Sport

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Nincs olyan bajnokság ami tisztán piaci alapon működne. Az arányok kisebbek és nagyobbak. Természetesen függ a piac erejétől, az ország fejlettségétől és nem utolsó sorban a szurkolók pénztárcájától. Nem hiszem, hogy nekünk a nagyokkal kellene versenyezni, de a hasonló bajnokságokban is van direkt vagy nem direkt állami pénz. És ha már a téma, mikor lesz olyan színház amely önfenntartása nem az adófizetők pénzét terheli meg? Be kell zárni? Nyilván nem, ahogy a focinál se kell beszántani a pályákat.
Engem, amennyire a foci érdekel az zavar, hogy tulajdonképen nincs igazán amatőr futball még megyesokban sem, hanem arányaiban, lehetőségekhez mérten elég nagy ráfordítás megy -önkormányzati pénzből is- a focicsapatra, a focistákra és nem értek vele egyet, hogy kvázi teljesítmény nélkül még ilyan alacsony szinteken is pénzt kapjanak. -Miközben például más sportok egyáltalán nincsenek támogatva és akár európa bajnokság szintjére is önerőből és adományokból kell kiutazni.
 
T

Törölt tag 133

Guest
tehát, azt mondod, hogy a BAJNOKOK ligájában, 40 BAJNOKBÓL 6 (amúgy még ez sem igaz mert 4 azaz 4 nem előre determinált bajnok jut be) felhigítása a mezőnynek.
Na menj te is a...

A bajnoki ágon 42 csapatból 4, a nem bajnoki ágon 11 csapatból 2 csapat jutott be a 32 csapatos csoportkörbe.

Te nézted h milyen csapatok indultak vagy megragadtál a számok bűvöletében?

Neked a Tobol, Slovan, Qarabag, Plzen sor nem tűnik abszolválhatónak?
 
  • Tetszik
Reactions: formosa1

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
A bajnoki ágon 42 csapatból 4, a nem bajnoki ágon 11 csapatból 2 csapat jutott be a 32 csapatos csoportkörbe.

Te nézted h milyen csapatok indultak vagy megragadtál a számok bűvöletében?

Neked a Tobol, Slovan, Qarabag, Plzen sor nem tűnik abszolválhatónak?
nem, nem tűnik. elég egyetlen szar nap, és pápá.
csak hogy értsd: a BL győztes, ha nem a selejtezőből jut be (és nem onnan fog) idén játszik 13 db nemzetközi tétmeccset, amiből az első 6-ból kb 3-at elcseszhet, és még mindig valszeg legalább az EL-ben folytatja (az első 6 meccs alapján egyik csoportmásodik se jutott volna be a csoportkörbe)
Ezzel szemben az FTC idén min 14 meccset játszik, és az első 8ból elég egyetlen rosszabb meccs, és máris nincs BL csoportkör.
 
  • Vicces
  • Tetszik
Reactions: PFZ and formosa1
M

molnibalage

Guest
Bazze :D Komolyan tolod az aszpirint :) Na figyelj. A sport (és a focin kívül is van kiemelt sportág) az a fidesznek egy fő iránya. Ettől függetlenül mint azt írtam a szponzorok a kultúra más területén is fizetnek, sőt, van olyan tehetős multi aki nem a sportra fizet milliókat magyarán mecénása a kultúrának. Az nem zavar láthatóan. Azért játszott túlnyomóan gyengébb csapatokkal mert KIEMELT volt a Fradi, vagyis az elmúlt évek koeff pontjait szépen gyűjtötte. Látszik, hogy fogalmad sincs a témáról. Nem mellesleg a főtáblán csak gazdagabb csapatokkal került össze (Monaco, Tranbzon, CZ) Nyilván őket is fikázod, ja nem. Mondok egyet, Sallai. De Szoboszlai is az alapokat itt kapta meg, ahogy Szalai is. Mindegy, láthatóan benyeled a balos propagandát.
A realitás az, hogy az utóbbi 12 évben 3000 milliárdos nagyságrendű pénz dőlt a sportba és már olyan területen sincsenek magyar sikerek, ami az pénz beborítása előtt is volt, amikor jól ment. Nem értem, hogy miért is kell állami pénzt oda borítani, ami nyugaton egy kőkemény piaci alapú valami.

