Sport

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Picinyem, az MU piaci alapon kitermeli a pénz.
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D : D
A fajlagos teljesíményt nézd.
Azt nézem.
Csak nem váltogatom az inerciarendszert
Tehát igazából 3700/23 = 160 feliratkozó / támogató
A Fradi 2020-2021-es idényben a megszerezhető pontok 78%-át szerezte meg, a München csak a 76%-át. Szóval a Fradi jobb csapat mint a München...
Avagy ő 20x több támogatóból 351x több nézőt rakott össze.

A fent említett München 750 millió eurós költségvetése 25szöröse a Fradi 30 millás költségvetésének, míg a keretértéke 40 millió eurós a 800 millióval szemben. Ugye érzed, hogy itt a költségvetés és az elért eredmény arányban van.
 
  • Vicces
  • Tetszik
Reactions: formosa1 and PFZ
M

molnibalage

Guest
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D : D

Azt nézem.
Csak nem váltogatom az inerciarendszert
Ó, de.
A Fradi 2020-2021-es idényben a megszerezhető pontok 78%-át szerezte meg, a München csak a 76%-át. Szóval a Fradi jobb csapat mint a München...
Avagy ő 20x több támogatóból 351x több nézőt rakott össze.
Csak melyik bajnokságban.
A München egy olyanban, ahol sanszosan mindenki hülyére verné 10 meccsből 7-en fradit...

A magyar csatornám nem a Mustarddal versenyez, hanem a hasonló kategóriás magyar csatornákkal.
Már, ha találsz ilyet... :)
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
A magyar csatornám nem a Mustarddal versenyez, hanem a hasonló kategóriás magyar csatornákkal.
így már nem tetszik?
Akkor a Fradi se a Dél csillagaival, hanem a többi magyar csapattal :)
München egy olyanban, ahol sanszosan mindenki hülyére verné 10 meccsből 7-en fradit...
A BuLi középcsapatok szintű csapatokkal játszik az EL-ben 4-ből 3 éve a Fradi. Ez alatt valahogy az a hülyéreverés nem jött össze...
 
  • Vicces
Reactions: formosa1
M

molnibalage

Guest
így már nem tetszik?
Akkor a Fradi se a Dél csillagaival, hanem a többi magyar csapattal :)
Stop, eddig az volt az "érv", hogy nemzetközi szinten is sikert sikerre halmoz a magyar futball, ezért megérte....
Most hirtelen az a tempó, hogy arra kell évi sok zseton, hogy szintén fejnehéz magyar bajnokin a magyart nyomokban tartalmazó csapatok mutassák amit?
Úgy, hogy a keret több, mint 60%- légiós.

Ez ám a magyar fejlődés...
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Stop, eddig az volt az "érv", hogy nemzetközi szinten is sikert sikerre halmoz a magyar futball, ezért megérte....
olvasni tudol-e?
Arról volt szó, hogy a magyar futball nemzetközi szinten előrelépett, és hozza a pénzért az elvárhatót. Azt beza hozza. Néha még extrát is (Bl csoportkör, NL- A csoport ilyesmik)
Az, hogy te mit látsz bele, a te dolgod.
Te rángattad ide a saját csatornád. Te hoztad hasonlításra a Mustardot. Te mondod, hogy neked 30 millákat kellene adni.
 
  • Tetszik
Reactions: PFZ and jurgenbauer

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 236
9 402
113
Te mondtad h a Fradinak direkt könnyű csapatokat sorsoltak, ezeken se sikerült átjutnia a BLbe. Elérték a fantasztikus EL-t amihez a Shamrock Roversen kellett átjutni. Ez szted akkora teljesítmény a magyar focitól?
Ismét, fogalmad sincs a fociról, és nem azt írtam.
 
  • Vicces
Reactions: formosa1

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 236
9 402
113
A realitás az, hogy az utóbbi 12 évben 3000 milliárdos nagyságrendű pénz dőlt a sportba és már olyan területen sincsenek magyar sikerek, ami az pénz beborítása előtt is volt, amikor jól ment. Nem értem, hogy miért is kell állami pénzt oda borítani, ami nyugaton egy kőkemény piaci alapú valami.

De akkor ennyi erővel támogathatnák az én YT csatornámat is. Tudnék grafikust is foglalkoztatni, ami valóban értéket is teremtene. De hát nem telik rá nekem, mert ez a piac. Ami szerint működök én és sokan mások. A magyar VERSENYsport meg nem kell, hogy VERSENYEZZEN a pénzért.
Az igen...

