Puma IFV / SPz (Németország)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
4 839
12 339
113
Hát ha már eltapsolják a milliárd eurókat akkor legyen valami ellentételezés is legalább összeszerelés formájában.
Lehet az az elképzelés hogy a hazait továbbra is gyártanák otthon az exportra szántat meg mondjuk mi így valamelyest versenyképesebb lenne mert valahogy senki sem veszi :)
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 312
46 027
113
A hölgy eddigi ténykedései előrevetítik, hogy a Bundeswehr még visszasírja von der Leyent.
Ez tipikusan az a helyzet, amikor belép az ajtón egy hülye és elkezd hőbörögni, hogy ő majd olyan rendet csinál amilyet még ember nem látott. Majd valaki szépen odalép és elmagyarázza neki a blockbeszerzés csínyját bínját, meg tájékoztatja a hadiipar piaci helyzetéről, az eszközök valós árairól, és rövidesen rájön, hogy nem a farok jobbik végén áll. Ez történt az elődjével is. A végén még költségvetési + pénzeket is kapott a BW... :rolleyes:
Na akkor már oda is lépett hozzá valaki! El is olvasta a kimutatásokat! :):D
Már a cél nála is a GDP 2%-ának elérése.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 375
7 851
113
Egy pár érdekes dolog.
A tavalyi őszi cseh Future Forces Forum rendezvény alatt/után meginterjúvolták a PSM CEO-ját. Volt pár érdekes dolog a nyilatkozatban:
The German Bundeswehr is thinking about another Puma branch, the two assembly lines we have in Germany may not be enough, so we are thinking of a third somewhere in the European Union, so why not in the Czech Republic?
Ha hozzáadjuk, hogy a csehek nagyon nem akarják a Pumát, és a Bundeswehr nyakába egy újabb "költségcsökkentő" került, akkor szerintem eléggé kézenfekvő, hogy ha bejelentkezünk az összeszerelésre is, akkor olcsóbban le fogjuk tudni nekik szállítani a járműveket (a cseheknél is olcsóbban), pláne ha a most meglévő 2-ből további 1-et átköltöztetnek hozzánk.
Itt az eredeti nyilatkozat:
Ezen kívül: Az idén május 20-21-én megredezett Future Armoured Vehicles Central and Eastern Europe 2019 konferencián a következő témával szerepelt Takács Attila dandártábornok:



    • Equipping the Hungarian Armed forces with enough tracked and wheeled IFV vehicles in accordance with national and international duties



    • Striking the right balance between modernising legacy fleets of BTR-80As and the acquisition of entirely new vehicles



    • Defining Hungary’s role in the land domain and the security of the region
Ez mondjuk nem sejtet túl sok jót. Vagy ennyire nem tudják, hogy mi legyen, vagy úgy akarják létrehozni a 3. dandárt, hogy ahhoz nem vesznek új járműveket? A sima 80-asokat meg kanibalizáljuk?
Vagy inkább úszóképesség felé is hajlanak.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 312
46 027
113
Maradjunk optimisták. Az a 2% szerintem továbbra is csak cél lesz BW él.
Annak, hogy a BW ennyire fos állapotba került, csak közvetve voltak központi költségvetési finanszírozási okai. A fő gond, inkább az, hogy nagyobb politikai érdek volt amellett, hogy gyenge BW-je legyen (félelem?) Németországnak, mint hogy az állam által felpörgessék a hadiipari konjunktúrát.
Most a gazdasági lassulás idején, viszont elképzelhető, hogy átlépték azt a bizonyos küszöböt...
Pedig szerintem kevés olyan ország van még ami ilyen magas arányban használna saját haditechnikát.
Még nagyon korai, de lehet, hogy még sem járt a BW rosszul az új MD-vel? Ha bepörgetik a beszerzéseket, de racionális alapon, akkor talán még jól is jöhet ki a BW ebből a személycseréből!
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 676
6 435
113
Maradjunk optimisták. Az a 2% szerintem továbbra is csak cél lesz BW él.
legalább normálisan repülhetnének az A400-asok és akkor nem húzná le őket mindenki hogy milyen szar
Annak, hogy a BW ennyire fos állapotba került, csak közvetve voltak központi költségvetési finanszírozási okai. A fő gond, inkább az, hogy nagyobb politikai érdek volt amellett, hogy gyenge BW-je legyen (félelem?) Németországnak, mint hogy az állam által felpörgessék a hadiipari konjunktúrát.
Most a gazdasági lassulás idején, viszont elképzelhető, hogy átlépték azt a bizonyos küszöböt...
Pedig szerintem kevés olyan ország van még ami ilyen magas arányban használna saját haditechnikát.
Még nagyon korai, de lehet, hogy még sem járt a BW rosszul az új MD-vel? Ha bepörgetik a beszerzéseket, de racionális alapon, akkor talán még jól is jöhet ki a BW ebből a személycseréből!
a "félelem" már kb 30-40 éve nincs meg amire Te célzol , viszont az elég potenciális opció hogy a hadipart pörgetik fel , azt viszont kétlem hogy amit mondd nagyon nagyon komolyan kéne venni , politikus , ígérni lehet bármit ....
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 207
76 683
113
Valaki aki képben van az aktualitással!A wiki helyesen írja,hogy eredetileg 405 db-ot akartak a németek aztán ezt lecsökkentették 350db-ra majd ehhez a 350 db-hoz rendeltek még 210db-t így az eredeti 405 db helyett 360db Pumájuk lesz?
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 312
46 027
113
Valaki aki képben van az aktualitással!A wiki helyesen írja,hogy eredetileg 405 db-ot akartak a németek aztán ezt lecsökkentették 350db-ra majd ehhez a 350 db-hoz rendeltek még 210db-t így az eredeti 405 db helyett 360db Pumájuk lesz?
Hát én a tényleges igényeket nem ismerem. Csak a struktúrából tudok következtetni.
10. Páncélos Hadosztály: 4x44db Puma: 176db
1. Páncélos Hadosztály: 5x44db Puma: 220db
Összesen: 396db
Ennyi a terv, de ennyit még nem kaptak. Ennek még jelentős része Marder. Szerintem ebben még nincsenek benne csak az IFV verziók, továbbá tartalékra is szükség lesz.
A 405db sima IFV, mint eredeti szám stimmelhet. Ezt csökkentették a Marder tovább használatával 350-re. De jó esetben ezek is csak jövőre lesznek készen.
Szerintem a különböző verziókkal, és a Marderek végleges kivezetésével, valamint egy minimális tartalék képzésével együtt olyan 600-650db lesz a vége.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 207
76 683
113
Hát én a tényleges igényeket nem ismerem. Csak a struktúrából tudok következtetni.
10. Páncélos Hadosztály: 4x44db Puma: 176db
1. Páncélos Hadosztály: 5x44db Puma: 220db
Összesen: 396db
Ennyi a terv, de ennyit még nem kaptak. Ennek még jelentős része Marder. Szerintem ebben még nincsenek benne csak az IFV verziók, továbbá tartalékra is szükség lesz.
A 405db sima IFV, mint eredeti szám stimmelhet. Ezt csökkentették a Marder tovább használatával 350-re. De jó esetben ezek is csak jövőre lesznek készen.
Szerintem a különböző verziókkal, és a Marderek végleges kivezetésével, valamint egy minimális tartalék képzésével együtt olyan 600-650db lesz a vége.

Felesleges a struktúrából kiindulni mert nem csak annyi es nem csak a két páncélos hadosztályban kell Puma.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 312
46 027
113
Felesleges a struktúrából kiindulni mert nem csak annyi es nem csak a két páncélos hadosztályban kell Puma.
Mér' milyük van még, ahova kellhet? :eek:
Nem csak a Páncélgránátos zászlóaljaik kapnak?
A vadászok Boxereznek, nem?
Mondjuk a fenti számokban csak az aktív zászlóaljak vannak. A tartalékosok még +2 zászlóalj, azaz 88db IFV.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 207
76 683
113
Mér' milyük van még, ahova kellhet? :eek:
Nem csak a Páncélgránátos zászlóaljaik kapnak?
A vadászok Boxereznek, nem?
Mondjuk a fenti számokban csak az aktív zászlóaljak vannak. A tartalékosok még +2 zászlóalj, azaz 88db IFV.

Kiképző alakulatok vagy a hadosztályon belül más alegységek.Van egy halom opció.
 
  • Tetszik
Reactions: endre

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 312
46 027
113
Kiképző alakulatok vagy a hadosztályon belül más alegységek.Van egy halom opció.
Ha 44-es szám stimmel a Leoknál, és egy normál Puma zászlóaljnál, és ehhez mi 3+2 műszakimentő és hídvető járművet vettünk a Leokhoz, akkor szerintem 3 db műszakimentő Puma elég lesz egy zászlóaljhoz. Hídvető Pumából nem lesz. Ehhez jön még 3 EÜ jármű.
A zászlóaljaik így néznek ki?: (((4db(raj,jármű)x3)+1)x3)+1
Ez így 40. Ha zászlóaljanként van egy 1 támogató szakasz, akkor kijön a 44db IFV jármű a zászlóaljba
Akkor így módosítanék:
Aktív zászlóaljak (9db): IFV 9x44db: 396db, + EÜ, és műszaki mentő 9x6db: 54db
Tartalékos zászlóaljak (2db): IFV 2x44db: 88db + EÜ és műszaki mentő: 2x6db: 12db
Összesen: 550db a teljes 2 hadosztályra.
Én minimum 1/3-ad tartalékot képeznék: ez kb. 150-180db
Kiképző járművek: 1zl: 44db ebből kb. 10-15 driver training
Szóval ha kellene fogadnom a végleges tervre, akkor olyan 700-750 lenne a vége, de ez nagyon bizonytalan a tartalékolt darabszám miatt. Per pillanat én azt 0-ra állítanám. :rolleyes:
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 207
76 683
113
Ha 44-es szám stimmel a Leoknál, és egy normál Puma zászlóaljnál, és ehhez mi 3+2 műszakimentő és hídvető járművet vettünk a Leokhoz, akkor szerintem 3 db műszakimentő Puma elég lesz egy zászlóaljhoz. Hídvető Pumából nem lesz. Ehhez jön még 3 EÜ jármű.
A zászlóaljaik így néznek ki?: (((4db(raj,jármű)x3)+1)x3)+1
Ez így 40. Ha zászlóaljanként van egy 1 támogató szakasz, akkor kijön a 44db IFV jármű a zászlóaljba
Akkor így módosítanék:
Aktív zászlóaljak (9db): IFV 9x44db: 396db, + EÜ, és műszaki mentő 9x6db: 54db
Tartalékos zászlóaljak (2db): IFV 2x44db: 88db + EÜ és műszaki mentő: 2x6db: 12db
Összesen: 550db a teljes 2 hadosztályra.
Én minimum 1/3-ad tartalékot képeznék: ez kb. 150-180db
Kiképző járművek: 1zl: 44db ebből kb. 10-15 driver training
Szóval ha kellene fogadnom a végleges tervre, akkor olyan 700-750 lenne a vége, de ez nagyon bizonytalan a tartalékolt darabszám miatt. Per pillanat én azt 0-ra állítanám. :rolleyes:

Nem tudom hogy néz ki egy német zászlóalj.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 312
46 027
113
Nem tudom hogy néz ki egy német zászlóalj.
Ez lehet, hogy segít:
Struktur_NEUES_HEER_Panzergrenadiere.png
 
  • Tetszik
Reactions: Centurio

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 020
26 548
113
Igen, ez a 2011-es egészen magyar stílusú haderőreformot követő struktúra. Eredetileg a páncélgránátosok így kellett kinézzenek:
4x13+1 + 14 panzermörser +6-8 egyéb apc bázisú támogató jármű = 53 IFV + 14 SPM

Aztán a "reformnak" nevezett esztelen megszorítás elvette a zászlóaljtüzérséget (minek is az!) és egy lövésszázadot. Nagyon remélem mi nem ezt a redukált struktúrát akarjuk másolni, hanem minimum egy 3 század + 1 üteg felállást!
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 207
76 683
113
Igen, ez a 2011-es egészen magyar stílusú haderőreformot követő struktúra. Eredetileg a páncélgránátosok így kellett kinézzenek:
4x13+1 + 14 panzermörser +6-8 egyéb apc bázisú támogató jármű = 53 IFV + 14 SPM

Aztán a "reformnak" nevezett esztelen megszorítás elvette a zászlóaljtüzérséget (minek is az!) és egy lövésszázadot. Nagyon remélem mi nem ezt a redukált struktúrát akarjuk másolni, hanem minimum egy 3 század + 1 üteg felállást!

Szerintem ez még nincs eldöntve.
 
  • Tetszik
Reactions: fedett_mókus