De akkor ennyi erővel támogathatnák az én YT csatornámat is. Tudnék grafikust is foglalkoztatni, ami valóban értéket is teremtene. De hát nem telik rá nekem, mert ez a piac. Ami szerint működök én és sokan mások. A magyar VERSENYsport meg nem kell, hogy VERSENYEZZEN a pénzért.
Az igen...

Érdekes volt olvasni, amikor itt egyesek majdnem könnyes szemmel írtak arról, hogy micsoda tett és muri, amikor "szurkolótáborok" ütik egymást "férfiasan",

Majd itt akkor kultúra szó használata bukkan fel egy lapon.
Kemény...
 
T

Törölt tag 133

Guest
nem, nem tűnik. elég egyetlen szar nap, és pápá.
csak hogy értsd: a BL győztes, ha nem a selejtezőből jut be (és nem onnan fog) idén játszik 13 db nemzetközi tétmeccset, amiből az első 6-ból kb 3-at elcseszhet, és még mindig valszeg legalább az EL-ben folytatja (az első 6 meccs alapján egyik csoportmásodik se jutott volna be a csoportkörbe)
Ezzel szemben az FTC idén min 14 meccset játszik, és az első 8ból elég egyetlen rosszabb meccs, és máris nincs BL csoportkör.

Na ezért nincs itt fejlődés. Mert megmagyaráznak mindent és ti meg elfogadjátok ezt.. Köszöni szépen Orosz Pál Hajnal Tamás stb az elvárás nélküli jól fizető állását.

Neked is jó szórakozást a meccsekhez. Sztem mi is megbeszéltünk mindent.
 
  • Tetszik
  • Vicces
Reactions: PFZ and formosa1

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Na ezért nincs itt fejlődés. Mert megmagyaráznak mindent és ti meg elfogadjátok ezt.. Köszöni szépen Orosz Pál Hajnal Tamás stb az elvárás nélküli jól fizető állását.

Neked is jó szórakozást a meccsekhez. Sztem mi is megbeszéltünk mindent.
Szerintem meg le kéne szállni a földre, és elfogadni, hogy a magyar bajnokság szintjén nem elvárható a bl. Ami elvárható az az el csoportkör. De oh wait... az mintha meglenne. Megint.
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell
M

molnibalage

Guest
nem, nem tűnik. elég egyetlen szar nap, és pápá.
csak hogy értsd: a BL győztes, ha nem a selejtezőből jut be (és nem onnan fog) idén játszik 13 db nemzetközi tétmeccset, amiből az első 6-ból kb 3-at elcseszhet, és még mindig valszeg legalább az EL-ben folytatja (az első 6 meccs alapján egyik csoportmásodik se jutott volna be a csoportkörbe)
Ezzel szemben az FTC idén min 14 meccset játszik, és az első 8ból elég egyetlen rosszabb meccs, és máris nincs BL csoportkör.
Édes istenem, ez milyen buta és pontatlan megközelítés.
Ez a survivor bias szintű teljes félreértés.
Az ugye megvan, hogy ahhoz, hogy PL-ből egyenes ágon főtáblás legyen valaki kiket kell leverni hozzá?

A keményebb bajnokságban játszók azért nem játszanak ilyet, mert értelmetlen lenne.
Úgyis levernének mindenkit. Az alsó massza nagy, ott kell egymással lebokszolni, hogy ki juthat fel.

A tenisz is ilyen, de ott van szabadkártya.

Amúgy belegondoltál abba, hogy foci VB-n lehet úgy egy csapat bronzérmes is, hogy akár kettővel több meccsen győzött, mint az aranyérmes? Az egyik 3 győzelemmel, másik meg egy győzelemmel és döntetlennel is tovoább mehet. Csak az elődöntőben az egyik győz, a másik nem, majd a 3. és 1. is győz az utolsó meccsén. Csak nem mindegy, hogy kit vert meg.

Ezt a fajta szelekciód a modelled teljesen figyelmen kívül hagyja, hogy a feladat komolysága milyen.

A fradinak 14 dombot kell megmásznia, csak addig a PL 5-6 topcsapata meg kik ellen is küzd a saját ligájában?
Ej.

