Sport

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 802
25 406
113

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 999
87 693
113
Az a legszebb ebben, hogy 39 éve pont ugyanezt csináltam amit ma este ugyanezen a napon: ültem a tv előtt és néztem az olasz németet (akkor még NY), a németeknek drukkolva.

Úgyhogy nagy dolog az hogy július 11. továbbra is az olaszok napja maradt.
 
  • Tetszik
Reactions: milagro

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 802
25 406
113
Az a legszebb ebben, hogy 39 éve pont ugyanezt csináltam amit ma este ugyanezen a napon: ültem a tv előtt és néztem az olasz németet (akkor még NY), a németeknek drukkolva.

Úgyhogy nagy dolog az hogy július 11. továbbra is az olaszok napja maradt.
:)
 
  • Tetszik
Reactions: jurgenbauer

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 999
87 693
113

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
1. Sokan csak annyit látnak, hogy megy a stadionépítés meg egy halom pénzt beletömtek, viszont egy gazdaságban az építőipar húzóágazat, komolyan meglátszik a GDP-ben és a kiesése sok ágazatot húz maga után. A stadionépítési őrület alatt nem tudom, hogy milyen volt Magyarországon az építőipar többi része, de ha az gyengén ment, akkor valószínűleg inkább jót tettek vele. Másik oldalon meg van egy stadionod, amit ha jól menedzselsz és gyakran megtöltesz, akkor egy megtérülő beruházás.
2. Most azért haggy fel egy sportággal, mert a nemzetközi vezetés korrupt? S mondd azt rajongóknak, edzőknek, játékosoknak, hogy bocsi, de emiatt nem kaptok semmit rá? Nem sok sportág maradna.
3. Szerintem inkább a kettős mércével van baj, nem a szabályok betartásával.
Ennyi stadion marhára nem volt indokolt szerintem sem, pedig szeretem a focit, de az hogy a végén már lassan minden faluban felhúztak egy olyan stadiont, ami negyedházzal megy, vagy úgy sem, nagy energiapocsékolás volt!

Jogos az a része, hogy az építőipar fontos, de lehetett volna a stadionok 3/4-e helyett mondjuk kórházat, iskolát-óvodát, még több uszodát, bármit építeni ami szintén pörgeti a gazdaságot, és picit jobban ki lehetne használni, mert ennyi koncert nincs a világon, hogy mindenhova stadion kelljen, a foci meg tényleg max negyedházzal meg a legtöbb helyen.

A kettős mérce valóban gáz, és egyre gusztustalanabbul tolja ezt is, meg a korrupciót is a NYUGAT, ebben egyet értünk!
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0 and enzo

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
Hála az istennek, az élet egy másik területén is megmutatta hogy nem szín alapján kell szerepet szánni egy - egy embernek!

Mikor láttam hogy milyen fiatalok a feketék akiket kijelölt, már röhögtem előre!

Ennyi esze van basszátok meg, 20 alatti rutintalan fejben meg nem érett, komoly tornán terhet még soha nem kapó zsenge zöldfülűeket rakott oda az a barom hogy nehogy megcsinálja a sajtó hogy rasszista(volt nem is olyan régen ugye az NBA-ban is ilyen cikk, mikor fehér embert cserélt be a BULL-s edző sorsdöntő pillanatban dobni Pippen helyett), ami semmi másról nem szól mint idegek harcáról.

Bravó Kapitány, és köszönjük, nekem nagy örömet szereztél, olyan szép macska voltál TE Sanyi :D !
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 999
87 693
113
Ennyi stadion marhára nem volt indokolt szerintem sem, pedig szeretem a focit, de az hogy a végén már lassan minden faluban felhúztak egy olyan stadiont, ami negyedházzal megy, vagy úgy sem, nagy energiapocsékolás volt!

Jogos az a része, hogy az építőipar fontos, de lehetett volna a stadionok 3/4-e helyett mondjuk kórházat, iskolát-óvodát, még több uszodát, bármit építeni ami szintén pörgeti a gazdaságot, és picit jobban ki lehetne használni, mert ennyi koncert nincs a világon, hogy mindenhova stadion kelljen, a foci meg tényleg max negyedházzal meg a legtöbb helyen.

A kettős mérce valóban gáz, és egyre gusztustalanabbul tolja ezt is, meg a korrupciót is a NYUGAT, ebben egyet értünk!
Kórház: felújítják amit lehet, ami elavult azzal nem sok mindent lehet kezdeni. Nézd meg mi történt ebben a témakörben. Aztán ha épül új kórház, bele orvos?

