Sport

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 604
70 302
113
De nem mondjatok komolyan hogy a braketanc olompiai sportág és olimpia lehet nyerni vele? Mióta? Legközelebb majd gorkorcsolyabol meg popszamok éneklésebol is lehet?
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 749
9 474
113
De nem mondjatok komolyan hogy a braketanc olompiai sportág és olimpia lehet nyerni vele? Mióta? Legközelebb majd gorkorcsolyabol meg popszamok éneklésebol is lehet?

A breaktánc mintha most lett volna először. És igen, olimpiai szám. Egyre több dolgot vesznek be. Nehezen megmagyarázható módon. Gördeszka is volt. Meg "utcai kosarazás" is, 3x3-as kosarazás, két három fős csapat egy palánkra játszik. Volt falmászás is. Görkorcsolya még nem volt szerintem, de valójában ha marad a tendencia, aligha lehet akadálya. A lovaglást meg kiszedik az öttusából :(
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 758
5 700
113
De nem mondjatok komolyan hogy a braketanc olompiai sportág és olimpia lehet nyerni vele? Mióta? Legközelebb majd gorkorcsolyabol meg popszamok éneklésebol is lehet?

Ha a ritmikus gimnasztika szalaggal, labdával, hullahopp karikával okés, akkor a brake miért nem? Mozgás kordináció mindkettő.

Minden olimpián vannak új számok, a rendező ország is javasolhat, ha pl nálunk lenne, akkor lehet, hogy ostor csapkodást is láthatnál :D
"Az olimpiai mozgalom próbál nyitottan hozzáállni az új lehetőségekhez, és évről évre keresi azokat a sportágakat, amelyekkel fiatalabb közönséget is meg tud szólítani. A BMX, a gördeszka, a sportmászás vagy épp a szörf elsősorban ezt a célt szolgálja, Párizsban pedig egy másik sportág is bemutatkozott: a breaktánc. 2028-ban nem szerepel a breaktánc az olimpiai programban.

2028-ban a baseball/softball, a krikett, a flag football (az amerikai foci egyik változata), a lacrosse és a squash kerül be régi-új sportágként a játékokra."
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 823
25 510
113
Nabezzegrománia! Nesztek!
..
b98e48034d6542228fba2b9b4bd14349.jpg

..
Pedig, hogy arcoskodtak a firkászaik kezdetben, ment a flexelés keményen!
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 303
8 297
113
De nem mondjatok komolyan hogy a braketanc olompiai sportág és olimpia lehet nyerni vele? Mióta? Legközelebb majd gorkorcsolyabol meg popszamok éneklésebol is lehet?
A rendező ország betehet/jelölhet a programba új sportágat. Engem is meglepett, de a döntőn jót szórakoztam. (Annyi elég is volt.)
Egyébként elég sokáig volt az olimpián művészeti verseny. Pl. Hajós Alfréd 1924-ben ezüstérmes lett a Sportuszoda terveivel.
 

embersarkany

Well-Known Member
2014. augusztus 22.
949
5 467
93
A breaktánc mintha most lett volna először. És igen, olimpiai szám. Egyre több dolgot vesznek be. Nehezen megmagyarázható módon. Gördeszka is volt. Meg "utcai kosarazás" is, 3x3-as kosarazás, két három fős csapat egy palánkra játszik. Volt falmászás is. Görkorcsolya még nem volt szerintem, de valójában ha marad a tendencia, aligha lehet akadálya. A lovaglást meg kiszedik az öttusából :(
most volt először és UTOLJÁRA :)
a következő olimpia programjában nem szerepel
egyébként úgy került be, hogy a rendező országnak lehetősége van 5 olyan sportágat megjelölni, amit olimpián látni szeretne ... aztán dönt a NOB, hogy elég ismert-e hozzá. elvileg a világ országainak legalább kétharmadában kell lenni valamilyen szövetségnek hozzá.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 604
70 302
113
A breaktánc mintha most lett volna először. És igen, olimpiai szám. Egyre több dolgot vesznek be. Nehezen megmagyarázható módon. Gördeszka is volt. Meg "utcai kosarazás" is, 3x3-as kosarazás, két három fős csapat egy palánkra játszik. Volt falmászás is. Görkorcsolya még nem volt szerintem, de valójában ha marad a tendencia, aligha lehet akadálya. A lovaglást meg kiszedik az öttusából :(
Legalább szambat vagy rudtancot választották volna...
 