Érdekes volt olvasni, amikor itt egyesek majdnem könnyes szemmel írtak arról, hogy micsoda tett és muri, amikor "szurkolótáborok" ütik egymást "férfiasan",

Majd itt akkor kultúra szó használata bukkan fel egy lapon.
Kemény...
Míg a "gyenge" magyar focit 200.000 nézik az nb1-ben, a tv-ben, a Fradit 1 millióan, addig téged pár ezren. Ez a piaci verseny amit annyira hiányoltok. :)
 

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 236
9 402
113
olvasni tudol-e?
Arról volt szó, hogy a magyar futball nemzetközi szinten előrelépett, és hozza a pénzért az elvárhatót. Azt beza hozza. Néha még extrát is (Bl csoportkör, NL- A csoport ilyesmik)
Az, hogy te mit látsz bele, a te dolgod.
Te rángattad ide a saját csatornád. Te hoztad hasonlításra a Mustardot. Te mondod, hogy neked 30 millákat kellene adni.
Szerintem engedd el! Nem érdekli őket semmi más csak az, hogy fikázzanak.
 
T

Törölt tag 133

Guest
Ismét, fogalmad sincs a fociról, és nem azt írtam.

"Azért játszott túlnyomóan gyengébb csapatokkal mert KIEMELT volt a Fradi, vagyis az elmúlt évek koeff pontjait szépen gyűjtötte."

Ne próbáld szépíteni a menthetetlent Expertke! Még a Hrutka is kijelentette, h idén volt a Fradinak a legkönnyebb a BL sorsolása, csak gyengébb csapatokkal húzták össze. Ő már csak jobban tudja mint mi.. :)
 

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 236
9 402
113
Engem, amennyire a foci érdekel az zavar, hogy tulajdonképen nincs igazán amatőr futball még megyesokban sem, hanem arányaiban, lehetőségekhez mérten elég nagy ráfordítás megy -önkormányzati pénzből is- a focicsapatra, a focistákra és nem értek vele egyet, hogy kvázi teljesítmény nélkül még ilyan alacsony szinteken is pénzt kapjanak. -Miközben például más sportok egyáltalán nincsenek támogatva és akár európa bajnokság szintjére is önerőből és adományokból kell kiutazni.
Már te is?:( Hogyne lenne és azt hiszem az egyik közös ismerősünk a helyi (ex) sportvezető 2 éve panaszkodott arról, hogy kevesebb pénz van a megyei és nb3-as fociban mint régen. Én pl soha nem kaptam egy fillért se, persze voltak pletykák, hogy ez meg az a csapatból ennyit meg annyit kapott, ez most vagy igaz vagy sem. Milyen más sportolók? A korcsolyázók világszínvonalú támogatást kapnak, a jégkorongozók a világelitben vannak, a foci brutálisat fejlődött, a kézivel kellene valamit kezdeni, bár ott utánpótlás vonalon jók vagyunk. A kosár megüti az elit szintjét (EB, és talán VB is lesz), vízilabda hullámvasút, röpi női vonalon elfogadható (EB), férfi vonalon homály. Az egyéni versenyzőknek, akiket felkarolnak (és tehetségesek) a világ top feltételeit kapják.
 

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 236
9 402
113
"Azért játszott túlnyomóan gyengébb csapatokkal mert KIEMELT volt a Fradi, vagyis az elmúlt évek koeff pontjait szépen gyűjtötte."

Ne próbáld szépíteni a menthetetlent Expertke! Még a Hrutka is kijelentette, h idén volt a Fradinak a legkönnyebb a BL sorsolása, csak gyengébb csapatokkal húzták össze. Ő már csak jobban tudja mint mi.. :)
Tudod, hogy mit jelent a túlnyomóan szó? Ne forgasd ki amit írok. Nézzél utána inkább, hogy a Quarabag hány éve csoportkörös folyamatosan.
 
T

Törölt tag 133

Guest
Tudod, hogy mit jelent a túlnyomóan szó? Ne forgasd ki amit írok. Nézzél utána inkább, hogy a Quarabag hány éve csoportkörös folyamatosan.

Kened el a valóságot. Ezeken a csapatokon tovább kellett volna lépni. Egyszer volt BL csoportkörös a Qarabag. Ez nem túl nagy teljesítmény. A cseheknek sikerült ezen a hudehuha azeri csapaton túllépni, a brutálisan fejlődő magyar labdarúgás kirakatcsapata meg elhasalt.
 

