Sport

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

senkineksenkije

Well-Known Member
2020. november 22.
606
5 499
93
Hmm a hétköznapi életben is igen ritkán, de lehet olyan Nőkkel találkozni, akik a testalkatukhoz képest jóval nagyobb fizikai és mentális állóképességük van a megszokottnál. Lehet hogy ők is ennek az igen ritka kromoszóma rendellenességnek a hordozói, de soha nem tudatosult bennük, hiszen nem sportoltak életükben, nekik a munkájuk a szokatlan még férfi szemmel nézve is.
Én egy ilyen Hölggyel (nagybetűvel irom...) Kárpátalján találkoztam, egyik öszi bevásárlásom során.

Én később elneveztem magamban Oféliának , Rejtő után szabadon (mikor az néha rendet rak a rakoncátlan vendégek között, a kocsmában..)

Ofélia melegítőbe volt öltözve (munkaruha) de testalkata nem volt nőies, inkább egybeszabott forma, tán épp megütötte a 160 cm magasságot, vasággyal együtt kb 50 kg körül lehetett a verseny (munkaverseny) súlya.. Ehhez sűrűn göndörödő vállig vörös haj tartozott, igazi sárgásbarna-zöld cicaszemekkel, és szeplős arcbőrrel. meghatározhatatlan korú, valahol 30 40 között járhatott.. Hangja kellemesen csengett, nőiesen..

Vele a városi zöldségesnél kiszolgálói funkcióban találkoztam, télire a 30 -35 kg os krumplis zsákok között válogatva. Amit kiszemeltem, egy szempillantás alatt a földön lévő digitális mázsára "varázsolta" kezembe nyomta a cetlit fizetéshez. Mig a pénztártól visszafelá ballagtam azon morfondíroztam h megint összekenem magam míg ezt a parkoló kocsiig elviszem..
És ekkor jön a meglepetés: "Uram, hol parkol?" tette fel a kérdést, mondom hogy a sor végén (volt vagy 30 méter a kocsiig)..
Egy szó nélkül lehajolt két végén megragadva a zsákot, felegyenesedve látom hogy testétől kitartja vagy 20 30 cm re hogy ne koszolja össze magát. Időm csak a szám kitátására maradt.. Kissé alá behomorított testét, lábát előrébb helyezve, hogy a súly ne rántsa orra, és tempósan előttem haladva , a csomagtartónál értem utol.. Megkérdezte hova tegye? és türelmesen várta hogy zsebemből kihalásszam a kulcsot. Közben lopva figyeltem, de a mutatványa végén sem szedte sűrübben a levegőt. Még azt is megkérdezte hogy az üres csomagtartóba hova tegye le (középre), majd a zsákot kiemelve behajolva szépen letette.,,
Mikor felegyenesedve , és visszafordulva rám nézett, valami nagyon furcsát láthatott (állam a porban, szemeim mint a csigáé) így megsajnált, és megszólalt :
" Uram én 12 évesen kezdtem a kolhozban, mint teherautó rakodó munkás" Úgy látszik ez irányú tehetsége, jóval átlag feletti szívóssága képessége már akkor a felszinre bukkant, és folyamatosan edzésben volt nap mint nap..

Mint később megtudtam (mert nem hagyott békét a kiváncsiság) , a maszek zöldséges vállakozásnál a főnök vezeti a 7 tonnás teherautót, és míg az a papírmunkát ügyeket intéz , ő egyedül rakja meg azt fuvar körutakon árúval, más helyen lévő boltjaikba is szállítnak. És mikor hazaérnek , szintén egyedül rakodik le, viszi be a raktárba, rendezgeti, majd levezetésképp - beáll vevőket kiszolgálni..

No ez még nem meríti ki az energiáit - mikor hazamegy, otthon három gyermeke várja, akiket egyedül nevel..

Szóval hogy Nála mit hozna ki a kromoszóma vizsgálat azt nem tudom.. de hogy Nő a javából, az biztos, tudván a gyermekeiről is..
Nagyon jó szemléletes írás a tárgyi ügyben.

Nem hiszem, hogy olyan ritkaság lenne amúgy, mert szerintem talán nem is olyan tágas ismeretségi körben mindenkinek van olyan női ismerőse akinél fel sem merülhet, hogy nem nő, de férfiakat megszégyenítő erővel rendelkezik és még csak nem is rendelkezik különösebben erős testfelépítéssel.

Tegnap pont ezen gondolkoztam, hogy ha mindenki átesne kromoszóma vizsgálaton, vajon mennyi meglepi lenne?
 
  • Tetszik
Reactions: Sunlight56

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 647
94 212
113
Tényleg az a típus vagyok, aki csak két nemet ismer: nő, férfi. No tegyük hozzá lány gyerek, fiú gyerek.