  • Vicces
Reactions: LMzek 2.0 and enzo

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 436
89 735
113
most volt először és UTOLJÁRA :)
a következő olimpia programjában nem szerepel
egyébként úgy került be, hogy a rendező országnak lehetősége van 5 olyan sportágat megjelölni, amit olimpián látni szeretne ... aztán dönt a NOB, hogy elég ismert-e hozzá. elvileg a világ országainak legalább kétharmadában kell lenni valamilyen szövetségnek hozzá.
Ha mi rendeznénk, nálunk a lemezlovaskodás és tésztafeszítés lenne az új sportág. :)

Mindkettő van olyan nívós mint a bréktánc.
 
  • Tetszik
Reactions: embersarkany

Blažej (de nem doktor)

Active Member
2022. február 22.
17
101
28
„Őrület, alig hiszem el. Nem is tudom, mit mondjak. Nem erre számítottunk. Nem is éreztem jól magam, de Lorena Wiebes mondta, hogy higgyek magamban. A rádióm nem működött a végén, nem tudtam, mi történt hátul, csak utóbb hallottam, hogy Demi esett és elvesztette a sárgát. Ez nagy kár. A hajrában most úgy voltam vele, hogy Faulknert biztos nem engedem el. Nagyon szenvedtem, de tudtam, hogy ha túlélem az emelkedőt, akkor nyerhetek. Az olimpia nagyon sok önbizalmat adott, mert elöl versenyeztem, és tudtam, hogy most is ott lehetek az elejében, és ha ott leszek, akkor nyerhetek” – mondta a célba érés után Vas Blanka a versenyt közvetítő Eurosport kamerájának.

Vas Kata Blanka 1. helyen ért célba a Tour mai szakaszán! Gratula!
(azért Szőr Higgi tőled vártam volna, hogy posztolsz egy ilyen kiemelkedő bringás hírt)
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
15 040
21 647
113
„Őrület, alig hiszem el. Nem is tudom, mit mondjak. Nem erre számítottunk. Nem is éreztem jól magam, de Lorena Wiebes mondta, hogy higgyek magamban. A rádióm nem működött a végén, nem tudtam, mi történt hátul, csak utóbb hallottam, hogy Demi esett és elvesztette a sárgát. Ez nagy kár. A hajrában most úgy voltam vele, hogy Faulknert biztos nem engedem el. Nagyon szenvedtem, de tudtam, hogy ha túlélem az emelkedőt, akkor nyerhetek. Az olimpia nagyon sok önbizalmat adott, mert elöl versenyeztem, és tudtam, hogy most is ott lehetek az elejében, és ha ott leszek, akkor nyerhetek” – mondta a célba érés után Vas Blanka a versenyt közvetítő Eurosport kamerájának.
455674544_513093811374571_4362969013435811799_n.jpg
455454946_1030335309094584_8894492086373910506_n.jpg

Vas Kata Blanka 1. helyen ért célba a Tour mai szakaszán! Gratula!
(azért Szőr Higgi tőled vártam volna, hogy posztolsz egy ilyen kiemelkedő bringás hírt)
Korán reggel elmentem tekerni a Balcsi-ig csak este értem haza.
Nem is láttam a szakaszt :(
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 436
89 735
113
EL, 1:1 összesítés után tizenegyesek, és:
Ajax-Panathinaikos 13:12 tizikkel az Ajax javára :D A 17. párban dőlt el a továbbjutás. :)
 
  • Tetszik
Reactions: enzo

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
15 040
21 647
113