Egészem elképedek, hogy mennyire nem megy sokaknak a paraméter analízis...
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Az ugye megvan, hogy ahhoz, hogy PL-ből egyenes ágon főtáblás legyen valaki kiket kell leverni hozzá?
érdekes módon, amikor a pl, buli, pd, seria a 4. nem egyeneságon jutott be, kb az is ritka volt, hogy a csoportból tovább jusson, viszont a selejtezőben való elvérzés már annyira nem...
A tenisz is ilyen, de ott van szabadkártya.
hát jah, leszámítva, hogy tök más...
Amúgy belegondoltál abba, hogy foci VB-n lehet úgy egy csapat bronzérmes is, hogy akár kettővel több meccsen győzött, mint az aranyérmes?
istenem, hogy egyesek mennyire nem értik... Igen, lehet ilyen. És? Mi köze ennek ahhoz, hogy a jelenlegi BL rendszer a nagyok felé torzít...
Ezt a fajta szelekciód a modelled teljesen figyelmen kívül hagyja, hogy a feladat komolysága milyen.
Nem, a szelekcióm pont, hogy figyelembe veszi, hogy egy random európai bajnoknak 8 ki-ki meccset kell játszania azért, hogy bekerüljön a főtáblára, míg az instant főtáblásoknak indul 6 db JAVÍTHATÓ meccsel az egész.

Amúgy oké, legyen, csak ugye jelenleg az utolsó automatikus főtáblás a belga bajnok. De ott van automatikusan a főtáblán a skót bajnok is. Őőő izé, szóval szerinted a Fradi nem lenne top 3-as Skóciában? Csak mert izé, szóval, hogy őőő.
De szerintetek semmi eredmény...
 
M

molnibalage

Guest
érdekes módon, amikor a pl, buli, pd, seria a 4. nem egyeneságon jutott be, kb az is ritka volt, hogy a csoportból tovább jusson, viszont a selejtezőben való elvérzés már annyira nem...

hát jah, leszámítva, hogy tök más...

istenem, hogy egyesek mennyire nem értik... Igen, lehet ilyen. És? Mi köze ennek ahhoz, hogy a jelenlegi BL rendszer a nagyok felé torzít...
Nem torzít, csak semmi értelme annak, hogy a MU vagy a RM eltuazzon saját szemszögükből Bivalybasznád külsőre, hogy lejátsszon 8:0-ás meccseket...
Egy teljesen kiengedett MU ellen talált egy gólt a ZTA, majd a visszavágón a MU valami 15 perc alatt lőtt 3-at.

Kb. ez ma nem top ligák áltlaános szintje.
Ők azért indulnak a bajnokságuk x-ig helyezése alapján alanyi jogon, mert minek játsszanak le olyan meccseket, ahol a Fradin és bárki máson, aki kb. azon a szinten van erőlködés nélkül mennének át 8:0-val is?
Nem, a szelekcióm pont, hogy figyelembe veszi, hogy egy random európai bajnoknak 8 ki-ki meccset kell játszania azért, hogy bekerüljön a főtáblára, míg az instant főtáblásoknak indul 6 db JAVÍTHATÓ meccsel az egész.

Amúgy oké, legyen, csak ugye jelenleg az utolsó automatikus főtáblás a belga bajnok. De ott van automatikusan a főtáblán a skót bajnok is. Őőő izé, szóval szerinted a Fradi nem lenne top 3-as Skóciában? Csak mert izé, szóval, hogy őőő.

A Celtic nem mindig volt bajnok, szóval ez alapján köszönöm kérdésed, de nem.
Erőlködés nélkül verték le őket.
De szerintetek semmi eredmény...
Ne haragudj, de ennyi pénzből ennyi "eredményt" felmutatni, az lófasz.
Mintha a YT csatornám havi 30M támogatássi pénzzel is olyan ábrákkal dolgozna, mint most és nem mint mondjuk a Mustard csatorna.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
A Celtic nem mindig volt bajnok, szóval ez alapján köszönöm kérdésed, de nem.
khm: https://www.nemzetisport.hu/bajnokok_ligaja/bl-celtic-ferencvaros-selejtezo-2780203
mert ilyen is volt.
majd a visszavágón a MU valami 15 perc alatt lőtt 3-at.
miután kiállították a ZTE kapusát...
Nem torzít, csak semmi értelme annak, hogy a MU vagy a RM eltuazzon saját szemszögükből Bivalybasznád külsőre, hogy lejátsszon 8:0-ás meccseket...
Amúgy de torzit.
Az első 4 bajnokság alanyi jogon 16 koef ponttal, az 5-6 8 koeff ponttal, a 7-10 4 koeff ponttal van megdobva. Tudod, meccs nélkül.
Ez a 16 koeff pont persze semmi, csak mondjuk a 4 induló magyar csapatnak 8 győzelmet kell hozzá összehoznia. És akkor még csak ugyanott vagyunk.
Ne haragudj, de ennyi pénzből ennyi "eredményt" felmutatni, az lófasz.
Mennyi pénzből picinyem?
Amikor Gera anno eligazolt, az érte fizetett 1 misi font körüli összeg egy középszint alját jelentette. Amikor a Zenit elvitte Husztit 6 millió eurós TM értékével a középszínt közepén volt. Ez most durván 40 millió eurós értéknek számítana.