De, azért arra senki nem gondol, hogy ez egy személyazonosító??? okmány és nem a születési anyakönyv, amelyben be van írva 2018-as dátummal, hogy a születési anyakönyvi kivonat (anyakönyv) alapján nő. Mért nem a születési anyakönyvet fotózták le. Bárki, aki későbbi időpontban kér valami másolatot ott van a kiállítás dátuma is. Egyáltalán nem azt jelenti, hogy akkor állapították meg.
Meg ki volt ott? Mit kérdeztek az apától, mit válaszolt? Mi a bizonyíték, hogy valóban az hangzott el szóban, mint ami le lett írva? Fordítási problémák nem lehettek? Esetleg csak azt közölték, amit elvártak tőlük?

Hivatkozik mindenki az XY kromoszómára, No, érdekes módon ezt a jegyzőkönyvet senki nem látta.

Az illető nő vagy férfi én nem tudom megállapítani, eddig 61 meccsen vett részt, ebből 9-et elvesztett. Tehát nem egy terminátor. Elég érdekes, hogy az eddigi meccsei nem okoztak felháborodást. Ha az olasz csaj nem sírja el magát a második ütés után, akkor a kutya sem törődött volna az egésszel.
Annyi, hogy volt már botrány az eddigi meccseiből, hisz a legutóbbi vébén, pont kizárták, mert nem ment át a női teszten, bármi is volt. Nem fellebbezett. Majd a NOB felfüggeszte az ökölvívó szövetséget, korrupciós ügyben, így már nem az ökölvívó szövetség, hanem a NOB szervezi az olimpia ökölvívó meccseit. A NOB teszten meg átment, bármi is volt

Úgy lehetne tiszta vizet önteni a pohárba, ha nyilvánosságra hoznák mi alapján tiltotta el az ökölvívó szövetség és mi alapján engedélyezte a NOB.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 997
57 208
113
Ahogy én láttam, Luca félt már kezdettől fogva az ellenféltől. Ha jobban fedezte volna fejét, akkor közelebb kerülhetett volna hozzá, hogy pontokat szerezzen. A trénernek is inkább panaszkodott, a helyett, hogy koncentrált volna. És igen, az algériai inkább mint egy férfi boxolt, Luca meg mint egy nő.
Akár a fociban, ahol megyei liga szintű férfiak, vagy ifjak elverik a vàlogatott női csapatot.
Mondom a fotelból, sörrel a kezemben.:)
Viszont a napokban néztem Muhamed Ali (Cassius Clay) 1960-as olympiai boxolását. Na, az volt ökölvivás! Meg a profi meccsei később. Öröm volt nézni. De elég Pap Lacit is nézni, akiről nem nagyon beszélnek érdekes módon.
 

Vontolla

Well-Known Member
2022. március 15.
398
2 582
93
Nagyon unom.Azt kívánom csak az összes krumpliszsákot nem bíró és egyéb egoművésznek sose dugjon jobb "nővel" mint az algir.Itt vagyok a teremben az X kromoszomások is, és nem hasonlitanak erre a "nőre".Inkább világszínvonalú női formákat látok!!Nem is lehet az más csak Prigozsin átműtve már tudom.!Nem nyugszik az öreg bajeverő!
 
  • Tetszik
Reactions: hunter85

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 948
58 384
113
Akár a fociban, ahol megyei liga szintű férfiak, vagy ifjak elverik a vàlogatott női csapatot.

Női fociban a felnőtt nők az U14-es fiúkkal szoktak edző meccseket vívni, mert ők az utolsó férfi korosztály, ami ellen eséllyel indulhatnak.
Az USA világbajnok női csapatott 12:0-ra verte el a wrexham öregfiúk csapata, ahol 50-60 éves férfiak játszottak...
Aki tényleg azt hiszi, hogy a fizikai sportokban a nőknek férfiakkal kellene megküzdeniük, az egyszerűen vagy hülye vagy gonosz nőgyűlölő. Ez a véleményem.
 
  • Tetszik
Reactions: embersarkany

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 948
58 384
113
Itt éppen egy random U15-ös csapat veri meg az Ausztrál női fociválogatottat:
 

embersarkany

Well-Known Member
2014. augusztus 22.
922
5 215
93
nos, azért a dolog megközelíthető egyszerűen is.
az a sportoló NŐ, akinél ilyen tesztoszteron szintet mérnek, az a mai álláspont alapján doppingolt.
(persze ezt a biológiai útlevél alapján nézik, tudom, tanultam, vizsgáztam belőle :) )

adott a lehetőség, ha indulhat a nőknél ilyen betegséggel versenyző, akkor engedjük a többieknek IS a tesztoszteron szintjük növelését (már aki akarja azt).
pár éven belül ismét rendeződnének a viszonyok, hiszen most nem tehetségből nyer, hanem erőből. (a "tehetségtelensége" már kiderült a korábbi versenyeken. most ráment az erőfejlesztésre, így tud nyerni ..)
mielőtt meg belémáltok: mögöttem van 40+ év versenysport (igen, szeniorban is versenyzem), és lassan 10 év edzői múlt ...