Iskola: Bele tanár? Amit lehetett felújítanak, építeni kapcsán kimentek a Fudan miatt legutóbb!

Óvoda, bölcsi: Azok épültek, de továbbra is: Bele gondozó, óvónő honnan?

Uszoda épült. Bele is kötöttek. Ahol városban változott a felállás 2019ben, ott leépítik, fúrják.

A többit a Magyarország topikban!
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 999
87 693
113
Hála az istennek, az élet egy másik területén is megmutatta hogy nem szín alapján kell szerepet szánni egy - egy embernek!

Mikor láttam hogy milyen fiatalok a feketék akiket kijelölt, már röhögtem előre!

Ennyi esze van basszátok meg, 20 alatti rutintalan fejben meg nem érett, komoly tornán terhet még soha nem kapó zsenge zöldfülűeket rakott oda az a barom hogy nehogy megcsinálja a sajtó hogy rasszista(volt nem is olyan régen ugye az NBA-ban is ilyen cikk, mikor fehér embert cserélt be a BULL-s edző sorsdöntő pillanatban dobni Pippen helyett), ami semmi másról nem szól mint idegek harcáról.

Bravó Kapitány, és köszönjük, nekem nagy örömet szereztél, olyan szép macska voltál TE Sanyi :D !
Nem, ezt a csúcsra járatott polkorrektség miatt tette. 1996ban 6ot rúgtak be mire Southgate kihagyta. Vagy vmi hasonló. :) Fekete egyet se rúgott. Southgatet 1998ig buzizták online. A blm faszság miatt vesztett Anglia. Meg a szar focijuk miatt.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
Kórház: felújítják amit lehet, ami elavult azzal nem sok mindent lehet kezdeni. Nézd meg mi történt ebben a témakörben. Aztán ha épül új kórház, bele orvos?

Iskola: Bele tanár? Amit lehetett felújítanak, építeni kapcsán kimentek a Fudan miatt legutóbb!

Óvoda, bölcsi: Azok épültek, de továbbra is: Bele gondozó, óvónő honnan?

Uszoda épült. Bele is kötöttek. Ahol városban változott a felállás 2019ben, ott leépítik, fúrják.

A többit a Magyarország topikban!
Épült, felújult jó néhány, ez igaz. De az is hogy ennyi kikúrt stadionra valójában csűrhetjük csavarhatjuk, NEM volt szükség, meg kell nézni hogy rendszeresen melyikben mennyien vannak... Negyed kihasználtság, maximum...

Kórházra, iskolára, óvodára meg sokkal többre lenne szükség! Mondom a létszámhiányra való megoldást, nem lesz atomfizika: Tisztességes fizetést kell adni mindenkinek, ami versenyképes, van behívó és megtartó ereje. Ez működni fog, valakinek ki kéne már próbálni... Az orvosok amúgy lassan rendben lesznek, ezzel tisztában vagyok, de a többi fronton ez még nagyon nem igaz!

Az uszodába aki beleköt, annak nincs ki a négy kereke!


Az ellenzék az én szememben egy katasztrófa, nem azzal kell foglalkozni hogy ők mit próbálnak tönkre baszni, én azzal foglalkozom hogy mit kéne - lehetne jobban csinálni.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 999
87 693
113
Épült, felújult jó néhány, ez igaz. De az is hogy ennyi kikúrt stadionra valójában csűrhetjük csavarhatjuk, NEM volt szükség, meg kell nézni hogy rendszeresen melyikben mennyien vannak... Negyed kihasználtság, maximum...

Kórházra, iskolára, óvodára meg sokkal többre lenne szükség! Mondom a létszámhiányra való megoldást, nem lesz atomfizika: Tisztességes fizetést kell adni mindenkinek, ami versenyképes, van behívó és megtartó ereje. Ez működni fog, valakinek ki kéne már próbálni... Az orvosok amúgy lassan rendben lesznek, ezzel tisztában vagyok, de a többi fronton ez még nagyon nem igaz!

Az uszodába aki beleköt, annak nincs ki a négy kereke!


Az ellenzék az én szememben egy katasztrófa, nem azzal kell foglalkozni hogy ők mit próbálnak tönkre baszni, én azzal foglalkozom hogy mit kéne - lehetne jobban csinálni.
Érdi polgármester belekötött az uszodába. Fizetést akkor tudsz adni, ha van rá keret ami nem hitelből annyi amennyi. Két perc alatt elmehet az orvosok bére a progresszív adózás nevű baromsággal!

