1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Szállítógépek váltása a MH-nél

Diskurzus a(z) 'Szállító repülőgépek' témában - Batka által indítva @ 2013. február 17..

1. Terminator

Terminator Well-Known Member

Az F-16-osra ezt az utántöltési megoldást kb. 2008-ban fejlesztette ki az Lockheed, az indiai tender miatt. Azóta sem rendelte meg senki. Ha jól emlékszem, csak a Block 50/52 vagy annál újabb változatokra szerelhető fel a CFT, így már csak a lengyel, szlovák, görög, török F-16 jöhetne szóba, ha vennének ilyen CFT-be épített utántöltő megoldást, de egyszerűbb nekik, ha eleve merevcsöves tankerrel gyakorolnak. (az olaszoknak van 4 KC-767-ese, angoloknak-franciáknak saját A400M-A330MRTT, törököknek A400M-KC135 flottája van). A lengyelek be akartak társulni a közös európai MRTT flottába, de meggondolták magukat, mert valószínűleg saját tankert vesznek. Svájc semleges, nem mennek külföldre, nem kell nekik légi utántöltés, sem szállítási kapacitás. (Magyarországon is ez volt a mantra 15-20 éve...). A lengyeleknek van kb. 17 db C-295-öse is. A finnek jó ötletnek tűnnek.

A C-17 igény azért érdekes, mert a programban résztvevő országok többségének van kisebb szállítógépe, a többségnek C-130, az mellé már nem kell A400M. Akinek viszont csak C295/C27 van, annak kell-e egy ennél nagyobb de a C-17-esnél kisebb szállítási kapacitás? És persze az egészben ott a csavar hogy "mi utálunk mindent ami közös", de azt várjuk hogy mások is csatlakozzanak a közösbe, mert az nekünk jó lesz...:rolleyes:

fishbed and vilmoci like this.
  2. SilvioD

SilvioD Well-Known Member

A csehek meg a németek most próbálják a légi utántöltés Gripenbe.

tonyo, Gaudi, arcas and 3 others like this.
  3. Terminator

Evek ota probaljak ravenni a cseheket a csatlakozasra az MNAU-ba... kivancsi vagyok lesz-e valamilyen bejelentes Ostravaban vagy nekik eleg lesz a MAGdays.

4. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Ne felejtsd el, hogy a cseheknek nincs SAC. Légiszállítási képességük kifullad a 6db C295-ben. Meg vannak a VIP transportjaik. Az MRTT-ben meg kérdés, hogy mennyi időt vettek. De az MRTT egyik fő problémája, hogy nem tud taktikai szállítást csinálni. Ha rendelnek is KC-390-et, az nem mostanában fog megjönni.

tonyo likes this.
  5. Terminator

Évi 100 órát vettek a csehek, a következő 30 évre. Bármilyen gépük is lesz 10-20-30 év múlva, az A330MRTT képes lesz utántölteni a levegőben.

tonyo, formosa1 and Gaudi like this.
  6. Terminator

Meddig repülhetnek? Mennyi az élettartamuk, 40 év? Akkor még 6-10 évig?
    Az Antonov kb. 10 éve felújította a gépeit.

A csehek viszonylag sokszor használták a SALIS program An-124eseit.

7. pöcshuszár

A probléma nem ez. Hanem az, hogy a SALIS program az egy készenlétet feltételez. 2db azonnali, 2db 6 napi előfoglalásra van, és 2db 9 napra.
    Ez van a szerződésben.
    Így sajnos ha tényleg vége az üzemidejüknek (nem én találtam ki, hanem olvastam) akkor vagy új szerződés jön, vagy nem tudják teljesíteni.
    Az Antonovnak 7db An-124-ese van. És 3 db gép már csak 5-6 évre van a 40 éves koráig.

8. SilvioD

9. K.Atti63

K.Atti63 Active Member

Ez az szállítógép beszerzés egy nagy szerencsétlenkedés. Habár a külügy ura nem oly rég azt nyilatkozta, hogy a második fázisába lépett, csak ki tudja, hány fázis van. Azért érdekes, vettünk 218 db nem létező IFV-t , persze nagyon örülök neki, mert az egyik kedvencem lett. Mondjuk több milliárd euróért, pár száz millás szállítógépen meg tökölünk. Ha már a németekkel közösködünk,vegyünk 3 db C27-est. Tudom, hogy kicsi de azt legalább csikkzsebből kifizetjük.

10. emel

emel Well-Known Member

Gondolkozzunk már egy kicsit: ha mondjuk 4-5 éve már rendeltünk volna a brazil csodán kívül BÁRMELYIK másik még gyártásban lévő szállítógép-tipust (akár újat akár használtat), melyik és miért nem állna már a kecskeméti betonon min. 1 példányban??!! Magyarán szerintem ki van választva egy konkrét típus, de VÁRNI kell a leszállítására. Lehet tovább gondolkozni ...;)

tonyo, zeal, svajcibeka and 5 others like this.
  11. pöcshuszár

A külügynek ehhez semmi köze.....ellenben Benkő papa lenyilatkozta a legutóbbi rádiós riportjában, hogy még idén be lesz jelentve.

arcas and SilvioD like this.
  12. K.Atti63

K.Atti63 Active Member

Persze, hogy el van döntve, megvárjuk míg elkészül a 10. KC390-es.A 11,12,13-as a miénk lesz. :D:D:D Viccet félretéve, egyértemű ,hogy KC vagy A 400-as lesz. Csak még egy dolog zavar engem, az USA-ban az LM cégnél függőben lévő 1 milliárd mi lehet? Ha jól tudom, ők gyártják a C 130-ast. Szerintem repülő technikát az USA-ból nem veszünk. Lehet, hogy további rakéták vagy Himars? Mondjuk azt el tudnám képzelni.

13. SilvioD

Ha vennék is A400-at, valószínűleg marad a Lechfeldi egységbe. Mi értelme ilyen típust venni, ha a közös egységben úgyis használhatjuk? Mikyen előnye lenne? Megérné így az árát?

Amcsi sztori. Mostanában Szíjjártó annyit jár oda, hogy nekem itt már minden gyanús.

formosa1 likes this.
  14. SilvioD

Tényleg a katari gépünk már hazajött?

15. Wilson

Wilson Well-Known Member

Tipp?

16. emel

emel Well-Known Member

Szerintem a KC-390-en kívül már bármelyik másikat megkaptuk volna ha rendelünk néhányat 4-5 éve. Úgyhogy részemről ez a tipp ... (vagy nem veszünk semmit, és jó nagy résszel beszállunk minden közös szállító-kapacitásba).

tonyo, Terminator, fishbed and 2 others like this.
  17. Gaudi

Gaudi Well-Known Member

Lehet megvesszuk Hawaii-t. ;)

tindalos likes this.
  18. SilvioD

Kiprobáltuk a szimulátort.

tonyo, tindalos, Denomation and 4 others like this.
  19. SilvioD

Most kicsit utánaolvastam itt-ott fórumokban, a tanulság az, hogy sztem jól tippelsz. ;)

emel likes this.
  20. ms07

ms07 Well-Known Member

Egyáltalán nem biztos az az 1 milliárd, csak a nagykövet nyilatkozta anno, lehet, hogy semmi nem lesz... De amúgy a Lockheed mindent IS gyárt, szóval kb bármi lehetne

Ezen oldal megosztása