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 236
9 402
113
Kened el a valóságot. Ezeken a csapatokon tovább kellett volna lépni. Egyszer volt BL csoportkörös a Qarabag. Ez nem túl nagy teljesítmény. A cseheknek sikerült ezen a hudehuha azeri csapaton túllépni, a brutálisan fejlődő magyar labdarúgás kirakatcsapata meg elhasalt.
Ember! Egy kicsivel több mint 1 éve pont a Fradi ütötte ki az akkori cseh bajnokot a BL selejtezőjében. Mielőtt még letérdelsz a mindenkori cseh bajnok előtt :D
Ha jól emlékszem a Qarabag 8. éve folyamatosan csoportkörös és igen volt BL-ben is. A magyar bajnok a Monacoval fog játszani a csoportkörben. Igen, a lenézett EL-ben. Monacoban emiatt rituális öngyilkosságot követnek el. Ja nem.
 
T

Törölt tag 133

Guest
Ember! Egy kicsivel több mint 1 éve pont a Fradi ütötte ki az akkori cseh bajnokot a BL selejtezőjében. Mielőtt még letérdelsz a mindenkori cseh bajnok előtt :D
Ha jól emlékszem a Qarabag 8. éve folyamatosan csoportkörös és igen volt BL-ben is. A magyar bajnok a Monacoval fog játszani a csoportkörben. Igen, a lenézett EL-ben. Monacoban emiatt rituális öngyilkosságot követnek el. Ja nem.

Hagyjuk tényleg.. Neked ez az EL megfelelő, hát légy boldog. Siker, bravúr, egyszerűen fantasztikus, hogy ott lehet a magyar bajnok.
 
  • Tetszik
  • Vicces
Reactions: formosa1 and PFZ

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 236
9 402
113
Mielőtt pedig elkezded szapulni a Monaco-t, itt a hétvégi meccse a PSG-vel. Persze, lehet, hogy a végén a PSG is kutyaütő csapat lesz a szemedben :D
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Már te is?:( Hogyne lenne és azt hiszem az egyik közös ismerősünk a helyi (ex) sportvezető 2 éve panaszkodott arról, hogy kevesebb pénz van a megyei és nb3-as fociban mint régen. Én pl soha nem kaptam egy fillért se, persze voltak pletykák, hogy ez meg az a csapatból ennyit meg annyit kapott, ez most vagy igaz vagy sem. Milyen más sportolók? A korcsolyázók világszínvonalú támogatást kapnak, a jégkorongozók a világelitben vannak, a foci brutálisat fejlődött, a kézivel kellene valamit kezdeni, bár ott utánpótlás vonalon jók vagyunk. A kosár megüti az elit szintjét (EB, és talán VB is lesz), vízilabda hullámvasút, röpi női vonalon elfogadható (EB), férfi vonalon homály. Az egyéni versenyzőknek, akiket felkarolnak (és tehetségesek) a világ top feltételeit kapják.
Nem. Nem azt mondom, hogy ne legyen támogatva. Tőlem akár arányaiban többel is lehet, ha több gyereket és amatőrt szólítanak meg.
Hogy kapnak-e? Hát, én egyrészről olyanról hallottam, hogy úgy foglalkoztatták közmunkaprogramban többet (mikor nagyon futott a progi), hogy soha nem is látták. De mástól -ex focistától- is hallottam, hogy fizetések vannak. Hogy mindenkinek, vagy sem, azzal annyira nem foglalkoztam soha, így neveket sem tudnék a kalapból előhúzni. Én nem sajnálom se a klubtól, se a játékosotól; de azt is látni kell, hogy adott keretből van gazdálkodva, amely keret nem végtelen. De az elég sokat mondó, hogy igazából más sportág soha nem tudott megmaradni a faluban; de aki próbálkozott, az se kapott még helyet sem.
A korcsolyázók azért nem egy jó példa, mert most nem feltétlen az élsportról van szó, és sajnos a téli sportoknak olyan szintű infrastruktúrája sincs, hogy legalább megyénkként legyen egy minőségi, szabványos jégfelület. Ezért lehet, hogy akik vannak, azok megfelelő támogatásban részesülnek, de összességében ez elég kevés.
 
  • Tetszik
Reactions: formosa1 and PFZ