A focit akarják átalakítani. Kivenni mindent az önkormányzat alól. Ehhez szponzor kell. Amint van szponzor, van mani, jön vissza a pénz, ha jönnek a sikerek és akkor egy Baranyihoz hasonló elmebeteg pénzügyi zsarolásán csak röhög a Ferencváros, pedig sok manit vettek ki a fradi kezeből. Minden más klub szinten detto. Az oroszok is így csinálták, tele a focijuk manival, pedig ott is hasonlóan szar volt a helyzet. Talán a Zenitben és a CSKAban maradt még némi önkormányzati tulajdon, meg egy-két kicsi vidékiben.
 
  • Vicces
Reactions: formosa1

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 256
8 169
113
Ez teljesen nemzetközi jelenség.

Lehet fintorogni amúgy, nekem sem tetszik, de ez van. Arra kell figyelni, hogy legalább a Nemzeti válogatottunk NE járjon úgy, mint pl. a franciák, németek, etc. ahol nyomokban is alig találni valódi született és származásában a meznek megfelelő játékost.
Klubszinten már régóta van: a Real/Barca már az ötvenes években (Puskás, Czibor, Kubala és Kocsis volt magyar, Di Stefano argentin pl.). Az olaszoknál, az Interben azt hiszem Schlesinger volt az első légiós a hatvanas évek végén. Volt is vita róla.
A nemzeti tizenegy az más. De akinek van családi kötődése, az jöhet szerintem, mert az számít, minek vallja magát. És én emlékszem a Fradiból Banikovicsra, Páncsicsra, az Újpestből Dunai (Dujmov(?)) Antira, illetve legnagyobb kedvencemre (Mészöly mellett), Farkas Jancsira a Vasasból. Ő éppen cigány volt....
Ugyanígy Zidane, Benzema arab származású, Khedira is, Gündogan török, Boateng ghanai is félig. De ők Franciaországban, illetve Németországban születtek, ott nőttek fel. Az angoloknál meg a gyarmati múlt hozza a sok fekete/mixelt focistát.
Engem inkább az zavar, ha pénzért vesznek pl. brazil focistákat válogatottnak (egyes arab és Közép-Ázsiai országok), mert csak az eredmény számít. És tegnap az olaszoknál is rúgta kettő a labdát. Jorginho nem is akárhogyan.
De még egyszer mondom: a szív számít, és az, hogy meghaljon a válogatott csapatért a pályán.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
Klubszinten már régóta van: a Real/Barca már az ötvenes években (Puskás, Czibor, Kubala és Kocsis volt magyar, Di Stefano argentin pl.). Az olaszoknál, az Interben azt hiszem Schlesinger volt az első légiós a hatvanas évek végén. Volt is vita róla.
A nemzeti tizenegy az más. De akinek van családi kötődése, az jöhet szerintem, mert az számít, minek vallja magát. És én emlékszem a Fradiból Banikovicsra, Páncsicsra, az Újpestből Dunai (Dujmov(?)) Antira, illetve legnagyobb kedvencemre (Mészöly mellett), Farkas Jancsira a Vasasból. Ő éppen cigány volt....
Ugyanígy Zidane, Benzema arab származású, Khedira is, Gündogan török, Boateng ghanai is félig. De ők Franciaországban, illetve Németországban születtek, ott nőttek fel. Az angoloknál meg a gyarmati múlt hozza a sok fekete/mixelt focistát.
Engem inkább az zavar, ha pénzért vesznek pl. brazil focistákat válogatottnak (egyes arab és Közép-Ázsiai országok), mert csak az eredmény számít. És tegnap az olaszoknál is rúgta kettő a labdát. Jorginho nem is akárhogyan.
De még egyszer mondom: a szív számít, és az, hogy meghaljon a válogatott csapatért a pályán.
Nagyából egyet értünk, se Negoval, se Sowunmival nem volt bajom. A klubbal kapcsolatban ugyan azt írtam én is, amit te.
 
