 körül vannak emlékeim szerint.
Meg játszottak ott a támadás, mégse, mégis -sel.
Mégse tudott érdemben ellépni. Egyszerűen nem jön be, hogy a végén szerezzen másodperceket. Pogi robbanékonyabb, de Vingegaard meg jobban hozza a hosszabb tempókat és végső eredmény végül hasonló.

Ó persze, azért hagyta ott nem egyszer V-t a cél előtt...
Mennyit is vert rá? 4 másodpercet? Aztán másnap meg rajta hoztak 1-et. Jelentős különbség nincs, nüansznyi eltérések inkább, ezért is furcsa az ekkora különbség. Igen persze el lehet sürni, hogy két tojásból evett rántottál, Pogi meg egyből, a többieknek meg max a kávé főtt le; de majd ha bebizonyosodik, addig meg ott az időkülönbség és a kérdőjelek.
 

hayate

Well-Known Member
2012. december 3.
341
1 744
93
Fura egy tour az biztos. Többször is vártuk hogy Pogacar robbantson úgy igazán, nem tette. Na jó egyszer igen, amikor meg is nyerte a szakaszt és hozott fél percet az összetettben. A hegyi hajrát is hogy benézte szombaton. Ahogy Vingegaard is nem győzött fékezni utána lejtmenetben hogy nehogy neki menjen a szlovénnek, ahelyett hogy megpróbált volna meglógni. Energiába arányaiban nem sokba került volna a kísérlet.
És itt volt a mai időfutam.
Szinte kizárt hogy nem mondták Pogacar fülére a dán első szakaszának eredményét.
Nagyon takarékon égett az elmúlt kb 1 hét 10 napban Vingegaard, szinte csak annyit engedett az előnyből ami még nem fájt olyan nagyon. Volt miből takarékoskodnia. Lehet hogy erre az etapra pihent rá, és most mindent beleadott ami a csövön kifért. Talán van ebben valami, megnéztem a tavalyi időfutam eredényét: Van Aert és Pogacar szinte azonos időt futottak, Vingegaard 8 és 10 mp-re mögöttük. Most meg ugye... Nyilván csak találgatás. És olyan is van aki "Rasmusseni" fejlődést vél felfedezni benne. (remélem nem)

Akárhogy is, a végén azért remélem a kis Rodriguez behúzza az összetett 3. helyet.
 
  • Tetszik
Reactions: phaidros

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Egy jó ideje így a 10 körül vannak emlékeim szerint.

Mégse tudott érdemben ellépni. Egyszerűen nem jön be, hogy a végén szerezzen másodperceket. Pogi robbanékonyabb, de Vingegaard meg jobban hozza a hosszabb tempókat és végső eredmény végül hasonló.


Mennyit is vert rá? 4 másodpercet? Aztán másnap meg rajta hoztak 1-et. Jelentős különbség nincs, nüansznyi eltérések inkább, ezért is furcsa az ekkora különbség. Igen persze el lehet sürni, hogy két tojásból evett rántottál, Pogi meg egyből, a többieknek meg max a kávé főtt le; de majd ha bebizonyosodik, addig meg ott az időkülönbség és a kérdőjelek.
Ezt mondom én is.
 
  • Tetszik
Reactions: phaidros

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 815
113
Egyébként nekem korábban Chris Froome -Team Sky győzelmei voltak gyanúsak. 2013 majd 2015,2016,2017. Az egész csapat ment mint a robot.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
pogi4.jpg
 

Irsai Olivér

Well-Known Member
2019. június 7.
1 753
5 893
113
Most futottam bele ebbe az indexes tenisz-hírbe, hogyaszongya:

Most hogy ez Tóth Kiara vagy Tóth Amarissa, azt nem tudom, de én a linkelt videon egyetlen(!) őslakos magyar embert sem látok, csak ilyen keleti arcokat (incl bíró-labdaszedő-közönség). Ennyire az ázsiai eredetű magyaroknál összpontosul a női tenisz? Ez nekem új.

Mindenesetre kínos ezt az egészet nézni.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Most futottam bele ebbe az indexes tenisz-hírbe, hogyaszongya:

Most hogy ez Tóth Kiara vagy Tóth Amarissa, azt nem tudom, de én a linkelt videon egyetlen(!) őslakos magyar embert sem látok, csak ilyen keleti arcokat (incl bíró-labdaszedő-közönség). Ennyire az ázsiai eredetű magyaroknál összpontosul a női tenisz? Ez nekem új.

Mindenesetre kínos ezt az egészet nézni.
Hát elég nagy görénység ilyet csinálni, az holtbiztos.
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 459
18 014
113

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 659
9 243
113
Most futottam bele ebbe az indexes tenisz-hírbe, hogyaszongya:

Most hogy ez Tóth Kiara vagy Tóth Amarissa, azt nem tudom, de én a linkelt videon egyetlen(!) őslakos magyar embert sem látok, csak ilyen keleti arcokat (incl bíró-labdaszedő-közönség). Ennyire az ázsiai eredetű magyaroknál összpontosul a női tenisz? Ez nekem új.

Mindenesetre kínos ezt az egészet nézni.

Tóth félig magyar származásilag is. Egyébként nem ilyen egyszerű az ügy: