Különben miért kérdezted?
Megütötte a szemem egy cikk ami ellentmond annak,hogy milyen kevés Puma lesz nekik.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
Különben miért kérdezted?
A 3x14+2 még nem lenne gond, de 8 SPM nagyon kellene mögéjük!Szerintem ez még nincs eldöntve.
Be tudnád linkelni, mert minden érdekel a Pumával kapcsolatban.Megütötte a szemem egy cikk ami ellentmond annak,hogy milyen kevés Puma lesz nekik.
Draco tornyot a Pumára és meg van oldva a SHORAD, SPG, C-RAM, meg minden!A 3x14+2 még nem lenne gond, de 8 SPM nagyon kellene mögéjük!
Az lenne 3x44 IFV +3x8 SPM azaz 132+24 és még a SHORAD meg néhány támogató jármű. Úgy 180 PUMA és PUMA bázisú gép.
A gyalogság létszáma meg a dd-ben: 396 + 792 elvben. Ennyi gyalogost talán tudnánk is toborozni megfelelő minőségben!
Puma IFV Infantry Fighting Vehicle production line Rheinmetall Unterlüß Germany
Gondolom egy kumulativ HK aknat nem fog meg max IED et?Puma fenéklemez akna elleni kiegészítő védelemmel
Gondolom egy kumulativ HK aknat nem fog meg max IED et?
Ezt gondoltam en is.Nem létezik és nem is létezhet olyan jármű ami egy kumulatív akna ellen védelmet nyújt.500mm-es páncélátütése van ezeknek az aknáknak,ennyit a harcjárművek oldalára sem raknak nemhogy a fenekére.
Ezt gondoltam en is.
A hk elleni aknák laposabb, szélesebb kumulatív töltettel rendelkeznek, mint a rakéták. A fókusztávolságukat a fenékpáncélok átlagos magasságára méretezik (40-50 cm), meg hát általában azért vékony földréteg fedi őket. A 70-80-as évek harckocsi elleni aknái 40-50 mm-es acélt ütöttek át ekkora fókusztávolságon. Azért van ennek jelentősége, mert ha túl mélyre teszik, vagy nem merőleges a töltet szimmetria tengelye a fenékpáncélra akkor csökken a hatékonyság. Persze ezek tökéletesen elegendőek voltak az akkori harckocsik 20-30 mm vastag fenéklemezei ellen. Sem a Leopard, sem az orosz tankok nem rendelkeznek ettől vastagabb lemezzel a torziós tengelyeket rejtő fenék részen. Valóban, szinte minden aknára futás ami a test alatt robbant az végletesnek bizonyult a lőszer, üzemanyag berobbanása miatt. A STANAG 4569 a robbanótöltet tömegében adja meg a védelem szintjét (test középvonalában és kerék alatt a, illetve b). Valójában tényleg a töltet mennyisége a meghatározó az aknáknál, a kumulatív hatás kisebb, mint a hagyományos hosszabb, kedvezőbb (tölcséresebb) tölteteknél. Sokszor egy keményfém gyűrűt, vagy valamilyen erős idomdarabot helyeznek a robbanótöltet elé, robbanáskor az nagyobb felületen szakítja át a vékony fenéklemezt (pl szerb, orosz aknák egy része is ilyen.) Ezek ellen a vastagabb lemez, energiaelnyelő rétegek valamelyest védelmet jelentenek, ezeket tesztelik és a STANAG szerint hitelesítik (tanúsítványa van) szinte minden korszerű nyugati járműnél.Nem létezik és nem is létezhet olyan jármű ami egy kumulatív akna ellen védelmet nyújt.500mm-es páncélátütése van ezeknek az aknáknak,ennyit a harcjárművek oldalára sem raknak nemhogy a fenekére.
A hk elleni aknák laposabb, szélesebb kumulatív töltettel rendelkeznek, mint a rakéták. A fókusztávolságukat a fenékpáncélok átlagos magasságára méretezik (40-50 cm), meg hát általában azért vékony földréteg fedi őket. A 70-80-as évek harckocsi elleni aknái 40-50 mm-es acélt ütöttek át ekkora fókusztávolságon. Azért van ennek jelentősége, mert ha túl mélyre teszik, vagy nem merőleges a töltet szimmetria tengelye a fenékpáncélra akkor csökken a hatékonyság. Persze ezek tökéletesen elegendőek voltak az akkori harckocsik 20-30 mm vastag fenéklemezei ellen. Sem a Leopard, sem az orosz tankok nem rendelkeznek ettől vastagabb lemezzel a torziós tengelyeket rejtő fenék részen. Valóban, szinte minden aknára futás ami a test alatt robbant az végletesnek bizonyult a lőszer, üzemanyag berobbanása miatt. A STANAG 4569 a robbanótöltet tömegében adja meg a védelem szintjét (test középvonalában és kerék alatt a, illetve b). Valójában tényleg a töltet mennyisége a meghatározó az aknáknál, a kumulatív hatás kisebb, mint a hagyományos hosszabb, kedvezőbb (tölcséresebb) tölteteknél. Sokszor egy keményfém gyűrűt, vagy valamilyen erős idomdarabot helyeznek a robbanótöltet elé, robbanáskor az nagyobb felületen szakítja át a vékony fenéklemezt (pl szerb, orosz aknák egy része is ilyen.) Ezek ellen a vastagabb lemez, energiaelnyelő rétegek valamelyest védelmet jelentenek, ezeket tesztelik és a STANAG szerint hitelesítik (tanúsítványa van) szinte minden korszerű nyugati járműnél.
A működés biztosítása érdekében a fórum alapvető, illetve opcionális sütiket használ..