W

Wilson

Guest
Klubszinten már régóta van: a Real/Barca már az ötvenes években (Puskás, Czibor, Kubala és Kocsis volt magyar, Di Stefano argentin pl.). Az olaszoknál, az Interben azt hiszem Schlesinger volt az első légiós a hatvanas évek végén. Volt is vita róla.
A nemzeti tizenegy az más. De akinek van családi kötődése, az jöhet szerintem, mert az számít, minek vallja magát. És én emlékszem a Fradiból Banikovicsra, Páncsicsra, az Újpestből Dunai (Dujmov(?)) Antira, illetve legnagyobb kedvencemre (Mészöly mellett), Farkas Jancsira a Vasasból. Ő éppen cigány volt....
Ugyanígy Zidane, Benzema arab származású, Khedira is, Gündogan török, Boateng ghanai is félig. De ők Franciaországban, illetve Németországban születtek, ott nőttek fel. Az angoloknál meg a gyarmati múlt hozza a sok fekete/mixelt focistát.
Engem inkább az zavar, ha pénzért vesznek pl. brazil focistákat válogatottnak (egyes arab és Közép-Ázsiai országok), mert csak az eredmény számít. És tegnap az olaszoknál is rúgta kettő a labdát. Jorginho nem is akárhogyan.
De még egyszer mondom: a szív számít, és az, hogy meghaljon a válogatott csapatért a pályán.
Azért tegyük hozzá a magyar történelemben az idegenlégiósok foglalkoztatásának nagy hagyománya van, és jó pár esetben pl amikor a "nemzeti csapatunk" a törökökkel meccselt a délvidéken nagyon nagy hasznunkra voltak:):)
 
  • Tetszik
Reactions: BJani

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 256
8 169
113
Azért tegyük hozzá a magyar történelemben az idegenlégiósok foglalkoztatásának nagy hagyománya van, és jó pár esetben pl amikor a "nemzeti csapatunk" a törökökkel meccselt a délvidéken nagyon nagy hasznunkra voltak:):)
A horvátok akkor még jogosan játszottak a magyar csapatban, és nem számítottak idegenlégiósnak.;)
 
W

Wilson

Guest
A horvátok akkor még jogosan játszottak a magyar csapatban, és nem számítottak idegenlégiósnak.;)
Na és akkor mi a helyzet pl Ozorai Pipóval ("leánykori nevén" Filippo di Stephano Scolari,)?:)Vagy egy kicsit korábbi történelmi korszakból pl a kunokkal,emlékeim szerint elég "jól játszottak" a csehek ellen a 1278-n:)
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and Masztiff

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 999
87 693
113
"Íratlan szabály, hogy a csapatkapitányok a meccs alatt is képviselhetik az együttes érdekeit, és mivel láttam, hogy csapattársaim vehemensen reklamálnak, kiszaladtam a kapuból, és próbáltam elterelni őket onnan. Erre hozzám fordult a játékvezető, és felmutatta a sárga lapot. A meccs után kérdeztem is tőle, mégis mi történt, hiszen hozzá sem szóltam... Elmondta, hogy hirtelen a narancssárga mezemet látta, és nem tudta, mit keresek ott. Elnézést kért, hibázott."

B+, megijed a bíró a sárga ruhás kapustól? Még jó, hogy le nem lőtte. A Surda-féle sorozat taxis része jut róla eszembe, ott is a bíró.
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 659
9 248
113
1. Sokan csak annyit látnak, hogy megy a stadionépítés meg egy halom pénzt beletömtek, viszont egy gazdaságban az építőipar húzóágazat, komolyan meglátszik a GDP-ben és a kiesése sok ágazatot húz maga után. A stadionépítési őrület alatt nem tudom, hogy milyen volt Magyarországon az építőipar többi része, de ha az gyengén ment, akkor valószínűleg inkább jót tettek vele. Másik oldalon meg van egy stadionod, amit ha jól menedzselsz és gyakran megtöltesz, akkor egy megtérülő beruházás.

Ezt elég rendesen szét lehetne szedni, de az már belpol lenne :)

Érdekes amúgy hogy azok panaszkodnak a néger angol játékosok miatt, akik lelkesen elnézik ugyanezt a tendenciát Magyarországon... Nem önmagában az a baj, hogy ki milyen színű, hanem hogy egy nemzeti csapat nem túl hiteles nemzetiként, ha tele van idegenekkel. De ez nem bőrszín kérdése. Fehérekkel telepakolt afrikai csapat se lenne menő, vagy németekkel telepakolt spanyol csapat, kínaiakkal telepakolt koreai stb.
 

Topper Harley

Well-Known Member
2020. május 21.
134
478
63