Basszus egy RM takarítójának a kutyájának a bolhájának az élősködője többet keres, mint a fradi havi fizukerete, de ti hatalmas pénzekről beszéltek.

Ha jól látom a mustardnak amúgy van 442 patreonja, 600 Ft-os átlaggal. Neked 23, az átlagot nem tudom, és nem is érdekel. Számolok ugyanannyival. Szóval 20-szor kevesebb pénzt keresel, mint ők. Ehhez képest nekik van 1,3 millió feliratkozójuk, neked 3,7 ezer.
Szerintem akkor itt fejezzük is be.
 
M

molnibalage

Guest
Éljen, egy.
És hasonló és SOKKAL gyengébb csapatok is menetrendszerűen verik el a magyar klubcsapatokat.
miután kiállították a ZTE kapusát...
Bocsánat, de memóriád az szar. 15 perc alatt volt 3 gól az elején, nem állítottak ki senkit. A 3. után álltam fel.
Igen, ennyi idő után is emlékszem erre.
Most visszanézve kiderült, hogy 5:0 lett a vége. Soha nem tudtam, mert 3:0 után eldőlt az egész.

A 73. percben küldték le a kapust.u Amikor rég eldőlt az egész.
Az első 15 perces kb. semmilyen játéktempóval is 10:0 lett volna a vége.
De a 3. gól után visszafogta magát az angol csapat, a 20. perc táján álltam fel, onnantól semmi érdekes nem volt számomra.
Mennyi pénzből picinyem?
Amikor Gera anno eligazolt, az érte fizetett 1 misi font körüli összeg egy középszint alját jelentette. Amikor a Zenit elvitte Husztit 6 millió eurós TM értékével a középszínt közepén volt. Ez most durván 40 millió eurós értéknek számítana.
Picinyem, az MU piaci alapon kitermeli a pénz.
Ennyi a történet.
Ha jól látom a mustardnak amúgy van 442 patreonja, 600 Ft-os átlaggal. Neked 23, az átlagot nem tudom, és nem is érdekel. Számolok ugyanannyival. Szóval 20-szor kevesebb pénzt keresel, mint ők. Ehhez képest nekik van 1,3 millió feliratkozójuk, neked 3,7 ezer.
Szerintem akkor itt fejezzük is be.
Erről meg nemrég írtam...

A fajlagos teljesíményt nézd.
Ezen felül a Mustardnak csak Patreon támogatói felülete van, de nincs YT csatorna tagsága.

Ez nálam 3600 mellett 21, a két külföldit levontam belőle. Tehát minden 171. feliratkozó támogató.
De mondjuk ketten declineban vannak banki hülyeségek miatt és egy feliratkozó majd később jön, hogy miért, az legyen az ő dolga.

Tehát igazából 3700/23 = 160 feliratkozó / támogató
Mustard 1 380 000 / 442 = 3112 feliratkozó / támogató

Fajlagosan 20-szor (!) több támogatója van a magyar csatornámnak.
És akkor gálánsan nem számoltam a 16 YT felületen támogató embert, mert akkor 3700 / 39 = 94 feliratkozó / támogató jönne ki.

Csak neki van grafikusa, a narrátor is profinak tűnik és sikerült kitörnie. Neki szerencséje van, Binkovnak is sikerült.
Én gyártom a tartalmat és eddig semmi. Egy pontig lehet ezt csinálni, de ha nem éri meg, akkor lehet, hogy egy ponton túl az angol csatornát nem futtatom tovább vagy megpróbálok akkor komolyabb összeget betolni pár videóba narrációba. Ha az sem eredményes, akkor megint el lehet töprengeni. Csak a csatorna konzisztenciának odaver, hogy akkor mát 3,5 narrátor hang lesz... Mert az első két videó Binkov csatornáján volt, aztán gépi hang, aztán meg én...